Ατρόμητος-Ολυμπιακός

14:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-Ολυμπιακός για τη 18η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:43
Οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη ώστε να κρατήσουν σε απόσταση ασφαλείας από την κορυφή τους διώκτες τους. Προέρχονται από το πολύ δύσκολο 1-0 επί του ΠΑΣ σε ό,τι αφορά το πρωτάθλημα, ενώ μεσοβδόμαδα επικράτησαν 3-0 του Παναιτωλικού στο Κύπελλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:43
Οι γηπεδούχοι ήρθαν 2-2 με τον ΠΑΣ στο Κύπελλο, ενώ ηττήθηκαν με 2-1 στο πρωτάθλημα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα από το sport-fm.gr και από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μανδάς, Γούτας, Στρούγγης, Νάτσος, Κιβρακίδης, Σάλομον, Γκάλο, Χαρίσης, Ραμπέλο, Χριστοδουλόπουλος, Μάτιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα - Ανδρούτσος, Μπα, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης – Μπρούμα, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
14:46
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Θεοδωράκης, Τομάσεβιτς, Οικονομίδης, Ούμπιδες, Νταβιώτης, Μουνίθ, Αγκάγιεφ, Μανούσος και Ενσικουλού by Αποστόλης Λιβάνιος
14:46
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Σισέ, Χολέμπας, Ραφίνια, Πέπε, Φορτούνης, Βρουσάι, Ραντζέλοβιτς και Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:49
Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης Βοηθοί: Μιχαήλ Καρσιώτης, Γεώργιος Χατζηνάκος 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας VAR: Τάσος Παπαπέτρου - AVAR: Γιώργος Χριστάκογλου by Αποστόλης Λιβάνιος
14:50
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Παύλου Κουστέρη by Αποστόλης Λιβάνιος
14:53
Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός είχε νικήσει πολύ πιο δύσκολα απ' όσο δείχνει το τελικό 4-0. Αφού πέτυχε όλα του τα γκολ στο δεύτερο μέρος. Με τον Ελ Αραμπί να κάνει χατ-τρικ (51', 82', 87'), ενώ το άλλο γκολ πέτυχε ο Χασάν στο 65'. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:53
by Αποστόλης Λιβάνιος
14:54
Υπάρχει ωστόσο και ένα φιλικό ματς με νίκη 5-2 του Ατρομήτου επί του Ολυμπιακού τον περασμένο Νοέμβριο by Αποστόλης Λιβάνιος
14:58
Ο Πέδρο Μαρτίνς ανταμείβει τον Θανάση Ανδρούτσο για την πολύ καλή παρουσία του στο ματς με τον Παναιτωλικό και του δίνει φανέλα βασικού, χρησιμοποιώντας τον 23χρονο στα δεξιά αντί του Ραφίνια. Εκτός αποστολής Ντρέγκερ και Σουντανί για τους Πειραιώτες, αλλά όπως αναμενόταν και ο Μπρούνο. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:58
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:00
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
15:03
3' Κεφαλιά του Στρούγγη έπειτα από κόρνερ, η μπάλα έφυγε πολύ έξω. Διαμαρτυρήθηκε ο παίκτης του Ατρομήτου για αντικανονικό μαρκάρισμα του Μπα στην εναέρια μονομαχία και έμεινε για λίγο στο έδαφος. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
5' Επικίνδυνη επίσκεψη του Ολυμπιακού στα καρέ του Ατρομήτου. Κεφαλιά πάσα του Σεμέδο για τον Ελ Αραμπί που κοντρόλαρε στην καρδιά της περιοχής, αλλά έδιωξε η άμυνα των γηπεδούχων πριν εκτελέσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:07
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά, σκαστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί με τον Μανδά να διώχνει ενστικτωδώς. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
16' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Παράλληλο γύρισμα του Ελ Αραμπί για τον Μπουχαλάκη, που έπεσε στο έδαφος και κέρδισε ένα κόρνερ. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι αντικανονικό, παρότι ο Γούτας πιάνει το αριστερό του χέρι.
15:17
17' Σουτ Μπρούμα μετά από κόρνερ, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
15:21
22' Δυνατό σουτ του Λάζαρου σχεδόν από τη σέντρα, αφού είδε τον Σα αρκετά μακριά από την εστία του, η μπάλα πέρασε έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:23
23' Συρτό σουτ του Μπρούμα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω δίχως να ανησυχήσει ο Μανδάς by Αποστόλης Λιβάνιος
15:23
15:28
28' Επικίνδυνη κόντρα του Ατρομήτου, ο Σα βγήκε και έδιωξε προ του Μάτιτς σε διεκδικήσιμη μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
30' Τρικυμία στην άμυνα του Ατρομήτου, με τον Στρούγγη να μην κάνει καλό γύρισμα με κεφαλιά προς τα πίσω και τον Μανδά να μην φτάνει σε πρώτη φάση στην μπάλα, αφού υπήρξε κακή συνεννόηση, αλλά με δεύτερη προσπάθεια πρόλαβε και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:32
32' Άστοχο σουτ του Καμαρά μετά το κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
15:34
34' Άστοχη κεφαλιά του Γούτα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:38
38' Κεφαλιά του Σεμέδο μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά και νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:38
39' Κίτρινη στον Μπουχαλάκη για πολύ σκληρό φάουλ στον Χαρίση.
15:41
42΄ Επικίνδυνο γύρισμα του Βαλμπουενά από τα δεξιά, πέρασε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
45+1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Μετά από ωραία μακρινή μπαλιά του Μπουχαλάκη, ο Μπρούμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, προλαβαίνοντας Στρούγγη και Μανδά. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Γίνεται έλεγχος στο VAR. Έχει σπρώξει πάντως, ο Μπρούμα τον Στρούγγη by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Μετράει κανονικά το γκολ, αλλά φαίνεται να υπάρχει φάουλ στον Στρούγγη. Είναι από τις φάσεις που χρειάζονται... δυναμόμετρο, αλλά φαίνεται να είναι αντικανονικός ο τρόπος που βάζει τα χέρια του στον αμυντικό του Ατρομήτου ο Μπρούμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
Ημίχρονο στο Περιστέρι: Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-1! Το γκολ του Μπρούμα στις καθυστερήσεις (που ελέγχεται για φάουλ) χωρίζει τις δύο ομάδες. Μέχρι εκείνο το σημείο οι φάσεις στο παιχνίδι ήταν λίγες, με τους Πειραιώτες να είναι συνολικά πιο επικίνδυνοι και να έχουν μεγάλη φάση με τον Ελ Αραμπί στο 7ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:48
Νεύρα του Κάναντι μετά το τελευταίο σφύριγμα για τη φάση του γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:59
16:02
Συνομιλία Τοροσίδη με Λαζαρίδη πριν την έναρξη του δεύτερου μέρους. Για τη φάση του γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
16:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
16:11
53' Επικίνδυνη κόντρα με τον Χριστοδουλόπουλο από τα δεξιά, έβαλε την κόντρα ο Μπα και μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά βρέθηκε σε θέση βολής, καθυστέρησε χαρακτηριστικά να αποφασίσει και ο Μανδάς έκανε εξαιρετική επέμβαση στο σουτ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
56' Κίτρινη στον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:17
60' Κίτρινη ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
62' Μουνίθ, Ούμπιδες, Μανούσος αντί Ραμπέλο, Σάλομον και Χριστοδουλόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
16:22
64' Φορτούνης αντί Βαλμπουενά και Σισέ αντί Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
68' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά, άστοχο σουτ του Μπρούμα με τη μία. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
69' Κίτρινη στον Ούμπιδες by Αποστόλης Λιβάνιος
16:27
Φάουλ με τον Φορτούνη από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:28
70' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, κεφαλιά του Μπουχαλάκη, δεν φτάνει στην μπάλα ο Ελ Αραμπί και αυτή περνάει εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
16:29
72' Νταβιώτης αντί Νάτσου για τον Ατρόμητο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
72' Άστοχο σουτ του Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
75' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ του Φορτούνη, εξαιρετική επέμβαση του Μανδά στη δεξιά του γωνία. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
Πιέζει πολύ ο Ολυμπιακός, αρκετά παθητικός ο Ατρόμητος στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
78' Αγκάγιεφ αντί Μάτιτς για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Θα μπει ο Ραντζέλοβιτς σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
79' Ραντζέλοβιτς αντί Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
82' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Ραντζέλοβιτς, προβολή του Ελ Αραμπί, διπλή κόντρα και άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
90' Πέπε αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
90+2' Κίτρινη ο Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Τέλος στο ματς. Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-1! Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπρούμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Αποστόλης Λιβάνιος