ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος

16:50
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος για την 18η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
16:52
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από επτά ματς δίχως νίκη, με την τελευταία επιτυχία να είναι το 2-0 επί της Λαμίας στις 6/12. by Γιάννης Πολιάς
16:55
Οι φιλοξενούμενοι επιβλήθηκαν με 2-0 του ΟΦΗ μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο, ωστόσο στο πρωτάθλημα δεν έχουν νίκη από τις 4/1 και το 1-0 επί του Ατρομήτου. by Γιάννης Πολιάς
17:00
Στην 11η θέση ο ΠΑΣ, στην 8η οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
17:03
Στο ματς του Α’ γύρου, οι Βολιώτες είχαν επικρατήσει με 2-1, με ανατροπή. by Γιάννης Πολιάς
17:05
Διαιτητής: Γκορτσίλας, Βοηθοί: Αλεξέας, Αναστασάκης, 4ος: Τσακαλίδης, VAR: Ζαχαριάδης, AVAR: Μπαλτάς by Γιάννης Πολιάς
17:08
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Πίρσμαν, Εραμούσπε, Σάλιακας, Κάργας, Σιόντης, Καρταλής, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Κρίζμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:08
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασίου, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Ντομίνγκεθ, Λιάσος, Νάουμετς, Μπρένερ, Λέο, Μιλιντσεάνου. by Γιάννης Πολιάς
17:10
Η ενδεκάδα του Βόλου (Ανχέλ Λόπεθ): Κλέιμαν, Τέκιο, Μήτογλου, Γκρίλο, Φεράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Ρενάτο, Μπαρτόλο, Μαρτίνες, Δουβίκας. by Γιάννης Πολιάς
17:10
Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Σάντσες, Κολόμπο, Περέα, Μπάλλας, Κανελλάκης, Κιάκος, Λογαράς. by Γιάννης Πολιάς
17:12
Με μόλις μία νίκη εντός έδρας στο εφετινό πρωτάθλημα, αντιλαμβάνεται κανείς ότι οι Γιαννιώτες καλούνται να ξεκινήσουν να εκμεταλλεύονται τους «Ζωσιμάδες». by Γιάννης Πολιάς
17:12
Με 4-4-2 ο ΠΑΣ, με 4-2-3-1 ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
17:15
Παίκτες των δύο ομάδων κράτησαν μικρά πλακάτ κατά του ρατσισμού. by Γιάννης Πολιάς
17:16
Σέντρα στο ματς, υπό βροχή στα Ιωάννινα. by Γιάννης Πολιάς
17:18
2' Σουτ του Κάργα από μακριά, κόντραρε η μπάλα και βγήκε πλάγιο. by Γιάννης Πολιάς
17:22
5' Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
17:26
10' Ακυρώνεται γκολ του Παμλίδη για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
17:28
12' Πέναλτι για τον Βόλο! by Γιάννης Πολιάς
17:29
Τεράστιο λάθος του Εραμούσπε, χάνει από τον Μπαρτόλο και παραχωρεί πέναλτι με τάκλιν στο αντίπαλό του. Δέχεται και κίτρινη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
17:30
14' Γκολ, 0-1 ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
17:30
Εκτέλεσε εύστοχα από τα έντεκα βήματα ο Δουβίκας για το 7ο φετινό του γκολ. by Γιάννης Πολιάς
17:34
18' Φάουλ από τα αριστερά για τον ΠΑΣ, έγινε η κεφαλιά από τον Κάργα όμως πέρασε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:35
19' Κεφαλιά του Πίρσμαν μετά από κόρνερ, εκ νέου άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:38
Έχει δυναμώσει η βροχή. by Γιάννης Πολιάς
17:39
Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να πιέσουν για να βρουν την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
17:41
25' Γέμισμα από τον Πίρσμαν, ο Κλέιμαν μάζεψε προ του Κρίζμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:44
by Γιάννης Πολιάς
17:44
Η φάση με το λάθος του Εραμούσπε και το πέναλτι του Δουβίκα. by Γιάννης Πολιάς
17:47
Η κατοχή ανήκει στους Ηπειρώτες, που ωστόσο δυσκολεύονται να απειλήσουν. by Γιάννης Πολιάς
17:49
33΄ Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλο για φάουλ στον Κρίζμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:51
