ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

18:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι των «δικεφάλων» στην Τούμπα ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στην ΑΕΚ για την 18η αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Στην 2η θέση της βαθμολογίας με 36 πόντους η ΑΕΚ, όσους έχει και ο Άρης, ενώ ο ΠΑΟΚ έχει έναν λιγότερο! by Γιώργος Τσανάκας
18:51
Αφού έφερε ισοπαλία στην έδρα του με τον Ολυμπιακό 1-1 και δεν κατάφερε να τον πλησιάσει, πέρασε με το ευρύ 3-0 από το Ηράκλειο, ενώ συνέτριψε και την ΑΕΛ στο Κύπελλο με 5-0. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
H AEK πέτυχε σπουδαία νίκη στη Θεσσαλονίκη επί του Άρη, δεύτερη στη σειρά μετά τη Λαμία. Τώρα έχει πέντε νίκες στα έξι τελευταία, έχοντας χάσει μόνο από τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Από τότε που ανέλαβε ο Πάμπλο Γκαρσία, ο ΠΑΟΚ κέρδισε τα πέντε πρώτα παιχνίδια του και στη συνέχεια έκανε τρεις νίκες στα επτά που ακολούθησαν. Μόλις ανέλαβε ο Χιμένεθ έχασε από τον Ολυμπιακό 3-0, αλλά ακολούθησαν οι τέσσερις νίκες και μια πέμπτη στο Κύπελλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια για το πρωτάθλημα έχουν από μια νίκη, ενώ και άλλα τέσσερα έληξαν ισόπαλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
37-36-60 η μεταξύ τους παράδοση ανεξαρτήτως έδρας. Σαφώς και υπερτερεί η ΑΕΚ... by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Βέβαια, ο ΠΑΟΚ υπερτερεί ως γηπεδούχος έχοντας 30 νίκες, η ΑΕΚ έχει 14 ενώ 22 ματς έχουν λήξει ισόπαλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Στο ματς του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1... Ένα παιχνίδι που ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την πίεση και τις ευκαιρίες του, ενώ λίγο έλειψε και να χάσει αφού ισοφάρισε στο 89ο λεπτό! by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες, περίπου 25 λεπτά πριν τη σέντρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:06
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία, 4-3-3): Ζ. Ζίφκοβιτς - Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κρέσπο, Περέιρα - Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Ουάρντα - Αντρίγια Ζίφκοβιτς, Κρμέντσικ, Τζόλης. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Στον πάγκο οι Πασχαλάκης, Ροδρίγο, Βαρέλα, Τσιγγάρας, Αουγκούστο, Νινούα, Μουργκ, Λάμπρου και Σφιντέρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Ο Πάμπλο Γκαρσία παρατάσσει την ομάδα του με διάταξη 4-3-3 και τον Ζίφκο Ζίφκοβιτς κάτω από τα δοκάρια. Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κρέσπο και Περέιρα στην τετράδα της άμυνας, με τον Σβαμπ καθαρό "κόφτη" και τους Ελ Καντουρί, Ουάρντα ως εσωτερικούς μέσους. Αντρίγια Ζίφκοβιτς και Τζόλης πλαισιώνουν τον Κρμέντσικ στην τριπλέτα της επίθεσης. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ, 4-3-3): Αθανασιάδης - Μπακάκης, Σβάρνας, Λάτσι, Λόπες - Σιμόες, Γαλανόπουλος, Σάκχοφ - Λιβάι Γκαρσία, Λιβάγια, Μάνταλος. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
Στον πάγκο οι Τσιντώτας, Τσιγκρίνσκι, Ινσούα, Ραντόνια, Σιμάνσκι, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, Τάνκοβιτς και Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Με 4-3-3 κατεβάζει και την ΑΕΚ ο Μανόλο Χιμένεθ. Ο Αθανασιάδης στην υπεράσπιση της εστίας, με τους Μπακάκη, Σβάρνα, Λάτσι και Λόπες στην άμυνα. Κόφτης ο Σιμόες με τους Σάκχοφ, Γαλανόπουλο ως οκτάρια, ενώ οι Λιβάι Γκαρσία, Μάνταλος είναι σε ρόλο εξτρέμ και πλαισιώνουν τον Λιβάγια στην επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Ανταλλάζεις; - Ποιους παίκτες του ΠΑΟΚ θα ήθελε η ΑΕΚ και το αντίστροφο! Δείτε εδώ το θέμα του sportfm.gr για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων! by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Διαιτητής είναι ο Μίντσιτς Σλάβκο (Σλοβενία), βοηθοί οι συμπατριώτες του Τόμας Κλάντσνικ, Άντραζ Κόβατσιτς και τέταρτος ο Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας). Διαιτητής VAR o Ματέι Γιουγκ (Σλοβενία). by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ο διαιτητής του πάρτι των οργίων στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: 5 χειρότεροι διαιτητές που θα μπορούσαν να επιλεχθούν... Δείτε εδώ το θέμα του sportfm.gr για τον διαιτητή του ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Τα παιχνίδια μεταξύ του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ έχουν πάντα ενδιαφέρον, εκπλήξεις και... εντάσεις! Μέσα από το θέμα του sportfm.gr μπορείτε να θυμηθείτε τα επεισοδιακά σκηνικά που έχουν σημαδέψει τα ματς των δύο ομάδων! by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Άλλη μια ιστορία που έχει ενδιαφέρον και αφορά τα μεταξύ τους παιχνίδια: Όταν ο Πάμπλο Γκαρσία αρπάχτηκε με τον συγχωρεμένο Πάπα Μπούπα Ντιοπ! Φυσικά και αυτή την ιστορία μπορείτε να την θυμηθείτε μέσα από άλλο ένα αφιέρωμα του sportfm.gr by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Περίπου πέντε λεπτά ακόμη για να ξεκινήσει το παιχνίδι στην Τούμπα... by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Όχι, δεν ήταν... ρομαντική η ατμόσφαιρα στην Τούμπα νωρίτερα, αλλά υπήρξε διακοπή ρεύματος στην ευρύτερη περιοχή... Εικόνα live21966193/105323.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:30
1' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα αντίπαλα καρέ, αλλά ο Σιμόες θα απομακρύνει το γύρισμα του Τζόλη... by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Πρώτο πεντάλεπτο συμπληρωμένο στο παιχνίδι, χωρίς να συμβεί κάτι το αξιοσημείωτο... by Γιώργος Τσανάκας
19:39
10' Ο Λόπες κλείνει σαν στόπερ και κόβει την παράλληλη μπαλιά του Ζίφκοβιτς! Αν πέρναγε ο Κρμέντσικ ήταν αμαρκάριστος και θα μπορούσε να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
19:40
11' Τι πήγε να κάνει ο Λιβάγια! Ταλαιπωρεί δύο αντιπάλους και σουτάρει σχεδόν από το... πλάγιο, αλλά ο Ζίφκοβιτς διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ!
by Γιώργος Τσανάκας
19:41
11' Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Λιβάγια έπιασε μια κεφαλιά αλλά δεν απείλησε τον Ζίφκοβιτς... by Γιώργος Τσανάκας
19:41
13' Κίτρινη κάρτα στον Ινγκασον που σταμάτησε αντικανονικά τον Λιβάι Γκαρσία. Πρόβλημα για τον ΠΑΟΚ το γεγονός πως ο καλύτερος στόπερ του κιτρινίζεται! by Γιώργος Τσανάκας
19:43
15' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον ΠΑΟΚ... by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Καλή εκτέλεση του Ζίφκοβιτς, ο Αθανασιάδης δεν πήρε το ρίσκο και έδιωξε με τις γροθιές... by Γιώργος Τσανάκας
19:46
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
19:48
Μετά από κάθετη του Λιβάγια, ο Λιβάι Γκαρσία κάνει τρομερή ατομική προσπάθεια και αφήνει... χαζό τον Περέιρα, μπαίνει στην περιοχή και γυρίζει στον Σάκχοφ που ερχόταν σαν «τρέιλερ» και με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτυών! 1-0 για την ΑΕΚ με τον Ουκρανό, ο οποίος δεν πανηγύρισε το γκολ του από σεβασμό προς τον ΠΑΟΚ που είχε αγωνιστεί στο παρελθόν! by Γιώργος Τσανάκας
19:50
20' Φάση για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζίφκοβιτς, ο προωθημένος Ίνγκασον έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια! Απειλεί ο ΠΑΟΚ με τον στόπερ του... by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Η ΑΕΚ έχει... κλειδώσει τον ΠΑΟΚ, που έχει απειλήσει μόλις μια φορά και αυτή από στατική φάση. Ο Χιμένεθ έχει επιλέξει τρία χαφ με αμυντικογενείς προσανατολισμούς και πολλά τρεξίματα, που δεν επιτρέπουν στους γηπεδούχους να παίξουν κάθετα και να δημιουργήσουν. Παράλληλα, έχουν περιορίσει φουλ τον Ουάρντα που ακόμη δεν έχει ακουμπήσει... μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
19:54
26' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τρομερή κάθετη του Τζόλη που κόβει στα... δύο την άμυνα της ΑΕΚ, ο Κρμέντσικ κάνει το τσιμπητό πλασέ αλλά ακριβώς πριν περάσει την γραμμή του τέρματος ο Σβάρνας θα διώξει με σωτήριο τάκλιν!
