Λαμία-ΠΑΟΚ

16:54
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό αγώνα της Λαμίας με τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
Ο ΠΑΟΚ ουσιαστικά έχει εξασφαλίσει την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου, μετά το 5-2 του πρώτου παιχνιδιού. Η Λαμία ψάχνει ένα θαύμα για να προκριθεί αφού πρέπει να κερδίσει με 3 γκολ διαφορά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Το απόλυτο έχει ο ΠΑΟΚ σε 12 αναμετρήσεις κόντρα στη Λαμία, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (8 στο πρωτάθλημα, οι 7 στην Τούμπα και 4 στο Κύπελλο). by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Τα μόνα γκολ της Λαμίας κόντρα στον «δικέφαλο» έχουν έρθει σε αναμετρήσεις Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Σβαμπ, Νινούα, Μουργκ, Τζόλης, Καγκάβα, Σφιντέρσκι by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
Στον πάγκο για τον «δικέφαλο» οι Ταλιχμανίδης, Κρέσπο, Ροντρίγκο, Ελ Καντουρί, Τσιγκάρας, Κωνσταντέλιας, Κούτσιας, Λάμπρου, Κρμέντσικ by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Θεοδωρόπουλος, Τζέιμς, Βύντρα, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Μπιάρνασον, Γκούγκα, Γκαζαριάν, Μεντίνα, Ρόμανιτς, Βασιλακάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κάτσικας, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Χατζηστραβός, Κωστίκας, Νικολόπουλος, Σταμούλης και Βλαχομήτρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
Διαιτητής ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) και βοηθοί του οι Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης) και Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς). Τέταρτος ο Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων). Στο VAR ο Φινλανδός Γκεστράνιους και AVAR ο Νικολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
Στα άλλα τρία ζευγάρια η ΑΕΚ είχε επικρατήσει του Βόλου με 4-2, ο ΠΑΣ 2-1 του Παναθηναϊκού, ενώ ο Ολυμπιακός είχε κερδίσει 2-1 τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα από την Cosmote Sports 2, ενώ ραδιοφωνικά από τον BwinΣΠΟΡ FM σε περιγραφή του Δημήτρη Λάιου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Περίπου σε δέκα λεπτά έχουμε σέντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
3' Ο Πίτι έκανε ένα μακρινό σουτ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Εδώ και 7 λεπτά οι ομάδες δεν έχουν βρει ακόμα ρυθμό και βλέπουμε πολλά φάουλ και λάθη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ Ο Καγκάβα βρήκε τον Σφιντέρσκι στα όρια της περιοχής, αυτός έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
12' Σέντρα του Μουργκ, ο Νινούα έκανε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα βρήκε στον Τζέιμς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
14' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ Ωραία κυκλοφορία από τους παίκτες του Δικέφαλου, με τον Καγκάβα να στρώνει στον Νινούα και αυτός με ωραίο πλασέ να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.
by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
16' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Λαμία. Ο Πίτι απειλεί έξω από την περιοχή, ο Πασχαλάκης του λέει "όχι", ο Βασιλακάκης παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ το έβγαλε και αυτό.
18:18
19' Η Λαμία τώρα πιέζει και απειλεί την εστία του ΠΑΟΚ, προσπαθώντας να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Ο Πίτι οργανώνει το παιχνίδι των γηπεδούχων, ενώ από την άλλη ο Καγκάβα έχει αναλάβει αυτό το ρόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
26' Ο ΠΑΟΚ πιέζει και ψάχνει το δεύτερο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
Έχουμε συμπληρώσει 30 λεπτά παιχνιδιού, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
34' Πρώτη κίτρινη στο ματς στον Μουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
34' Κεφαλιά του Γκαζαριάν, βγήκε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
37' Σέντρα-σουτ του Μπάμπα, περνάει από όλους η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
43' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζέιμς ανέτρεψε τον Σφιντέρσκι μέσα στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
44' Εκτελεί ο Σβαμπ, αλλά ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει. Ο Μουργκ στην συνέχεια σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά δεν βρήκε τέρμα από πλεονεκτική θέση. Πολύ άσχημη εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ.
18:45
Ένα λεπτό επιπλέον χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Λαμία-ΠΑΟΚ 0-1! Ο Νινούα στο 14ο λεπτό πέτυχε με όμορφο πλασέ το 1-0, ενώ στο φινάλε του ημιχρόνου ο Σβαμπ απέτυχε να σκοράρει από την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
46' Κωστίκας αντί Γκαζαριάν, Σταμούλης αντί Ρόμανιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
46' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, κόρνερ ο Νινούα, παίρνει την κεφαλιά ο Μιχαηλίδης, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
52' ΓΚΟΛ η Λαμία. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τζέιμς από τη μικρή περιοχή σκοράρει με κεφαλιά και ισοφαρίζει σε 1-1.
19:14
58' Κεφαλιά του προωθημένου Βύντρα, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
H Λαμία έφερε το ματς στα ίσα με το γκολ του Τζέιμς. Βέβαια, το παιχνίδι πλέον είναι γοήτρου, αφού μετά το 5-2 του πρώτου ματς ο ΠΑΟΚ έχει ουσιαστικά εξασφαλίσει την πρόκριση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Οι τελικές στο ματς είναι 7-7. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Βγαίνουν Τζόλης και Σβαμπ, μπαίνουν Ελ Καντουρί και Λάμπρου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
66' Ωραίο σουτ του Λίρατζη, ωραία και η επέμβαση του Θεοδωρόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
68' Βγαίνει ο Νινούα, μπαίνει ο Τσιγγάρας. Αλλαγή και για την Λαμία, μέσα ο Χατζηστραβός. έξω ο Προβυδάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
44%-56% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
75' Βγαίνει ο Μπιάρνασον, μπαίνει ο Μπουλούλης για την Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
80' Κρέσπο αντί Μιχαηλίδη και Κούτσιας αντί Μουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Δέκα λεπτά απομένουν στον αγώνα. Ο ΠΑΟΚ έχει εξασφαλίσει την πρόκριση από το πρώτο ματς και κυνηγά μια νίκη γοήτρου κόντρα στην Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
83' Νικολόπουλος αντί Βασιλακάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Λάμπρου να μην μπορεί να σκοράρει με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Τέλος στο ματς! Λαμία και ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, με τον δικέφαλο του βορρά να παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά με συνολικό σκορ 6-3 (έχοντας κερδίσει 5-2 το πρώτο παιχνίδι). by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Περισσότερο ως αγγαρεία είδαν το ματς οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία, με τους Νινούα, Καγκάβα να βγάζουν διάθεση και να ξεχωρίζουν. by Αναστασία Βοσνάκη