Βόλος-Λαμία

16:48
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Βόλου με τη Λαμία για την 17η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
16:48
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15 και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 3 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Σπύρου Καραμέτου. by Γιάννης Πολιάς
16:53
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο συνεχόμενες ήττες και ψάχνουν την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα προκειμένου να μη χάσουν εντελώς την επαφή με την εξάδα. Στο τελευταίο τους ματς, έχασαν με 3-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
16:56
Οι Λαμιώτες από τη μεριά τους έχουν μόλις ένα «τρίποντο» στα πέντε τελευταία ματς και παραμένουν ουραγοί με πέντε μόλις βαθμούς. Την Πέμπτη έχασαν με 2-1 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. by Γιάννης Πολιάς
16:58
Στο ματς του Α’ γύρου, ο Βόλος είχε επικρατήσει με 2-1 της Λαμίας εκτός έδρας με δύο γκολ του Δουβίκα. by Γιάννης Πολιάς
16:58
by Γιάννης Πολιάς
17:02
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
17:03
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Φεράρι, Μήτογλου, Σάντσες, Γκρίλο, Ριένστρα, Μπαριέντος, Ρενάτο, Περέα, Μπαρτόλο, Δουβίκας. by Γιάννης Πολιάς
17:04
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Τιρόνε, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Αραμπούλι. by Γιάννης Πολιάς
17:05
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Κρητικός, Νίνης, Μαρτίνες, Κολόμπο, Τέκιο, Κιάκος. by Γιάννης Πολιάς
17:07
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Προβυδάκης, Παλαντασβίλι, Μπα, Μπιάρνασον, Βασιλακάκης, Καραμάνος, Σαραμαντάς. by Γιάννης Πολιάς
17:08
Διαιτητής: Μπέμπεκ Βοηθοί: Πάτακι, Ζομπένιτσα, 4ος: Τσακαλίδης, VAR: Γκαμπρίλο, AVAR: Ψαρρής. by Γιάννης Πολιάς
17:10
O Μαρκ Κλάτενμπεργκ φέρεται να προχώρησε στον ορισμό ξένων διαιτητών –και συγκεκριμένα Κροατών- μετά από προτροπή της UEFA για να στείλει μήνυμα πως «παρακολουθεί τα πάντα». by Γιάννης Πολιάς
17:19
Πέντε λεπτά στο ματς, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κερδίσουν μέτρα, δίχως να έχει υπάρξει ακόμα κάποια σημαντική φάση. by Γιάννης Πολιάς
17:23
8' Ο Βόλος δείχνει να ελέγχει εδώ και μερικά λεπτά, έχοντας κάποιες σέντρες που απομακρύνθηκαν. by Γιάννης Πολιάς
17:25
10' Πρώτη φάση με τον Επασί να μπλοκάρει την κεφαλιά του Σάντσες μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
17:29
14' Πολύ μεγάλη φάση για τη Λαμία, με τον Ρόμανιτς να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Κλέιμαν αλλά να στέλνει τη μπάλα επάνω στον τερματοφύλακα του Βόλου. by Γιάννης Πολιάς
17:32
17' Ο έλεγχος έχει περάσει στους φιλοξενούμενους από το 10' και μετά. by Γιάννης Πολιάς
17:35
21' Δοκάρι για τη Λαμία, με τον Αραμπούλι να σουτάρει από κοντινή απόσταση αλλά να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο του Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:37
Οι μεγαλύτερες φάσεις ανήκουν μέχρι τώρα στους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
17:39
24' Κόρνερ από τα δεξιά για τη Λαμία, κόντρες κοντά στην εστία του Κλέιμαν όμως η μπάλα απομακρύνθηκε. by Γιάννης Πολιάς
17:44
29' Απειλεί ο Βόλος με σουτ του Φεράρι να μπλοκάρεται από τον Επασί. by Γιάννης Πολιάς
17:46
31' Ζητά πέναλτι η Λαμία για χέρι στην περιοχή, ζητά βοήθεια από το VAR ο Μπέμπεκ και αποφασίζει να συνεχιστεί ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
17:46
32' Σουτ του Τζανδάρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:48
33' Τετ α τετ του Αραμπούλι, που όμως σούταρε πολύ ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
17:48
Πολύ ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι αλλά υστερούν απελπιστικά στην τελική προεπάθεια. by Γιάννης Πολιάς
17:49
34' Πρώτη αλλαγή στον αγώνα για τον Βόλο, με τον Νίνη να αντικαθιστά τον Γκρίλο. by Γιάννης Πολιάς
17:50
Ο προπονητής των γηπεδούχων προβληματίστηκε από την εικόνα ομάδας του και προέβη σε αλλαγή γρήγορα. by Γιάννης Πολιάς
