ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

18:05
Καλησπέρα σας. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:06
Μέρα ντέρμπι σήμερα. Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο εξ αναβολής ματς της 6ης αγωνιστικής της Super League στην Τούμπα by Γιώργος Σπανομανώλης
18:08
Το παιχνίδι είναι τεράστιας σημασίας και θα κρίνει εν πολλοίς αν θα έχουμε πρωτάθλημα ή αν θα τελειώσει πρακτικά η σεμνή τελετή. Ο Ολυμπιακός είναι στο +10 από τον ΠΑΟΚ και σε περίπτωση που πάρει το διπλό στην Τούμπα, τότε μόνο με αυτοχειρία θα χάσει το πρωτάθλημα. Από την άλλη, αν ο ΠΑΟΚ πάρει τη νίκη παίρνει ψυχολογία και ώθηση για να διεκδικήσει ό,τι μπορεί. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:09
Το ματς διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, αλλά τα μέτρα ασφαλείας της ΕΛ.ΑΣ. είναι δρακόντεια by Γιώργος Σπανομανώλης
18:10
Οι δύο ομάδες με το σημερινό ματς ολοκληρώνουν τις υποχρεώσεις τους για τον πρώτο γύρο. Θυμίζω ότι είχε αναβληθεί λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων των δύο ομάδων. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:11
Από τότε που ανέλαβε ο Πάμπλο Γκαρσία, ο ΠΑΟΚ κέρδισε τα πέντε πρώτα παιχνίδια του και στη συνέχεια έκανε δύο νίκες στα πέντε που ακολούθησαν. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:11
Ακόμα και στις πρόσφατες νίκες του, ο ΠΑΟΚ δέχεται γκολ, κάτι που έχει συμβεί στις πέντε από τις επτά τελευταίες. Γενικότερα έχει κρατήσει μόλις δύο φορές το «μηδέν» στα 12 τελευταία, ενώ στην αρχή του πρωταθλήματος το είχε κάνει σε τρία από τα τέσσερα πρώτα. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:12
Ο Ολυμπιακός είναι η μοναδική ομάδα χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα, με δύο ισοπαλίες εκτός έδρας με ΠΑΣ Γιάννινα και ΑΕΚ. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:12
Επιπλέον έχει αήττητο και στα 17 τελευταία για το πρωτάθλημα, μετά την ήττα του από τον ΠΑΟΚ στα περσινά πλέι οφ. Έχει σκοράρει και στα 17 αυτά παιχνίδια. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:13
Το τελευταίο παιχνίδι που έχασε και δεν σκόραρε ο Ολυμπιακός είναι αυτό με τον ΠΑΟΚ πέρσι στα πλέι οφ. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:14
Προϊστορία με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ: Νίκες ΠΑΟΚ: 31 Ισοπαλίες: 15 Νίκες Ολυμπιακού: 17 by Γιώργος Σπανομανώλης
18:15
Προϊστορία συνολικά: Νίκες ΠΑΟΚ: 42 Ισοπαλίες: 23 Νίκες Ολυμπιακού: 61 by Γιώργος Σπανομανώλης
18:17
Το παιχνίδι ξεκινάει 19.30. Τηλεοπτικά Novasports 1 και ραδιοφωνικά bwinΣΠΟΡ FM 94.6. Μετά το ματς μείνετε συντονισμένοι για σχόλια, αναλύσεις, ρεπορτάζ και το τρίτο ημίχρονο τόσο στους 94.6 όσο και στο sport-fm.gr by Γιώργος Σπανομανώλης
18:22
Ο Ολυμπιακός είναι στην κορυφή της βαθμολογίας με 41 βαθμούς. Έχει 13 νίκες και 2 ισοπαλίες. Ο ΠΑΟΚ είναι 3ος με 31 βαθμούς. Έχει 9 νίκες, 4 ισοπαλίες και 2 ήττες by Γιώργος Σπανομανώλης
18:27
Δείτε εδώ πως ο ΠΑΟΚ σκιαγραφεί τον Ολυμπιακό by Γιώργος Σπανομανώλης
18:30
Χωρίς προβλήματα έχουν φτάσει οι αποστολές των δύο ομάδων. Σε λίγο θα έχουμε και τις ενδεκάδες by Γιώργος Σπανομανώλης
18:37
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
18:37
ΠΑΟΚ (Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Κρμέντσικ. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:38
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Βαλμπουενά, Φορτούνης, Βρουσάι, Ελ Αραμπί. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:40
Ο Πέδρο Μαρτίνς επιλέγει ως διάταξη το 4-2-3-1, με τον Σα κάτω από τα δοκάρια και τους Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ στην τετράδα της άμυνας. Εμβιλά και Καμαρά το δίδυμο στον άξονα, με τους Φορτούνη, Βαλμπουενά, Βρουσάι να αποτελούν τη μεσοεπιθετική τριπλέτα πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Ελ Αραμπί. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:42
Από την άλλη ο Γκαρσία ρίχνει στο ματς τους Γιαννούλη, Μουργκ και Κρμέντσικ και αφήνει έξω τον Τζόλη. Στο 4-2-3-1 ο Πασχαλάκης είναι κάτω από τα δοκάρια, Βιεϊρίνια και Γιαννούλης πλάγια μπακ με τους Κρέσπο και Ίνγκασον στόπερ. Ο Ελ Καντουρί με τον Σβαμπ θα είναι στα χαφ, μπροστά τους ο Ουάρντα, ενώ στα φτερά ο Ζίβκοβιτς με τον Μουργκ, με τον Κρμέντσικ να ξεκινάει στην κορυφή της επίθεσης. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:43
Διαιτητής ο Ιταλός Φάμπρι με βοηθούς τους Μάουρο και Τσίτσερο. Τέταρτος ο Παπαπέτρου και VAR o επίσης Ιταλός Τζιανπάολο by Γιώργος Σπανομανώλης
18:55
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Περέιρα, Τσιγγάρας, Νινούα, Τζόλης, Λάμπρου και Σφιντέρφσκι. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:56
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Τιάγκο Σίλβα, Χασάν, Πέπε, Μασούρας, Ντρέγκερ, Σισέ & Ραντζέλοβιτς. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:03
by Γιώργος Σπανομανώλης
19:04
19:14
Ο εισαγγελέας που υπάρχει στο γήπεδο έχει ζητήσει να κατέβουν τα πανό που υπάρχουν στα κάγκελα των θυρών 5 - 6, αλλιώς δεν θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:20
Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν επιστρέψει στα αποδυτήρια. Σέντρα στο παιχνίδι σε 10 λεπτά. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:20
Μαζί μας στον σχολιασμό της αναμέτρησης θα είναι ο Γιώργος Τσανάκας by Γιώργος Σπανομανώλης
19:24
19:25
Εδώ είναι το επίμαχο πανό, ακόμα δεν έχει κατέβει. Είμαστε πέντε λεπτά πριν από την έναρξη της αναμέτρησης. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:26
Ας θυμηθούμε ξανά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
19:27
ΠΑΟΚ (Γκαρσία): Πασχαλάκης - Βιεϊρίνια, Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον - Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Ουάρντα- Ζίβκοβιτς, Μουργκ - Κρμέντσικ. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:28
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα - Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Καμαρά - Βαλμπουενά, Φορτούνης, Βρουσάι - Ελ Αραμπί. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:28
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώροι οι παίκτες των δύο ομάδων και οι Ιταλοί διαιτητές του αγώνα by Γιώργος Σπανομανώλης
19:31
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:32
Καλησπέρα σας και από εμένα! Ο ΠΑΟΚ καλείται να περιορίσει τα ατού των ερυθρόλευκων στο μεσοεπιθετικό κομμάτι και να μην επαναλάβει εμφανίσεις όπως κόντρα σε Ατρόμητο και Βόλο. Ο Ολυμπιακός από την άλλη μεριά να δείξει για ποιον λόγο είναι πρώτος! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
2' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Ο Γιαννούλης στρώνει στον Σβαμπ που βγαίνει στην πλάτη του Σεμέδο, εκείνος βρίσκει τον Μουργκ αλλά το πλασέ του τελευταίου φεύγει ελάχιστα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:36
5' Κάνει κάτι σαν γύρισμα-σουτ ο Βιεϊρίνια, μπλοκάρει ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
19:36
Ορεξάτος στο πρώτο 5λεπτο ο ΠΑΟΚ, έχει πατήσει ήδη τρεις φορές περιοχή και έχει μία καλή ευκαιρία ήδη με τον Μουργκ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:36
6' Σέντρα του Βρουσάι μαζεύει εύκολα ο Πασχαλάκης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:38
Ο ΠΑΟΚ είναι ξεκάθαρο ότι επιλέγει να χτυπήσει στις πτέρυγες του Ολυμπιακού. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:42
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Ο ΠΑΟΚ έχει την μεγάλη ευκαιρία του Μουργκ από το 2ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός δεν έχει πατήσει περιοχή ακόμα. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:43
19:46
14' Τεράστια ΤΡΙΠΛΗ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Γύρισμα του Φορτούνη στον Εμβιλά σώζει αρχικά ο Πασχαλάκης, ο Γάλλος παίρνει ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ενώ ο Καμαρά που ήρθε από πίσω έκανε σουτ που έφυγε άουτ! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:48
Ο ΠΑΟΚ φορτώνει τα άκρα των Πειραιωτών, προσπαθώντας να δημιουργήσει υπεραριθμίες όπως έκανε στην φάση του 2ου λεπτού. Από το 10ο λεπτό κι έπειτα οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς κατάφεραν να κρατήσουν περισσότερο την μπάλα στα πόδια τους και να... φρενάρουν τους αντιπάλους τους, ενώ στην πρώτη τους ευκαιρία λίγο έλειψε να "χτυπήσουν" με τον Εμβιλά. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
19' Φάουλ στον άξονα σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό by Γιώργος Σπανομανώλης
19:50
20' Απευθείας εκτέλεση του Βαλμπουενά, με τις γροθιές ο Πασχαλάκης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:51
Κίτρινη στον Κρμέντσικ για χτύπημα στον Σεμέδο. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:52
56-44% κατοχή για τον Ολυμπιακό by Γιώργος Σπανομανώλης
19:55
Όπως είπε και ο Γιώργος προηγουμένως, ο Ολυμπιακός κρατάει πλέον περισσότερο την μπάλα, έχει πάρει τον έλεγχο στη μεσαία γραμμή και αναγκάζει τους παίκτες του ΠΑΟΚ να έχουν το μυαλό τους και στις ανασταλτικές τους υποχρεώσεις. Μετά το καλό πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Γκαρσία δεν έχει πατήσει ξανά την αντίπαλη περιοχή. Μία τελική στην εστία για τον ΠΑΟΚ, δύο για τον Ολυμπιακό σε αυτά τα 25 λεπτά. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:57
135 εύστοχες πάσες για τον Ολυμπιακό, 76 για τον ΠΑΟΚ. Απόδειξη και αυτό ότι ο Ολυμπιακός κρατάει περισσότερο μπάλα. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:58
Ο Βαλμπουενά έχει έρθει δεξιά, ενώ ο Βρουσάι πήγε αριστερά by Γιώργος Σπανομανώλης
19:58
19:58
28' Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ: Φάουλ του Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Ίνγκασον σε κόρνερ ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:04
33' Λάθος έξοδος του Πασχαλάκη, ρίχνει στο έδαφος τον Ελ Αραμπί, φάουλ μισό μέτρο έξω από την περιοχή για τον Ολυμπιακό. Στο έδαφος ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ. Διακοπή τώρα. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:05
Ο Ολυμπιακός διαθέτει μια τρομερή μεσοεπιθετική τετράδα (συμπεριλαμβανομένου του Ελ Αραμπι), η οποία βρίσκεται με... κλειστά τα μάτια! Είναι ορισμένες φορές που τους χαζεύεις! Το τρικ του Γκαρσία με τον Ουάρντα σε ρόλο box-to-box χαφ δεν του έχει βγει ακόμα, αφού υπερτερεί σε θέμα δύναμης και γενικότερα δεν ξέρει καλά τη θέση! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Κίτρινη στον Πασχαλάκη by Γιώργος Σπανομανώλης
20:07
36' Ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Ο Φορτούνης εκτελεί με δύναμη σε κόρνερ ο Πασχαλάκης by Γιώργος Σπανομανώλης
20:08
Να πούμε μια κουβέντα και για τον διαιτητή Φάμπρι. Ως τώρα είναι άψογος. Κοντά σε όλες τις φάσεις. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:13
42' Σέντρα του Μουργκ, κεφαλιά του Κρμέντσικ άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:14
20:16
Ένα λεπτό έξτρα χρόνος by Γιώργος Σπανομανώλης
20:17
45' Ατομική προσπάθεια του Ελ Καντουρί, φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:19
Δύο μεγάλες φάσεις για τον ΠΑΟΚ, στο 2 με τον Μουργκ και στο 28' με τον Ίνγκασον. Ο Ολυμπιακός είχε την τριπλή ευκαιρία στο 14' με τον Εμβιλά να βρίσκει δοκάρι και τον Καμαρά να σουτάρει άουτ. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:20
Δεν είναι κακό το πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες δείχνουν διάθεση να παίξουν ανοιχτά, έχοντας η κάθε μία από μερικά καλά διαστήματα. Ο ΠΑΟΚ παρότι έφτιαξε την πρώτη του φάση από τα αριστερά, στη συνέχεια δεν έχει καταφέρει να απειλήσει από εκεί και παίζει αρκετά με Μουργκ, Βιεϊρίνια από τα δεξιά, ενώ καλό ματς κάνουν και οι Ελ Καντουρί, Ίνγκασον. Φυσικά, ο Πασχαλάκης μέχρι στιγμής είναι εξαιρετικός! Από πλευράς Ολυμπιακού ο Ρέαμπτσιουκ δεν τα πάει άσχημα αλλά δεν έχει προωθήσεις, ενώ οι Εμβιλά, Βαλμπουενά, Φορτούνης είναι οι πιο δραστήριοι επιθετικά και ο Μπα ο πιο σταθερός της αμυντικής τετράδας. Ο Βρουσάι δεν έχει καταφέρει να φανεί, ούτε τόσο ο Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
O ΠΑΟΚ βγήκε για το δεύτερο ημίχρονο, τώρα βγαίνει ο Ολυμπιακός by Γιώργος Σπανομανώλης
20:34
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:34
Καμία αλλαγή στο ξεκίνημα από Γκαρσία και Μαρτίνς by Γιώργος Σπανομανώλης
20:37
49' Μπαλιά του Ουάρντα στον χώρο, ο Σαλ προλαβαίνει τον Μουργκ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:39
50' Σέντρα του Ελ Καντουρί, κόρνερ για ΠΑΟΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:39
51' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ με τον Ίνγκασον by Γιώργος Σπανομανώλης
20:41
Σέντρα του Ζίβκοβιτς, κεφαλιά του Ουάρντα από κοντά που νίκησε τον Μπα, αποκρούει ο Σα και έρχεται ο Ίνγκασον από κοντά να τη στείλει στα δίχτυα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:42
54' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:43
Στο γκολ του ΠΑΟΚ δεν υπάρχει οφσάιντ, το σώμα του Μπα καλύπτει τον Ίνγκασον by Γιώργος Σπανομανώλης
20:44
56' Φάουλ του Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Ίνγκασον άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:46
Ο ΠΑΟΚ έχει 11 τελικές, 4 στην εστία. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:48
Ετοιμάζει Ραντζέλοβιτς ο Μαρτίνς by Γιώργος Σπανομανώλης
20:49
Συμπληρώθηκε 1 ώρα παιχνιδιού. Το πρώτο 15λεπτο στην επανάληψη, όπως έγινε και στο πρώτο μέρος ανήκει στον ΠΑΟΚ ολοκληρωτικά. Μάλιστα βρήκε και το γκολ που του δίνει το προβάδισμα. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:50
61' Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον by Γιώργος Σπανομανώλης
20:51
Ακριβώς ίδιο ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο, όπως και στο πρώτο αλλά αυτή τη φορά βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα χάρη στον Ίνγκασον που ακολούθησε τη φάση και πήρε το ριμπάουντ από την επέμβαση του Σα. Μεγάλη ευθύνη του Μπα στο γκολ καθώς χάνει την κεφαλιά από τον Ουάρντα, ενώ ευθύνη φέρει και ο Βρουσάι που άφησε τον χώρο στον Ζίφκοβιτς για να σεντράρει. Ο Ολυμπιακός καλείται να βγάλει αντίδραση, αλλά προς το παρόν δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα και ο ΠΑΟΚ ελέγχει το ματς. Πέραν του Ραντζέλοβιτς που θα μπει στο ματς, ίσως να χρειαζόταν και ο Μπουχαλάκης για καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
