Άρης-Αστέρας Τρίπολης

14:28
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της πρώτης αναμέτρησης για την φάση των «16» ανάμεσα στον Άρη και στον Αστέρα Τρίπολης στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Γιώργος Τσανάκας
14:42
Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τον Άρη να επικρατεί 1-0 του Αστέρα Τρίπολης εντός έδρας. by Γιώργος Τσανάκας
14:43
Στην τελευταία υποχρέωσή τους για την Σούπερ Λίγκα, ο Άρης ηττήθηκε 1-0 εντός έδρας από τον Παναθηναϊκό και δείχνει πως βρίσκεται σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα. Από την άλλη μεριά, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού και έχει εδραιωθεί στην εξάδα. by Γιώργος Τσανάκας
14:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα τέταρτο περίπου πριν τη σέντρα της αναμέτρησης. by Γιώργος Τσανάκας
14:45
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης - Σάκιτς, Ροζ, Δεληζήσης, Γκάνεα - Σάσα Τζέγκο - Σίλβα, Ματέο, Γκάμα - Μάνος. by Γιώργος Τσανάκας
14:46
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Γκαρσία, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Τασουλής - Μπελόκ, Μουνάφο - Καπίγια, Λέο Τιλίκα, Αλί Μπαμπά - Τζίμας. by Γιώργος Τσανάκας
14:47
Στον πάγκο του Άρη είναι οι Κουέστα, Λόπεθ, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι, Κάτσε, Σούντγκρεν, Ιωάννου, Μπαγκαλιάνης, Σεγκιέργκης. by Γιώργος Τσανάκας
14:47
Στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης οι Σγουρής, Σίτο, Ρετζις, Βαλιέντε, Αντζουλάς, Κανελλόπουλος, Κώτσιρας, Χριστόπουλος by Γιώργος Τσανάκας
14:48
Διαιτητής ο Αριστείδης Βάτσιος, βοηθοί του οι Τιμολέων Γεωργακόπουλος, Ηλίας Κωνσταντίνου, ενώ τέταρτος ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης. by Γιώργος Τσανάκας
14:49
Υπενθυμίζεται πως σε αυτή τη φάση του Κυπέλλου δεν υπάρχει VAR. by Γιώργος Τσανάκας
15:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
15:07
Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς να συμβεί κάτι το ιδιαίτερο... by Γιώργος Τσανάκας
15:10
6' Μακρινό σουτ του Τασουλή, δεν έχει τύχη... by Γιώργος Τσανάκας
15:12
Πατάει καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο ο Άρης, έχει την κατοχή αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
15:18
16' Σωστά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Σίλβα. by Γιώργος Τσανάκας
15:23
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους, το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δύο ομάδες σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
15:24
23' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Ωραία κάθετη προς τον Μάνο που φεύγει απέναντι από τον Τσιφτσή, κάνει το πλασέ υπό την πίεση του Σουάρεθ αλλά ο κίπερ του Αστέρα έδιωξε με το... κεφάλι και κράτησε το μηδέν...