17:53
Η είσοδος του Νίνη έχει επιτρέψει στους γηπεδούχους να κερδίσουν μέτρα. by Γιάννης Πολιάς
17:57
Αρκετά ισορροπημένη η αναμέτρηση κατά τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
18:00
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
18:02
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-0 ο Βόλος με τη Λαμία, η οποία δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το 20λεπτο που ήταν ανώτερη, έχοντας δοκάρι και χαμένο τετ α τετ. by Γιάννης Πολιάς
18:12
18:12
Το χαμένο τετ α τετ του Αραμπούλι στο 33'. by Γιάννης Πολιάς
18:18
Όλα έτοιμα για την σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:19
46' Αντί του Περέα περνά ο Ντεντάκης για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:20
Για τη Λαμία, ο Καραμάνος πέρασε αντί του Τιρόνε. by Γιάννης Πολιάς
18:21
47' Μεγάλη φάση για τη Λαμία, με τον Κλέιμαν να αποκρούει εντυπωσιακά το βολέ του Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
18:23
Έχουν μπει πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο οι Λαμιώτες. by Γιάννης Πολιάς
18:24
50' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:25
51' Καλή στιγμή για τον Βόλο, έβγαλε ο Επασί σουτ του Μπαριέντος. by Γιάννης Πολιάς
18:25
51' Γκολ, 1-0 ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
18:26
Κόρνερ από τα δεξιά, ο Δουβίκας έπιασε ωραίο πλασέ με τη μία και άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
18:26
52' Γκολ, 1-1 η Λαμία! by Γιάννης Πολιάς
18:27
Αδράνεια στην άμυνα του Βόλου, βγαίνουν τέσσερις με έναν και ο Ντέλετιτς πλασάρει εύστοχα για την άμεση ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
18:31
55' Κίτρινη για Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:33
59' Μακρινό σουτ του Μπαρτόλο, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Επασί. by Γιάννης Πολιάς
18:34
60' Προσπάθησε να σκοράρει από μακριά ο Νίνης, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:38
Μετά το «τρελό» δίλεπτο με τα γκολ, ο ρυθμός έχει πέσει. by Γιάννης Πολιάς
18:39
65' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Μπα αντί Αραμπούλι και Μπιάρνασον αντί Τζανδάρη. by Γιάννης Πολιάς
18:41
67' Μαρτίνες αντί Μπαρτόλο για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
18:42
68' Κόκκινη κάρτα στον Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:43
Ο Μπέμπεκ θεώρησε πως ο παίκτης της Λαμίας χτύπησε στο πρόσωπο τον Φεράρι και του έδωσε δεύτερη κίτρινη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Με δέκα συνεχίζει η Λαμία... by Γιάννης Πολιάς
18:46
72' Ο Βόλος έχει ανέβει και θέλει να χτυπήσει το ματς έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα. by Γιάννης Πολιάς
18:49
75' Κίτρινη κάρτα στον Μήτογλου για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπιάρνασον. by Γιάννης Πολιάς
18:51
77' Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, ο Σκόνδρας βρέθηκε απέναντι στον Κλέιμαν όμως ο Μήτογλου μπλόκαρε με προβολή του σουτ του αρχηγού των φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
18:52
78' Δυνατό σουτ του Ριένστρα, ο Επασί εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:55
81' Κεφαλιά του Δουβίκα από κοντινή απόσταση, έβγαλε ξανά ο Επασί. by Γιάννης Πολιάς
18:58
84' Κρητικός αντί Μπαριέντος για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
19:00
86' Κίτρινη στον Σάντσες για φάουλ στον Μπα. by Γιάννης Πολιάς
19:03
19:03
Η αποβολή του Ντέλετιτς στο 68'. by Γιάννης Πολιάς
19:04
90' Προβυδάκης αντί του Ρόμανιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:06
90+2' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μπα να βγαίνει τετ α τετ αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
19:12
Λήξη στο ματς, 1-1 ο Βόλος με τη Λαμία, με αμφότερους να γνωρίζουν πως θα μπορούσαν να έχουν πάρει κάτι παραπάνω. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 8η θέση με τον βαθμό, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν τελευταίοι. by Γιάννης Πολιάς