Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ

19:15
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ, η οποία θα διεξαχθεί στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:30 (27/2) και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 2HD. Ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Κώστα Μιαούλη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Οι γηπεδούχοι τρέχουν αήττητο σερί οκτώ αγωνιστικών στο πρωτάθλημα (τελευταίο τους ματς το 2-2 στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ στις 20/2) και θέλουν μόλις έναν βαθμό στις εναπομείνασες τρεις «στροφές» της κανονικής περιόδου, προκειμένου να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στα playoffs. Βρίσκονται στην 6η θέση (38β.), στο -3 από τον 5ο Παναθηναϊκό και στο +8 από τον 7ο Βόλο. Εντός έδρας μετρούν 6Ν-3Ι-2Η. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από την ευρεία εντός έδρας επικράτηση (4-0, 21/2) επί της Λαμίας. Βρίσκονται στη 2η θέση (46β.) του βαθμολογικού πίνακα και δίνουν μεγάλη μάχη για την οριστική κατάληψή της. Απέχουν δύο πόντους από τους Άρη και ΑΕΚ, πέντε από τον 5ο Παναθηναϊκό, ενώ είναι στο -12 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Μακριά από την Τούμπα τρέχουν ρεκόρ 5Ν-3Ι-3Η. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Κώτσιρας, Καστάνιο, Σουάρεθ, Άλβαρες - Βαλιέντε, Μουνάφο - Σίτο, Λουίς Φερνάντεθ, Κρεσπί - Μπαράλες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ζίβκο Ζίβκοβιτς - Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια - Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί - Μουργκ, Ουάρντα, Λάμπρου - Κρμέντσικ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Γκαρσία, Καπίγια, Ιγκλέσιας, Τιλίκα, Ριέρα, Χριστόπουλος, Αλί Μπαμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Μπάμπα, Περέιρα, Νινούα, Καγκάβα, Αντρίγια Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Σβιντέρσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Α' Βοηθός: Βασίλειος Νικολακάκης Β' Βοηθός: Κωνσταντίνος Ψάρρης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης Διαιτητής VAR: Πάουλους Φαν Μπέκελ Διαιτητής AVAR: Ανδρέας Μεϊντανάς Παρατηρητής: Γεώργιος Σταθόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου (6/12) στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει 2-0 (64' Τζόλης, 70' Ζίβκοβιτς με πέναλτι). by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Η ιστορία: Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 11 Ισοπαλίες: 6 Νίκες ΠΑΟΚ: 16 by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης: Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 9 Ισοπαλίες: 2 Νίκες ΠΑΟΚ: 5 by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Σε περίπου δύο λεπτά αναμένεται η έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
2' Φάση για τον ΠΑΟΚ! Επωφελείται από τις κόντρες ο Κρμέντσικ, ο οποίος βρέθηκε εντός περιοχής, σούταρε, αλλά ο Τσιφτσής έδιωξε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
3' Φάση και για τον Αστέρα! Σουτ του Μουνάφο από το ύψος της μικρής περιοχής (ύστερα από την εξαιρετική σέντρα του Σίτο), η μπάλα άουτ by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Πολύ γρήγορος ο ρυθμός από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού! by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Οι δύο ομάδες τώρα προσπαθούν να ηρεμήσουν το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
8' Ωραία κυκλοφορία από τους γηπεδούχους, οι οποίοι όμως τα χάλασαν στην τελική πάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
12' Παράλληλη σέντρα του Σίτο, διώχνει ο Τσιφτσής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
13' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. «Μπάσιμο» με προϋποθέσεις του Κρμέντσικ μέσα στην περιοχή, ωστόσο το σπάσιμο της μπάλας που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Δεν έχουμε κάποια αξιοσημείωτη φάση στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στον αγώνα. Πάντα στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
18' Κακή σέντρα του Ροντρίγκο προς τη -γεμάτη από συμπαίκτες του- περιοχή του Αστέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
21' Ακυρώνεται γκολ του ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς έστειλε με μακρινό γέμισμα την μπάλα στον Κρμέντσικ, ο οποίος έφυγε ολομόναχος και την πέρασε πάνω από τον Τσιφτσή στέλνοντάς τη στα δίχτυα. Ωστόσο, δόθηκε οφσάιντ. Ο κ. Ευαγγέλου ενημερώθηκε και από τον VAR. Το παιχνίδι παραμένει χωρίς σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
25' Ο Βαρέλα έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι της ομάδας του, ύστερα από τη σέντρα του Κώτσιρα. Ωστόσο, η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη, καθώς ο δεξιός μπακ του Αστέρα ήταν οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
Ο Λουίς Φερνάντεθ κουτσαίνει εδώ και λίγη ώρα. Όμως συνεχίζει κανονικά στον αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στο παιχνίδι. Πάντα στο 0-0. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να βρει χώρους, αλλά μέχρι στιγμής ο Αστέρας έχει καταφέρει να απειλήσει σχετικά πιο πολύ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
31' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μουργκ, ο Τσιφτσής διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
33' Μακρινό σουτ του Μιχαηλίδη, δεν ανησυχεί ο Τσιφτσής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
35' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Μακρινό σουτ του Ουάρντα, με την μπάλα να χτυπάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Τσιφτσή και να περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Ο ΠΑΟΚ έχει αρχίσει και απειλεί αισθητά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
37' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! 1-0. Σκόρερ ο Σίτο! Φανταστική μπαλιά του Κρεσπί, βρίσκει τον Σίτο στην καρδιά της περιοχής, ο οποίος με άμεση εκτέλεση τη στέλνει στα δίχτυα του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
39' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Ουάρντα εντός περιοχής, διώχνει ο Τσιφτσής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Ο Σίτο εξαργυρώνει με τον ιδανικότερο τρόπο το πολύ καλό του πρώτο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
20:14
43' Ο Ουάρντα βρέθηκε εντός περιοχής του Αστέρα, ξεμαρκαρίστηκε ωραία, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Ακόμα ένα λεπτό για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. Μπήκαμε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
20:18
Τέλος στο 1ο ημίχρονο. Ο Αστέρας πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Σίτο στο 37'. Οι γηπεδούχοι σκόραραν στο χρονικό σημείο που ο ΠΑΟΚ είχε αρχίσει να ανεβάζει την απόδοσή του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά-σιγά στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Θα προχωρήσει σε διπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Με τους Αντρίγια Ζίβκοβιτς και Τζόλη να περνούν στις θέσεις των Μουργκ και Λάμπρου. Αλλαγές στα «φτερά». by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
46' Σέντρα στο 2ο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
48' Μπήκε με προϋποθέσεις ο ΠΑΟΚ στην περιοχή του Αστέρα, η άμυνα του οποίου αντέδρασε άψογα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Οι φιλοξενούμενοι επιχειρούν κυρίως από την πλευρά του Χρήστου Τζόλη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
20:39
Εδώ μπορείτε να δείτε και το 1-0 για τον Αστέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
54' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! 2-0. Σκόρερ ο Λουίς Φερνάντεθ! Ασίστ με το κεφάλι του Μπαράλες, ο οποίος βγάζει τετ-α-τετ τον επιτελικό χαφ της ομάδας του που με άψογο αριστερό σουτ διπλασιάζει τα τέρματά της. Η φάση ξεκίνησε από άριστο γέμισμα του Τσιφτσή. Τσιφτσής, Μπαράλες, Λουίς Φερνάντεθ και 2-0 για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Σχεδόν όλος ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πάνω από τη μεσαία γραμμή του γηπέδου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
62' Τρομερές ντρίπλες από τον Σίτο, εισβάλει στην περιοχή, αλλά στο τέλος τα χαλάει, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
63' Μέσα οι Καγκάβα και Μπάμπα, έξω ο Ελ Καντουρί και Ροντρίγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
65' Ευκαιρία για ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς στην αγαπημένη του κίνηση, συνέκλινε και σούταρε. Με τον Τσιφτσή να μπλοκάρει την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
67' Οι Ιγκλέσιας και Τιλίκα στις θέσεις των Φερνάντεθ και Κρεσπί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
71' Σέντρα του Μπάμπα, κανένα πρόβλημα για τον Τσιφτσή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
21:02
Έχει χτυπήσει ο Τσιφτσής, ύστερα από έξοδό του. Βρίσκεται στο έδαφος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
Όλα καλά. Σηκώθηκε και συνεχίζει ο νεαρός πορτιέρε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
77' Καταλυτική παρέμβαση του Σουάρεθ σε διαγώνιο σουτ του Μπάμπα, ο οποίος πατάει αρκετά περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
83' Έξω ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Σίτο, στη θέση του ο Καπίγια. Έξω και ο Ουάρντα, μπαίνει ο Σβιντέρσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
84' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 2-1. Μειώνει ο Ζίβκοβιτς! Ίδια ακριβώς κίνηση με την προηγούμενη φάση για τον εξτρέμ του ΠΑΟΚ, αλλά αυτή τη φορά το σουτ του κατέληξε στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Πιέζει ο ΠΑΟΚ για την ισοφάριση! by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Ακόμα ένα λεπτό για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
90' Φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο ολομόναχος Κρμέντσικ στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Στο έδαφος ο Καπίγια. Δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Είμαστε στο 2ο, αλλά θα κρατηθούν κι άλλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
90'+2' Ριέρα αντί Καπίγια. Αναγκαστική αλλαγή στην αλλαγή για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Συμπληρώθηκαν τα τέσσερα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Χαμός στην περιοχή του Αστέρα, η μπάλα απομακρύνεται. Δεν υπάρχουν συστήματα, όπως είναι λογικό αυτή τη στιγμή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Τέλος στον αγώνα! Ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει σπουδαία και δίκαια νίκη (2-1) επί του ΠΑΟΚ, ισοφαρίζοντας το ιστορικό του ρεκόρ με εννιά σερί παιχνίδια χωρίς ήττα! Σκόρερ για τους γηπεδούχους οι Σίτο (37') και Λουίς Φερνάντεθ (54'), με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς να μειώνει για τους φιλοξενούμενους στο 84'. Έτσι, ανέβηκε στην 5η θέση με 41 βαθμούς (όσους και ο 6ος Παναθηναϊκός), στο -3 από τους Άρη και ΑΕΚ και στο -5 από τον «δικέφαλο του Βορρά» που είναι 2ος. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης