16:52
16:53
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΛ by Παύλος Κουστέρης
16:53
Πρόκειται για τον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας by Παύλος Κουστέρης
16:54
Ο ΠΑΟΚ έχοντας μείνει σχετικά μακριά από τον Ολυμπιακό στη διεκδίκηση του τίτλου, θέλει να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια για την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας by Παύλος Κουστέρης
16:55
Από την άλλη πλευρά, για την ΑΕΛ η διοργάνωση φαντάζει ως... πολυτέλεια, καθώς έχει μόλις 8 βαθμούς και βρίσκεται στην προτελευταία θέση. by Παύλος Κουστέρης
16:56
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Παύλος Κουστέρης
16:57
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς – Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα – Ντόουγκλας Αουγκούστο, Ελ Καντουρί – Ζίβκοβιτς, Ουάρντα, Τζόλης – Κρμέντσικ. by Παύλος Κουστέρης
16:57
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Μουργκ, Λάμπρου, Κούτσιας. by Παύλος Κουστέρης
16:59
ΑΕΛ (5-4-1): Νάγκι – Καρανίκας, Μπέρτος, Γκοτζαμανίδης, Ζίζιτς, Μαϊδανός – Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Κολομπίνο, Γλυνός – Ντουρμισάι by Παύλος Κουστέρης
17:14
1' Έναρξη του ματς by Παύλος Κουστέρης
17:15
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί στις αρχές του μήνα για το πρωτάθλημα μένοντας στο 1-1 by Παύλος Κουστέρης
17:17
3' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! by Παύλος Κουστέρης
17:18
Ο Τζόλης προσπέρασε τον Νάγκι, αλλά βγήκε πολύ πλάγια και βρήκαν την ευκαιρία οι παίκτες της ΑΕΛ να απομακρύνουν by Παύλος Κουστέρης
17:22
8' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ στον χώρο της μεσαίας γραμμής by Παύλος Κουστέρης
17:22
Περνά ανεκμετάλλευτο by Παύλος Κουστέρης
17:23
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 1-0! Κάθετη του Ζίβκοβιτς, παράλληλη του Κρμέντσικ και πλασέ του Τζόλη από κοντά και έγινε το 1-0. by Παύλος Κουστέρης
17:27
Ήταν η φυσική εξέλιξη της κατάστασης, καθώς ο ΠΑΟΚ ήταν σαν να έπαιζε μόνος του στον αγωνιστικό χώρο by Παύλος Κουστέρης
17:32
18' Από τη στιγμή που βρήκε το γκολ ο ΠΑΟΚ, έχει πέσει ο ρυθμός by Παύλος Κουστέρης
17:35
20' Ωραίο αριστερό πλασέ του Ζίβκοβιτς έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Νάγκι by Παύλος Κουστέρης
17:35
21' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ! Πλασέ του Τζόλη από κοντά, απέκρουσε ο Νάγκι by Παύλος Κουστέρης
17:36
Το γκολ του ΠΑΟΚ
17:37
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 2-0 ΤΗΝ ΑΕΛ! Σκόρερ ο Τζόλης. Εκπληκτική διαγώνια μπαλιά του Ντόουγκλας Αουγκούστο, «χαϊδεύει» την μπάλα ο Τζόλης και με πλασέ, διπλασιάζει τα τέρματα τα δικά του και της ομάδας του. by Παύλος Κουστέρης
17:44
30' Στο ίδιο μοτίβο το ματς, με τον ΠΑΟΚ να επιτίθεται όποτε το θέλει by Παύλος Κουστέρης
17:48
33' Απογοητευτική η ΑΕΛ. Προφανώς το πρωτάθλημα και η παραμονή είναι προτεραιότητα, αλλά η νοοτροπία των Θεσσαλών είναι ομάδας που απλά βγάζει την υποχρέωση by Παύλος Κουστέρης
17:49
35' Προσπάθησε να τελειώσει τη φάση ο Κρμέντσικ, κακό τελείωμα και άουτ η μπάλα. by Παύλος Κουστέρης
17:49
Το 2-0 του Τζόλη
17:51
36' Σουτ του Ζίβκοβιτς, απέκρουσε ο Νάγκι σε κόρνερ by Παύλος Κουστέρης
17:53
38' Κεφαλιά του Τζόλη, απέκρουσε ο Νάγκι by Παύλος Κουστέρης
17:54
39' Υπάρχει ΑΕΛ στο γήπεδο! Από διαγώνια θέση και έξω από την περιοχή, ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του ΠΑΟΚ. Ήταν η πρώτη καλή επίσκεψη στα καρέ των γηπεδούχων. by Παύλος Κουστέρης
18:00
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος by Παύλος Κουστέρης
18:01
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ, πολύ εύκολα, με δύο γκολ του Τζόλη προηγείται 2-0 της ΑΕΛ. by Παύλος Κουστέρης
18:15
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου by Παύλος Κουστέρης
18:17
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 3-0 Ο ΚΡΜΕΝΤΣΙΚ! Ξεχασμένος από τα δεξιά ο Ζίβκοβιτς, έβγαλε την παράλληλη μπαλιά και με εκπληκτικό τελείωμα με τη μία, ο Τσέχος σκοράρει by Παύλος Κουστέρης
18:20
49' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς by Παύλος Κουστέρης
18:23
53' Κακό σουτ του Αουγκούστο, άουτ η μπάλα by Παύλος Κουστέρης
18:24
54' Προσπάθεια του Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ by Παύλος Κουστέρης
18:25
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 4-0 ΤΗΝ ΑΕΛ! Σκόρερ ο Ίνγκασον. Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ουάρντα και ο Ίνγκασον αφού έκανε το κοντρόλ με όλη του την άνεση, διαμόρφωσε το 4-0 by Παύλος Κουστέρης
18:30
59' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Κρμέντσικ, Ουάρντα, μέσα οι Κούτσιας. Λάμπρου by Παύλος Κουστέρης
18:34
64' Αλλαγές για την ΑΕΛ. Μέσα οι Τσόσιτς, Πινακάς, Νικολιάς, εκτός οι Γκοτζαμανίδης, Γλυνός και Μπέρτος by Παύλος Κουστέρης
18:35
18:38
68' Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη. Αχρείαστο και πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Περέιρα by Παύλος Κουστέρης
18:42
72' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Περέιρα, Ελ Καντουρί, Ζίβκοβιτς, μέσα οι Λύρατζης, Σβαμπ, Μουργκ by Παύλος Κουστέρης
18:44
74' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 5-0 ΤΗΝ ΑΕΛ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΛΗ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΑΤ-ΤΡΙΚ! Εκπληκτικό πλασέ από τον επιθετικό του ΠΑΟΚ που ολοκληρώνει μια εκπληκτική παρουσία by Παύλος Κουστέρης
18:52
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ασταθής επέμβαση του Νάγκι, οι αμυντικοί της ΑΕΛ με προκλητικό τρόπο δεν κινούνται στην μπάλα και ο Λάμπρου από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ by Παύλος Κουστέρης
19:01
Τρία λεπτά καθυστερήσεις by Παύλος Κουστέρης
19:04
Λήξη του αγώνα by Παύλος Κουστέρης
19:05
Σε ματς που δεν αντέχει σε κριτική, ο ΠΑΟΚ διέσυρε την ΑΕΛ με 5-0, σκορ που θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτεροι αν οι Θεσσαλονικείς δεν πατούσαν φρένο στο τέλος και δεν έχαναν και ένα τσουβάλι ευκαιρίες. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τζόλης, που στα 18 του χρόνια, πέτυχε χατ-τρικ. by Παύλος Κουστέρης