Άρης-ΑΕΛ

19:00
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με την ΑΕΛ για την 19η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 19:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Αλέξη Σαββόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Οι «κίτρινοι» προέρχονται από το εκτός έδρας 1-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης και με νίκη σήμερα έχουν την ευκαιρία να ανέβουν προσωρινά στη 2η θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη, ηττήθηκαν με 1-0 από τον Αστέρα στην Τρίπολη και συμπλήρωσαν τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα, παραμένοντας στην προτελευταία θέση και στο +1 από τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
19:09
Στο ματς του Α’ γύρου, οι Θεσσαλονικείς είχαν περάσει με 3-0 από τον κάμπο χάρη σε δύο γκολ του Μάνου και ένα του Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης, βοηθοί: Ιορδάνης Δημητριάδης, Ηλίας Κωνσταντίνου, 4ος: Γεώργιος Βρέσκας, VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, AVAR: Δημήτριος Σαμοϊλης by Γιάννης Πολιάς
19:12
Ας δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:14
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Ρoζ, Δεληζήσης, Ιωάννου, Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Ματέο, Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
19:14
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Μπάγιτς, Καρανίκας, Μιχαήλ, Σπαρβ, Ντουρμισάι, Τσόσιτς, Ζίζιτς, Πινακάς, Κολομπίνο, Νικολιάς, Τρούγιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κουέστα, Λόπεθ, Σαντέ, Γκάνεα, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Κάτσε, Ματίγια, Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Νάγκι, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Γλυνός, Ζαχαράκης, Μαϊδανός, Μπέρτος, Ακούνια, Νούνιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Με 4-2-3-1 ο Άκης Μάντζιος, με 4-1-4-1 ο Τζιανλούκα Φέστα. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη ψάχνει ο Άρης, το πρώτο «τρίποντο» μετά από 12 (!) ματς αναζητούν οι Λαρισαίοι. by Γιάννης Πολιάς
19:34
4' Φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κολομπίνο, που γέμισε, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:39
9' Βγήκε επικίνδυνα μπροστά ο Νικολιάς όμως άργησε πολύ και απέτυχε να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
19:40
Στέκεται καλά η ΑΕΛ στο πρώτο δεκάλεπτο, δεν έχει καταφέρει να πατήσει περιοχή ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
19:42
12' Πρώτο σουτ για τους γηπεδούχους, με τον Μαντσίνι να γίνεται κάτοχος της μπάλας εντός περιοχής αλλά να σουτάρει άψυχα. Μάζεψε άνετα ο Μπάγιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:43
13' Ο Μπρούνο Γκάμα απείλησε μετά από λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ. Μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια ο Μπάγιτς μετά το σουτ του Πορτογάλου. by Γιάννης Πολιάς
19:47
17' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, ο Γκαρσία με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
19' Αποχωρεί λόγω ενοχλήσεων ο Μαντσίνι, στη θέση του ο Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
19:54
Ο Άρης έχει 67% κατοχή αλλά δεν έχει απειλήσει ξανά από το 17' και μετά. by Γιάννης Πολιάς
19:59
29' Σουτ από τον Σάσα έξω από την περιοχή, κόντραρε η μπάλα και βγήκε κόρνερ, by Γιάννης Πολιάς
20:00
30' Γκολ, 1-0 ο Άρης! by Γιάννης Πολιάς
20:01
Κόρνερ από τα αριστερά με τον Γκάμα, ο Δεληζήσης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ροζ από πολύ κοντά έβαλε μπροστά τον Άρη, επίσης με κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Μόλις το 3ο εφετινό γκολ του Άρη με κεφαλιά στο πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
20:04
34' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το 2-0, με τον Σάσα να μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή και να πλασάρει ελάχιστα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:07
37' Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόγλιο για φάουλ στον Νικολιά. by Γιάννης Πολιάς
20:14
44' Κίτρινη κάρτα στον Πινακά για φάουλ στον Τζέγκο. by Γιάννης Πολιάς
20:35
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ με Μιλοσάβλιεβιτς αντί Σπαρβ. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:37
48' Κόρνερ για τον Άρη μετά από λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:44
54' Κίτρινη κάρτα στον Κολομπίνο για φάουλ στον Μπερτόγλιο. by Γιάννης Πολιάς
20:44
55' Ακυρώνεται γκολ του Μάνου για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Περιμένει το VAR ο Κουμπαράκης. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Δε μετράει κι επίσημα το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα, πάντα 1-0 ο Άρης, με το δεύτερο ημίχρονο να μην έχει υψηλό ρυθμό. by Γιάννης Πολιάς
20:53
64' Σκαστό σουτ του Γκαρσία μετά από κόρνερ του Γκάμα, μάζεψε ο Μπάγιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:54
8-1 οι τελικές. by Γιάννης Πολιάς
20:54
65' Ακούνια αντί του Τρούγιτς για την ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
20:56
66' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου για φάουλ στον Καρανίκα. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Ετοιμάζει τριπλή αλλαγή ο Μάντζιος. by Γιάννης Πολιάς
20:59
69' Ματίγια αντί Τζέγκο, Σίλβα αντί Γκάμα και Σάκιτς αντί Σούντγκρεν. by Γιάννης Πολιάς
21:00
Ανεβάζει τις γραμμές της η ΑΕΛ, ψάχνει την ισοφάριση ενώ έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:07
78' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι για φάουλ στον Δεληζήση. by Γιάννης Πολιάς
21:09
79' Γυριστό από τον Ακούνια, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:10
80' Μπήκε ωραία από τα δεξιά ο Σίλβα, σούταρε όμως ο Μπάγιτς του είπε «όχι» πριν απομακρύνουν οι αμυντικοί της ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
83' Γλυνός αντί του Πινακά. by Γιάννης Πολιάς
21:13
84' Πολύ ψηλά άουτ η κεφαλιά του Ντουρμισάι μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:15
21:15
Το ακυρωθέν γκολ του Μάνου. by Γιάννης Πολιάς
21:16
87' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς που έσπρωξε το χέρι του Κουμπαράκη. by Γιάννης Πολιάς
21:17
88' Βγαίνει ο Μπερτόγλιο, τον αντικαθιστά ο Κάτσε. by Γιάννης Πολιάς
21:19
90' Νούνιτς αντί του Καρανίκα για την ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
21:20
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Τέλος στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
21:24
Ο Άρης επιβλήθηκε με 1-0 της ΑΕΛ με γκολ του Ροζ και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς