Καλησπέρα σας! by Γιώργος Πετρίδης
20:27
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα για την 27η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Γιώργος Πετρίδης
20:32
Στο αποψινό ματς θα κάνει ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα ο νεοαποκτηθείς Μάριο Χεζόνια... by Γιώργος Πετρίδης
20:33
Ο Παναθηναϊκός έχει ρεκόρ 9-15, ενώ την Παρασκευή ηττήθηκε 74-65 στο Βερολίνο από την Άλμπα. by Γιώργος Πετρίδης
20:34
Από την άλλη, η Μπαρτσελόνα βρίσκεται στο 18-8, ενώ έρχεται από ήττα-σοκ, 69-76 εντός έδρας από τη Βιλερμπάν. by Γιώργος Πετρίδης
20:39
Στις 21:00 το τζάμπολ του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
20:40
Στο μεταξύ, η Χίμκι έριξε... βόμβα, αφού νίκησε 78-77 τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Γιώργος Πετρίδης
20:40
Η δωδεκάδα του Παναθηναϊκού: Μακ, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Όγκαστ, Χεζόνια, Δίπλαρος, Κασελάκης, Καλαϊτζάκης, Γουάιτ, Μήτογλου, Μπέντιλ, Σαντ-Ρος. by Γιώργος Πετρίδης
20:42
Εκτός δράσης για τους "πράσινους" οι Νέντοβιτς και Παπαπέτρου, ενώ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στην Ευρωλίγκα ο Τι Τζέι Μπρέι. by Γιώργος Πετρίδης
20:44
Η δωδεκάδα της Μπαρτσελόνα: Ντέιβις, Βέστερμαν, Χάνγκα, Μπολμάρο, Σμιτς, Οριόλα, Αμπρίνες, Χίγκινς, Κούριτς, Κλαβέρ, Μίροτιτς, Καλάθης. by Γιώργος Πετρίδης
20:44
Φυσικά, ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους δεν υπολογίζει ακόμα στις υπηρεσίες του Πάου Γκασόλ. by Γιώργος Πετρίδης
20:48
Μπολτάουζερ, Πάντερ, Μόγκουλκοτς η διαιτητική τριάδα του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
20:57
Για πρώτη φορά θα τεθούν αντιμέτωποι ως προπονητές στην Ευρωλίγκα ο Όντεντ Κάτας και ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους. by Γιώργος Πετρίδης
20:58
Σαντ-Ρος, Χεζόνια, Γουάιτ, Μήτογλου και Μπέντιλ η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
20:59
Μια πολύ ωραία στιγμή στο ΟΑΚΑ, με τον κύριο Τριαντόπουλο να τιμάει τον Νικ Καλάθη για την προσφορά του στον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Πετρίδης
21:00
Τα πάντα έτοιμα για το τζάμπολ του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
21:01
Ξεκίνησε το ματς, ο Παναθηναϊκός πήρε την πρώτη επίθεση. by Γιώργος Πετρίδης
21:01
Πολύ ψηλό σχήμα για τον Όντεντ Κάτας, που έχει 5 παίκτες από 2 μέτρα και πάνω! by Γιώργος Πετρίδης
21:06
9-9 με λέι-απ του Μπέντιλ μετά από εξαιρετική ασίστ του Μήτογλου. by Γιώργος Πετρίδης
21:07
Ο Παναθηναϊκός παίζει double team στον Μίροτιτς, με αποτέλεσμα να μένει ελεύθερος ένας συμπαίκτης του φόργουορντ της Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Πετρίδης
21:13
12-21 με τρίποντο του Μίροτιτς, που έχει περισσότερους πόντους από όλο τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Πετρίδης
21:14
15-21 με τρίποντο του Μήτογλου. by Γιώργος Πετρίδης
21:15
Μόλις ένα φάουλ έχει κάνει ο Παναθηναϊκός σε 9 λεπτά! Κι αυτό ήταν επιθετικό... by Γιώργος Πετρίδης
21:15
17-23 με καλάθι του Μποχωρίδη. by Γιώργος Πετρίδης
21:16
17-26 με τρίποντο-μαχαιριά του Μπολμάρο. by Γιώργος Πετρίδης
21:16
Τέλος της πρώτης περιόδου, η Μπαρτσελόνα προηγείται 26-17 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
21:17
Σίγουρα, οι "πράσινοι" πρέπει να "σφίξουν" αμυντικά και να αποτρέψουν τους Καταλανούς από το να βρίσκουν εύκολους πόντους. by Γιώργος Πετρίδης
21:18
Είναι χαρακτηριστικό πως σε όλο το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Κάτας δεν έκανε ούτε ένα φάουλ στην άμυνα!!! by Γιώργος Πετρίδης
21:20
Μετά από 11,5 λεπτά, οι παίκτες του Παναθηναϊκού κάνουν... φάουλ στην άμυνα! by Γιώργος Πετρίδης
21:25
Νέα καλή άμυνα από τον Χεζόνια! Χειροκροτεί από τις εξέδρες ο Διαμαντίδης... by Γιώργος Πετρίδης
21:32
6 ασίστ/7 λάθη ο Παναθηναϊκός, 10 ασίστ/5 λάθη η Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Πετρίδης
21:43
Τέλος του ημιχρόνου, η Μπαρτσελόνα προηγείται 47-39 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
21:44
Οι "πράσινοι" είναι αρκετά... χαλαροί στην άμυνα και επιτρέπουν στους Καταλανούς να κυκλοφορούν με άνεση την μπάλα και να βρίσκουν εύκολους πόντους. by Γιώργος Πετρίδης
21:45
Θετικότατος στο ντεμπούτο του με την πράσινη φανέλα ο Χεζόνια, που έχει 12 πόντους. by Γιώργος Πετρίδης
21:45
6 ασίστ/8 λάθη ο Παναθηναϊκός, 15 ασίστ/7 λάθη η Μπαρτσελόνα. Αυτές οι αναλογίες τα λένε όλα... by Γιώργος Πετρίδης
21:59
Σαντ-Ρος, Μποχωρίδης, Γουάιτ, Μπέντιλ και Μήτογλου η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
21:59
41-47 με καλάθι του Μπέντιλ. by Γιώργος Πετρίδης
22:00
Το θετικό όμως είναι ότι οι "πράσινοι" βγάζουν 2 άμυνες στην αρχή της 3ης περιόδου. by Γιώργος Πετρίδης
22:11
Ο Παναθηναϊκός παίζει καλή άμυνα μέχρι στιγμής στην 3η περίοδο, αλλά δεν το εξαργυρώνει, αφού επιθετικά ζορίζεται. by Γιώργος Πετρίδης
22:18
Σερί λάθη από τις δύο ομάδες, με το σκορ να μην αλλάζει το τελευταίο λεπτό. by Γιώργος Πετρίδης
22:19
48-58 με 2/2 βολές του Σαντ-Ρος. by Γιώργος Πετρίδης
22:21
48-59 με 1/2 βολές του Ντέιβις. by Γιώργος Πετρίδης
22:21
50-59 με coast to coast του Χεζόνια, που ήταν και buzzer beater. by Γιώργος Πετρίδης
22:22
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Παναθηναϊκό να είναι πίσω με 59-50 κόντρα στην Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Πετρίδης
22:23
Φτωχό επιθετικό δεκάλεπτο, με το επιμέρους σκορ να ήταν το 11-12. by Γιώργος Πετρίδης
22:24
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με τον Παναθηναϊκό στην επίθεση. by Γιώργος Πετρίδης
22:25
52-59 με δύσκολο καλάθι του Μήτογλου. by Γιώργος Πετρίδης
22:27
0/2 βολές από τον Μήτογλου. by Γιώργος Πετρίδης
22:29
52-61 με φλότερ του Καλάθη και αφού οι διαιτητές θεώρησαν ότι ο Μήτογλου πήγε να διώξει αντικανονικά την μπάλα. by Γιώργος Πετρίδης
22:29
Λάθος του Καλάθη. by Γιώργος Πετρίδης
22:31
55-61 με τρίποντο του Γουάιτ. by Γιώργος Πετρίδης
22:31
Απίστευτο λάθος από τους παίκτες του Παναθηναϊκού, με τους Σαντ-Ρος και Κασελάκη να χάνουν την μπάλα μέσα από τα χέρια τους. by Γιώργος Πετρίδης
22:34
Για μια ακόμα φορά ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία να πλησιάσει στο σκορ (στο -4 ή στο -3), αλλά αντ' αυτού βρέθηκε στο -10 μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. by Γιώργος Πετρίδης
22:40
Ένα ακόμα αβίαστο λάθος για τον Παναθηναϊκό... Δεν γίνεται αυτό! by Γιώργος Πετρίδης
22:54
Τέλος στο ΟΑΚΑ: Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα 77-85. Οι πράσινοι γνώρισαν την ήττα στο ντεμπούτο του Μάριο Χεζόνια που έκανε εξαιρετική εμφάνιση με 21 πόντους. Στο 9-16 πλέον το "τριφύλλι", ενώ στο 19-8 είναι οι Καταλανοί που είχαν τρομερό βράδυ τον Μίροτιτς που πέτυχε 25 πόντους, έχοντας 5 ριμπάουντ και μόλις ένα λάθος by Γιώργος Πετρίδης