ΑΕΛ-Απόλλων Σμύρνης

18:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λάρισα και στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Προτελευταία με 8 βαθμούς η Λάρισα, προέρχεται από την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό, ενώ δεν έχει νίκη στις 9 τελευταίες αγωνιστικές! by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Στην 10η θέση ο Απόλλων Σμύρνης, προέρχεται από δύο διαδοχικές εντός έδρας ήττες με σκορ 1-0 από Παναθηναϊκό και Αστέρα Τρίπολης. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
18-9-14 υπέρ της Λάρισας η παράδοση όταν υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης στην πρώτη κατηγορία. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
0-4-3 ο εντός έδρας απολογισμός της Λάρισας στο φετινό πρωτάθλημα (3-9 τέρματα). Ψάχνουν σήμερα την πρώτη τους νίκη εντός έδρας οι "βυσσινί". by Γιώργος Τσανάκας
19:12
3-2-3 ο εκτός έδρας απολογισμός του Απόλλωνα Σμύρνης στο φετινό πρωτάθλημα (8-7 τέρματα). Πέντε διαδοχικά ματς χωρίς ήττα εκτός έδρας για την Ελαφρά Ταξιαρχία και τρεις σερί νίκες. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα δεκάλεπτο πριν τη σέντρα του ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης, 3-5-2): Μπάγιτς - Τσόσιτς, Ζίζιτς, Μιχαήλ - Μπέρτος, Σπαρβ, Κολομπίνο, Νικολιάς, Φίλιπ - Πινακάς, Ντουρμισάι. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Στον πάγκο οι Νάγκι, Καρανίκας, Γκοτζαμανίδης, Γλύνος, Μιλοσάβλιεβιτς, Γιουνές, Μαϊδανός, Τρούγιτς, Ηλιάδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος, 4-2-3-1): Βέρχουλστ - Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς - Λαγός, Κολ - Μαρκ Φερνάντεθ, Τσιλούλης, Μουνιέ - Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Στον πάγκο οι Κότσαρης, Βιτλής, Καραγκούνης, Κιτόκο, Χουχούμης, Μπεντινέλι, Καλίσιρ, Βάρκας και Τσαμπούρης. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Διαιτητής είναι ο Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας), βοηθοί του οι Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νιας), Ηλίας Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ.Αττικής). Διαιτητής VAR ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), ενώ AVAR ο Θεόφιλος Μωϋσιάδης (Ηπείρου). by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
2' Πρώτη φάση για τον Απόλλωνα. Ταχύτατη αντεπίθεση, ο Μαρκ Φερνάντεθ έκλεισε από τα αριστερά και έκανε το σουτ αλλά ο Μπάγιτς είχε καλή θέση και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
5' Εκτέλεση φάουλ του Φίλιπ από τα πλάγια, σαν σε... προπόνηση μπλοκάρει ο Βέρχουλστ! by Γιώργος Τσανάκας
19:40
9' Απειλεί η ΑΕΛ. Ο Πινακάς έκανε το παράλληλο με την εστία γύρισμα, αλλά κανένας συμπαίκτης του δεν ήταν εκεί για να το εκμεταλλευτεί. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά η ΑΕΛ, με τον Απόλλωνα να ψάχνει στο ξεκίνημα του αγώνα τις αντεπιθέσεις... by Γιώργος Τσανάκας
19:44
13' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Σπαρβ, που πατάει στον αέρα με τις τάπες τον Μουνιέ στο χέρι. Πολύ επικίνδυνο μαρκάρισμα, στο όριο της κόκκινης, αλλά ο διαιτητής τελικά θα τον... κιτρινίσει! by Γιώργος Τσανάκας
19:47
16' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Απόλλωνα... Θα απομακρύνουν τελευταία στιγμή οι γηπεδούχοι, μετά την πρώτη κεφαλιά του Λισγάρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Άλλο ένα κόρνερ για τον Απόλλωνα, που έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο... by Γιώργος Τσανάκας
19:54
23' Ο Τσιλούλης ρόλαρε στην πλάτη ενός αντιπάλου του αλλά η σέντρα του δεν ήταν δυνατή και ο Μπάγιτς μπλόκαρε εύκολα. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
25' Σουτ του Ντουρμισάι, δεν έχει καμία τύχη αφού η μπάλα φεύγει στην... κερκίδα. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
29' Φάση για τον Απόλλωνα! Ο Μπαξεβανίδης κάνει εξαιρετική σέντρα, με τον Ντάουντα να βρίσκει ελάχιστα στον αέρα την μπάλα και να... χαλάει τον Μουνιέ που είχε πεταχτεί να σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι και να μην φτάνει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Μικρή διακοπή στο ματς, είναι στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Μπέρτου ο Μαρκ Φερνάντεθ. Ευτυχώς δεν έχει κάτι το σοβαρό... by Γιώργος Τσανάκας
20:09
38' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ. Πάνω στο τείχος ο Ζίζιτς... by Γιώργος Τσανάκας
20:12
41' Καλή φάση για την ΑΕΛ. Σουτ του Ντουρμισάι υπό καλές προϋποθέσεις μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά αλλά δεν βρήκε εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Συμπληρώσαμε τα 45', θα υπάρξουν δύο λεπτά έξτρα χρόνου. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΑΕΛ και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παχνίδι χωρίς σκορ (0-0). Ελαφρώς καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι σε ένα κακό ματς, τα χαλάνε στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου όπου κάνουν πολύ κακές επιλογές. Ακίνδυνη η ΑΕΛ μέχρι στιγμής, είχε μόλις μια καλή στιγμή στο 41'. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
46' Σπαρβ αντί Μιλοσάβλιεβιτς για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
48' Πρώτη τελική στην επανάληψη. Ο Μιλοσάβλιεβιτς άλλαξε ωραία παιχνίδι, ένα κοντρόλ με το στήθος και σουτ στην κίνηση του Φιλίπ αλλά η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
53' Kίτρινη κάρτα στον Λαγό. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, ισορροπημένο το ματς και δεν υπάρχουν τελικές μπροστά στις δύο εστίες... by Γιώργος Τσανάκας
20:46
55' Σέντρα του Ντάουντα, ο Μαρκ Φερνάντεθ... τρυπώνει στην άμυνα της ΑΕΛ αλλά η κεφαλιά του δεν βρήκε στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
57' Έξω ο Ζίζιτς, μέσα ο Γιουνές για την ΑΕΛ. Πιο επιθετικό κάνει το σχήμα του ο Γιάννης Τάτσης. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ ώστε να γεμίσει στην αντίπαλη περιοχή... Μπλόκαρε εύκολα ο Βέρχουλστ, κακή εκτέλση του Φίλιπ. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Για ακόμη ένα ματς χωρίς Μπεντινέλι και Ιωαννίδη, η Ελαφρά Ταξιαρχία είναι αρκετά ακίνδυνη και δεν έχει ουσία στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
60' Από μία κίτρινη σε Τσόσιτς και Φερνάντεθ. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
62' Μέσα ο Κιτόκο, έξω ο Λαγός για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
63' Φάση για τον Απόλλωνα! Ο Τσιλούλης έκανε φοβερή ατομική ενέργεια, έσπασε στον Ντάουντα αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:59
67' Νέα φάση για τον Απόλλωνα. Ο Ντάουντα τσιμπάει για τον Τσιλούλη που έχει τον χώρο να μπει στην περιοχή, αλλά σουτάρει έξω από αυτή και η μπάλα κοντράρει στον Τσόσιτς και καταλήγει στην αγκαλιά του Μπάγιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
71' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα και φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
73' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα Σμύρνης!
by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Ο Ντάουντα ήταν onside και έσπασε υπέροχα στον Τσιλούλη, που πλάσαρε τον Μπάγιτς κάτω από τα πόδια και άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα Σμύρνης! by Γιώργος Τσανάκας
21:07
76' Μέσα ο Βιτλής, έξω ο Μουνιέ για τον Απόλλωνα. Σε 3-5-2 το γυρίζει ο Γιώργος Παράσχος. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
78' Ο... ασταμάτητος Τσιλούλης έφυγε ακόμη μια φορά στην κόντρα, ο Ντάουντα έσπασε για τον Μαρκ Φερνάντεθ που έκοψε προς τα μέσα και έψαξε την απέναντι γωνία αλλά το τελείωμά του ήταν τραγικό... by Γιώργος Τσανάκας
21:17
Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς, ο Απόλλων κρατάει εύκλα το προβάδισμά του (0-1) με την ΑΕΛ να μην μπορεί να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
89' Έξω Ντάουντα και Φερνάντεθ, μέσα Τσαμπούρης και Χουχούμης για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
21:22
90'+1' Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ! Ωραία κάθετη του Ντουρμισάι, ο Τρούγιτς κάνει το διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά δεν θα βρει για περίπου ένα μέτρο εστία! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Τέλος στο ματς! Ο Απόλλων Σμύρνης παίρνει τέταρτη διαδοχική εκτός έδρας νίκη, περνώντας αυτή τη φορά από την έδρα της Λάρισας με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ο Τσιλούλης στο 73ο λεπτό! by Γιώργος Τσανάκας