Παναθηναϊκός-ΑΕΛ

19:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός-ΑΕΛ, για τη 16η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Οι «πράσινοι» θέλουν να δώσουν συνέχεια στις νίκες μετά το 1-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, ώστε να παραμείνουν σε επαφή με τον στόχο τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Από την άλλη, η ΑΕΛ είναι δίχως νίκη εδώ και οκτώ ματς, ενώ τελευταίο θετικό αποτέλεσμα ήταν το 1-1 με τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Μολό, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Αϊτόρ, Αθανασακόπουλος, Καρλίτος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης): Μπάγιτς, Μιχαήλ, Τσόσιτς, Σπαρβ, Φίλιπ, Μιλοσάβλιεβιτς, Ζίζιτς, Κολομπίνο, Νικολιάς, Πινακάς, Ντουρμισάι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ξενόπουλος, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Καραγιάννης,Εμμανουηλίδης, Καμπετσής, Κόναν και Σερπέζης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Νάγκι, Ηλιάδης, Γλυνός, Μαϊδάνος, Μπέρτος, Στοϊνοβιτς, Νούνιτς, Γκοτζαμανίδης, Τρουγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Ο Παναθηναϊκός παίζει σήμερα και... κόντρα στις απουσίες του, αφού ο Λάζλο Μπόλονι θα στερηθεί έξι παίκτες του. Κουρμπέλης, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες και Σάντσες είναι εκτός μάχης, όπως και οι τιμωρημένοι Μακέντα, Ζαγαρίτης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Νικολακάκης, Κόλλιας Τέταρτος: Τσακαλίδης VAR: Γκορτσίλας AVAR: Ψαρρής by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Πάμε να θυμηθούμε τι είχε γίνει στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, το οποίο είχε λήξει 1-1 (87' Πινακάς - 26' Μακέντα) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα στον αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Υπενθυμίζεται ότι ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί με επετειακή φανέλα, ώστε να γιορτάσει τα 50 χρονιά από το Γουέμπλεϊ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Σε πολύ καλύτερη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στη Λεωφόρο συγκριτικά με την αναμέτρηση κόντρα στον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Βρίσκονται πλέον και οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
1' Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Αϊτόρ λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπάγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
6' Σουτ του Καρλίτος, σε ετοιμότητα ο Μπάγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
19:39
Η επετειακή φανέλα που λέγαμε πριν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Έξυπνη μπαλιά του Αϊτόρ για τον Ιωαννίδη, αλλά λίγο πιο δυνατή με αποτέλεσμα να μαζέψει ο Μπάγιτς στο 14'. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
16' Σουτ του Πινακά σχεδόν από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Διούδης
19:48
Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι έως τώρα. Ο Παναθηναϊκός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, δίχως να κυριαρχεί, μετρώντας δύο τελικές στα πρώτα λεπτά, ενώ ο Πινακάς είχε ένα σουτ πάνω στον Διούδη στο 16ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
21' Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεβιτς που σταμάτησε αντεπίθεση του Παναθηναϊκού με τον Καρλίτος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
23' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ωραία σέντρα του Μολό για το κεφάλι του Αϊτόρ, που έμεινε χωρίς αντίπαλο πάνω του, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπάγιτς που είχε καλή θέση και μπλόκαρε. Είχε χρόνο να κάνει κάτι καλύτερο. Αυτή είναι η πρώτη πραγματικά καλή φάση στην αναμέτρηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
24' Πολύ επικίνδυνη επίθεση από την ΑΕΛ, αλλά η φάση λογίζεται ως μη γενόμενη. O Πούγγουρας απομάκρυνε πάνω στη γραμμή έπειτα από εκτέλεση φάουλ των φιλοξενούμενων με τον Φιλίπ και κεφαλιά πάσα του Μιχαήλ που δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί ο Σπαρβ από κοντά
19:57
Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλή θέση για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Ο Καρλίτος υποδέχθηκε την μπάλα, έφυγε προς τη γραμμή του άουτ, αλλά δεν πήρε ούτε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
30' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης έφυγε στην κόντρα μετά από μακρινή μπαλιά του Καρλίτος, έφερε βόλτα την αντίπαλη άμυνα, συνέκλινε και αστόχησε με δυνατό σουτ στην απέναντι γωνία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
32' Ωραίο σουτ του Κολομπίνο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Διούδη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
Είναι πιο ωραίο το ματς στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
36' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-0! Σέντρα του Μολό από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης τρύπησε ανάμεσα στην άμυνα της ΑΕΛ και οι κόντρες ευνόησαν τον Καρλίτος που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
39' Βολ πλανέ του Ντουρμισάι εκτός περιοχής, η μπάλα στο πρόσωπο του Σένκεφελντ που πέφτει στο έδαφος. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
Μικρή διακοπή, επειδή έχει ζαλιστεί ο Σένκεφελντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Επίθεση με προϋποθέσεις από τον Παναθηναϊκό, αλλά δίνεται φάουλ εις βάρος του Καρλίτος μέσα στην περιοχή κι ενώ ήταν καλό το γύρισμα του Μολό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Έχει πιο καλά ανεβάσματα ο Μολό πλέον και αυτό βοηθάει αισθητά τον Παναθηναϊκό στο δημιουργικό κομμάτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ημίχρονο στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-ΑΕΛ 1-0! Το γκολ του Καρλίτος στο 36' χωρίζει τις δύο ομάδες. Μέτριο το παιχνίδι σε ένα σημαντικό μέρος στα πρώτα 45 λεπτά, δίχως καλός ρυθμό. Ανέβηκε ο Παναθηναϊκός από το 25' και μετά, με αποτέλεσμα να γίνει πιο ωραίο το ματς. Ανώτεροι συνολικά οι γηπεδούχοι, δίχως να κυριαρχήσουν. Δεν είναι εύκολο κι απλό βέβαια, με τόσες και τόσο σημαντικές απουσίες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
20:30
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
48' Επικίνδυνη επίσκεψη της ΑΕΛ στα καρέ του Παναθηναϊκού, αλλά η φάση σταματάει για οφσάιντ. Σουτ του Νικολιά εκτός περιοχής, κόντρα, με την μπάλα να φτάνει στον Ντουρμισάι που συνελήφθη σε αντικανονική θέση, αν και ο βοηθός εμφανίστηκε διστακτικός. Πάντως, η άμυνα των γηπεδούχων σταμάτησε τον φορ των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
51' Κίτρινη στον Φιλίπ έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Μολό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
Στο έδαφος ο παίκτης του Παναθηναϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
54' Έπαιξαν με τη... φωτιά οι παίκτες του Παναθηναϊκού στο χτίσιμο της επίθεσης με τον Διούδη κι ενώ παραμόνευε ο Ντουρμισάι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
20:44
57' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ωραία σέντρα του Νικολιά από τα δεξιά, ο Κολομπίνο βρέθηκε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα και αστόχησε. Αυτή είναι η ξεκάθαρα η καλύτερη στιγμή των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
60' Χατζηγιοβάνης αντί Αθανασακόπουλου για τον Παναθηναϊκό. Μπέρτος αντί Ζίζιτς, Τρούγιτς αντί Μιλοσάβλιεβιτς για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Κακό το παιχνίδι σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
64' Σουτ του Κολομπίνο από το ημικύκλιο, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Κεφαλιά του Τσόσιτς έπειτα από κόρνερ, μπλόκαρε και κέρδισε και το φάουλ από τον Τρούγιτς ο Διούδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
67' Φάση διαρκείας από την ΑΕΛ, σε προσπάθεια του Πινακά, η μπάλα στρώθηκε στον Ντουρμισάι που πήρε το κόρνερ με συρτό σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
75' Κίτρινη στον Βέλεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
77' Συρτό σουτ του Κολομπίνο, μπλόκαρε ο Διούδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Έχει κάτσει πίσω και περιμένει την ΑΕΛ ο Παναθηναϊκός. Δεν έχει τελική έως τώρα στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
78' Μπουζούκης αντί Αϊτόρ. Καμπετσής αντί Καρλίτος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα ακριβείας του Χατζηγιοβάνη, άψυχη κεφαλιά του Καμπετσή πάνω στον Μπάγιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
84' Σκληρό μαρκάρισμα του Τρούγιτς στον Χατζηγιοβάνη. Μια κάρτα στον παίκτη της ΑΕΛ, αλλά και στον Σένκεφελντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
85' Μέσα ο Νούνιτς για την ΑΕΛ, έξω ο Ντουρμισάι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
85' Νέα μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Από προσπάθεια του Καμπετσή, η μπάλα έφτασε στον Μπουζούκη που δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
87' Εμμανουηλίδης αντί Ιωαννίδη και Σερπέζης αντί Αλεξανδρόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Δυνατό σουτ του Κολομπίνο, μπλόκαρε ο Διούδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
90+4' Γέμισμα του Φιλίπ από φάουλ, μπλόκαρε ο Διούδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
90' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-0! Στην κόντρα με Καμπετσή και Εμμανουηλίδη οι γηπεδούχοι, σέρβιρε ο πρώτος στον νεαρό άσου που εκτέλεσε τον Μπάγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Τέλος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-ΑΕΛ 2-0! Το γκολ του Καρλίτος στο 36’ και του Εμμανουηλίδη στις καθυστερήσεις έκριναν το ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος