Καλησπέρα σε όλους. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη και την ΑΕΚ, παιχνίδι εξ αναβολής της 8ης αγωνιστικής της Super League by Γιώργος Σπανομανώλης
18:31
Ο Άρης βρίσκεται στη 2η θέση με 33 βαθμούς και θέλει να αποδείξει για ακόμα μια φορά ότι φέτος είναι η χρονιά του. Η ΑΕΚ με 30 βαθμούς θέλει τη νίκη για να ξεπεράσει τον ΠΑΟΚ και να βρεθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:32
Η ομάδα του Μάντζιου προέρχεται από την ισοπαλία 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ η ΑΕΚ από τη δύσκολη νίκη 1-0 απέναντι στη Λαμία by Γιώργος Σπανομανώλης
18:33
Ο Άρης δεν νίκησε σε τρία από τα έξι τελευταία παιχνίδια, ενώ από τα πρώτα εννέα δεν είχε κερδίσει μόνο τα δύο. Έχει δύο ήττες στα οκτώ τελευταία, ενώ δεν είχε καμία στα επτά πρώτα. Έχει χάσει μόνο από δύο ομάδες, την πρώτη ομάδα της βαθμολογίας, τον Ολυμπιακό, και την τελευταία, τη Λαμία! by Γιώργος Σπανομανώλης
18:34
Η ομάδα του Μάντζιου μάλιστα έχει τη δεύτερη καλύτερη άμυνα μετά τον Ολυμπιακό. Έχει κρατήσει το «μηδέν» σε δέκα από τα 15 παιχνίδια του. Τα εννέα τελευταία νικηφόρα και το πρόσφατο 0-0 στα Γιάννινα. Έχει δεχτεί επτά γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δύο στο δεύτερο. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:34
Η ΑΕΚ δεν δέχτηκε γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια αφού είχε δεχτεί γκολ και στα οκτώ προηγούμενα. Έχει δεχτεί 11 γκολ στα επτά τελευταία, ενώ είχε δεχτεί πέντε στα οκτώ πρώτα. Έχει σκοράρει στα 11 από τα 12 τελευταία, με μοναδική εξαίρεση το 3-0 από τον Ολυμπιακό στις 3 Ιανουαρίου by Γιώργος Σπανομανώλης
18:35
Η ΑΕΚ δεν έχει χάσει τα έξι τελευταία μεταξύ τους, τέσσερα από αυτά για το πρωτάθλημα. Η τελευταία νίκη του Άρη ήταν στις 2 Μαρτίου 2019, 2-0 στην έδρα του (32’ σουτ Λάρσον, 69’ σουτ Ρόουζ). by Γιώργος Σπανομανώλης
18:49
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
18:49
Άρης (Άκης Μάντζιος): Μπουσέ, Σάκιτς, Σούντγκρεν, Μπεναλουάν, Ρόουζ, Σάσα, Ματίγια, Μαντσίνι, Γκάμα, Σίλβα, Μάνος by Γιώργος Σπανομανώλης
18:49
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Λόπες, Νεντελτσιάρου, Σβάρνας, Μπακάκης, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλος, Μαχαίρας, Λιβάι Γκαρσία, Ανσαριφάρντ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:49
Στον πάγκο για τον Άρη: Σιαμπάνης, Λόπεθ, Δεληζήσης, Ματέο Γκαρσία, Γκάνεα, Τζέγκο, Ιωάννου, Κάτσε και Μπαγκαλιάνης by Γιώργος Σπανομανώλης
18:51
Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Τσιντώτας, Λάτσι, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Σάκχοφ, Λιβάια, Αλμπάνης, Τάνκοβιτς και Ολιβέιρα. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:52
Ο Μάντζιος παρατάσσει τον Άρη με 4-2-3-1. Ο Μαντσίνι αντικαθιστά τον Μπερτόγλιο στην ενδεκάδα. Επίσης ξεκινάει βασικός ο Σούντγκρεν, οπότε θα πάει δεξιά και ο Σάκιτς αριστερά στην άμυνα. Τα υπόλοιπα είναι μετρημένα κουκιά. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:53
Σε ενδεκάδα με μια απρόσμενη επιλογή κατέληξε για το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Άρη ο Μανόλο Χιμένεθ. Ο Ανδαλουσιανός παρατάσσει εν τους «κιτρινόμαυρους» με το 4-3-3 που αναμενόταν, ωστόσο στο αρχικό σχήμα δεν βρίσκεται ο Πέτρος Μάνταλος. Αντ’ αυτού ο τεχνικός της «Ένωσης» ξεκινά τον Μαχαίρα στο αριστερό άκρο της επίθεσης, ενώ στην κορυφή αποφάσισε να βάλει βασικό και πάλι τον Ανσαριφάρντ. by Γιώργος Σπανομανώλης
18:56
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Κροάτης Ιβάν Μπέμπεκ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:04
19:04
19:05
Το ματς ξεκινάει 19.30. Τηλεοπτικά Novasports 1, ραδιοφωνικά bwinΣΠΟΡ FM 94.6. Μετά το τέλος του παιχνιδιού το τρίτο ημίχρονο στο sport-fm.gr by Γιώργος Σπανομανώλης
19:06
Μαζί μας στον σχολιασμό θα είναι και ο Γιώργος Μαραθιανός by Γιώργος Σπανομανώλης
19:20
Έχουν επιστρέψει στα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων. Σε δέκα λεπτά ξεκινάει το ματς. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:27
Βγαίνουν οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Γιώργος Σπανομανώλης
19:31
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:34
3' Φάουλ του Ματίγια σε κόρνερ ο Σβάρνας by Γιώργος Σπανομανώλης
19:35
5' Κάθετη του Σάσα στην περιοχή για τον Γκάμα, κόβει ο Λόπες by Γιώργος Σπανομανώλης
19:38
7' Ευκαιρία για τον Άρη: Λάθος γύρισμα του Λόπες στον Αθανασιάδη, κλέβει ο Μάνος αλλά δεν πλασάρει σωστά by Γιώργος Σπανομανώλης
19:40
8' Ο Γκάμα πέφτει μέσα στην περιοχή με τους ανθρώπους του Άρη να ζητούν πέναλτι. Δεν υπάρχει κάτι. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:42
Συμπληρώθηκε το 10λεπτο. Η ΑΕΚ δεν έχει περάσει ακόμα το κέντρο. Ζήτημα είναι αν έχουμε δει τον Μπουσέ μία φορά ως τώρα σε πλάνο by Γιώργος Σπανομανώλης
19:45
15' Πατάει περιοχή ο Σιμόες, αλλά στην προσπάθεια του να σουτάρει κάνει φάουλ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:49
Στο έδαφος ο Νεντελτσιάρου, δείχνει να πονάει, ζητάει φορείο by Γιώργος Σπανομανώλης
19:49
Αν έχω καταλάβει καλά, το πρόβλημα είναι στον αριστερό οπίσθιο μηριαίο by Γιώργος Σπανομανώλης
19:51
20' Έξω ο Νεντελτσιάρου, μέσα ο Λάτσι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:52
21' Ευκαιρία η ΑΕΚ: Ωραία προσπάθεια του Λιβάι, άδειασε τον Σάκιτς έκανε σέντρα στον Ανσαριφάρντ, αλλά ο Ιρανός ανενόχλητος κάνει χλιαρή κεφαλιά και μπλοκάρει ο Μπουσέ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:52
Πρώτη τελική για την ΑΕΚ, μία έχει και ο Άρης με τον Μάνο by Γιώργος Σπανομανώλης
19:54
Έπεσε άτσαλα ο Γκαρσία, χτύπησε στον ώμο αλλά σηκώνεται by Γιώργος Σπανομανώλης
19:56
by Γιώργος Σπανομανώλης
19:59
28' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, σωστά βγήκε μακριά από την εστία του ο Αθανασιάδης και καθάρισε προ του Μάνου by Γιώργος Σπανομανώλης
20:00
51-49% η κατοχή για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:01
30' Κίτρινη στον Κρίστιτσιτς για φάουλ στον Μάνο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:02
Νευρικό παιχνίδι με πολλά λάθη κι από τους δύο. Δεν πλήρωσε το λάθος του Λόπες η ΑΕΚ. Καλύτερο τελείωμα χρειαζόταν ο Ανσαριφάρντ στο 21' μετά την ωραία ατομική του Γκαρσία. Χρειάζεται περισσότερη ψυχραιμία από τους μέσους της Ένωσης στις μεταβιβάσεις. by Κώστας Μιαούλης
20:04
Πολύ μέτριο παιχνίδι ως τώρα, με καμία από τις δυο ομάδες να μη ρισκάρει. Η ΑΕΚ ισορρόπησε μετά το δυνατό ξεκίνημα του Άρη, αλλά θα κριθούν πολλά για την τύχη της από το αν ο Λάτσι θ' ανταποκριθεί μετά την αναγκαστική αλλαγή του Νεντελτσιάρου. Ο Άρης εμφανίζει το γνωστό του πρόβλημα και παρόλο που έχει την μπάλα και τη φτάνει έξω από την αντίπαλη περιοχή, δεν έχει τον επιθετικό-σημείο αναφοράς για ν' απειλήσει. by Γιώργος Μαραθιανός
20:06
20:11
40' Κόψιμο του Σιμόες προ του Μάνου, κόρνερ για τον Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
20:16
45' Φάουλ του Λιβάι, κόρνερ για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:18
45+1' Ευκαιρία ο Άρης: Γύρισμα στον Μαντσίνι στον Σάσα σουτ από πλάγια θέση, άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:19
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης-ΑΕΚ 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:34
Επιστρέφουν οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:36
Σέντρα στο β' ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:37
46' Ευκαιρία η ΑΕΚ: Φοβερό σουτ του Ανσαριφάρντ έξω από την περιοχή, άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:41
51' Σουτ του Σάσα μπλοκάρει ο Αθανασιάδης by Γιώργος Σπανομανώλης
20:45
54' Λάθος του Κρίστιτσις, το διορθώνει ο ίδιος και διώχνει κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:50
60' Μέσα ο Μάνταλος, έξω ο Κρίστιτσιτς και μέσα ο Λιβάγια, έξω ο Μαχαίρας by Γιώργος Σπανομανώλης
20:52
Mπήκε καλύτερα στο β' μέρος η ΑΕΚ, αλλά δύο σφάλματα από Κρίστιτσιτς και Μαχαίρα, έδωσαν κόντρες στον Άρη. Σωστές οι αλλαγές με Μάνταλο και Λιβάγια τώρα. by Κώστας Μιαούλης
20:53
Φανερή η διάθεση της ΑΕΚ να ρισκάρει λίγο περισσότερο στο β' ημίχρονο. Όσο συνεχίζει την εξαιρετική λειτουργία της στα μετόπισθεν και ελπίζοντας ότι η είσοδος Μάνταλου-Λιβάγια θα δημιουργήσει ακόμα περισσότερες ευκαιρίες, έχει καλές πιθανότητες να πάρει τη νίκη. Παραμένει δύσκολο για τον Άρη ν' απειλήσει με μπλοκαρισμένο τον Γκάμα και μόνο από κάποιο λάθος φαίνεται προς το παρόν δυνατό να φτιάξει ευκαιρία. by Γιώργος Μαραθιανός
20:53
62' Μέσα ο Ματέο Γκαρσία, έξω ο Σίλβα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:54
64' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση by Γιώργος Σπανομανώλης
20:56
65' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με τον Λιβάι Γκαρσία by Γιώργος Σπανομανώλης
20:56
Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Λιβάι στη γωνιά που βρισκόταν ο Μπουσέ, αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι by Γιώργος Σπανομανώλης
20:59
69' Κάρτα στον Λιβάγια by Γιώργος Σπανομανώλης
