Ατρόμητος-ΟΦΗ

16:47
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
16:50
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15 και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 2, ενώ ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Παύλου Κουστέρη. by Γιάννης Πολιάς
16:53
Οι Περιστεριώτες έχουν πάρει ώθηση από την σπουδαία νίκη με 3-2 επί του ΠΑΟΚ και θέλουν να συνεχίσουν έτσι ούτως ώστε να παραμείνουν στο κόλπο για την εξάδα. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Οι Κρητικοί από τη μεριά τους, επιβλήθηκαν με 2-0 της Λαμίας μεσοβδόμαδα και ψάχνουν και αυτοί το θετικό αποτέλεσμα που θα τους επιτρέψει να διατηρηθούν στο κυνήγι των πλέι οφ. by Γιάννης Πολιάς
16:56
Ας ρίξουμε μια ματιά στις ενδεκάδες των δύο αντιπάλων. by Γιάννης Πολιάς
16:57
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μανδάς, Γκαλβάο, Γούτας, Γκάλο, Τομάσεβιτς, Νταβιώτης, Νάτσος, Χαρίσης, Μουνίθ, Αγκάγιεφ, Μανούσος. by Γιάννης Πολιάς
17:00
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Βάις, Βαφέας, Διαμαντής, Σελίμοβιτς, Λυμπεράκης, Μεγιάδο, Νέιρα, Στάρτζεον, Μπαλογιάννης, Γρίβας. by Γιάννης Πολιάς
17:05
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωράκης, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Σάλομον, Ενσικουλού, Χριστοδουλόπουλος, Ραμπέγιο, Κωτσόπουλος, Μάτιτς. by Γιάννης Πολιάς
17:06
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σωτηρίου, Σολίς, Βούρος, Σαρντινέρο, Γαργαλατζίδης, Στάικος, Κοροβέσης, Σουρνάκης. by Γιάννης Πολιάς
17:06
Διαιτητής: Βάτσιος Βοηθοί: Κουρουμπύλια, Νατσιόπουλος 4ος: Ζαμπαλάς VAR: Σιδηρόπουλος ΑVAR: Πετρόπουλος by Γιάννης Πολιάς
17:08
Ο Μανδάς κάτω από τα δοκάρια για τους γηπεδούχους, καθώς ο Γιαννιώτης είναι τραυματίας και θα απουσιάσει για τις επόμενες τρεις με τέσσερις εβδομάδες. by Γιάννης Πολιάς
17:09
17:12
Οι δύο ομάδες έχουν απόσταση ενός μόλις βαθμού, με τον ΟΦΗ να βρίσκεται στην 8η θέση και τον Ατρόμητο στην 9η. Οι γηπεδούχοι βέβαια, έχουν δώσει ένα ματς λιγότερο. by Γιάννης Πολιάς
17:18
3' Κίτρινη κάρτα στον Λυμπεράκη του ΟΦΗ για επικίνδυνο παίξιμο. by Γιάννης Πολιάς
17:19
4' Ωραία προσπάθεια και σκάψιμο του Αγκάγιεφ, δεν ανησύχησε ο Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:22
7' Άουτ το μακρινό σουτ του Γκάλο. by Γιάννης Πολιάς
17:24
10' Ο Γρίβας στέλνει με κεφαλιά άουτ τη μπάλα μετά από μπαλιά από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
17:30
15' Φάουλ του Γκάλο, πήρε την κεφαλιά ο Γούτας όμως ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ μάζεψε άνετα. by Γιάννης Πολιάς
17:31
16' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για φάουλ λίγο πιο μπροστά από το κέντρο. by Γιάννης Πολιάς
17:31
16' Εκτέλεση από τον Μουνίθ, πολύ μακριά η κεφαλιά του Γούτα. by Γιάννης Πολιάς
17:32
Ο Ατρόμητος απειλεί με κεφαλιές από στημένες φάσεις ωστόσο δεν έχει καταφέρει να... τρομάξει τον Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:35
19' Επικίνδυνη μπαλιά από δεξιά για τον Ατρόμητο, δεν κατάφερε να μπει κανείς στη φάση. Βρέθηκε στο έδαφος ο Τομάσεβιτς και δέχεται ιατρική φροντίδα. by Γιάννης Πολιάς
17:36
21' Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο, για φάουλ μετά από λάθος στην άμυνα του Ατρομήτου. by Γιάννης Πολιάς
17:39
24' Δεν πρόλαβε ο Ουές προ του Μανδά, κόρνερ για τον ΟΦΗ μετά από επέμβαση του Γκαλβάο. by Γιάννης Πολιάς
17:40
24' Επικίνδυνη η εκτέλεση από τον Μπαλογιάννη, έδιωξε ο Μανδάς. by Γιάννης Πολιάς
17:42
26' Διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για χέρι του Γούτα εντός περιοχής, ο Βάτσιος έδειξε «παίζετε». by Γιάννης Πολιάς
17:43
29' Σημαντική ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Μανούσο να βγαίνει απέναντι στον Βάτερμαν από μπαλιά του Μουνίθ αλλά να στέλνει τη μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
17:44
29' Ακυρώνεται γκολ του Γρίβα για οφσάιντ, ελέγχεται η φάση από το VAR. by Γιάννης Πολιάς
17:45
Δεν υπάρχει γκολ κι επίσημα, παραμένει το 0-0 με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
17:47
32' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο, ο Μουνίθ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στον Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:50
