Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

19:19
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Ο ΠΑΣ είχε επικρατήσει στο πρώτο ματς των δύο ομάδων, που είχε γίνει στο Αγρίνιο, με 2-1 και αυτή τη στιγμή έχει το προβάδισμα για να πάρει το εισιτήριο στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Ωστόσο, ο Παναθηναϊκός ψάχνει μια απλή νίκη, μια νίκη με 1-0 για να αντιστρέψει την κατάσταση και να προκριθεί στην τετράδα. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Την περσινή σεζόν οι δύο ομάδες είχαν βρεθεί ξανά αντιμέτωπες, με τον ΠΑΣ να κερδίζει το πρώτο παιχνίδι με 1-0 αλλά τον Παναθηναϊκό με τρομερή ανατροπή στη ρεβάνς νε παίρνει το εισιτήριο της πρόκρισης με 3-1! by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Παρακάτω μπορείτε να διαβάσετε το θέμα του Σπύρου Σιαμπλή σχετικά με τις φορές που βρέθηκε ο Παναθηναϊκός με την... πλάτη στον τοίχο μετά το πρώτο ματς και κλήθηκε να κάνει την ανατροπή την τελευταία 10ετία. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Μόνο μία φορά από τις εφτά συνολικά που έχουν βρεθεί αντιμέτωποι στο Κύπελλο, έχει αποκλείσει ο ΠΑΣ τον Παναθηναϊκό. Ήταν το 1980 αλλά σε νοκ-άουτ ματς, όταν οι Ηπειρώτες είχαν επικρατήσει 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα μισάωρο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι στη Λεωφόρο. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης - Μολό, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χατζηθεοδωρίδης - Νιάς, Σανκαρέ, Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνες, Ιωαννίδης - Καρλίτος. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό οι Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Μακέντα, Αϊτόρ, Ενγκμπακοτό, Πούγγουρας, Αθανασακόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίτσιο. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν - Ντομίνγκεθ, Κάστρο, Καρτάλης, Ελευθεριάδης - Μιλιτσεάνου, Παμλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Χουτεσιώτης, Μπρένερ, Κρίζμαν, Εραμούσπε, Νάουμετς, Λώλης, Πήλιος, Γροσδάνης και Λιάσος. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
O ΠΑΣ δεν θα έχει σήμερα, αλλά ούτε και στο υπόλοιπο της σεζόν τον Λεό Μπατίστ στο ρόστερ του αφού πήρε μεταγραφή στην Λετονία και στην Ρίγα. Δείτε την ανακοίνωση εδώ by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Διαιτητής είναι ο Ρώσος Λεβνίκοφ, με βοηθούς τους Ψαρρή, Λ.Δημητριάδ. Τέταρτος ο Φωτιάς, διαιτητής VAR ο Ρώσος Ιβάνοφ και AVAR o Νικολαΐδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στη Λεωφόρο! Σπουδαίο παιχνίδι με μεγάλο ενδιαφέρον, να δούμε αν ο Παναθηναϊκός θα καταφέρει να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να πάρει το εισιτήριο ή αν ο ΠΑΣ θα διαχειριστεί το προβάδισμά του και θα βρεθεί αυτός στην τετράδα του Κυπέλλου! by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, σε λίγο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
2' Γκολ ο ΠΑΣ, 0-1!
by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρτάλη, ο Παντελάκης ξεχάστηκε από την άμυνα του Παναθηναϊκού και με κεφαλιά νίκησε τον Διούδη για να δώσει το προβάδισμα στον ΠΑΣ Γιάννινα! by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Βάζει πολύ δύσκολα στον Παναθηναϊκό από το ξεκίνημα του αγώνα ο ΠΑΣ Γιάννινα, αφού πλέον το συνολικό σκορ υπέρ των Ηπειρωτών είναι στο 3-1! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Διαδοχικά κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός, που πιέζει για την γρήγορη ισοφάριση... Περνάνε ανεκμετάλλευτα και τα δύο... by Γιώργος Τσανάκας
20:06
6' