Λαμία-Απόλλων Σμύρνης

16:51
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας η Λαμία με 7 βαθμούς, αλλά και δύο παιχνίδια λιγότερα. Και τα δύο είναι με τον Απόλλωνα Σμύρνης, το σημερινό δηλαδή αλλά και αυτό του πρώτου γύρου που είχε αναβληθεί λόγω κρουσμάτων του κορωνοϊού. by Γιώργος Τσανάκας
16:53
Στην 10η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς ο Απόλλων Σμύρνης, επίσης δύο ματς λιγότερα όπως προαναφέρθηκε. by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Έχει την παράδοση υπέρ της η Λαμία, αφού σε 4 ματς δεν έχει χάσει από την Ελαφρά Ταξιαρχία μετρώντας 2 νίκες και 2 ισοπαλίες. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Η Λαμία αν και έπαιξε εκτός έδρας τα δύο τελευταία παιχνίδια της, κατάφερε για πρώτη φορά στη σεζόν να μην χάσει δύο διαδοχικά. Πήρε ισοπαλίες στο Βόλο και το Αγρίνιο, φτάνοντας τους επτά βαθμούς, για να πλησιάσει πολύ την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Πριν αλλάξει ο χρόνος τη Λαμία ανέλαβε ο Μιχάλης Γρηγορίου, που είχε φύγει από την ΑΕΛ. Στο ντεμπούτο του η Λαμία έκανε την πρώτη της νίκη, επί του Άρη μάλιστα, και πλέον έχει πέντε βαθμούς στα έξι τελευταία παιχνίδια της ενώ είχε δύο στα δέκα πρώτα. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Έχει πετύχει τα λιγότερα γκολ (μαζί με Παναιτωλικό και ΑΕΛ), εννέα, ενώ έχει δεχτεί και τα περισσότερα, 30. by Γιώργος Τσανάκας
16:56
Αυτό που έχει καταφέρει ο Απόλλων Σμύρνης στα οκτώ τελευταία παιχνίδια του, από τις αρχές Δεκεμβρίου είναι ανεπανάληπτο. Έχει κερδίσει τα τέσσερα τελευταία του εκτός έδρας και έχει χάσει τα τέσσερα τελευταία εντός! Επίσης είναι εντυπωσιακό ότι στα 12 τελευταία παιχνίδια του, δεν έχει κερδίσει κανένα εντός και δεν έχει χάσει κανένα εκτός! by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Οι τέσσερις σερί εκτός έδρας νίκες του Απόλλωνα είναι ρεκόρ, το έχει επαναλάβει άλλη μια φορά το 1995 και τη χρονιά που κέρδισε την έξοδό του στην Ευρώπη, ενώ είναι για 6 σερί ματς μακριά από το γήπεδό του αήττητος. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Άνχελ Ορτέγκα, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Καραμάνος, Τιρόνε, Ντέλετιτς, Ρόμανιτς. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Επιθετικό σχήμα από τον Μιχάλη Γρηγορίου, αφήνει μόνο τον Αραμπούλι στον πάγκο ώστε να έχει επιλογές κατά τη διάρκεια του αγώνα. Ξέρει ο Έλληνας τεχνικός πως πρέπει να κερδίσει το σημερινό παιχνίδι ώστε να... ξεκολλήσει από την τελευταία θέση η Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Στον πάγκο για την Λαμία οι Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Προβυδάκης, Γκούγκα, Πίτι, Μπιάρνασον, Βασιλακάκης, Σαραμαντάς, Αραμπούλι. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Χουχούμης, Φατιόν, Σλίβκα, Κολ, Τσιλούλης, Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Να δούμε μέσα στο γήπεδο τη διάταξη της Ελαφράς Ταξιαρχίας. Είτε με τρεις στόπερ (Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς) και τους Τσιλούλη, Ντάουντα στην επίθεση, είτε με 4-3-3 και τους Χουχούμη, Τσιλούλη ως εξτρέμ! by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα οι Γιαννακόπουλος, Κιτόκο, Λαγός, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Φερνάντεθ, Μουνιέ, Βιτλής, Τσαμπούρης. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Διαιτητής είναι ο Γιάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), βοηθοί του οι Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας), Θοδωρής Αϊνάλης (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής). Διαιτητής VAR ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) και AVAR ο Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου). by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα στην Λαμία... by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
17:14
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:16
Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:17
2' Πέρασε ανεκμετάλλευτο, με τους γηπεδούχους να φεύγουν στην κόντρα αλλά ο Ρόμανιτς έκανε αδύναμο σουτ που κατέληξε στην αγκαλιά του Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
17:19
4' Παράλληλο γύρισμα του Ντέλετιτς, η μπάλα περνάει από όλους... by Γιώργος Τσανάκας
17:22
Επιστρέφει με τριάδα στην άμυνα και 3-5-2 ο Απόλλων Σμύρνης, αφού ο Γιώργος Παράσχος είδε την ομάδα του να μην... στέκεται καλά αμυντικά στα τελευταία παιχνίδια με αποκορυφωμα το εντός έδρας με τον Άρη, όπου οι Θεσσαλονικείς έφτιαξαν πολλές φάσεις αλλά λόγω του Βέρχουλστ το ματς έληξε μόλις με 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
Ίσως αυτό το 3-5-2 είναι και μία... πρόβα για την ερχόμενη εντός έδρας αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό την Κυριακή. Αν είναι καλά ο Κάλισιρ, τότε θα μπει λογικά στην ενδεκάδα ως τρίτος στόπερ και ο Μπρούσιτς θα πάει αριστερό μπακ-χαφ. by Γιώργος Τσανάκας
17:26
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς χωρίς να συμβεί κάτι το αξιοσημείωτο ανάμεσα στη Λαμία και στον Απόλλωνα... by Γιώργος Τσανάκας
17:27
13' ΓΚΟΛ για την Λαμία!
by Γιώργος Τσανάκας
17:29
Μετά την εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, ο Χουχούμης προσπάθησε να διώξει και έστειλε την μπάλα με το κεφάλι προς τα πίσω, δίνοντας την... ασίστ στον Καραμάνο που εκτέλεσε εξ επαφής από την μικρή περιοχή τον Βέρχουλστ για το 1-0. Προβάδισμα από νωρίς για την Λαμία, η οποία «χτυπάει» στην πρώτη φάση του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:29
Ο Απόλλων έχει βρεθεί δέκα φορές φέτος στο πρωτάθλημα πίσω στο σκορ, χάνοντας τα 9 και κερδίζοντας μόνο το ένα, αυτό με τον ΠΑΣ στα Γιάννενα. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
21' Φάουλ σε καλό σημείο για την Λαμία, 7-8 μέτρα έξω από την περιοχή... Εύκολο φάουλ στον Καρμάνο, που ήταν με πλάτη στην εστία, από τον Λισγάρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:36
22' Εκτέλεση φάουλ του Μπεχαράνο, πάνω στον Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
Καλά διαβασμένη και στημένη στον αγωνιστικό χώρο η Λαμία, ελέγχει το ματς και δεν επιτρέπει στους φιλοξενούμενους να παίξουν κάθετα και να κάνει το παιχνίδι του... by Γιώργος Τσανάκας
17:42
Κακός ο Απόλλωνας, δεν μπορεί να φτιάξει παιχνίδι και να δημιουργήσει. Το γεγονός πως ο Μπεντινέλι είναι στον πάγκο, όπως και ο Μαρκ Φερνάντεθ κάνουν προβλέψιμο τον τρόπο παιχνιδιού των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
29' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν μετά από εναέρια μονομαχία με τον Τιρόνε. by Γιώργος Τσανάκας
17:45
30' Προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα η Λαμία, ο Ντέλετιτς υπό την πίεση του Μπαξεβανίδη θα κάνει το σουτ που κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Δεύτερο στη σειρά κόρνερ για την Λαμία... Αμφότερα περνάνε ανεκμετάλλευτα... by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Φτάσαμε στο μισάωρο, η Λαμία εκμεταλλεύτηκε την πρώτη της ευκαιρία και το λάθος του Χουχούμη, ανοίγοντας το σκορ (1-0) με τον Καραμάνο κόντρα στον κακό Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
5-0 οι τελικές υπέρ της Λαμίας κόντρα στον... νωθρό Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
Ο Γιώργος Παράσχος πρέπει να αλλάξει όπως και δήποτε κάποια πράγματα στην ομάδα του μέχρι το ημίχρονο... by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Φτάσαμε στο 40ο λεπτό, παραμένει το 1-0 υπέρ της Λαμίας κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
Εξαιρετικοί στο πρώτο μέρος οι στόπερ της Λαμίας, Αντέτζο και Τζανετόπουλος. Έχουν επέμβει κάθε φορά που προσπαθεί η Ελαφρά Ταξιαρχία να δημιουργήσει, ενώ δεν παίρνουν ρίσκα και όποτε χρειαστεί διώχνουν την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
17:58
44' Κακό σουτ του Τζανδάρη, υπό καλές προϋποθέσεις μέσα από την περιοχή, πολύ άουτ η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
17:59
Η στιγμή που ο Τάσος Καραμάνος ανοίγει το σκορ και πανηγυρίζει... To δεύτερο φετινό του τέρμα μετά από εκείνο στην ήττα με 2-1 από τον Ατρόμητο. Εικόνα live21966253/55515.jpg by Γιώργος Τσανάκας
18:02
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Λαμία, χάρη στο γκολ του Καραμάνου στο 13ο λεπτό, προηγείται 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης! Καλύτεροι οι γηπεδούχοι συνολικά, παίζουν σωστά και ορθολογικά και έχουν περιορίσει τους φιλοξενούμενους που είναι κάκιστοι! by Γιώργος Τσανάκας
18:18
46' Mέσα ο Φερνάντεθ, έξω ο Μπρούσιτς για τον Απόλλωνα. Περνάει αριστερό μπακ ο Χουχούμης και ο Φερνάντεθ μπροστά του σε θέση εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
18:19
46' Μέσα ο Βλάχος, έξω ο Ορτέγκα για την Λαμία. Αριστερά περνάει ο Σκόνδρας, δεξί μπακ ο Βλάχος. by Γιώργος Τσανάκας
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
18:20
47' Τεράστια φάση για την Λαμία! Ντέλετιτς και Καραμάνος έπαιξαν το ένα-δύο, με τον πρώτο να μπαίνει στην περιοχή αλλά να κάνει κάκιστο πλασέ και να στέλνει την μπάλα άουτ, απέναντι στον Βέρχουλστ! by Γιώργος Τσανάκας
18:21
48' Αδύναμη κεφαλιά του Σλίβκα, στην αγκαλιά του Επασί. Πρώτη τελική στο ματς για τον Απόλλωνα!!! by Γιώργος Τσανάκας
18:23
50' ΔΟΚΑΡΙ για την Λαμία! Ο Ντέλετιτς βρίσκει τον χώρο έξω από την περιοχή και πιάνει ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι! Νέα τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους ώστε να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων!
18:26
Παρατηρήσεις του διαιτητή στον Φατιόν, ο οποίος είπε κάποια... γαλλικά στον Τζανδάρη μετά από ένα μαρκάρισμά του. Έχει κάρτα ο αρχηγός του Απόλλωνα και πρέπει να προσέξει! by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Θέλει και Μπεντινέλι όπως και δήποτε στο ματς ο Απόλλων Σμύρνης, ενώ ο Κολ σήμερα δείχνει έξω από τα νερά του και δείχνει και πάλι μετά το παιχνίδι με τον Άρη πολύ κουρασμένος... Ίσως και ο Ιωαννίδης, αν μπορεί να προσφέρει να ήταν μια επιλογή για την επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Ο Αντέτζο κάνει τρομερό ματς, έχει... σβήσει τους αντιπάλους του! by Γιώργος Τσανάκας
18:31
59' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Φτάσαμε στο 60ο λεπτό, ο Απόλλων Σμύρνης δεν έχει καταφέρει ακόμη να απειλήσει τον Επασί που περνάει... εύκολο απόγευμα και η Λαμία συνεχίζει να προηγειται με 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
64' Κάθετη μπαλιά του Καραμάνου ανάμεσα στα δύο στόπερ του Απόλλωνα, ο Χουχούμης είχε κλείσει και πρόλαβε να διώξει... by Γιώργος Τσανάκας
18:41
68' Ο Ντέλετιτς έκλεισε προς τα μέσα και έψαξε την απέναντι γωνία, πολύ άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
69' Μέσα ο Ιωαννίδης, έξω ο Κολ για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
70' Ωραία μπαλιά του Φατιόν στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας για τον Ντάουντα, ο Επασί θα τον προλάβει και θα διώξει με τα πόδια... by Γιώργος Τσανάκας
18:44
70' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη που τα... έψαλε στον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
71' Μπιάρνασον και Βασιλακάκης μέσα για την Λαμία, έξω οι Τιρόνε, Τζανδάρης. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
76' Έξω ο Καραμάνος, μέσα ο Αραμπούλι για την Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
76' Μέσα ο Μπεντινέλι, έξω ο Τσιλούλης για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
77' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
80' Πρώτη καλή φάση για τον Απόλλωνα στο ματς. Ο Φερνάντεθ έκανε ωραία κίνηση και σέντρα, ο Ντάουντα ήταν αμαρκάριστος αλλά η κεφαλιά του ήταν πολύ κακή και πέρσε άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
18:54
82' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Απόλλωνα! by Γιώργος Τσανάκας
18:56
83' Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα. Η εκτέλεση του Φερνάντεθ πάνω στο τείχος, ο Ισπανός παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει ξανά αλλά ο Επασί διώνει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
19:03
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Τέλος στο ματς! Η Λαμία επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης χάρη στο γκολ του Καραμάνου (13') και ξεκόλλησε για πρώτη φορά από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Γιώργος Τσανάκας