Αταλάντα-Ρεάλ Μαδρίτης

21:45
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Αταλάντα και Ρεάλ Μαδρίτης στο Μπέργκαμο, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους «16» του Champions League. by www.sport-fm.gr
21:45
Σε εξαιρετική κατάσταση η Αταλάντα, η οποία έχει υποστεί μόλις μία ήττα στα 20 τελευταία της σε όλες τις διοργανώσεις (12 νίκες). Από την άλλη, η Ρεάλ προέρχεται από τέσσερις διαδοχικές νίκες. by www.sport-fm.gr
21:47
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες που επέλεξαν οι Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι και Ζινεντίν Ζιντάν. by www.sport-fm.gr
21:50
Αταλάντα (3-4-1-2): Γκολίνι-Τολόι, Ρομέρο, Τζιμσίτι-Μέλε, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ, Γκόζενς, Πεσίνα-Μουριέλ, Ζαπάτα.
Ρεάλ Μαδρίτης (4-3-3): Κουρτουά-Βάσκεθ, Βαράν, Νάτσο, Μεντί-Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς-Ίσκο, Ασένσιο, Βινίσιους.
21:56
Στον πάγκο για του Ιταλούς: Ρόσι, Σπορτιέλο, Σουτάλο, Παλομίνο, Λάιμερς, Καλντάρα, Μαλινόφσκι, Ρουγκέρι, Μίρατσουκ, Ίλισιτς, Πάσαλιτς.
Στον πάγκο για τους Μαδριλένους: Λούνιν, Αλτούμπε, Μαριάνο Ντίαζ, Αρίμπας, Μπλάνκο, Χουστ, Χούγκο Ντούρο, Γκουτιέρεζ.
21:57
22:00
Ενός λεπτού σιγή για την απώλεια του νεαρού ποδοσφαιριστή της Αταλάντα, Γουίλι Τα Μπι, ο οποίος έχασε τη μάχη από την επάρατη νόσο. by www.sport-fm.gr
22:00
22:04
22:04
22:06
22:10
9' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Ρεάλ Μαδρίτης, λίγο έξω από την περιοχή των Ιταλών. Πάνω από την μπάλα Ασένσιο και Κροος. by www.sport-fm.gr
22:10
22:11
22:13
12' Στα τελευταία λεπτά οι Ισπανοί έχουν την κατοχή και τον έλεγχο του ματς. by www.sport-fm.gr
22:15
22:15
22:16
22:19
17' Κόκκινη κάρτα για τον Φρόιλερ! Ο παίκτης της Αταλάντα έκανε φάουλ στον Βινίσιους στα όρια της περιοχής και ενώ ο Βραζιλιάνος ήταν σε προφανής θέση για γκολ. by www.sport-fm.gr
22:20
22:21
21' Επικίνδυνο γύρισμα από τα αριστερά για τους Ιταλούς, με τον Μέλε να μην βρίσκει όπως θα ήθελε την μπάλα και τους φιλοξενούμενους να διώχνουν στη συνέχεια. by www.sport-fm.gr
22:23
23' Κίτρινη κάρτα για τον Κασεμίρο, με τον Βραζιλιάνο μάλιστα να χάνει τον επαναληπτικό. by www.sport-fm.gr
22:24
22:26
25' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Νάτσο έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια από τα αριστερά περνώντας δύο παίκτες των Ιταλών, όμως το σουτ που επιχείρησε από πολύ πλάγια θέση έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
22:29
Έχουν περάσει δέκα λεπτά από την ώρα που έμεινε με δέκα η Αταλάντα. Παρ' όλα αυτά, η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύεται να διασπάσει την άμυνα των Ιταλών, ενώ μάλιστα έχει κινδυνέψει σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις να δεχθεί κόντρα επίθεση. by www.sport-fm.gr
22:30
30' Νέο πλήγμα για την Αταλάντα. Εκτός λόγω τραυματισμού ο Ζαπάτα, στη θέση του ο Πάσαλιτς. by www.sport-fm.gr
22:30
22:31
Η τραβηγμένη αποβολή του Φρόιλερ στο 17':
22:35
35' Καθόλου καλός ο ρυθμός του αγώνα. Οι πολλές απουσίες της Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά και η κόκκινη της Αταλάντα σίγουρα έχουν παίξει μεγάλο ρόλο στην αργή ανάπτυξη των δύο ομάδων. by www.sport-fm.gr
22:38
22:39
Νέα καλή στιγμή για τους Ισπανούς, με την μπάλα να φτάνει στον Μόντριτς, το σουτ του Κροάτη όμως έφυγε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Γκολίνι. by www.sport-fm.gr
22:40
39' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Ισκο να βγάζει εξαιρετική κάθετη στον ανοικτό χώρο, με το σουτ του Βινίσιους να βρίσκει σε σώματα και να βγαίνει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:41
41' Καλή στιγμή για την Αταλάντα, με το σουτ του Μουριέλ να φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουρτουά. by www.sport-fm.gr
22:41
22:44
22:46
22:46
22:47
Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ, με την κεφαλιά του Κασεμίρο να βγάζει εξ επαφής και ενστικτωδώς ο Γκολίνι πάνω στη γραμμή. by www.sport-fm.gr
22:49
Hμίχρονο στο παιχνίδι. Αταλάντα και Ρεάλ Μαδρίτης παραμένουν στο μηδέν, με τους γηπεδούχους να παίζουν με δέκα από το 17' λόγω της αποβολής του Φρόιλερ. by www.sport-fm.gr
23:04
23:07
48' Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, μετά από σουτ του Μόντριτς που κόντραρε σε πόδι αμυντικού. by www.sport-fm.gr
23:12
52' Πιέζει η Ρεάλ Μαδρίτης, θέλοντας να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Από την άλλη, οι Ιταλοί είναι καλά οργανωμένοι πίσω, ενώ δείχνουν πάντα επικίνδυνη στην κόντρα επίθεση. by www.sport-fm.gr
23:12
23:13
Μεγάλη ευκαιρία για τους Ισπανούς, η μπάλα κατέληξε στον Βινίσιους στην μικρή περιοχή, το σουτ του Βραζιλιάνου όμως κόντραρε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
23:14
Η εντυπωσιακή απόκρουση του Γκολίνι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου:
23:14
23:15
23:16
23:17
Αλλαγή για τη Ρεάλ. Έξω ο Βινίσιους, μέσα ο Μαριάνο Ντίας. Δεν βοήθησε ο Βραζιλιάνος σωστή η αλλαγή από τον Ζιντάν. by www.sport-fm.gr
23:23
64' Δυσκολεύεται πολύ να βρει χώρους η Ρεάλ, παρά το γεγονός πως σε αυτά τα πρώτα 20 λεπτά στου δευτέρου ημιχρόνου έχει κατοχή 85-15%! by www.sport-fm.gr
23:24
65' Σουτ του Μόντριτς, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Γκολίνι. by www.sport-fm.gr
23:31
71' Κίτρινη κάρτα στον Γκόσενς. Φάουλ για τη Ρεάλ λίγο έξω από την περιοχή των Ιταλών. by www.sport-fm.gr
23:31
23:32
23:35
76' Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Μέσα οι Αρίμπας και Ντούρου παίκτες της Β' ομάδας των Ισπανών, έξω οι Ασένσιο και Ίσκο. by www.sport-fm.gr
23:38
23:40
80' Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα. Η Ρεάλ προσπαθεί να φτιάξει κάτι καλό από τη μέση και μπροστά, όμως δεν μπορεί. Εξαιρετικό στήσιμο του Γκασπερίνι στην άμυνα των Ιταλών. by www.sport-fm.gr
23:42
83' Όλη η Αταλάντα πίσω από τη μεσαία γραμμή, προσπαθούν να κρατήσουν το αποτέλεσμα. by www.sport-fm.gr
23:45
85' Αλλαγές για την Αταλαντα. Έξω ο Μέλε και ο Ίλιτσιτς, μέσα οι Παλομίνο και Μαλινόφσκι. by www.sport-fm.gr
23:45
23:46
Φανταστικό γκολ από τον Μεντί, ο οποίος ζύγισε το σουτ μακριά από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα με "γλυκό" σουτ στην αριστερή γωνιά του Γκολίνι. by www.sport-fm.gr
23:50
23:52
23:53
23:53
23:54
Τέλος του αγώνα. Η Ρεάλ Μαδρίτης φεύγει με δύσκολη πλην όμως σημαντική νίκη 0-1 από την έδρα της Αταλάντα, χάρη στο τέρμα του Μεντί στο 86'. by www.sport-fm.gr