20:53
63΄ Ραντζέλοβιτς αντί Βρουσάι by Γιώργος Σπανομανώλης
20:56
68' Κίτρινη στον Ραφίνια by Γιώργος Σπανομανώλης
20:57
69' Έξω ο Κρμέντσικ, μέσα ο Σφιντέρσκι by Γιώργος Σπανομανώλης
20:59
70' Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ: Μακρινό σουτ του Ουάρντα λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:59
Μέσα ο Χασάν, έξω ο Βαλμπουενά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:01
6-0 τελικές ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός σχεδόν δεν έχει περάσει το κέντρο. Έχουμε ώρα να δούμε πλάνο του Πασχαλάκη. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:02
Στο έδαφος Βιεϊρίνια, δείχνει να πονάει by Γιώργος Σπανομανώλης
21:04
Ο Ολυμπιακός πλέον παίζει με δύο επιθετικούς, Χασάν και Ελ Αραμπί. Για αυτό το λόγο ετοιμάζει Βαρέλα ο Γκαρσία. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:05
77' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:06
Κόρνερ του Φορτούνη, λάθος έξοδος του Πασχαλάκη, ο Μπα τους νίκησε όλους στον αέρα και στην πρώτη τελική του Ολυμπιακού στο δεύτερο μέρος ισοφαρίζει by Γιώργος Σπανομανώλης
21:07
79' Αδύναμο σουτ του Ζίβκοβιτς, μαζεύει ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:08
Λάθος του Σεμέδο και του Μπα, ο Σα βγαίνει σωστά πριν ο Σφιντέρσκι γίνει απειλητικός by Γιώργος Σπανομανώλης
21:09
Στον ΠΑΟΚ διαμαρτύρονται για το κόρνερ από το οποίο προήλθε το γκολ του Ολυμπιακού, αφού υποστηρίζουν πως ήταν άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
82' Μέσα Μπουχαλάκης και Μασούρας, έξω Φορτούνης και Ελ Αραμπί by Γιώργος Σπανομανώλης
21:11
Και πάλι τριάδα στα χαφ για τον Ολυμπιακό, έπρεπε να γίνει εδώ και ώρα αυτή η αλλαγή από Μαρτίνς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:11
82' Ο Τζόλης στη θέση του Μουργκ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:12
Ο Ολυμπιακός κυριολεκτικά από το... πουθενά και στην πρώτη του τελική στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκει το γκολ με τον Μπα, μετά από μια τραγική αδράνεια της άμυνας και κάκιστη έξοδο του Πασχαλάκη. Παίρνει... ρεβάνς ο Μπα για το γκολ του ΠΑΟΚ που είχε χάσει την κεφαλιά από τον Ουάρντα πριν σκοράρει ο Ίνγκασον! Οι Πειραιώτες παντως δεν πρέπει να είναι ευχαριστημένοι από την εμφάνισή τους στην επανάληψη, αφού δεν μπορούν να... ματσάρουν τα τρία χαφ του ΠΑΟΚ. Το μομέντουμ μετά το γκολ ίσως να δείχνει Ολυμπιακό, αλλά ο ΠΑΟΚ είναι αυτός που πρέπει να αντιδράσει. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
87' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
Σε λίγο συμπληρώνονται τα 90, να δούμε πόσο έξτρα χρόνο θα έχουμε by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου στην Τούμπα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:21
21:21
90+2 Δοκάρι ο ΠΑΟΚ με τον Τζόλη! by Γιώργος Σπανομανώλης
21:22
Φοβερή ενέργεια του Τζόλη, φέρνει την μπάλα στο δεξί το σουτ σταματάει στη συμβολή των δοκών by Γιώργος Σπανομανώλης
21:25
ΤΕΛΟΣ: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1. Δύο αμυντικοί, ο Ίνγκασον και ο Μπα καθόρισαν το αποτέλεσμα. Ο ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις με την φοβερή ενέργεια του Τζόλη χάνει σπουδαία ευκαιρία για να πάρει τη νίκη. Η ομάδα του Μαρτίνς έμεινε όρθια στην Τούμπα, κράτησε το +10 από τον ΠΑΟΚ και πλέον κρατάει σε απόλυτο βαθμό την τύχη του πρωταθλήματος στα χέρια της. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλός, και με τη σημερινή του εικόνα δείχνει ότι στα ματς με ΑΕΛ και Ατρόμητο αδίκησε τον εαυτό του. by Γιώργος Σπανομανώλης