21:04
74' Κίτρινη στον Καρίμ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:06
75' Μέσα ο Σάκχοφ, Ολιβέιρα, έξω Καρίμ και Λιβάι by Γιώργος Σπανομανώλης
21:07
21:07
Έχει υπάρξει μπέρδεμα με τις αλλαγές της ΑΕΚ. Διακοπή στο ματς και πάλι by Γιώργος Σπανομανώλης
21:08
Ζήτημα στο τελευταίο δεκάλεπτο να έχει παιχθεί 2 λεπτά ποδόσφαιρο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:09
Τελικά δεν θα γίνει η αλλαγή του Ολιβέιρα. Ο Κροάτης διαιτητής έκανε λάθος με τις διακοπές για τις αλλαγές. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:09
Θα μείνει στο ματς ο Καρίμ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
Η αλλαγή δεν θα γίνει καθώς πρέπει να γίνονται τρεις διακοπές για τις πέντε αλλαγές. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
Έχουν περάσει πέντε λεπτά μέχρι να λυθεί η παρεξήγηση. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
Ο Κροάτης τα έκανε... ρόιδο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:12
82' Κεφαλιά του Καρίμ, μπλοκάρει ο Μπουσέ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
86' Κίτρινη στον Γαλανόπουλο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
86' Μέσα Τζέγκο και Ιωάννου, έξω Σάκιτς και Σάσα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:20
Συμπληρώθηκε το 90λεπτο. Να δούμε πόσο θα είναι οι καθυστερήσεις. Σίγουρα πάνω από 7 λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:21
Οκτώ λεπτά επιπλέον χρόνου από τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:21
Κίτρινη στον Μπεναλουάν by Γιώργος Σπανομανώλης
21:28
90+6' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:29
Στην κόντρα ο Λιβάγια, βρίσκει στην περιοχή τον Καρίμ που σημαδεύει το δοκάρι, αλλά ο Κροάτης έρχεται από πίσω και τελειώνει τη φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
21:30
Δεν μετράει το γκολ, εξετάστηκε από τον VAR με τον Λιβάγια να είναι οφσάιντ την ώρα που γίνεται η κεφαλιά από τον Καρίμ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:31
Τέλος: Άρης-ΑΕΚ 0-1. Τρίτη συνεχόμενη νίκη με το ίδιο σκορ για τον Χιμένεθ, η ΑΕΚ πιάνει τον Άρη στους 33 στη δεύτερη θέση by Γιώργος Σπανομανώλης
21:32
ΚΩΣΤΑΣ ΜΙΑΟΥΛΗΣ: Το master plan του Μανόλο Χιμένεθ, πέτυχε απόλυτα. Η ΑΕΚ με MVP τον Λιβάι Γκαρσία και κορυφαίο τον Σβάρνα, αλλά και όλους να παίζουν απόψε σαν ΑΕΚ, πήρε ένα μεγάλο διπλό, κρατώντας για πρώτη φορά τον Άρη, δίχως γκολ στην έδρα του. Εξαιρετική παρουσία και από τον Μπακάκη και τον Λάτσι, πολύ σταθερό τον Αθανασιάδη, ήταν καλύτερη στο δεύτερο μέρος. Η Ένωση βραχυκύκλωσε τον Γκάμα και τον Ματίγια και τους έβγαλε εκτός παιχνιδιού. Ο Μανόλο στο "εξοχικό" του στο Κλεάνθης Βικελίδης, με την ΑΕΚ να κερδίζει τον αυτοσεβασμό της. Με το 4-3-3 και φέρνοντας τους Μάνταλο και Λιβάγια από τον πάγκο, παίρνει το ματς και είχε τις φάσεις και για δεύτερο. by Κώστας Μιαούλης
21:34
Αυτά από ματς, καλή συνέχεια. Μείνετε συντονισμένοι, το τρίτο ημίχρονο στο sport-fm.gr by Γιώργος Σπανομανώλης