Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης για την 16η αγωνιστική της Super League by Γιώργος Σπανομανώλης
16:49
Στα Γιάννενα ο καιρός είναι βροχερός και αγωνιστικός χώρος είναι αρκετά βαρύς. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:51
Ο Άρης προέρχεται από τη νίκη με 2-0 κόντρα στον Βόλο και θέλει τη νίκη ώστε να συνεχίσει να ακολουθεί τον Ολυμπιακό. Από την άλλη ο ΠΑΣ δεν έχει κερδίσει στα τέσσερα τελευταία ματς και χρειάζεται βαθμούς για να μην μπλέξει. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:55
Αξίζει να καταγραφεί ότι ο Άρης φέτος έχει χάσει μόνο από τον πρώτο της βαθμολογίας, Ολυμπιακό, και τον τελευταίο, τη Λαμία. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:56
Επιπλέον η ομάδα του Μάντζιου έχει σκοράρει στα 13 από τα 14 παιχνίδια του. Δεν σκόραρε μόνο στη Λαμία, όπου και έχασε. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:57
Από την άλλη ο ΠΑΣ κάνει φορά πρώτα ημίχρονα, αλλά δεν κερδίζει. Πάντως, αν θεωρητικά υπήρχε βαθμολογία αποτελέσματος α' ημιχρόνου, η ομάδα του Γιαννίκη θα ήταν πρώτη. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:59
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
17:01
ΠΑΣ Γιάννινα (Α. Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Πίρσμαν. Εραμούσπε, Παντελάκης, Σάλιακας, Σιόντης, Ντομίνγκεθ, Κατράνης, Μπρένερ, Παμλίδης, Κρίσμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
17:01
Άρης (Α. Μάντζιος): Μπουσέ, Σάκιτς, Ροζ, Μπεναλουάν, Γκάνεα, Τζέγκο, Σάσα, Μαντσίνι, Σίλβα, Γκάμα, Μάνος. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:04
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ: Αθανασίου, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Πανουργιάς, Λιάσος, Νάουμετς, Ελευθεριάδης, Λεό, Δούμτσης by Γιώργος Σπανομανώλης
17:05
Στον πάγκο για τον Άρη: Σιαμπάνης, Λόπεθ, Δεληζήσης, Ματίγια, Σούντγκρεν, Ματέο Γκαρσία, Μπαγκαλιάνης, Χατζηπιρπιρίδης, Τσαγκαλίδης by Γιώργος Σπανομανώλης
17:06
Διαιτητής ο Τσαγκαράκης, βοηθοί Χασάν και Κολλιάκος. Τέταρτος ο Ζαχαριάδης και VAR o Διαμαντόπουλος by Γιώργος Σπανομανώλης
17:13
Στον αγωνιστικό χώροι οι παίκτες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
17:16
Σέντρα στην αναμέτρηση by Γιώργος Σπανομανώλης
17:19
3' Γύρισμα του Μαντσίνι, πριν σκοράρει ο Μάνος διώχνει σε κόρνερ ο Παντελάκης by Γιώργος Σπανομανώλης
17:21
Ο αγωνιστικός χώρος είναι βρεγμένος και βαρύς. Η μπάλα σε αρκετά σημεία κολλάει. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:22
Η βροχή συνεχίζεται. Το γήπεδο δεν είναι χάλια, όπως οι παλιοί Ζωσιμάδες, αλλά σε αρκετά σημεία υπάρχει πρόβλημα. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:24
Ειδικά είναι σε χειρότερη κατάσταση η πλευρά που κάνει επίθεση ο Άρης από αριστερά. Θυμίζω ότι στη νίκη των "κίτρινων" επί του Βόλου, η αριστερή πτέρυγα του Άρη έβγαλε όλη τη δουλειά. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:25
8' Ακόμα στο ματς δεν έχει βγει τελική by Γιώργος Σπανομανώλης
17:28
12' Φάουλ για τον Άρη σε καλή θέση από δεξιά by Γιώργος Σπανομανώλης
17:29
13' Σουτ του Γκάνεα έξω από την περιοχή άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
17:31
Ο Άρης είναι ορεξάτος, έχει τον έλεγχο του ματς αλλά ο αγωνιστικός χώρος δεν τον βοηθάει. Είναι εμφανές από το ξεκίνημα. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:32
15' Ο Άρης πιέζει, πατάει περιοχή με Μαντσίνι αλλά διώχνουν οι αμυντικοί του ΠΑΣ by Γιώργος Σπανομανώλης
17:33
Η κατοχή 66-34% υπέρ του Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
17:34
18' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ: Σουτ με κόντρα από τον Καρτάλη μέσα από την περιοχή η μπάλα ελάχιστα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
17:40
Όσο ο αγωνιστικός χώρος βαραίνει, τόσο βλέπουμε τους παίκτες να σηκώνουν την μπάλα περισσότερο. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:41
Φάουλ του Γκάνεα στον Μπρένερ, γλιτώνει εδώ την κάρτα by Γιώργος Σπανομανώλης
17:43
27' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ: Γύρισμα του Παμλίδη, ο Σιόντης σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
17:46
29' Κίτρινη στον Γκάνεα, πριν τη γλίτωσε τώρα όχι by Γιώργος Σπανομανώλης
17:50
33' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Άρης by Γιώργος Σπανομανώλης
17:50
Γύρισμα του Σίλβα στην περιοχή, ο Χοτεσιώτης έδιωξε αρχικά και ο Μαντσίνι στη συνέχεια σκοράρει by Γιώργος Σπανομανώλης
17:56
40' Σουτ του Καρτάλη με το αριστερό η μπάλα ελάχιστα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
17:57
41' Κίτρινη στον Πίρσμαν για φάουλ στον Μαντσίνι by Γιώργος Σπανομανώλης
18:06
Ημίχρονο: ΠΑΣ-Άρης 0-0 Μοιρασμένο το ματς, ο Άρης έχει την κατοχή, ο ΠΑΣ τις τελικές. Ο αγωνιστικός χώρος είναι βαρύς και έχει επηρεάσει τις προσπάθειες των παικτών. Ο Άρης είναι μια ομάδα που παίζει με την μπάλα κάτω και προσπαθεί γενικά ορθολογικά, σήμερα δεν μπορεί να το κάνει σε αυτό το τερέν. Σίλβα και Μαντσίνι επιλέγουν γεμίσματα και αυτό βοηθάει τους γηπεδούχους στο μην κινδυνεύσουν στο πρώτο μέρος. Το γκολ των κίτρινων σωστά ακυρώθηκε, υπήρξε επιθετικό φάουλ του Μάνου στον Χουτεσιώτη by Γιώργος Σπανομανώλης
18:21
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
18:27
50' Φάουλ από δεξιά σαν κόρνερ για τον ΠΑΣ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:31
54' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:32
56' Βγάζει Σίλβα και Γκάνεα, μέσα Λόπεθ και Σούντγκρεν by Γιώργος Σπανομανώλης
18:33
Με δύο επιθετικούς πλέον θα παίξει ο Άρης. Επίσης ο Σάκιτς πάει αριστερά και ο Σούντγκρεν δεξιά. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:33
Ο Γκάνεα και ο Σίλβα ήταν κορυφαίοι στο ματς με τον Βόλο από αριστερά. Σήμερα στη λίμνη έχουν εξουδετερωθεί πλήρως και ο Μάντζιος επιλέγει να τους αποσύρει. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:36
59' Κεφαλιά Μπεναλουάν παιρνάει εκτός by Γιώργος Σπανομανώλης
18:37
60' Φάουλ του Γκάμα μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης by Γιώργος Σπανομανώλης
18:39
Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Άρης δεν έχει μετά από 65 λεπτά τελική μέσα από την περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
18:40
18:42
66' Κόρνερ για τον ΠΑΣ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:43
Μετά από 20 λεπτά στο β' μέρος δεν έχουμε δει τίποτα. Μόνο λασπομαχίες... by Γιώργος Σπανομανώλης
18:45
69' Ευκαιρία ο Άρης: Προσπάθεια του Μάνου στην περιοχή η μπάλα κοντράρει και μαζεύει ο Χουτεσιώτης by Γιώργος Σπανομανώλης
18:49
Μπαίνουμε στο τελευταίο 15λεπτο by Γιώργος Σπανομανώλης
18:50
74' Μέσα ο Λεό έξω ο Μπρένερ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:51
Ο Λεό είναι καλός στο ψηλό παιχνίδι. Ότι έκανε ο Μάντζιος κάνει και ο Γιαννίκης. Μια σέντρα και όποιος το κλέψει... by Γιώργος Σπανομανώλης
18:52
76' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ: Κάθετη του Καρτάλη στον χώρο, ο Κρίσμαν καθυστερεί και ο Μπουσέ τον κόβει by Γιώργος Σπανομανώλης
18:54
77' Τεράστια ευκαιρία και πάλι ο ΠΑΣ: Γύρισμα του Λεό, σουτ του Παμλίδη το βγάζει ο Μπουσέ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:54
Έξω ο Γκάμα, μέσα ο Γκαρσία by Γιώργος Σπανομανώλης
18:58
82' Σουτ του Μάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο κολλημένο χέρι του Εραμούσπε στο σώμα και το ματς σωστά συνεχίζεται και δεν υποδεικνύεται κάποια παράβαση. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:02
86' Ευκαιρία ο Άρης: Ο Μαντσίνι μετά από σέντρα του Σούντγκρεν κάνει την προβολή άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:04
88' Σουτ του Παμλίδη λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:05
89' Μέσα ο Λιάσος, έξω ο Ντομίνγκεθ, μέσα Ελευθεριάδης, έξω Κρίσμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
19:08
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Σπανομανώλης
19:08
90+2' Δυνατό, αλλά αρκετά άστοχο σουτ του Ροζ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:09
90+3' Πανουργιάς αντί Παμλίδη για τον ΠΑΣ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:11
Έχουν συμπληρωθεί πέντε λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
19:11
Τέλος στα Γιάννενα: ΠΑΣ-Άρης 0-0! Μόλις το δεύτερο παιχνίδι στη σεζόν που δεν σκοράρουν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχουν 33 βαθμούς πλέον και είναι στη δεύτερη θέση. Στους 15 οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Σπανομανώλης