Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

16:50
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός, η οποία θα διεξαχθεί στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League Interwetten. by www.sport-fm.gr
17:01
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15 και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 1HD. Eνώ, ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
17:03
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη (1-0) επί του Απόλλωνα Σμύρνης, η οποία τους πλάσαρε στην 6η θέση (21β.) του βαθμολογικού πίνακα. Μαζί τους «παρέα» από την περασμένη Πέμπτη (14/1) είναι και ο Ατρόμητος. Εντός έδρας μετρούν 3Ν-2Ι-2Η, αν και στα τελευταία πέντε εξ αυτών ματς έχουν πανηγυρίσει μόλις ένα τρίποντο. by www.sport-fm.gr
17:04
Σε ό, τι αφορά την ομάδα του Αγρινίου, την εντός έδρας νίκη της (2η στο πρωτάθλημα) επί του ΟΦΗ ακολούθησαν δύο ήττες από ΑΕΚ (1-0) και Ολυμπιακό (2-1). Βρίσκεται στη 12η θέση (11β.), στο +3 από τη Λάρισα (ένα ματς λιγότερο) και στο +6 από την ουραγό Λαμία (δύο παιχνίδια λιγότερα). Δεν έχει γευτεί ακόμα τη χαρά της νίκης μακριά από την πόλη της (4Ι-4Η). by www.sport-fm.gr
17:04
17:04
17:05
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Καστάνιο, Άλβαρεθ, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο, Ριέρα, Κρέσπι, Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
17:05
Παναιτωλικός ( Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Μαλής, Ντάλσιο, Αρσούρα, Ταχάρ, Μανθάτης, Μάζουρεκ, Ντίας, Βέργος. by www.sport-fm.gr
17:05
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σγουρής, Μπελόκ, Τιλίκα, Γκαρσία, Λουίς Φερνάντεθ, Τασουλής, Πασαλίδης, Καπίγια, Αλί Μπαμπά. by www.sport-fm.gr
17:05
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μελισσάς, Περέιρα, Σκαρντοβέλι, Τσιγγάρας, Άλβαρες, Τζανακάκης, Αριγίμπι, Γιάκολις, Ματσόλα. by www.sport-fm.gr
17:06
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης Α’ Βοηθός: Γεώργιος Στεφανής Β’ Βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης 4ος: Ανδρέας Γκάμαρης Διαιτητής VAR: Αθανάσιος Τζήλος Διαιτητής ΑVAR: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης Παρατηρητής: Σταύρος Φλώτσιος by www.sport-fm.gr
17:11
17:12
Αυτή ήταν η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου, εξαιτίας της έντονης χιονόπτωσης που έχει πλήξει την Τρίπολη. Ωστόσο, ύστερα από τις εργασίες των ανθρώπων του Αστέρα έχει καθαρίσει αισθητά. by www.sport-fm.gr
17:12
17:13
17:15
Να σημειωθεί ότι αυτή τη στιγμή πέφτει χιονόνερο. Είναι πιθανό να δούμε αρκετές... λασπομαχίες στην αναμέτρηση. by www.sport-fm.gr
17:16
17:17
17:20
17:22
Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο στην αναμέτρηση, χωρίς τελική για καμία από τις δύο ομάδες. Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». by www.sport-fm.gr
17:23
17:24
17:25
Σέντρα στο ύψος της μικρής περιοχής από τον Κρέσπι, παίρνει την κεφαλιά ο Μπαράλες, ο οποίος στρώνει στον ολομόναχο Μουνάφο. Κανένα πρόβλημα για τον τελευταίο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
17:27
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να κάνει το 2-0. Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ριέρα. Μπλοκάρει ο Κνετ. by www.sport-fm.gr
17:27
Φαίνεται πως οι γηπεδούχοι πήραν ψυχολογία από το γρήγορο τέρμα τους στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
17:31
13' Κι άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Βγήκε στην κόντρα ο Ριέρα, ο οποίος αφού κουβάλησε την μπάλα, σούταρε, με τον Κνετ να πραγματοποιεί δύσκολη απόκρουση. by www.sport-fm.gr
17:32
15' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα. Τρία μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων, στη κορυφή του ημικυκλίου. by www.sport-fm.gr
17:32
Εκτελεί ο Άλβαρεθ, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παναιτωλικού. by www.sport-fm.gr
17:36
17:37
17:38
Συμπληρώθηκε το πρώτο 20' στον αγώνα. Χωρίς ουσιαστική ευκαιρία ακόμα ο Παναιτωλικός. by www.sport-fm.gr
17:39
21' Παίρνει την κεφαλιά εντός περιοχής του Παναιτωλικού ο Σίτο, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
17:40
17:41
