Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός

19:13
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός, για την 23η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μπάμπη Τσιρώνη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Ο Παναθηναϊκός θέλει να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα (σε ό,τι αφορά το πρωτάθλημα), μετά το 2-1 επί του Ολυμπιακού, ώστε να ισοβαθμήσει στην τρίτη θέση με Άρη και ΑΕΚ (που το Σάββατο ήρθε 2-2 με τον Αστέρα) και να παραμείνει στο -2 από τον δεύτερο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Μελίσσας, Μεντίνα, Τσότσαλιτς, Βάντερσον, Περέιρα, Εντινγκά, Ταχάρ, Ντάλσιο, Ντίας, Αριγίμπι, Καρέλης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Καραγιάννης, Βέλεθ, Χουάνκαρ, Νιάς, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνες, Ενγκμπακοτό, Καμπετσής, Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ξενόπουλος, Αγιούμπ, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Αϊτόρ, Αθανασακόπουλος, Τζαβίδας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Καλαντζής, Τζανακάκης, Μάζουρεκ, Αρσούρα, Τσιγγάρας, Βέργος, Ντουάρτε, Κωνσταντόπουλος, Μεντόσα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος Βοηθοί: Ιορδάνης Δημητριάδης, Αντώνιος Σινιοράκης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας VAR: Άγγελος Ευαγγέλου, Ιορδάνης Απτόσογλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Πολλά είναι τα προβλήματα για τον Παναθηναϊκό, αφού μετά τους Σανκαρέ, Κουρμπέλη, Μπουζούκη και Σαβιέρ, ο Λάζλο Μπόλονι δεν υπολογίζει τους Σένκεφελντ (ενοχλήσεις στην ποδοκνημική), Πούγγουρα (κάκωση στο γόνατο) και Καρλίτος (αιμάτωμα στον αχίλλειο). Επίσης, εκτός είναι και ο τιμωρημένος Αλεξανδρόπουλος. Βασικός είναι ο νεαρός Καραγιάννης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Χωρίς τους Ματσόλα, Καρασαλίδη, Γιάκολις, Λιάβα και Μανθάτη παρατάσσεται ο Παναθηναϊκός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Από το 0-0 με τον Άρη προέρχεται ο Παναιτωλικός, ο οποίος βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Έχει μπει δυνατά ο Παναθηναϊκός, όπως συνηθίζει άλλωστε, αναζητώντας ένα γρήγορο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
6' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0! Εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι από τα αριστερά, δεν έδιωξε καλά ο Ιωαννίδης με το κεφάλι και ο Εντινγκά που βρέθηκε σε θέση βολής, βλέποντας την μπάλα να στρώνεται στα πόδια του, εκτέλεσε τον Διούδη με δυνατό σουτ.
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Στις 4/1/15, ο Εντινγκά είχε σκοράρει στο Ολυμπιακός-Πλατανιάς 2-1. Αυτό ήταν το τελευταίο του γκολ στη χώρα μας, πριν το αποψινό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
16' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Μαουρίσιο, αλλά δεν υπάρχει γκολ. Γίνεται επικοινωνία με το VAR. Φάνηκε από το replay οτι είναι πίσω από την άμυνα ο Βραζιλιάνος. Ο Χουάνκαρ σούταρε, ο Μαουρίσιο έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
23' Σέντρα του Χουάνκαρ, μπλοκάρει ο Μελίσσας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
29' Επίθεση με καλές προοπτικές για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαουρίσιο άνοιξε από τα δεξιά προς τα αριστερά, ο Βιγιαφάνιες έγινε αποδέκτης της μπάλας και σέντραρε, αλλά ο Ιωαννίδης και ο Ενγκμπακοτό (βρήκε λίγο με το κεφάλι την μπάλα) δεν μπόρεσαν να απειλήσουν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
31' Μπαλιά του Βιγιαφάνιες από τον άξονα, βρήκε την μπάλα με το κεφάλι ο Ιωαννίδης, που προσπάθησε με κάποιο τρόπο να κάνει κοντρόλ και πέρασε ο κίνδυνος, αφού μπλόκαρε ο Μελίσσας. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Βγάζει ένταση και έχει ρυθμό στο παιχνίδι του ο Παναθηναϊκός, αλλά κάπου τα χαλάει στην τελική προσπάθεια και δυσκολεύεται να πατήσει την αντίπαλη περιοχή με αξιώσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
35' Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναιτωλικό έπειτα από τη μονομαχία του Ντάλσιο με τον Καραγιάννη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Δυνατό χτύπημα από τους γηπεδούχους και στη συνέχεια μονομαχία του Ντίας με τον Μολό που βρήκε νικητή τον Γάλλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Στο 35%-65% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά με το δεξί, αλλά πάνω στο πρόσωπο του Μεντίνα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