19:57
27' Γύρισμα του Τζόλη, που ξεφεύγει από τον Μπακάκη, αλλά ο Αθανασιάδης θα μπλοκάρει προ του Κρμέντσικ. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
Κερδίζει διαδοχικά κόρνερ ο ΠΑΟΚ... 4-2 μέχρι στιγμής στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
20:01
20:03
Στο 33' φτάσαμε... Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει τον έλεγχο του αγώνα στο τελευταίο δεκάλεπτο, φορτώνει τα πλάγια με παίκτες και ντουμπλαρίσματα και προσπαθεί να δημιουργήσει από εκεί. Πολλά ανεβάσματα από Περέιρα και Βιεϊρίνια, αλλά χωρίς να έχουν βοηθήσει ακόμη ούτε έχουν περάσει κάποιες σέντρες προς τους συμπαίκτες τους που πατάνε περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Δεν κόβει ούτε με... βαλέ ο Περέιρα τον Λιβάι Γκαρσία που μέχρι στιγμής τον κάνει ό,τι θέλει! by Γιώργος Τσανάκας
20:07
38' Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια. Στην προσπάθειά του να σώσει την μπάλα, βρίσκει τον Κρμέντσικ. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
40' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη, που ανέτρεψε τον Τζόλη, ο οποίος του είχε τσιμπήσει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:10
Μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια, ο Ουάρντα (που ξεχάστηκε από τον Λάτσι) πετάγεται στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και πιάνει την κεφαλιά, ο Αθανασιάδης διώχνει εξ επαφής αλλά ο αμαρκάριστος Κρέσπο σκοράρει σε κενή εστία και ισοφαρίζιε το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
41' Απειλεί ξανά ο ΠΑΟΚ. Σέντρα του Ελ Καντουρί, η μπάλα περνάει από όλους αλλά και λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΠΑΟΚ και ΑΕΚ πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Ο Σάκχοφ στο18ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ μετά την εξαιρετική προσπάθεια του Λιβάι Γκαρσία, ωστόσο ο ΠΑΟΚ βρήκε την απάντηση με τον Κρέσπο στο 40' που πήρε το... ριμπάουντ από την επέμβαση του Αθανασιάδη στην κεφαλιά του Ουάρντα. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και με κινητήριο μοχλό τον Λιβάι Γκαρσία δημιούργησε πολλούς κινδύνους και βρήκε το γκολ με τον Σάκχοφ. Παρότι ο Μανόλο Χιμένεθ με την τακτική του έδειχνε να... κλειδώνει τους αντιπάλους, από το 25' και μετά οπισθοχώρησε, έδωσε την μπάλα στον ΠΑΟΚ και όσο περνούσε η ώρα οι γηπεδούχοι πίεζαν ολοένα και περισσότερο, φτάνοντας τελικά στην ισοφάριση! by Γιώργος Τσανάκας
20:30
46' Ροντρίγκο αντί Περέιρα για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια περνάει αριστερό μπακ, ο Ροντρίγκο δεξιά. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
20:34
49' Κεφαλιά του Σάκχοφ μετά από σέντρα του Λόπες, η μπάλα μακριά από την εστία... by Γιώργος Τσανάκας
20:35
50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
20:37
Μετά από φάση διαρκείας, η ΑΕΚ σκοράρει εκ νέου και παίρνει το προβάδισμα. Η φάση ξεκινάει από λάθος του Ίνγκασον που κλέβει ο Γαλανόπουλος. Η μπάλα γυρίζει στον Λόπες, αυτός κάνει τη σέντρα και μετά την εναέρια μονομαχία των Σάκχοφ-Κρέσπο η μπάλα φτάνει στον... ξεχασμένο Γαλανόπουλο ο οποίος από κοντά σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Ελέγχεται από το VAR η φάση... Το γκολ μετράει κανονικά! Φαίνεται πως ο Κρέσπο έχει βρει την μπάλα και όχι ο Σάκχοφ, οπότε για αυτό δεν υποδείχτηκε οφσάιντ στη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
55' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία ταλαιπωρεί για ακόμη μια φορά τους αντιπάλους του, κάνει γλυκιά σέντρα στον Λιβάγια που πιάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά δεν βρίσκει για λίγο εστία! Μεγάλη φάση να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων η ΑΕΚ και να γείρει την πλάστιγγα υπέρ της...
20:41
56' «Φωνάζει» για πέναλτι ο ΠΑΟΚ! Ο Ίνγκασον τσίμπησε την μπάλα και έπεσε στο έδαφος, ζητώντας πέναλτι σε μαρκάρισμα του Λιβάι Γκαρσία. «Παίζετε» από τον διαιτητή, περίεργη φάση αλλά φαινεται πως δεν τον έχει βρει...
20:44
59' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια, που βρίσκει με τάκλιν τον Γκαρσία και τον κόβει πριν μπει στην περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Έχουμε τσεκάρισμα του VAR για κόκκινη κάρτα στον Αντελίνο Βιεϊρίνια... by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Δεν υπάρχει ούτε κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια, η φάση γυρίζει πίσω και δίνει φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα της αντεπίθεσης για χέρι του Λιβάγια. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
67 'Εμμεσο για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Ο Λάτσι γυρίζει παρακινδυνευμένα την μπάλα στον Αθανασιάδη, ο οποίος υπό την πίεση του Κρμέντσικ... αγχώνεται και μπλοκάρει την μπάλα αντί να την απομακρύνει! by Γιώργος Τσανάκας
20:54
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:55
Ο Ζίφκοβιτς σπάει άσχημα στον Βιεϊρίνα, ο οποίος πρώτα κοντρολάρει και στη συνέχεια με ωραίο τελείωμα να νικάει τον Αθανασιάδη για το 2-2! by Γιώργος Τσανάκας
20:56
Σε τέτοιες φάσεις φαίνεται η εμπειρία και η ποιότητα ενός ποδοσφαιριστή όπως του Βιεϊρίνια. Δεν... αγχώθηκε από το κακό σπάσιμο του Ζίφκοβιτς, έκανε ένα κοντρόλ και άψογο τελείωμα! by Γιώργος Τσανάκας
20:56
71' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα Ανσαριφάρντ και Σιμάνσκι, έξω οι Λιβάγια, Μάνταλος. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
72' Αουγκούστο αντί Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
76' Τεράστια φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζόλης έκανε το παράλληλο με την εστία γύρισμα, ο Λάτσι έκανε το τάκλιν για να προλάβει τον Ουάρντα που ερχόταν από πίσω και λίγο έλειψε να σκοράρει στην εστία της ομάδας του, με τον Αθανασιάδη να σώζει! by Γιώργος Τσανάκας
21:03
78' Από μία κίτρινη σε Λόπες και Ουάρντα για... κοκορομαχία. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Στο έδαφος ο Κρέσπο με πρόβλημα τραυματισμού... Θα αποχωρήσει για να μπει ο Βαρέλα! by Γιώργος Τσανάκας
21:08
83' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βαρέλα και Σφιντέρσκι μέσα, έξω οι Κρέσπο, Κρμέντσικ. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
87' Τσιγκρίνσκι και Τάνκοβιτς αντί Λάτσι, Σάκχοφ για την ΑΕΚ. Ο Μουργκ αντί του Ουάρντα για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Πιέζει ο ΠΑΟΚ, ψάχνοντας το γκολ της ανατροπής και της νίκης... by Γιώργος Τσανάκας
21:20
90'+4' Σουτ του Αουγκούστο, η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Τέλος στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-2! Σάχοφ (18') και Γαλανόπουλος, πέτυχαν τα γκολ των φιλοξενούμενων που προηγήθηκαν δις, ενώ Κρέσπο (40') και Βιεϊρίνια (70') τα τέρματα των γηπεδούχων by Γιώργος Τσανάκας