ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης

16:46
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης στο Ηράκλειο, παιχνίδι με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 19ης αγωνιστικής στη Super League. by www.sport-fm.gr
16:46
Ο ΟΦΗ προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό, ενώ αγνοεί τη νίκη στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές. Από την άλλη, ο Αστέρας βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, καθώς προέρχεται από 3 σερί νίκες και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ. by www.sport-fm.gr
16:51
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Βάτερμαν, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Διαμαντής, Βούρος, Ουές , Μεγιάδο,Στάικος, Νέιρα, Στάρτζεον,Σαρδινέρο. by www.sport-fm.gr
16:52
Η ενδεκάδα του Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Γκαρσία, Τασουλής, Καστανιος, Σουάρεθ, Μουνάφο, Μπέλοκ, Τίλικα, Σίτο, Τζίμας, Φερνάντεθ by www.sport-fm.gr
16:54
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Σολίς, Σελίμοβιτς, Βαφέας, Τσιλιανίδης, Γρίβας, Ντε Γκούζμαν, Σουρνάκης.
Στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Ρίτζις Κρέσπι, Κανελλόπουλος, Χρισόπουλος, Ριέρα, Καπίγια, Αντζούλας, Αλί Μπαμπά. by www.sport-fm.gr
16:58
Οι φιλοξενούμενοι ταξίδεψαν με αρκετές και σημαντικές απουσίες στο Ηράκλειο, αφού εκτός λόγω καρτών έμεινε ο πρώτος σκόρερ τους, Μπαράλες, ενώ θα απουσιάσουν και οι Κώτσιρας, Βαλιέντε, Ιγκλέσιας. by www.sport-fm.gr
17:00
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Αστέρας είχε επικρατήσει 1-0 του ΟΦΗ με πέναλτι του Μπαράλες στο 73'. by www.sport-fm.gr
17:01
3-3-2 το εντός έδρας ρεκόρ του ΟΦΗ στις 8 μεταξύ τους συναντήσεις σε επίπεδο πρωταθλήματος. by www.sport-fm.gr
17:12
Στην 9η θέση της βαθμολογίας ο ΟΦΗ με 19 πόντους, στην 6η ο Αστέρας Τρίπολης με 27. by www.sport-fm.gr
17:14
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, με βοηθούς τους Αθανάσιο Κόλλια και Γιώργο Χριστάκογλου by www.sport-fm.gr
17:15
17:16
17:17
17:21
5' Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο. Ο ΟΦΗ κρατάει περισσότερο την μπάλα, ενώ δείχνει πιο δραστήριος by www.sport-fm.gr
17:25
10' Χωρίς καλό ρυθμό μέχρι στιγμής το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν ακόμα τα πατήματά τους. by www.sport-fm.gr
17:27
11' Αδύναμο σουτ του Στάικου από μακριά, δεν είχε κανένα πρόβλημα να μαζέψει ο κίπερ των φιλοξενούμενων. by www.sport-fm.gr
17:27
17:28
Καλή εκτέλεση του Νέιρα, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιφτσή by www.sport-fm.gr
17:29
17:31
Ωραία ανάπτυξη του Αστέρα από τα αριστερά, με τον Φερνάντες να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, τον Βάτερμαν να απομακρύνει άτσαλα και τον Τζίμα να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει από κοντά. by www.sport-fm.gr
17:31
17:34
17:35
17:36
21' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, ο Ουές κάνει την σέντρα από τα δεξιά με τον Σαρδινέρο να στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά by www.sport-fm.gr
17:37
Πιέζουν οι γηπεδούχοι για την ισοφάριση, έχουν κλείσει τον Αστέρα Τρίπολης στο 1/3 του γηπέδου by www.sport-fm.gr
17:39
26' Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Κοροβέσης έδωσε στον Μεγιάδο, το σουτ του οποίου πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσιφτσή by www.sport-fm.gr
17:40
Η κατοχή της μπάλας σε αυτά τα πρώτα 27 λεπτά του αγώνα είναι 60%-40% υπέρ του ΟΦΗ by www.sport-fm.gr
17:42
17:43
17:46
17:51
17:52
Τεράστια ευκαιρία από τον Στάικο, ο οποίος έπιασε ένα δυνατό μακρινό σουτ, με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Αστέρα Τρίπολης by www.sport-fm.gr
17:57
17:58
18:00
Απευθείας εκτέλεση από τον Νέιρα που περνά από το τείχος, με τον Τσιφτσή να μπολοκάρει by www.sport-fm.gr
18:00
18:00
18:02
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Αστέρας προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Τζίμα στο 15', με τον ΟΦΗ πάντως να είναι πολύ καλύτερος και να έχει φτιάξει τουλάχιστον 5 φάσεις για την ισοφάριση by www.sport-fm.gr
18:16
18:16
18:18
18:22
18:23
Ο Νέιρα δοκίμασε ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Τσιφτσή να μπλοκάρει δύσκολα με δεύτερη προσπάθεια by www.sport-fm.gr
18:24
18:24
18:26
55' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Φερνάντες, σταματά όμως η φάση για οφσάιντ by www.sport-fm.gr
18:27
18:30
18:32
18:33
Ακυρώνεται η απόφαση για πέναλτι, καθώς στην αρχή της φάσης ο παίκτης του ΟΦΗ ήταν σε θέση οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
18:35
18:37
18:37
18:38
18:40
Χωρίς φάση στο παιχνίδι εδώ και ένα τέταρτο, με τον ΟΦΗ πάντως να πιέζει για την ισοφάριση. by www.sport-fm.gr
18:41
18:42
Ο Κρισπί πάτησε περιοχή από τα δεξιά, με το σουτ του να σταματάει πάνω στον Βάτερμαν. by www.sport-fm.gr
18:43
18:44
18:45
18:46
18:48
Ο Τσιλιανίδης κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Τσιφτσή να διώχνει εντυπωσιακά εξ επαφής, με τον Ντε Κούζμαν να παίρνει το ριμπάουντ και να τη στέλνει στα σώματα by www.sport-fm.gr
18:53
18:54
18:55
18:57
87' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Τσιλιανίδη να παίρνει το ριμπάουντ από κακή έξοδο του Τσιφτσή και να τη στέλνει άουτ. by www.sport-fm.gr