Γιουβέντους-Νάπολι

21:53
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του τελικού του Σούπερ Καπ Ιταλίας μεταξύ της Πρωταθλήτριας Γιουβέντους και της Κυπελλούχου Νάπολι. by www.sport-fm.gr
21:55
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00 και θα διεξαχθεί στο «Mapei Stadium». by www.sport-fm.gr
21:56
21:56
Γιουβέντους (Αντρέα Πίρλο): Σέζνι – Κουαρδάδο, Μπονούτσι, Κιελίνι, Ντανίλο – Κιέζα, Αρτούρ, Μπεντακούρ, ΜακΚένι – Κουλουσέφσκι, Ρονάλντο. by www.sport-fm.gr
21:56
Νάπολι (Τζενάρο Γκατούζο): Οσπίνα – Ντι Λορέντζο, Μανωλάς, Κουλιμπαλί, Μάριο Ρουί – Ντέμε, Μπακαγιόκο – Λοσάνο, Ζιελίνσκι, Ινσίνιε – Πετάνια. by www.sport-fm.gr
21:59
22:02
22:02
22:05
22:06
22:08
6' Ο Μανωλάς έπιασε τη γυριστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
22:09
22:11
22:12
Ο Κουλουσέφσκι διένυσε το μισό γήπεδο με την μπάλα, «έσπασε» στο ύψος της μεγάλης περιοχής στον Αρτούρ, με τον τελευταίο να πραγματοποιεί αρκετά άστοχο σουτ. by www.sport-fm.gr
22:14
12' Aνεπανάληπτο τετ-α-τετ για τον Ντανίλο. Ευτυχώς για τον ίδιο καταδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
22:15
22:20
22:22
19' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Νάπολι! Τέσσερα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, αριστερά του ημικυκλίου της. by www.sport-fm.gr
22:22
22:27
26' Eπικίνδυνη κατάσταση στη μικρή περιοχή της Νάπολι με τον Ρονάλντο. Καίρια παρέμβαση του Κουλιμπαλί. by www.sport-fm.gr
22:30
22:31
Κεφαλιά του Λοσάνο από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Σέζνι διώχνει ενστικτωδώς! by www.sport-fm.gr
22:33
22:38
22:38
22:39
22:42
40' Διαγώνιο σουτ του Ρονάλντο, άουτ η μπάλα. Ωραίο φάλτσο από τον Πορτογάλο άσο, με την τελευταία να μην του κάνει το χατίρι. by www.sport-fm.gr
22:44
Ακόμα τρία λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. by www.sport-fm.gr
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Δεν θα κρατηθούν καθυστερήσεις. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Η Γιουβέντους ήταν πιο δραστήρια στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου. Προσπάθησε να απειλήσει την εστία του Οσπίνα, αλλά ελάχιστες εκ των ευκαιριών της ήταν αξιόλογες. Αντιθέτως, η Νάπολι, η οποία είχε ένα δυνατό δεκάλεπτο μετά το 20' έχασε τη σημαντικότερη ευκαιρία στο πρώτο μέρος με την κεφαλιά του Λοσάνο στο 28' (απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σέζνι). by www.sport-fm.gr
23:02
23:02
23:05
23:05
23:06
46' Σημαντική ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Δεν θα προλάβει να κάνει καλά την προβολή ο Μπερναρντέσκι. Θα μπλοκάρει ο Οσπίνα πάνω στη γραμμή. by www.sport-fm.gr
23:11
51' Σουτ του -ολομόναχου έξω από την περιοχή- Μπεντακούρ, η μπάλα πάνω στα σώματα. by www.sport-fm.gr
23:15
Υπάρχει διακοπή στο ματς. Ο Ρονάλντο στην προσπάθειά του να προλάβει μια πολύ καλή μπαλιά συγκρούστηκε άσχημα με τον Οσπίνα. by www.sport-fm.gr
23:16
23:17
23:19
23:23
23:24
23:25
Ο Πορτογάλος άσος βρέθηκε ολομόναχος στη μικρή περιοχή ύστερα από εκτέλεση κόρνερ -και καραμπόλες της μπάλας- και δεν είχε κανένα πρόβλημα να τελειώσει τη φάση με κεφαλιά! by www.sport-fm.gr
23:26
23:27
23:29
69' Σουτ του Κουλουσέφσκι μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
23:30
Κι άλλο κόρνερ για τη Γιουβέντους, η οποία προσπαθεί να «καθαρίσει» το ματς. by www.sport-fm.gr
23:30
23:31
23:33
Σε περίπτωση που διατηρήσει το προβάδισμά της η Γιουβέντους θα κατακτήσει το 9ο Σούπερ Καπ στην ιστορία της. by www.sport-fm.gr
23:34
23:38
Eξετάζεται περίπτωση πέναλτι σε μαρκάρισμα του ΜακΚένι στον Μέρτενς εντός περιοχής. by www.sport-fm.gr
23:39
23:39
23:40
23:40
23:40
23:44
Ένα γκολ, το οποίο ανέβασε τον Πορτογάλο άσο στην κορυφή της λίστας των σκόρερ της ιστορίας του ποδοσφαίρου! by www.sport-fm.gr
23:46
Μαζεμένες αλλαγές για τις δύο ομάδες. Για τη Γιουβέντους μέσα οι Ραμπιό και Μοράτα, έξω οι Κουλουσέφσκι και Ραμπιό. Για τη Νάπολι μέσα οι Πολιτάνο και Γιορέντε, έξω οι Ντέμε και Ρουί. by www.sport-fm.gr
23:47
Ακόμα δύο λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Πάντα στο 1-0 η Γιουβέντους. by www.sport-fm.gr