35' Τεράστια φάση για τον Βόλο με τον Δουβίκα να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι από κοντινή απόσταση. by Γιάννης Πολιάς
17:52
Η φάση ξεκίνησε από απομάκρυνση του Ρενάτο, με τη μπάλα να καταλήγει ουσιαστικά από τη μία περιοχή στην άλλη. by Γιάννης Πολιάς
17:53
37' Κίτρινη κάρτα στον Λόπεθ για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
17:54
17:54
Η χαμένη ευκαιρία του ΠΑΣ λίγο μετά το 1-0 για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
17:59
Έχει ισορροπήσει το ματς ο Βόλος και διατηρεί με σχετική άνεση το προβάδισμα. by Γιάννης Πολιάς
17:59
43' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα για φάουλ στον Τσοκάνη. by Γιάννης Πολιάς
18:02
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
18:02
Τέλος του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
18:04
Ο Βόλος προηγείται με 1-0 χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δουβίκα από το 14ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
18:10
18:10
Το δοκάρι του Δουβίκα στο 35'. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Όλο και δυναμώνει η βροχή, προβλέπεται ζόρικο το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:18
Επιστρέφουν στο χορτάρι οι 22 ποδοσφαιριστές και η διαιτητική τριάδα. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους, με Λεό και Λιάσο αντί των Παμλίδη και Εραμούσπε. by Γιάννης Πολιάς
18:20
Και τρίτη, με Μπρένερ αντί του Ελευθεριάδη. by Γιάννης Πολιάς
18:20
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:23
47' Ο ΠΑΣ έχει μπει στο δεύτερο 45λεπτο με στόχο να ελέγξει το ματς όμως το πρώτο σουτ ανήκει στον Μπαρτόλο (αρκετά άουτ). by Γιάννης Πολιάς
18:26
Αρχίζει να κολλάει η μπάλα στο χορτάρι... by Γιάννης Πολιάς
18:28
54' Κίτρινη κάρτα στον Τέκιο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:29
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Λιάσο να στέλνει τη μπάλα άουτ με κεφαλιά από πολύ κοντινή απόσταση. by Γιάννης Πολιάς
18:31
56' Αλλαγή για τον Βόλο, Ντεντάκης αντί Τέκιο. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Και ο Περέα αντί του Ρενάτο. by Γιάννης Πολιάς
18:34
59' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη για σκληρό φάουλ, νεύρα στην συνέχεια με Περέα. by Γιάννης Πολιάς
18:40
65' Κόρνερ από τον Καρτάλη, ο Λιάσος πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα πάει ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:40
66' Κιάκος αντί Μαρτίνες για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
18:45
71' Ντεμπούτο για Μιλιντσεάνου στο πρωτάθλημα, μπήκε αντί του Σιόντη. by Γιάννης Πολιάς
18:47
73' Κίτρινη στον Περέα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:51
76' Κίτρινη και στον Δουβίκα... by Γιάννης Πολιάς
18:52
77' Κίτρινη και στον Μπαρτόλο για χέρι! by Γιάννης Πολιάς
18:52
Οκτώ κίτρινες συνολικά. by Γιάννης Πολιάς
18:53
78' Βγαίνει ο Μπαρτόλο, μπήκε ο Σάντσες για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
18:58
Συνεχόμενες σέντρες από τους Ηπειρώτες, προσπαθούν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης. by Γιάννης Πολιάς
19:00
19:00
Η ευκαιρία του Λιάσου στο 54'. by Γιάννης Πολιάς
19:01
87' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ, Νάουμετς αντί του Σάλιακα. by Γιάννης Πολιάς
19:03
88' Κίτρινη στον Τσοκάνη για φάουλ στον Καρτάλη. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:07
90+2' Κίτρινη στον Μήτογλου για καθυστέρηση. by Γιάννης Πολιάς
19:09
90+4' Τελευταία φάση, κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
19:09
Τέλος, 1-0 ο Βόλος στα Ιωάννινα με το πέναλτι του Δουβίκα από το 14'. by Γιάννης Πολιάς