Γλυκιά σέντρα του Ριέρα προς τον Μπαράλες στην καρδιά της περιοχής, με τον φορ του Αστέρα να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κνετ. by www.sport-fm.gr
17:41
Παραμένει το 1-0. Σκορ, το οποίο αδικεί την καταπληκτική έως τώρα παρουσία του Αστέρα. by www.sport-fm.gr
17:42
Οι γηπεδούχοι πραγματοποιούν καταπληκτικές επιθετικές μεταβάσεις. Κάπου φταίει και η μεσαία γραμμή του Παναιτωλικού... by www.sport-fm.gr
17:46
17:47
17:48
Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Ριέρα, ανοίγει αριστερά στον Σίτο, ο οποίος βγάζει παράλληλη σέντρα εντός περιοχής προς τον Μπαράλες. Ο Αργεντινός επιθετικός δεν θα προλάβει να κάνει την προβολή. by www.sport-fm.gr
17:48
17:49
17:50
17:54
17:55
17:56
39' Ευκαιρία για Αστέρα με δυνατό διαγώνιο σουτ του Κρέσπι εντός της αντίπαλης περιοχής. Διώχνει ο Κνετ. by www.sport-fm.gr
18:01
Ακόμα ένα λεπτό για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου 45λεπτου. by www.sport-fm.gr
18:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Δεν θα κρατηθούν καθυστερήσεις. Ο Αστέρας θα πάει προηγούμενος (1-0) στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Μουνάφο από το 7'. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Ριέρα. by www.sport-fm.gr
18:18
Επέστρεψαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγα δευτερόλεπτα αναμένεται η έναρξη του δεύτερου μέρους. by www.sport-fm.gr
18:18
18:19
18:20
18:23
50' Ο Μάζουρεκ «μπουκάρει» με προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, χωρίς όμως να μπορέσει να ολοκληρώσει την προσπάθειά του. by www.sport-fm.gr
18:26
18:27
Ο Ταχάρ όντας -ολομόναχος- εντός μικρής περιοχής του Αστέρα, έπιασε την κεφαλιά, αλλά την έστειλε την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Εκεί όπου βρισκόταν ο Τσιφτσής. by www.sport-fm.gr
18:29
55΄Φάση διαρκείας στη περιοχή του Παναιτωλικού. Ο Αστέρας πιέζει για το 2-0. Με τον Μπαράλες να μην μπορεί να το διαμορφώσει, αφού του σουτ προσέκρουσε στα σώματα. by www.sport-fm.gr
18:31
18:32
Σουτάρα του Κρέσπι από τα 30 μέτρα, διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Κνετ. by www.sport-fm.gr
18:33
18:34
18:35
61' Λουίς Φερνάντεθ στη θέση του κορυφαίου Ριέρα και Καπίγια σε εκείνη του Σίτο. by www.sport-fm.gr
18:36
63΄ Αλλαγές και για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας αντί Αρσούρα και Ματσόλα αντί Βέργου. by www.sport-fm.gr
18:39
18:40
Ο Λουίς Φερνάντεθ, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής. Όμως, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
18:42
18:42
18:43
Ο παίκτης του Αστέρα βρέθηκε εντός περιοχής, δέχτηκε την πάσα του Μπαράλες, ελευθερώθηκε με εκπληκτική ενέργεια και με σουτ στην αριστερή κάτω γωνία έγραψε το 2-0. by www.sport-fm.gr
18:45
18:45
Ο Μάζουρεκ δέχεται την παράλληλη σέντρα στο ύψος του πέναλτι, πιάνει το γυριστό, αλλά μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by www.sport-fm.gr
18:47
73' Σέντρα του Αριγίμπι μέσα στην περιοχή, με τον Μάζουρεκ να κάνει φάουλ στην προσπάθειά του να φτάσει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
18:50
18:52
78' Εντυπωσιακή προσπάθεια Μπαράλες, δεν μπορεί να κάνει το 3-0, με γυριστό. by www.sport-fm.gr
18:55
81' Και πάλι ο Αστέρας στην αντίπαλη περιοχή. Όμως, ο Μπαράλες στην προσπάθεια του σουτ κάνει φάουλ. by www.sport-fm.gr
19:01
Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα με τον Μπαράλες να βγάζει υπέροχα στον Φερνάντεθ, ο οποίος έστειλε την μπάλα να «γλύψει» το δεξί κάθετο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:01
19:02
19:04
19:06
90'+2' Ο Ματσόλα ρέθηκε με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, δεν κατάφερε όμως να σουτάρει. by www.sport-fm.gr
19:06
19:07
19:08
Ο Αστέρας φαίνεται πως θέλει να πετύχει και τρίτο τέρμα, ώστε να εξαργυρώσει την πολύ καλή του εμφάνιση. by www.sport-fm.gr
19:08
19:10
Ο Αστέρας πραγματοποιεί την κορυφαία του φετινή εμφάνιση και το εξαργυρώνει με το 2-0 επί του Παναιτωλικού. Τα γκολ από τον Μουνάφο και τον Λουίς Φερνάντεθ στο 7' και στο 69', αντίστοιχα. Αμφότερα τα τέρματα δημιουργήθηκαν από ασίστ του Μπαράλες. Αυτά από εμάς. Καλό απόγευμα! by www.sport-fm.gr