Σέντρα στο παιχνίδι, θυμίζουμε, στις 19:30. by Νίκος Ράλλης
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων και θα πούμε περισσότερα στη συνέχεια. by Νίκος Ράλλης
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου, Τζέγκο, Ματίγια, Γκάμα, Μαντσίνι, Ματέο, Λόπεθ by Νίκος Ράλλης
Στον πάγκο των «κίτρινων» κάθονται οι: Κουέστα, Δεληζήσης, Μάνος, Σίλβα, Κάτσε, Γκάνεα, Μπαγκαλιάνης, Σάκιτς, Σάσα by Νίκος Ράλλης
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Χουάνκαρ, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Εμμανουηλίδης, Ιωαννίδης, Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος, Μολό, Μαουρίσιο, Καμπετσής by Νίκος Ράλλης
19:17
Στον «πράσινο» πάγκο βρίσκονται οι: Ξενόπουλος, Αγιούμπ, Μακέντα, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Αϊτόρ by Νίκος Ράλλης
19:18
Για πρώτη φορά ο Λάζλο Μπόλονι βάζει στην ενδεκάδα του Παναθηναϊκού Εμμανουηλίδη-Καμπετσή, ενώ επιστρέφει ο Ζοσέ Μαουρίσιο. Συγκεκριμένα, στο 4-3-3 του Ρουμάνου τεχνικού γάντια βασικού φοράει ο Σωκράτης Διούδης, ενώ -από τα αριστερά προς τα δεξιά- στην άμυνα είναι οι Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένεκφελντ και Μολό. Στα χαφ θα αγωνιστούν Βέλεθ, Μαουρίσιο και Αλεξανδρόπουλος και από εκεί και πέρα, στο αριστερό άκρο θα παίξει ο Ιωαννίδης, στο δεξί ο Εμμανουηλίδης και στην κορυφή ο Καμπετσής. by Νίκος Ράλλης
19:19
Από πλευράς Άρη, ο Άκης Μάντζιος επίσης κάνει αρκετές αλλαγές. Στο τέρμα θα κάτσει ο Σιαμπάνης, με τον Σούντγκρεν δεξιά και τον Ιωάννου αριστερά στην άμυνα. Στόπερ θα είναι οι Μπεναλουάν, Ροζ, στα χαφ θα παίξουν ο Τζέγκο με τον Ματίγια, ενώ ο Λόπεθ θα βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης και πίσω του οι Γκάμα, Ματέο και Μαντσίνι. by Νίκος Ράλλης
19:20
Ο τεχνικός του Άρη ξεκινάει, δηλαδή, τον Ιωάννου, που αποκτήθηκε πρόσφατα από τους «κίτρινους». by Νίκος Ράλλης
19:20
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης by Νίκος Ράλλης
19:21
19:22
Πολύ χιόνι στη Θεσσαλονίκη, ο αγωνιστικός χώρος του «Κλεάνθης Βικελίδης», πάντως, έχει καθαριστεί. Μόνο τριγύρω υπάρχει χιόνι. by Νίκος Ράλλης
19:23
Για τον Παναθηναϊκό είναι, ίσως, το πιο κομβικό ματς της σεζόν έως τώρα. by Νίκος Ράλλης
19:24
Ακόμη και η ισοπαλία δεν του αρκεί, αφού θα παραμείνει στο -8 από τους «κίτρινους». by Νίκος Ράλλης
19:26
Ο Άρης στα τελευταία ματς παρουσιάζεται προβληματικός, έχει χάσει αρκετούς βαθμούς (μεσοβδόμαδα, θυμίζουμε, έχασε από την ΑΕΚ) και θέλει και αυτός απόψε τη νίκη. by Νίκος Ράλλης
19:26
Στην 3η θέση με 33 βαθμούς οι Θεσσαλονικείς, μαζί με την ΑΕΚ. by Νίκος Ράλλης
19:27
Στην 5η οι «πράσινοι» με 25. by Νίκος Ράλλης
19:27
Οι άνθρωποι των δύο ομάδων βγαίνουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο, περιμένουμε και τους 22 μαζί με τους διαιτητές. by Νίκος Ράλλης
19:28
Τώρα βγήκαν, όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Νίκος Ράλλης
19:29
19:29
19:30
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
19:31
Να πούμε, πάντως, πως ουδείς περίμενε σήμερα πως ο Καμπετσής θα ξεκινήσει στην 11άδα του Παναθηναϊκού. Μέχρι πριν από λίγο καιρό ήταν «κομμένος»! by Νίκος Ράλλης
19:31
2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό. by Νίκος Ράλλης
19:32
Γίνεται το γέμισμα, πέρασε η φάση... by Νίκος Ράλλης
19:33
Ο Παναθηναϊκός, να πούμε, παίζει το πρώτο του παιχνίδι μέσα στο 2021 με ομάδα που είναι πάνω από αυτόν. by Νίκος Ράλλης
19:33
4' Ένα σουτ από τον Μαντσίσι, δεν ανησύχησε ο Διούδης. by Νίκος Ράλλης
19:33
Πρώτο, πάντως, στο ματς. by Νίκος Ράλλης
19:37
7' Πρώτη φάση ανήκει στον Παναθηναϊκό! Καλό σουτ του Καμπετσή από το ημικύκλιο της περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
19:39
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 0-1! Εκτέλεση φάουλ του Χουάνκαρ, τεράστια κενά στην άμυνα του Άρη, ο Βέλεθ κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Καμπετσής σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σιαμπάνη και ανοίγει το σκορ για το «τριφύλλι»! by Νίκος Ράλλης
19:40
Ο Καμπετσής, ο οποίος, πέρυσι, ούτε που θυμόμαστε πόσα γκολ του είχαν ακυρωθεί από το VAR... by Νίκος Ράλλης
19:41
Έβγαλε... λαγό, πάντως, ο Μπόλονι! by Νίκος Ράλλης
19:41
Πρώτη ασίστ εν τω μεταξύ για τον Βέλεθ στο πρωτάθλημα. by Νίκος Ράλλης
19:42
11' Από μία κίτρινη σε Λόπεθ και Πούγγουρα. by Νίκος Ράλλης
19:44
Είναι το πρώτο γκολ του Καμπετσή από την Πρωταπριλιά του 2019! by Νίκος Ράλλης
19:52
Μετά το γκολ ο Παναθηναϊκός έδωσε γήπεδο στον Άρη, ο οποίος, πάντως, είναι μπλοκαρισμένος. Ακόμη δεν έχει τελική. by Νίκος Ράλλης
19:52
Είμαστε στο 23' πια... by Νίκος Ράλλης
19:54
19:55
19:55
24' Ένα σουτ του Σούντγκρεν, η μπάλα άουτ. by Νίκος Ράλλης
19:56
19:56
Ιδού το γκολ του Καμπετσή με το οποίο προηγείται ο Παναθηναϊκός: by Νίκος Ράλλης
19:57
28' Κόρνερ για τον Άρη, που πιέζει. Στο μισό γήπεδο το «τριφύλλι». by Νίκος Ράλλης
19:58
Πέρασε η φάση... by Νίκος Ράλλης
19:58
Πολλές παρατηρήσεις από τον Άκη Μάντζιο, φωνάζει για περισσότερη κίνηση. by Νίκος Ράλλης
20:01
64% η κατοχή μπάλας για τον Άρη. Ανούσια μέχρι στιγμής. by Νίκος Ράλλης
20:02
32' Σουτ από τον Ματέο Γκαρσία από δεξιά, κάπου κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στην αγκαλιά του Διούδη. by Νίκος Ράλλης
20:03
33' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου. by Νίκος Ράλλης
20:04
35' Τρίτο κόρνερ για τον Άρη. by Νίκος Ράλλης
20:06
37' Δοκάρι για τον Άρη! Ο Ματέο Γκαρσία βγαίνει αριστερά, κάνει τη σέντρα, βάζει την προβολή ο Μαντσίσι, η μπάλα χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη και φεύγει άουτ! by Νίκος Ράλλης
20:09
Ο Παναθηναϊκός κλείστηκε -ανεξήγητα- στα καρέ του μετά το γκολ και να που ο Άρης τώρα απειλεί σοβαρά την «πράσινη» εστία. Πρέπει να ανέβει η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι. by Νίκος Ράλλης
20:09
Φτάσαμε στο 40'. by Νίκος Ράλλης
20:15
44' Ο Μπρούνο Γκάμα βλέπει τον Διούδη εκτός εστίας, σούταρε, πρόλαβε ο Έλληνας γκολκίπερ. by Νίκος Ράλλης
20:15
Συμπληρώσαμε 45'. by Νίκος Ράλλης
20:15
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
20:16
Νεύρα τώρα! Από μια δυνατή μονομαχία του Μπεναλουάν με τον Ιωαννίδη. by Νίκος Ράλλης
20:17
Ηρέμησαν τα πνεύματα. by Νίκος Ράλλης
20:18
45'+3' Καλή στιγμή για τον Άρη! Σουτ από τον Γκάμα, κόντρες, νέο σουτ του Γκαρσία, στην αγκαλιά του Διούδη η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
20:18
45'+4' Λήξη πρώτου ημιχρόνου! by Νίκος Ράλλης
20:18
Ο Παναθηναϊκός με το γκολ του Καμπετσή από το 9' προηγείται 1-0. by Νίκος Ράλλης
20:22
by Νίκος Ράλλης
20:35
Ο Παναθηναϊκός καταγγέλλει πως με τη λήξη του ημιχρόνου ο προπονητής του «τριφυλλιού», Λάζλο Μπόλονι, δέχθηκε υβριστική επίθεση από τον πρόεδρο του Άρη, Θόδωρο Καρυπίδη. by Νίκος Ράλλης
20:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Νίκος Ράλλης
20:38
48' Διπλή προσπάθεια από τον Ιωάννου, η μπάλα κοντράρει, κόρνερ κέρδος για τον Άρη. by Νίκος Ράλλης
20:38
Το 5ο για τους «κίτρινους». by Νίκος Ράλλης
20:38
Κακή εκτέλεση... by Νίκος Ράλλης
20:39
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μάνος, μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή, άργησε πάρα πολύ, σούταρε, έκοψε Σένκεφελντ. by Νίκος Ράλλης
20:40
Είναι οφσάιντ ο Μάνος, κάτω η σημαία από τον επόπτη... by Νίκος Ράλλης
20:43
Ο Μάνος πέρασε, να πούμε, στο παιχνίδι στην ανάπαυλα, στη θέση του Λόπεθ. by Νίκος Ράλλης
20:43
53' Απειλεί ξανά ο Άρης! Κάθετη του Μάνου, τετ-α-τετ ο Τζέγκο, απίστευτη απόκρουση του Διούδη! by Νίκος Ράλλης
20:44
Πέφτοντας βγάζει την μπαλιά ο Μάνος. Τρομερή πάσα. by Νίκος Ράλλης
20:44
10-3 οι τελικές υπέρ του Άρη! by Νίκος Ράλλης
20:45
55' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σάσα στη θέση του Τζέγκο. by Νίκος Ράλλης
20:47
56' Νέα ευκαιρία για τον Άρη! Σάσα και Γκάμα σούταραν μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. by Νίκος Ράλλης
20:48
Πρέπει να βγει ο Παναθηναϊκός από την περιοχή του -στην οποία βρίσκεται από το... γκολ και μετά! by Νίκος Ράλλης
20:49
58' Κίτρινη κάρτα στον Μπεναλουάν. by Νίκος Ράλλης
20:50
60' Άλλη μία ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετικό σουτ από τον Μάνο, που γύρισε ωραία το κορμί του, τρομερή απόκρουση του Διούδη. by Νίκος Ράλλης
20:51
Δεύτερη μεγάλη απόκρουση του Έλληνα γκολκίπερ. by Νίκος Ράλλης
20:53
63' Φοβερή ενέργεια από τον Εμμανουηλίδη και μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πέρασε τρεις παίκτες, ο Σιαμπάνης του είπε «όχι»! by Νίκος Ράλλης
20:55
65' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Βέλεθ μόνος του στη μικρή περιοχή, πετάει την μπάλα πάνω από τον Σιαμπάνη! by Νίκος Ράλλης
20:56
Νέο κενό στην άμυνα του Άρη. by Νίκος Ράλλης
21:02
68' Ο Σίλβα στη θέση του Μαντσίνι. by Νίκος Ράλλης
21:03
71' Κακό σουτ του Σάσα, φεύγει άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
21:06
75' Ο Σίλβα βγαίνει μόνος του με τον Διούδη, άνοιξε την μπάλα, πήγε πολύ πλάγια, σούταρε, κόρνερ από τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού. by Νίκος Ράλλης
21:08
Χατζηγιοβάνης αντί Εμμανουηλίδη, πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. by Νίκος Ράλλης
21:10
79' Στο έδαφος ο Μαουρίσιο, δεν μπορεί να συνεχίσει. by Νίκος Ράλλης
21:11
80' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καρλίτος και Χατζηθεοδωρίδης μέσα, αποχωρούν Μαουρίσιο, Ιωαννίδης. by Νίκος Ράλλης
21:11
80' Αλλαγές και για τον Άρη. Μέσα Σάκιτς, Γκάνεα, φεύγουν Ιωάννου, Σούντγκρεν. by Νίκος Ράλλης
21:11
Χατζηθεοδωρίδης επιστρέφει μετά από έξι μήνες! by Νίκος Ράλλης
21:11
Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο... by Νίκος Ράλλης
21:16
85' Κίτρινη στον Σάκιτς. by Νίκος Ράλλης
21:19
86' Εκτέλεση φάουλ του Χουάνκαρ, κεφαλιά του Καμπετσή χωρίς τύχη by Νίκος Ράλλης
21:19
88᾽ Σουτ του Γκάμα από πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Νίκος Ράλλης
21:20
88᾽ Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Χατζηθεοδωρίδης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Σάκιτς έβαλε σωτήρια προβολή στο σουτ του! by Νίκος Ράλλης
21:21
90' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Καρλίτος έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Νίκος Ράλλης
21:22
Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη by Νίκος Ράλλης
21:23
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις που έχουν δοθεί. by Νίκος Ράλλης
21:23
90+2' Εκτέλεση του Ματέο, μπλόκαρε ο Διούδης by Νίκος Ράλλης
21:23
68%-32% η κατοχή της μπάλας by Νίκος Ράλλης
21:26
Τέλος στο ματς: Άρης-Παναθηναϊκός 0-1! Με το γκολ του Καμπετσή από το 9' by Νίκος Ράλλης