Παναιτωλικός-Ολυμπιακός

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναιτωλικός-Ολυμπιακός για το Κύπελλο Ελλάδος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Θα υπάρξει και ρεβάνς στο Φάληρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Μελίσσας - Μαλής, Βάντερσον, Τζανακάκης, Περέιρα - Τσιγγάρας, Λιάβας - Άλβαρες, Γιάκολις, Αριγίμπι - Αζάντι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον, Ανδρούτσος, Παπαδόπουλος, Σισέ, Χολέμπας, Μπουχαλάκης, Πέπε, Βρουσάι, Μπρούμα, Σίλβα, Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
19:21
Κάτι λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Στο πρόσφατο παιχνίδι των δύο ομάδων, ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο. Tα γκολ είχε πετύχει Φορτούνης και Ελ Αραμπί που είναι εκτός αποστολής σήμερα, ενώ ο Ταχάρ είχε ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Τζολάκης, Σουντανί, Κάιπερς, Ντρέγκερ, Λοβέρα, Χριστοφιλόπουλος, Τσέλιος, Σουρλής, Ραντζέλοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κνετ, Μεντίνα, Αρσούρα, Ματσόλα, Ντάλσιο, Μπαρμπόσα, Μανθάτης, Κωνσταντόπουλος, Σκόνδρας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Διαιτητής: Τσέτσιλας (Διπλάρης, Μωυσιάδης, 4ος Ζαμπάλας). Υπενθυμίζεται ότι δεν υπάρχει VAR σε αυτήν τη φάση του Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Άστοχη κεφαλιά του Αζάντι που νίκησε τον Αβράαμ, έπειτα από κόρνερ του Γιάκολις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
Πέραν της κεφαλιάς του Αζάντι, δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
11' Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, που δεν έχει απειλήσει έως τώρα στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Μπρούμα για τον Χασάν, που βγήκε φάτσα με τον Μελίσσα και ίσα που πρόλαβε να κάνει επαφή, χωρίς να πιάσει γεμάτα το σουτ, με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να μπλοκάρει.
19:46
14' Σουτ του Αζάντι, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. Νωρίτερα, υπήρξαν διαμαρτυρίες για εντός της περιοχής μαρκάρισμα του Μπρούμα στον Περέιρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
17' Σουτ του Ανδρούτσου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μελίσσας με τη δεύτερη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
20' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραίο άνοιγμα του Μπουχαλάκη προς τα αριστερά, σέντρα του Χολέμπας, με τον Περέιρα να μην διώχνει καλά και η μπάλα έφτασε στον Βρουσάι, που τροφοδότησε τον Μπρούμα και ο Πορτογάλος με δυνατό σουτ νίκησε τον Μελίσσα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
22' Σέντρα σουτ του Αριγίμπι από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
24' Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού για το 2-0. Ο Μπρούμα μπήκε σφήνα ανάμεσα σε Βάντερσον και Περέιρα μετά από μακρινή μπαλιά του Σίλβα, πλάσαρε και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Εντελώς διαφορετικό το πρόσωπο του Ολυμπιακού μετά το 0-1. Είναι πιο δραστήριος, ελέγχει εντελώς την κατάσταση, ενώ μέχρι εκείνο το σημείο ήταν εντελώς υποτονικός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
20:06
36' Δυνατό, αλλά και αρκετά άστοχο σουτ του Αζάντι εκτός περιοχής για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
38' Επικίνδυνη επίσκεψη του Παναιτωλικού στα καρέ του Ολυμπιακού, με τον Τζανακάκη να σεντράρει και η μπάλα βρήκε στο τακουνάκι του Άλβαρες και στη συνέχεια απομακρύνθηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
40' Ψαλιδάκι του Μαλή, διώχνει εντυπωσιακά ο Κρίστινσον, αλλά υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
41' Κίτρινη στον Παπαδόπουλο για φάουλ στον Αριγίμπι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
20:17
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-1 Το γκολ του Μπρούμα στο 20' χωρίζει τις δύο ομάδες. Καλύτερο ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, αλλά στη συνέχεια οι Πειραιώτες κυριάρχησαν μετά τα πρώτα λεπτά, ελέγχοντας πλήρως την κατάκτηση. Ειδικά μετά το τέρμα του Πορτογάλου, που είχε μεγάλη ευκαιρία στο 24' για το 2-0, ενώ ο Χασάν σπατάλησε σημαντική ευκαιρία (12') πριν ανοίξει το σκορ ο Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
20:33
Έναρξη δεύτερου μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
50' Σουτ του Μπρούμα στα σώματα, νέο σουτ από τον Ανδρούτσο που αστόχησε σχεδόν από το ημικύκλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
58' Κάθετη του Μπρούμα για τον Χασάν, αλλά τον έκοψε την ύστατη στιγμή η άμυνα του Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
59' Μπαρμπόσα αντί Άλβαρες για τον Παναιτωλικό και Ματσόλα αντί Αζάντι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
60' Σουρλής αντί Μπουχαλάκη και Ραντζέλοβιτς αντί Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
65' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Σέντρα του Ανδρούτσου από τα δεξιά, σουτ του Χασάν και απόκρουση του Μελίσσα, με τον Βρουσάι να παίρνει το... follow από κοντά με δυνατό σουτ που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:56
68' Σουντανί αντί Χασάν για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Κάιπερς και Λοβέρα αντί Σίλβα και Βρουσάι για τον Ολυμπιακό σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
72' Κεφαλιά του Ματσόλα, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
73' Κάιπερς και Λοβέρα αντί Σίλβα και Βρουσάι για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
74' Ντάλσιο μέσα, Αριγίμπι έξω για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
78' Μανθάτης αντί Ματσόλα για τον Παναιτωλικό. Πρόκειται για αναγκαστική αλλαγή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
85' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Κεφαλιά του Σισέ, έπειτα από φάουλ του Πέπε, η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Πτώση του Κάιπερς μέσα στην περιοχή και παράπονα των φιλοξενούμενων. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
90' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Λοβέρα, αλλά δεν υπάρχει γκολ αφού ο Ραντζέλοβιτς που έκανε το γύρισμα δεν έχει προλάβει την μπάλα προτού βγει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Τέλος στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-3. Ο Μπρούμα άνοιξε το σκορ στο 20’ με δυνατό σουτ, ενώ ο Βρουσάι σκόραρε στο 65’ από κοντά και ο Σισέ με κεφαλιά στο 85’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. by Αποστόλης Λιβάνιος