Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου ανάμεσα σε Βόλο και ΟΦΗ στο «Πανθεσσαλικό». by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Βόλου: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Μήτογλου, Γκρίλο, Φερράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Ρενάτο, Μπαριέντος, Μαρτίνες, Δουβίκας. by www.sport-fm.gr
14:42
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ουές, Στάρτζεον, Νέιρα, Βαφέας, Βούρος, Γιαννούλης, Σαρντινέρο, Στάικος, Γρίβας, Κοροβέσης. by www.sport-fm.gr
14:46
Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν πριν από δύο μήνες στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, με τον ΟΦΗ να φεύγει με μεγάλο διπλό από τον Βόλο (1-4). by www.sport-fm.gr
14:48
Πρώτος διαιτητής ο Βρέσκας Γεώργιος από τον σύνδεσμο Πιερίας, με βοηθούς τους Αθανάσιο Κόλλια (Ηπείρου) και Ηλία Παπαδόπουλο (Μακεδονίας) by www.sport-fm.gr
14:49
14:52
14:55
Στον πάγκο του Βόλου βρίσκονται οι: Παπαδόπουλος, Σάντσες, Νίνης, Περέα, Τέκιο, Μπάλλας, Κανελλάκης, Κιάκος και Μπαρτόλο.
Στον πάγκο του ΟΦΗ: Σηφάκης, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Σολίς, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Τσιλιανίδης, Ντε Γκουζμάν, Σουρνάκης. by www.sport-fm.gr
14:59
15:03
4' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Βόλο, με τον Φερράρι να βγάζει ωραία κάθετη στον Μαρτίνες και τον Σωτηρίου να βγαίνει να μαζεύει by www.sport-fm.gr
15:04
15:06
15:09
10' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ που βγήκε όμορφα στην αντεπίθεση, το σουτ του Στάρτζεον όμως μπλόκαρε εύκολα ο Γκαραβέλης by www.sport-fm.gr
15:13
14' Αρκετά καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, λείπει όμως η καλή φάση by www.sport-fm.gr
15:19
20' Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Δουβίκας έπιασε γυριστή κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, με τον κίπερ των φιλοξενούμενων να μαζεύει εύκολα. by www.sport-fm.gr
15:25
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους, το 0-0 παραμένει στην αναμέτρηση. Ισορροπημένο ματς με αρκετές μάχες στο κέντρο του γηπέδου. by www.sport-fm.gr
15:28
29' Ο ΟΦΗ ελέγχει τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά, χωρίς ωστόσο να μπορεί να βρει ανοικτούς διαδρόμους προς την άμυνα του Βόλου. by www.sport-fm.gr
15:36
15:37
15:39
39' Διακοπή στο παιχνίδι για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Ντεντάκη. by www.sport-fm.gr
15:40
15:42
43' Ο Βόλος βγήκε στην αντεπίθεση με τον Ρενάτο Σάντος, ωστόσο ο Πορτογάλος εξτρέμ κράτησε πολύ την μπάλα και τελικώς την έχασε εύκολα. by www.sport-fm.gr
15:43
15:44
15:46
45+1' Επικίνδυνο γύρισμα του Φεράρι στην περιοχή του ΟΦΗ, απομακρύνουν οι Κρητικοί by www.sport-fm.gr
15:48
Λήξη ημιχρόνου. Το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Βόλο και ΟΦΗ. Χωρίς φάσεις το πρώτο ημίχρονο, με τις ομάδες πάντως να βγάζουν μια διάθεση να επιτεθούν και να παίξουν πιο γρήγορα. by www.sport-fm.gr
16:01
16:02
16:03
16:04
16:07
16:09
Ο Νίκο Μαρτίνες έκανε ωραία προσποίηση στο ημικύκλιο της περιοχής και με ακόμα πιο όμορφο τελείωμα σημάδεψε την αριστερή γωνιά του Σωτηρίου για το 1-0 by www.sport-fm.gr
16:14
16:18
62' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ. Ο Μπαριέντος αντίκρισε την κίτρινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
16:20
Τρεις αλλαγές για τον ΟΦΗ. Εκτός οι Ουές, Σαρδινέρο και Κοροβέσης, στις θέσεις τους οι Μπαλογιάννης, Σολίς και Λυμπεράκης, by www.sport-fm.gr
16:22
16:28
16:30
16:30
16:32
16:36
80' Δέκα λεπτά ακόμα για τα 90', ο ΟΦΗ έχει κλείσει στο μισό τον Βόλο, ωστόσο του λείπει η ουσία by www.sport-fm.gr
16:37
81' Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο στην αντεπίθεση, με τον Δουβίκα να αποφεύγει τον Σωτηρίου, ωστόσο το σουτ έδιωξαν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί by www.sport-fm.gr
16:41
84' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, μέσα οι Νίνης και Κιάκος έξω ο Μπαριέντος και Γκρίλος by www.sport-fm.gr
16:41
16:41
16:43
Μετά από φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ των φιλοξενούμενων, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και μετά από παρέμβαση παικτών, ο Μήτογλου στέλνει εξ επαφής την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
16:47
16:50
Τέλος του αγώνα. Ο Βόλος επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ, χάρη στο καλό του δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr