Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, για την 23η αγωνιστική της Super League. by www.sport-fm.gr
19:06
14-4-7 υπέρ της ΑΕΚ η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων σε όλες τις διοργανώσεις. by www.sport-fm.gr
19:07
Ο Αστέρας Τρίπολης παραμένει αήττητος στις 5 τελευταίες εξόδους του στο πρωτάθλημα. by www.sport-fm.gr
19:09
19:12
19:16
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Μιτάι, Λάτσι, Σβάρνας, Νεντελτσιάρου, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Λιβάι Γκαρσία, Τάνκοβιτς, Ολιβέιρα, Ανσαριφάρντ. by www.sport-fm.gr
19:19
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Καστάνο, Σουάρεθ, Άλβαρες, Βαλιέντε, Μουνάφο, Τιλίκα, Σίτο, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
19:24
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βόσνιος Ορφάν Πέλιτο με βοηθούς τους συμπατριώτες του Σενάντ Ιμπρισιμπέγκοβιτς και Νταβόρ Μπέιγιο, και VAR τον Ισπανό Αλεχάντρο Ερνάντεθ. by www.sport-fm.gr
19:26
19:26
Στον πάγκο για τον Αστέρα είναι οι: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Πασαλίδης, Ριέρα, Κρέσπι, Ιγκλέσιας, Μπελόκ, Χριστόπουλος και Αλί Μπαμπά. by www.sport-fm.gr
19:26
Και σε εκείνον της ΑΕΚ κάθονται οι: Τσιντώτας, Λόπες, Χνιντ, Νταντσένκο, Κρίστισιτς, Σαμπανάτζοβιτς, Αλμπάνης, Κοσίδης, Χριστόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:30
Φουλ.. επίθεση από τον Μανόλο Χιμένεθ, με την ΑΕΚ, θυμίζουμε, να έχει πολλές απουσίες. by www.sport-fm.gr
19:30
1' Σέντρα στο ματς! by Νίκος Ράλλης
19:34
3' Ένα σουτ από τον Τάνκοβιτς, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ... by Νίκος Ράλλης
19:36
6' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Αδράνεια στην άμυνα της ΑΕΚ μετά από εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ, κεφαλιά του Καστάνιο, μεγάλη απόκρουση του Αθανασιάδη! by Νίκος Ράλλης
19:38
7' Νέα κεφαλιά του Καστάνιο, ψηλά η μπάλα, άουτ. by Νίκος Ράλλης
19:42
Συμπληρωμένα 10 λεπτά αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ακόμα τον Αστέρα, που στέκεται εξαιρετικά και είχε και τη μεγάλη ευκαιρία νωρίτερα, προκειμένου να ανοίξει το σκορ. by Νίκος Ράλλης
19:45
16' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 0-1! Σουτ του Μουνάφο εξελίσσεται σε πάσα, «κοιμήθηκε» η άμυνα της ΑΕΚ, ο Λουίς Φερνάντεθ πετάγεται και με πλασέ ανοίγει το σκορ για τους Αρκάδες! by Νίκος Ράλλης
19:46
Περιμένουμε και το VAR, αλλά δεν υπάρχει τίποτα... by Νίκος Ράλλης
19:47
Τρομερή η αδράνεια της ΑΕΚ σε όλες τις στατικές φάσεις! by Νίκος Ράλλης
19:47
18' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ του Τιλίκα από δεξιά, άμυνα δεν υπάρχει, διώχνει ο Αθανασιάδης! by Νίκος Ράλλης
19:48
18' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 0-2! Νέα εκτέλεση κόρνερ, ο Σουάρεθ έρχεται από πίσω και με δυνατή κεφαλιά διπλασιάζει τα τέρματα για τους Αρκάδες! by Νίκος Ράλλης
19:50
Αυτό που λέγαμε πριν για τις στατικές φάσεις... by Νίκος Ράλλης
19:50
Απίστευτη η παρουσία του Αστέρα -σε ακόμη ένα παιχνίδι- προηγείται 2-0 στο ΟΑΚΑ στο πρώτο 20λεπτο! by Νίκος Ράλλης
19:51
Απορεί ο Μανόλο Χιμένεθ με όσα βλέπει στον αγωνιστικό χώρο... by Νίκος Ράλλης
19:52
Το γεγονός ότι παίζει σήμερα με ένα αμυντικό χαφ, πάντως, δεν πάει καλά. Δεν είναι ΑΕΛ ο Αστέρας... by Νίκος Ράλλης
19:54
by Νίκος Ράλλης
19:55
Ο Ολιβέιρα παραπονιέται για ενοχλήσεις στους κοιλιακούς. Έχει «θέμα» εκεί ο Πορτογάλος, αυτό της έλειπε της ΑΕΚ... by Νίκος Ράλλης
19:56
Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Κρίστισιτς. by Νίκος Ράλλης
19:56
Δεν γίνεται -ούτως ή άλλως- να συνεχίσει με ένα αμυντικό χαφ η ΑΕΚ, ο Αστέρας είναι ικανός και για περεταίρω ζημιά... by Νίκος Ράλλης
19:57
25' Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα. by Νίκος Ράλλης
19:58
19:58
19:58
Είναι εξαιρετικός ο Αστέρας. Μια ομάδα δουλεμένη όσο λίγες στη Super League. by www.sport-fm.gr
19:59
20:00
Ο Ολιβέιρα δεν μπορεί να συνεχίσει. by Νίκος Ράλλης
20:01
30' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Ολιβέιρα μέσα ο Κρίστιτιτς. by Νίκος Ράλλης
20:01
4-2-3-1 θα παίξει πλέον η «Ένωση». by Νίκος Ράλλης
20:03
20:09
Η ΑΕΚ δεν έχει καθόλου επιθετικό παιχνίδι από τα μπακ, δεν μπορεί να απειλήσει, ούτε καν να φτάσει κοντά στο να απειλήσει. by Νίκος Ράλλης
20:10
40' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-2! Καταπληκτικό πλασέ του Σιμάνσκι μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μειώνει η «Ένωση»! by Νίκος Ράλλης
20:11
41' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Στην κόντρα οι Αρκάδες, σουτ από τον Λουίς Φερνάντεθ, νέα απόκρουση του Αθανασιάδη! by Νίκος Ράλλης
20:11
Χαμός στο ματς, πάνω-κάτω η μπάλα! by Νίκος Ράλλης
20:14
44' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Καταπληκτική πάσα του Κρίστιτιτς, τρομερή ενέργεια του Τάνκοβιτς και πάσα στον Σιμάνσκι, αυτός σούταρε στο οριζόντιο και συνέχεια ο Καρίμ από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα άουτ! by Νίκος Ράλλης
20:16
Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Νίκος Ράλλης
20:16
Σαφώς πολύ καλύτερη η εικόνα της ΑΕΚ με το 4-2-3-1. by Νίκος Ράλλης
20:17
45'+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ! by Νίκος Ράλλης
20:17
Για να δούμε τι θα δούμε στο δεύτερο... by Νίκος Ράλλης
20:32
46' Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Μιτάι ο Λόπες. by Νίκος Ράλλης
20:33
20:33
46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο. by Νίκος Ράλλης
20:33
20:39
51' Σουτ από τον Λιβάι Γκαρσία, μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by Νίκος Ράλλης
20:39
Ωραία άφησε ο Μάνταλος για τον συμπαίκτη του. by Νίκος Ράλλης
20:43
55' Σουτ από τον Καρίμ, αντίστοιχης... δύναμης με εκείνο του Λιβάι Γκαρσία νωρίτερα, κανένα πρόβλημα για τον Τσιφτσή. by Νίκος Ράλλης
20:44
57' Με υπερένταση ο Τσιφτσής διώχνει σέντρα-σουτ του Γκαρσία! by Νίκος Ράλλης
20:45
Πιέζει η ΑΕΚ! by Νίκος Ράλλης
20:45
58' Κεφαλιά του Σβάρνα, έχασε τη φάση ο Τσιφτσής, άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
20:50
62' Αλλαγή για τον Αστέρα, στη θέση του Τιλίκα ο Κρέσπι. by Νίκος Ράλλης
20:51
63' Σέντρα του Σβάρνα, η μπάλα κόντραρε και ο Τσιφτσής μπλόκαρε. by Νίκος Ράλλης
20:52
Ετοιμάζεται ο Αλμπάνης... by Νίκος Ράλλης
20:53
65' Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Τάνκοβιτς ο Αλμπάνης. by Νίκος Ράλλης
20:54
66' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος γύρισε ωραία το κορμί του, σούταρε, η μπάλα άουτ! by Νίκος Ράλλης
20:55
68' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 2-2! Τρομερή ενέργεια του Λιβάι Γκαρσία από δεξιά, κάνει το γύρισμα, πλασέ του Σιμάνσκι και οι «κιτρινόμαυροι» ισοφαρίζουν! by Νίκος Ράλλης
20:56
Δεύτερο γκολ για τον 25χρονο Πολωνό, που κάνει μεγάλο παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
21:00
72' Σουτ από τον Σίτο, άουτ η μπάλα! by Νίκος Ράλλης
21:01
74' Τι χάνει η ΑΕΚ! by Νίκος Ράλλης
21:01
Φοβερά πράγματα... by Νίκος Ράλλης
21:01
Μισό λεπτό να τα βάλουμε σε μια σειρά... by Νίκος Ράλλης
21:03
Η μπάλα στρώθηκε στον Κρίστισιτς, αυτός σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον πεσμένο Σιμάνσκι, νέο σουτ από τον Ανσαριφάρντ, έδιωξε δύσκολα ο Τσιφτσής, κεφαλιά του Λάτσι, απομάκρυνε ο Καστάνο! by Νίκος Ράλλης
21:03
75' Αλλαγές για τον Αστέρα, στη θέση του Σίτο ο Ριέρα και ο Αλί Μπαμπά στη θέση του Φερνάντεθ. by Νίκος Ράλλης
21:04
21:05
Γίνεται καταπληκτικό παιχνίδι στο ΟΑΚΑ. by Νίκος Ράλλης
21:08
80' Εκτέλεση φάουλ του Λιβάι Γκαρσία από δεξιά, διώχνει με υπερένταση και πάλι ο Τσιφτσής. by Νίκος Ράλλης
21:11
21:11
21:13
85' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης εκμεταλλεύεται το γλίστρημα του Σουάρεθ, πατάει περιοχή, αλλά η σέντρα του απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
21:15
Έχει «στρατοπεδεύσει» στο αμυντικό τρίτο του Αστέρα Τρίπολης η ΑΕΚ τα τελευταία λεπτά. Ωστόσο, δεν μπορεί να βρει το 3-2. by www.sport-fm.gr
21:16
21:17
89' Ο Αλμπάνης προλαβαίνει την έξοδο του Τσιφτσή, χωρίς ωστόσο να ολοκληρώσει την προσπάθειά του. by www.sport-fm.gr
21:18
21:22
90'+3' Μεγάλη χαμένη διπλή ευκαιρία της ΑΕΚ! Σε πρώτο χρόνο το σουτ του Σβάρνα αποκρούεται από τον Καστάνιος. Με τον Γκαρσία να παίρνει το «ριμπάουντ», με το σουτ του να βρίσκει πάνω στα σώματα. by www.sport-fm.gr
21:23
Τέλος στο παιχνίδι! Συγκλονιστικό ματς με την ΑΕΚ και τον Αστέρα Τρίπολης να μένουν στο 2-2. by www.sport-fm.gr