by Γιώργος Τσανάκας
15:26
Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Είπαμε πατάει καλύτερα ο Άρης και παρότι άργησε να δημιουργήσει, έφτιαξε μια πολύ μεγάλη στιγμή για να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
15:27
26' Ο Τσιφτσής βγαίνει ταχύτατα και προλαβαίνει τον Μάνο που πήγε να φύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας... Αρχίζει και γίνεται επικίνδυνος ο Άρης... by Γιώργος Τσανάκας
15:29
28' Πρώτη τελική για τον Αστέρα. Ωραία συνεργασία των Αρκάδων, ο Τζίμας δεν είδε την κάθετη κίνηση του Μουνάφο και επιχείρησε το μακρινό σουτ που ήταν αδύναμο και ο Σιαμπάνης μπλόκαρε την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
15:31
30' Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπρούνο Γκάμα που κάνει... χαζούς τρεις αντιπάλους του, πιάνει και το σουτ εκτός περιοχής αλλά η μπάλα κατέληξε στο κέντρο της εστίας και στην αγκαλιά του Τσιφτσή. by Γιώργος Τσανάκας
15:35
31' Ο Μάνος δεν μπορεί από κοντά να κάνει καλό τελείωμα, χάνοντας μια καλή ευκαιρία να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
15:35
33' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο. by Γιώργος Τσανάκας
15:40
Στη φάση του 31' οι γηπεδούχοι φώναξαν πως πριν φτάσει η μπάλα στον Μάνο είχε βρει στο χέρι του Πασαλίδη, ωστόσο από τα δύο ριπλέι που είδαμε δεν φάνηκε κάτι τέτοιο... by Γιώργος Τσανάκας
15:42
Πέντε λεπτά ακόμη για το ημίχρονο, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
15:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Άρης και Αστέρας Τρίπολης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Πατάει καλύτερα ο Άρης που είχε και την μεγαλύτερη φάση του πρώτου μέρους στο 23ο λεπτό με τον Μάνο, με τον Αστέρα Τρίπολης να παίζει πιο παθητικά. Γενικότερα, το ματς είναι κακό ποιοτικά και δεν έχει τον καλύτερο δυνατό ρυθμό. by Γιώργος Τσανάκας
16:03
46' Βαλιέντε αντί Αλί Μπαμπά για τον Αστέρα Τρίπολης. by Γιώργος Τσανάκας
16:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
16:07
49' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
16:08
50' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση φάουλ του Γκάμα. by Γιώργος Τσανάκας
16:08
51' Δοκάρι για τον Άρη!
16:09
Σίλβα, Μάνος και Σάσα συνδυάστηκαν ωραία, ο τελευταίος έγινε κάτοχος της μπάλας στην περιοχή και έπιασε το σουτ με το αριστερό που... τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
16:13
54' Μπερτόγλιο αντί Ματέο Γκαρσία για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
16:18
59' Ο Μάνος μπήκε στην περιοχή αλλά το... παράκανε, στη συνέχεια έστρωσε στον Γκάμα που πήγε να τους περάσει όλους και υπέπεσε τελικά στο επιθετικό φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
16:21
62' Ο Μπρούνο Γκάμα λίγο έλειψε να αιφνιδιάσει τον Τσιφτσή, αλλά το κόρνερ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Γιώργος Τσανάκας
16:21
64' Κρέσπι και Σίτο μέσα, έξω οι Τιλίκα, Καπίγια για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
16:23
66' Μαντσίνι αντί Μάνου για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
16:24
Έχει χαλάσει αρκετά στα τελευταία λεπτά το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
16:25
67' Απειλεί ο Άρης. Ο Γκάμα έσπασε για τον Σίλβα, αυτός έκανε τη σέντρα-σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:25
5-2 οι τελικές στο ματς, ενδεικτικό του πόσο κακό είναι το θέαμα... by Γιώργος Τσανάκας
16:26
69' Γκολ για τον Άρη!
16:27
Ο Μαντσίνι με το που μπήκε... σκόραρε! Ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Σάκιτς κάνει τη σέντρα στο πρώτο δοκάρι όπου πετάγεται ο Μαντσίνι και με γυριστή κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
16:29
72' Σέντρα του Γκαρσία από τα δεξιά, μπερδεύονται στον αέρα ο Σίτο με τον Τζίμα και δεν μπορούν να κάνουν τελική... by Γιώργος Τσανάκας
16:31
73' Ριέρα αντί Μουνάφο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
16:33
75' Γκολ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
16:34
Ταχύτατη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Μαντσίνι σπάει στον Μπερτόγλιο που παίρνει ένα ωραίο πάρσιμο και πλασάρει άψογα με το δεξί για να μην αφήσει περιθώριο αντίδρασης στον Τσιφτσή για το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
16:36
Προβάδισμα δύο τερμάτων για τους γηπεδούχους αλλά και προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά. by Γιώργος Τσανάκας
16:40
Δέκα λεπτά ακόμη στο «Κλεάνθης Βικελίδης»... by Γιώργος Τσανάκας
16:42
84' Κάτσε και Λόπεθ μέσα, έξω οι Σίλβα και Γκάμα για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
16:43
86' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ. by Γιώργος Τσανάκας
16:45
87' Κανελλόπουλος αντί Τζήμα στον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
16:48
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος by Γιώργος Τσανάκας
16:51
Τέλος στο ματς! Ο Άρης επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στα γκολ των Μαντσίνι και Μπερτόλιο, που μπήκαν ως αλλαγές, και πήρε σημαντικά προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας