Σέντρα στο ΟΑΚΑ στις 17:15. by Νίκος Ράλλης
Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων και θα πούμε περισσότερα στη συνέχεια... by Νίκος Ράλλης
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Ινσούα, Σιμόες, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος, Γκαρσία, Ολιβέιρα, Τάνκοβιτς. by Νίκος Ράλλης
Στον πάγκο: Τσιντώτας, Λόπες, Λάτσι, Χνιντ, Κρίστισιτς, Μάνταλος, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, Μαχαιρης. by Νίκος Ράλλης
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Πίρσμαν, Κάργας, Σιόντης, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Μπρένερ, Κριζμάν, Λεό. by Νίκος Ράλλης
16:57
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πήλιος, Πανουργιάς, Λώλης, Λιάσος, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Μιλιντσεάνου. by Νίκος Ράλλης
16:57
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Eυάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) ΒΟΗΘΟΙ: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών), Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας) ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) VAR: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) AVAR: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών) by Νίκος Ράλλης
17:00
Πιο αναλυτικά, ο Μανόλο Χιμένεθ παρατάσσει την «Ένωση» με 4-3-3, δίνοντας γάντια βασικού στον Αθανασιάδη. Από δεξιά προς τα αριστερά, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας και Ινσούα θα είναι η τετράδα της άμυνας, Σιμόες, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος αγωνίζονται στον άξονα, Γκαρσία και Τάνκοβιτς στα «φτερά», και ο Ολιβέιρα στην κορυφή της επίθεσης. by Νίκος Ράλλης
17:01
Από την άλλη, ο Γιούρι Λοντίγκιν κάνει το ντεμπούτο του κάτω από τα γκολπόστ του ΠΑΣ, με τον Αργύρη Γιαννίκη να τον πετάει κατευθείαν στα βαθιά. Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν είναι η τετράδα της άμυνας, Σιόντης, Μπρένερ, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης η τετράδα στον άξονα και οι Λεό Μπαπτίστ, Κριζμάν αγωνίζονται στην επίθεση. by Νίκος Ράλλης
17:02
Μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες, η ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και έμεινε 2η, έναν βαθμό μπροστά από τον ΠΑΟΚ και τον Άρη. Μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στις 3 Ιανουαρίου, στο ξεκίνημα της τέταρτης θητείας του Μανόλο Χιμένεθ, είναι αήττητη σε πέντε παιχνίδια! by Νίκος Ράλλης
17:03
Η ΑΕΚ σκοράρει εύκολα, αφού έχει βρει δίχτυα στα 14 από τα 15 τελευταία παιχνίδια της, αλλά και στα εννέα που έχει δώσει στην έδρα της. Ωστόσο, αμυντικά έχει καταφέρει να κρατήσει το «μηδέν» μόνο σε ένα παιχνίδι στην έδρα της, αυτό με τον Παναιτωλικό. by Νίκος Ράλλης
17:04
Στον αντίποδα, ο ΠΑΣ παραμένει στην 11η θέση της βαθμολογίας, ωστόσο απέχει επτά βαθμούς από τις επικίνδυνες θέσεις. Δεν έχει νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια. by Νίκος Ράλλης
17:05
Η ιστορία Νίκες ΑΕΚ: 24 Ισοπαλίες: 13 Νίκες Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα: 8 Η ιστορία με γηπεδούχο την ΑΕΚ Νίκες ΑΕΚ: 18 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα: 1 by Νίκος Ράλλης
17:05
Στον πρώτο γύρο 25/10/2020: Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ 0-1 (16' πέν. Ανσαριφάρντ) by Νίκος Ράλλης
17:11
Ο σημερινός αγώνας είναι ο πρώτος της ΑΕΚ στον απόηχο της οριστικής ρήξης με τον Μάρκο Λιβάγια. Ο Κροάτης δεν είναι στην αποστολή σήμερα, καθώς είναι τιμωρημένος. Δεν ξέρουμε, πάντως, αν θα τον ξαναδούμε στα κιτρινόμαυρα... by Νίκος Ράλλης
17:14
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Νίκος Ράλλης
17:15
1' Ξεκίνησε το ματς! by Νίκος Ράλλης
17:17
17:19
3' Ωραίο γύρισμα του Ολιβέιρα στη μεγάλη περιοχή και σουτ, κόντραρε η μπάλα, βγήκε και «καθάρισε» ο Λοντίγκιν. by Νίκος Ράλλης
17:20
5' Σέντρα του Σιμάνσκι, κεφαλιά του Ολιβέιρα, αδύναμη, άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
17:21
Δραστήρια η ΑΕΚ στο ξεκίνημα του αγώνα. by Νίκος Ράλλης
17:23
9' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ινσούα έχασε τον Μπρένερ, βγήκε στην πλάτη της άμυνας, σούταρε δυνατά από δεξιά, δύσκολη απόκρουση του Αθανασιάδη σε κόρνερ! by Νίκος Ράλλης
17:24
by Νίκος Ράλλης
17:25
10' Γύρισμα χαμηλά του Τάνκοβιτς, δεν υπάρχει κανείς να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Νίκος Ράλλης
17:29
15' Εκτέλεση κόρνερ από τον Λιβάι Γκαρσία, κεφαλιά του Ολιβέιρα, άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
17:29
Η ΑΕΚ έχει την κατοχή, προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο, αλλά «καθαρή» ευκαιρία δεν έχει δημιουργήσει ακόμα. by Νίκος Ράλλης
17:32
Προβληματισμένος ο Χιμένεθ από την επιθετική εικόνα της ομάδας του. Ζητάει συνεχώς κίνηση από τους παίκτες του, αλλά δεν βρίσκουν χώρος για την ώρα... by Νίκος Ράλλης
17:33
Ζητάει από τον Τάνκοβιτς να βοηθάει στον άξονα και από τον Μπακάκη να παίζει περισσότερο με τον Λιβάι Γκαρσία. by Νίκος Ράλλης
17:35
19' Πεντακάθαρο οφσάιντ για τον ΠΑΣ στη... σέντρα, ο βοηθός έχει σηκώσει τη σημαία, αλλά ο διαιτητής για κάποιον λόγο άφησε τη φάση ως το τέλος και οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τον Κριζμάν. Δεν υπάρχει, φυσικά, γκολ, απλά είναι περίεργο που ο ρέφερι καθυστέρησε τόσο πολύ να σταματήσει το παιχνίδι. by Νίκος Ράλλης
17:36
Στο 20' φτάσαμε πια. by Νίκος Ράλλης
17:37
21' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα. by Νίκος Ράλλης
17:40
Ο Σιόντης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. by Νίκος Ράλλης
17:41
26' Ο Λιάσος στη θέση του Σιόντη. by Νίκος Ράλλης
17:41
26' Ο Τάνκοβιτς γεμίζει με εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά του Σιμόες, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν. by Νίκος Ράλλης
17:43
Δεν έχει ανησυχήσει ακόμα ο Ρώσος γκολκίπερ, στο ντεμπούτο του, θυμίζουμε, με τη φανέλα του ΠΑΣ. by Νίκος Ράλλης
17:44
Η ΑΕΚ δεν μπορεί να βρει ρυθμό και να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων. by Νίκος Ράλλης
17:45
30' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ! Ο Ινσούα κλοτσάει τον Παντελάκη ενώ πάει να διώξει! by Νίκος Ράλλης
17:47
Σωστή η απόφαση του ρέφερι. by Νίκος Ράλλης
17:47
33' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-1! Ευστοχεί από τα 11 βήματα ο Κριζμάν! by Νίκος Ράλλης
17:49
Έχει γίνει έλεγχος και στο VAR της φάσης του πέναλτι. Ο ορισμός του χαζού πέναλτι! Σωστά, επίσης, ο διαιτητής δεν δείχνει δεύτερη κίτρινη στον Ινσούα. by Νίκος Ράλλης
17:49
Νεύρα τώρα μεταξύ των παικτών! by Νίκος Ράλλης
17:49
34' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι. by Νίκος Ράλλης
17:50
Η ΑΕΚ πρέπει να αλλάξει πράγματα στο παιχνίδι της. Μεγάλο το πρόβλημα στην ανάπτυξη. by Νίκος Ράλλης
17:51
36' Τρικυμία στην άμυνα της ΑΕΚ τώρα, κόρνερ η μπάλα... by Νίκος Ράλλης
18:02
45'+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ. by Νίκος Ράλλης
18:02
Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται 1-0 της πολύ κακής ΑΕΚ, που δεν έχει καν φάση μετά τα πρώτα 45'! by Νίκος Ράλλης
18:16
Τάνκοβιτς, Ινσούα και Γαλανόπουλος βγαίνουν, Μάνταλος, Λόπες και Ανσαριφάρντ μέσα! by Νίκος Ράλλης
18:17
Για να δούμε αν θα αλλάξει η εικόνα της «Ένωσης» στο δεύτερο 45λεπτο. by Νίκος Ράλλης
18:20
4-2-3-1 θα παίξει τώρα η ΑΕΚ. Πάει ο Μάνταλος αριστερά και ο Καρίμ πίσω από τον Ολιβέιρα. by Νίκος Ράλλης
18:20
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Νίκος Ράλλης
18:20
Έντονα παράπονα του Χιμένεθ στους παίκτες του στα αποδυτήρια για την κάκιστη εικόνα τους... by Νίκος Ράλλης
18:24
50' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτέλεση του Γκαρσία από δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους και πάνω στη γραμμή ο Οικονομόπουλος διώχνει σε κόρνερ! by Νίκος Ράλλης
18:24
51' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Σουτ του Μάνταλου στο οριζόντιο του Λοντίγκιν! by Νίκος Ράλλης
18:25
Δύο φάσεις μέσα σε σχεδόν ένα λεπτό για την «Ένωση», οι πρώτες τις στο παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
18:27
53' Σουτ από τον Μάνταλο, κόντραρε στα σώματα η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
18:28
54' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα. by Νίκος Ράλλης
18:32
Περισσότερη όρεξη στο παιχνίδι της «Ένωσης», πιέζει και προσπαθεί για την ισοφάριση. by Νίκος Ράλλης
18:35
60' Διαμαρτύρεται ο ΠΑΣ για χέρι του Σβάρνα στη μεγάλη περιοχή. by Νίκος Ράλλης
18:35
Δεν υπάρχει τίποτα... by Νίκος Ράλλης
18:38
63' Έξω ο Μπρένερ μέσα ο Σάλιακας, και ο Παμλίδης στη θέση του Κρίζμαν. by Νίκος Ράλλης
18:38
64' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Από σουτ του Ολιβέιρα! by Νίκος Ράλλης
18:39
Δεύτερο δοκάρι για την «Ένωση», που δεν έχει ούτε τύχη απόψε... by Νίκος Ράλλης
18:39
18:44
70' Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Αλμπάνης στη θέση του Λιβάι Γκαρσία. by Νίκος Ράλλης
18:44
Πολύ κακός σήμερα και αυτός... by Νίκος Ράλλης
18:45
71' Κακό γύρισμα του Αλμπάνη από αριστερά. by Νίκος Ράλλης
18:47
83' Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο. by Νίκος Ράλλης
18:47
73' «Κεραυνός» του Μπακάκη έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα. Καλό ήταν! by Νίκος Ράλλης
18:49
75' Και ο Μαχαίρας μέσα, έξω ο Σιμάνσκι. by Νίκος Ράλλης
18:49
Πάει αριστερά ο Μαχαίρας, δεξιά ο Αλμπάνης. by Νίκος Ράλλης
18:50
76' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ να «καθαρίσει» τη νίκη! Ο Αθανασιάδης λέει «όχι» στον Λεό σε τετ-α-τετ, αυτός κερδίζει την κόντρα και από πλάγια θέση σε κενή εστία σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων! by Νίκος Ράλλης
18:52
77' Μέσα ο Ελευθεριάδης στη θέση του Οικονομόπουλου. by Νίκος Ράλλης
18:52
18:57
82' Νέα τρικυμία στην άμυνα της ΑΕΚ, υπάρχει, όμως, οφσάιντ... by Νίκος Ράλλης
18:58
82' Κάρτα στον Λοντίγκιν για καθυστέρηση. by Νίκος Ράλλης
19:00
Πέντε λεπτά για τα 90'. by Νίκος Ράλλης
19:01
87' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-2! Καταπληκτική αντεπίθεση από τους Ηπειρώτες και ο Λεό με τρομερό σουτ «τελειώνει» την «Ένωση»! by Νίκος Ράλλης
19:03
89' Κίτρινη κάρτα στον Ελευθεριάδη. by Νίκος Ράλλης