Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

14:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα για τη 17η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:40
Ο Ολυμπιακός θέλει να επιστρέψει στις νίκες, έπειτα από το 1-1 στην Τούμπα στην εξ αναβολής αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ, ώστε να διατηρήσει σε απόσταση ασφαλείας τους διώκτες του. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:41
Ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος έχει να νικήσει από τις αρχές Δεκεμβρίου με το 2-0 επί της Λαμίας, αναζητά ένα θετικό αποτέλεσμα, καθώς έχει «κολλήσει» το τελευταίο διάστημα. Με αποτέλεσμα να είναι στην 11η θέση με 15 βαθμούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:43
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ντρέγκερ, Σισέ, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Μασούρας, Μπρούμα, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Πίρσμαν, Κάργας, Εραμούσπε, Σάλιακας, Λιάσος, Σιόντης, Καρτάλης, Μπρένερ, Λεό, Παμλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Καμαρά, Φορτούνης, Τιάγκο Σίλβα, Χασάν, Πέπε, Βρουσάι, Χολέμπας και Παπαδόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αθανασίου, Ελευθεριάδης, Δούμτσης, Νάουμετς, Λώλης, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Πανουργιάς και Γροσδάνης. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
14:46
14:47
Ο Μπα είναι τιμωρημένος από την πλευρά των Πειραιωτών και ο Ραντζέλοβιτς εκτός μάχης. Ο Χολέμπας και ο Μπρούμα είναι ξανά στη διάθεση του Πέδρο Μαρτίνς, αλλά μόνο ο Πορτογάλος εξτρέμ είναι στο αρχικό σχήμα. Κριζμαν, Κάστρο και Παντελάκης είναι εκτός από τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:49
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Λάζαρος Δημητριάδης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος, AVAR: Χρυσούλα Κουρομπύλια by Αποστόλης Λιβάνιος
14:52
Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο γύρο είχε κόψει βαθμούς από τον Ολυμπιακό ο ΠΑΣ, αφού το ματς στα Ιωάννινα είχε λήξει 1-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
15:01
Στην κόντρα επικίνδυνα ο ΠΑΣ με τον Λεό, που έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά ήταν εκτεθειμένος. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
6' Πρώτη τελική στο ματς και είναι από τον ΠΑΣ. Ο Μπρένερ έκανε εξαιρετική κίνηση έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του ήταν αρκετά άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:08
8' Στημένο του ΠΑΣ με τον Εραμούσπε, αλλά ο Μπρένερ συνελήφθη σε αντικανονική θέση προτού γίνει επικίνδυνος. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:08
Έχει μπει καλά και επιθετικά ο ΠΑΣ. Όπως συνηθίζει άλλωστε by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
14' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Έπειτα από συνεργασία Ελ Αραμπί, Ρέαμπτσιουκ, έγινε αποδέκτης ο Μασούρας από τα αριστερά και με το γύρισμά του πήρε ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά, δυνατή κεφαλιά του Σισέ που έβγαλε ο Χουτεσιώτης. Βέβαια, ήταν σχεδόν πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:16
17' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Σε προσπάθεια του Ελ Αραμπί που βγήκε φάτσα με τον Χουτεσιώτη και τον πλάσαρε με τους δύο να συγκρούονται. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό από τη συγκεκριμένη φάση, καθώς έκανε άτσαλη έξοδο ο Χουτεσιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:18
Κουτσαίνει ο Χουτεσιώτης, ο οποίος δέχθηκε και κίτρινη κάρτα παράλληλα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:19
20' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό, παραμένει το 0-0! Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε στην αριστερή γωνία του Χουτεσιώτη που εκτινάχθηκε ωραία και έβγαλε το πέναλτι του Γάλλου. Δεν ήταν ιδανικό το χτύπημα του 36χρονου άσου, αλλά σίγουρα ήταν πολύ καλή η επέμβαση του τερματοφύλακα του ΠΑΣ. Πρόκειται για το τρίτο πέναλτι που δεν κάνει γκολ ο Βαλμπουενά από τον Ιούλιο και μετά. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:21
21' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με πλασέ του Μασούρα από κοντά (λίγο μετά το πέναλτι) με την άμυνα των φιλοξενούμενων να διώχνει.. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:28
15:29
29' Σουτ του Παμλίδη, η μπάλα αρκετά έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
15:30
30' Επικίνδυνη σέντρα του Βαλμπουενά από τα δεξιά, ο Εραμούσπε έδιωξε σε κόρνερ προτού γίνει δύσκολη η κατάσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
15:32
32' Πολύ άστοχο σουτ του Ντρέγκερ μέσα από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
15:33
34' Αρκετά άστοχο σουτ του Μπρένερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:36
36' Εκτέλεσε ο Μπουχαλάκης πάνω στο τείχος και στη συνέχεια στον Λεό, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Βαλμπουενά ήταν και πάλι στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
40' Κίτρινη ο Εραμούσπε by Αποστόλης Λιβάνιος
15:41
41' Καλό γέμισμα του Βαλμπουενά από στατική φάση, αλλά ο Σισέ έδιωξε άθελά του, αφού μπερδεύτηκε με τον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
45+1' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Δυνατό σουτ του Παμλίδη λίγο πάνω από την εστία του Σα, που έχασε και την ισορροπία του, με την μπάλα να φεύγει έξω σε κόρνερ, αφού κόντραρε και στον Σεμέδο.
15:47
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0! Οι Πειραιώτες έχασαν πολύ μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ στο 20', όταν και ο Χουτεσιώτης έπιασε πέναλτι του Βαλμπουενά, το οποίο ο 27χρονος γκολκίπερ έκανε λίγο πριν στον Ελ Αραμπί, σε μια φάση όπου ο Μαροκινός έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Το καλό διάστημα των γηπεδούχων ήταν από το 14' μέχρι το 21', όπου έχασαν τέσσερις ευκαιρίες. Καλό πρόσωπο γενικά από τους γηπεδούχους, που ως ανεξαρτήτως ποιον αντίπαλο έχουν απέναντί τους, προσπαθούν να κάνουν το παιχνίδι τους και δεν κλείνονται πίσω. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:50
16:00
Φορτούνης και Καμαρά σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01
Φορτούνης και Καμαρά αντί Μπρούμα και Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Αλλαγή τερματοφύλακα για τον ΠΑΣ. Ο Χουτεσιώτης που είχε ενοχλήσεις μετά τη σύγκρουσή του με τον Ελ Αραμπί στη φάση του πέναλτι, πέρασε εκτός, τη θέση του πήρε ο Αθανασίου by Αποστόλης Λιβάνιος
16:03
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
49' Σουτ του Καμαρά, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:06
Άστοχο σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
52' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας νικήθηκε από τον Αθανασίου, αλλά όχι και ο Ελ Αραμπί στη συνέχεια. Υποδείχθηκε ωστόσο σε θέση οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:11
Γίνεται συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
16:11
Οριστικά δεν υπάρχει γκολ! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
55' Ελευθεριάδης αντί Μπρένερ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
58' Κίτρινη ο Πίρσμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
61' Σουτ του Φορτούνη πάνω στον Κάργα. Στη συνέχεια αστοχεί ο Εμβιλά, Στο έδαφος ο παίκτης του ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
Παίζει πιο πίσω ο ΠΑΣ στο δεύτερο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
66' Χασάν αντί Μασούρα. Με 4-4-2 ο Ολυμπιακός πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
16:28
72' Βρουσάι αντί Ντρέγκερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
Δεν είναι τόσο καλός ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραίο τσίμπημα της μπάλας από τον Χασάν, ο Ελ Αραμπί σε θέση βολής, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει εκτός. Πάντως, δεν δίνεται κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
79' Νάουμετς αντί Παμλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Στο 66%-34% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
80' Κίτρινη ο Σάλιακας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
Έχει γίνει ροκ το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.Πάνω-κάτω η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
82' Κίτρινη ο Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
82' Τιάγκο Σίλβα αντί Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός έχει τη τη μεγάλη ευκαιρία του Ελ Αραμπί ουσιαστικά, ενώ στο 52' ορθώς δεν μέτρησε το γκολ του για οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
86' Σουτ του Ελ Αραμπί, η μπάλα έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
87' Πανουργιάς αντί Καρτάλη για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
90+3' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, κεφαλιά του Χασάν και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0! Με γκολ του Χασάν στο 90+3' by Αποστόλης Λιβάνιος