45+1' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Επικίνδυνη σέντρα του Αριγίμπι, έξοδος του Διούδη προ του Ντίας, έδιωξε με άτσαλο τρόπο ο γκολκίπερ των πράσινων, καθώς δεν βρήκε καθόλου καλά την μπάλα και στη συνέχεια απομάκρυνε η άμυνα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Έχει βγει μπροστά ο Παναθηναϊκός για να ισοφαρίσει και βρίσκει κενά πίσω ο Παναιτωλικός στην κόντρα... by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Ημίχρονο στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 1-0. Το γκολ του Εντινγκά στο 6' λεπτό, έπειτα από κακή αντίδραση των φιλοξενούμενων, χωρίζει τις δύο ομάδες. Στο 16' ορθώς ακυρώθηκε γκολ του Μαουρίσιο για οφσάιντ. Το «τριφύλλι» είχε συντριπτικά υπέρ του την κατοχή της μπάλας, πίεσε κατά διαστήματα, κλείνοντας τους γηπεδούχους στην περιοχής του, αλλά του έλειψε η κλασική ευκαιρία. Οι τελικές ήταν 1(1)-1(0) στο πρώτο μέρος και η κατοχή στο 38%-62% by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Αϊτόρ αντί Καμπετσή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
51' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Καλά δομημένη επίθεση του "τριφυλλιού", η μπάλα έφτασε στον Μολό που έπιασε σουτ με τη μια και κέρδισε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία κίνηση του Χουάνκαρ από τα αριστερά, προβολή του Βιγιαφάνιες, μπλόκαρε ο Περέιρα και στη συνέχεια ο Μελίσσας έδιωξε εντυπωσιακά στο σουτ του Ιωαννίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
56' Κίτρινη στον Εντινγκά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Πιέζει ο Παναθηναϊκός, έχει κλείσει τον Παναιτωλικό στην περιοχή του και πατάει την αντίπαλη περιοχή με πολύ μεγαλύτερη συχνότητα σε σχέση με το πρώτο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
61' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Κάθετη του Βιγιαφάνιες, ωραία άφησε ο Μαουρίσιο για τον Ιωαννίδη που νικήθηκε από τον Μελίσσα σε τετ-α-τετ και στη συνέχεια ο Τσότσαλιτς έδιωξε λίγο πριν τη γραμμή σε σουτ του Αϊτόρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
62' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Κεφαλιά του Ιωαννίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Μελίσσας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
64' Πολύ άστοχο σουτ του Αϊτόρ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
65' Τσιγγάρας αντί Ταχάρ για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
67' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σκαστή μπαλιά του Αϊτόρ για τον Βιγιαφάνιες που με κεφαλιά πάσα βρίσκει τον Ενγκμπακοτό που από κοντά έστειλε την μπάλα στο ΔΟΚΑΡΙ, με τον Μελίσσα να έχει βρεί την μπάλα με το μπράτσο! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
69' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Δυνατό σουτ του Τσιγγάρα, έδιωξε ο Διούδης, οφσάιντ στη συνέχεια της φάσης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
73' Ο Μακέντα αντί του Βιγιαφάνιες που ήταν πολύ δραστήριος και καλός στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
76' Απειλεί και πάλι ο Παναθηναϊκός. Σέντρα του Μολό από τα δεξιά, για τον Ενγκμπακοτό που βρήκε αέρα από το ύψος του πέναλτι, στη συνέχεια προσπάθησε να σκοράρει ο Ιωαννίδης δίχως επιτυχία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Ο Παναθηναϊκός... πολιορκεί την αντίπαλη εστία, αλλά δεν έχει καταφέρει καν να ισοφαρίσει by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
78' Βέργος και Τζανακάκης αντί Εντινγκά, Καρέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
80' Τζαβίδας αντί Μολό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
83' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης αντί Ενγκμπακοτό και Αθανασακόπουλος αντί Καραγιάννη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
84' Αρσούρα αντί Αριγίμπι και Κωνσταντόπουλος αντί Ντάλσιο για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
86' Πολύ άστοχο σουτ του Μαουρίσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Γίνεται έλεγχος στο VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Υπάρχει χέρι του Περέιρα μέσα στην περιοχή όπως φάνηκε στο replay, αλλά δίνεται φάουλ του Μακέντα που έχει προηγηθεί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
Τέλος στο ματς. Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 1-0! Το γκολ του Εντινγκά στο 6' έκρινε την αναμέτρηση, όπως και η αναποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων. Ανάσα για τους γηπεδούχους και πισωγύρισμα για την ομάδα του Μπόλονι που έμεινε πέμπτη. by Αποστόλης Λιβάνιος