35' Ακυρώνεται γκολ του Αγκάγιεφ για χέρι. Ο Ισραηλινός είδε τον Βάτερμαν να τον νικά σε τετ α τετ και στην συνέχεια σκόραρε, έχοντας όμως βρει τη μπάλα με το χέρι. by Γιάννης Πολιάς
17:55
40' Απίθανη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Ουές, που βγήκε τετ α τετ με τον Μανδά όμως το πλασέ που επιχείρησε σταμάτησε στο αριστερό χέρι του τερματοφύλακα του Ατρομήτου, που μπλόκαρε στην συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
18:00
45' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
18:01
45 +2' Δοκάρι για τον ΟΦΗ σε κεφαλιά του Διαμαντή μετά από κόρνερ του Μπαλογιάννη, by Γιάννης Πολιάς
18:03
Τέλος του πρώτου μέρους, σε ένα ματς με μπόλικες φάσεις και από ένα ακυρωθέν γκολ για κάθε ομάδα. Σημαντικές οι ευκαιρίες του Ατρομήτου με Μανούσο και Μουνίθ, άτυχος ο ΟΦΗ με το δοκάρι του Διαμαντή στις καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
18:04
18:05
Στην κερκίδα και ο Ανδρεάς Γιαννιώτης, που τραυματίστηκε στο χέρι στην αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
18:15
Πλησιάζει η σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, στον αγωνιστικό χώρο ξανά οι δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
18:17
Ο Στάικος παίρνει τη θέση του Μπαλογιάννη και ο Βούρος αυτή του Σελίμοβιτς για τον ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
18:18
18:19
18:19
18:23
50' Μπήκε στην περιοχή του Ατρομήτου ο Στάρτζεον αλλά έχασε το κοντρόλ και την ευκαιρία να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
18:25
52' Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μεγιάδο! by Γιάννης Πολιάς
18:26
Ο Αργεντινός μέσος έκανε σκληρό φάουλ στον Αγκάγιεφ και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, με παίκτη λιγότερο ο ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:27
by Γιάννης Πολιάς
18:27
Η τεράστια ευκαιρία του ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
18:28
55' Δυνατό, μακρινό σουτ του Μουνίθ, αντιδρά σωστά ο Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
18:29
Ο Ατρόμητος έχει κερδίσει μέτρα μετά την αποβολή του Μεγιάδο και πιέζει. by Γιάννης Πολιάς
18:30
58' Ωραίο σουτ του Μουνίθ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. Το ψάχνει πολύ το γκολ ο Ισπανός. by Γιάννης Πολιάς
18:35
62' Ο Νάτσος σούταρε πάνω στα σώματα από καλή θέση, στην εξέλιξη της φάσης ο Τομάσεβιτς δέχτηκε κίτρινη κάρτα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:36
63' Ο Κιβρακίδης πήρε τη θέση του Νταβιώτη. by Γιάννης Πολιάς
18:36
18:37
Η αποβολή του Μεγιάδο στο 52'. by Γιάννης Πολιάς
18:37
Ο Χριστοδουλόπουλος έχει περάσει στο ματς στη θέση του Αγκάγιεφ. by Γιάννης Πολιάς
18:38
66' Ξανά σούταρε από μακριά ο Μουνίθ, ξανά δίχως πρόβλημα μάζεψε ο Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
18:43
70' Διπλή αλλαγή για ΟΦΗ, οι Κοροβέσης και Σαρντινέρο στη θέση των Λυμπεράκη και Γρίβα αντίστοιχα. by Γιάννης Πολιάς
18:43
71' Δυνατό σουτ του Νέιρα, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Μανδά. by Γιάννης Πολιάς
18:49
76' Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, αντέχει και με παίκτη λιγότερο ο ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:51
77' Τριπλή αλλαγή για Ατρόμητο, Κωτσόπουλος στη θέση του Νάτσου, Σάλομον σε αυτή του Χαρίση και Μάτιτς αντί του Τομάσεβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:53
81' Μακρινό σουτ του Στάικου, σε κόρνερ ο Μανδάς. by Γιάννης Πολιάς
18:54
82' Σούταρε δυνατά ο Χριστοδουλόπουλος, με γροθιές ο Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
18:57
85' Συρτό σουτ του Μανούσου με το αριστερό, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:59
87' Κίτρινη κάρτα στον Σαρντινέρο. by Γιάννης Πολιάς
19:02
Ο Τσιλιανίδης έχει περάσει στο ματς αντί του Στάρτζεον. by Γιάννης Πολιάς
19:03
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:06
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο. by Γιάννης Πολιάς
19:06
90+3' Έχουν ανέβει ψηλά οι γηπεδούχοι αλλά αδυνατούν να απειλήσουν. by Γιάννης Πολιάς
19:07
90+4' Τεράστια φάση με τον Νέιρα να στέλνει τη μπάλα πάνω στον Μανδά και το ματς να λήγει αμέσως μετά. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Τέλος στον αγώνα, Ατρόμητος-ΟΦΗ 0-0 με τους μαχητικούς Κρητικούς να αντέχουν παρότι έπαιζαν με δέκα από το 52'. by Γιάννης Πολιάς