Βόλος: Κλέιμαν – Ντεντάκης, Μήτογλου, Σάντσες, Φεράρι – Ριένστρα, Μπαριέντος – Ουάρντα, Μπαρτόλο, Περέα - Δουβίκας by www.sport-fm.gr
Ατρόμητος: Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Γούτας, Στρούγγης, Γκαλβάο – Σάλομον, Γκάλο – Ενσικουλού, Μουνίθ, Χριστοδουλόπουλος - Κωτσόπουλος by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο του Βόλου: Γκαραβέλης, Κιάκος, Μαρτίνες, Νίνης, Λογαράς, Μπάλλας, Κανελλάκης, Σάντος, Γκρίλο by www.sport-fm.gr
17:07
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Μανδάς, Τομάσεβιτς, Νάτσος, Νταβιώτης, Μάτιτς, Μανούσος, Αγκάγεφ, Χαρίσης, Ραμπέλο by www.sport-fm.gr
17:08
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης, Α' βοηθός: Θεόφιλος Μωυσιάδης, Β' βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος, 4ος Διαιτητής: Σπυρίδων Ζαμπαλάς by www.sport-fm.gr
17:11
17:17
17:17
17:18
17:23
7' Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Ριένστρα μέσα στην περιοχή γύρισε την μπάλα στον Ουάρντα που ήταν αμαρκάριστος, ο Αιγύπτιος τελείωσε τη φάση, αλλά ο Κιβρακίδης αποσόβησε την παραβίαση της εστίας του by www.sport-fm.gr
17:25
9' Σουτ του Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Είχε τον έλεγχο της φάσης ο Κλέιμαν by www.sport-fm.gr
17:26
10' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Ουάρντα μπήκε από τα αριστερά έπειτα από το λάθος του Στρούγγη, πλάσαρε τον Γιαννιώτη, αλλά ο γκολκίπερ του Ατρόμητου απέκρουσε by www.sport-fm.gr
17:31
14' Ευκαιρία για τον Βόλο! Σέντρα από τα αριστερά, ο Γούτας με την κεφαλιά θέλησε να απομακρύνει, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
17:31
17:32
17:36
20' Μια ομάδα υπάρχει στο γήπεδο και αυτή είναι του Βόλου. Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο, φτάνει με μεγάλη ευκολία στα καρέ του Γιαννιώτη και είναι τυχερός ο Ατρόμητος που ακόμα δεν έχει δεχθεί γκολ by www.sport-fm.gr
17:42
26' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μουνίθ γύρισε την μπάλα στον Χριστοδουλόπουλο, που έκανε κακό πλασέ, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία του Κλέιμαν by www.sport-fm.gr
17:46
17:52
36' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΕΑ! Εκτέλεση κόρνερ, πρώτη κεφαλιά Σάντσες, δεύτερη του Περέα και ο Βόλος ανοίγει το σκορ! Σαν σε προπόνηση οι παίκτες των γηπεδούχων έπαιζαν... κεφαλιές στην περιοχή και πέτυχαν το γκολ. by www.sport-fm.gr
17:54
38' Νέα ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μπαριέντος ολομόναχος στο ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
18:01
44' Εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, μπλόκαρε ο Κλέιμαν παρά την επικίνδυνη τροχιά της μπάλας by www.sport-fm.gr
18:02
45'+1' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Γκάλο δίνει έτοιμο γκολ στον Ενσικουλού, που τελικά βρίσκει περισσότερο αέρα και στέλνει την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
18:03
18:04
Ο Βόλος προηγείται απολύτως δίκαια με 1-0, σκορ που θα μπορούσε να είναι και ευρύτερο, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες. Ο Ατρόμητος έχει πολύ μεγάλες αποστάσεις ανάμεσα στις γραμμές του, κινδύνευσε πάρα πολύ, αλλά δημιούργησε δύο μεγάλες φάσεις με τον Χριστοδουλόπουλο και τον Ενσικουλού. by www.sport-fm.gr
18:19
18:25
18:30
56' Προσπαθεί ο Ατρόμητος να κρατήσει μπάλα και να βρει γκολ ισοφάρισης, χωρίς μέχρι τώρα να γίνεται επικίνδυνος by www.sport-fm.gr
18:31
18:33
59' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Γύρισμα της μπάλας στον δεξιό μπακ του Ατρόμητου, έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Κλέιμαν που είχε βγει για να καλύψει το οπτικό πεδίο του Κιβρακίδη by www.sport-fm.gr
18:35
61' Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Μανούσος, Νταβιώτης και Αγκάγεφ, εκτός οι Ενσικουλού, Κιβρακίδης (αναγκαστική) και Χριστοδουλόπουλος by www.sport-fm.gr
18:36
62' Εκπληκτικό σουτ του Φεράρι στην κίνηση έπειτα από τη σέντρα του Ουάρντα, σε κόρνερ ο Γιαννιώτης by www.sport-fm.gr
18:57
83' Φέρθηκε εγωιστικά ο Ουάρντα, που μπορούσε να δώσει την μπάλα στον Περέα για το 2-0, αλλά έχασε την μπάλα θέλοντας να τελειώσει μόνος του τη φάση. by www.sport-fm.gr
18:58
19:01
19:05
19:06
91' Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Γκρίλο. Είναι η τελευταία εμφάνιση του Αιγύπτιου, καθώς επιστρέφει στον ΠΑΟΚ by www.sport-fm.gr
19:07
93' Ο Γούτας σαν φορ μπήκε στην περιοχή έκανε την προβολή από την κεφαλιά του Ραμπέλο, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ by www.sport-fm.gr
19:08
19:10
Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο και λήξη! Ο Γιαννιώτης μέσα στην περιοχή από κόρνερ έκανε την προβολή, αλλά ο Μήτογλου έδιωξε by www.sport-fm.gr
19:11
Ο Βόλος επικρατεί 1-0 του Ατρόμητου με το γκολ του Περέα και παίρνει στο Πανθεσσαλικό. by www.sport-fm.gr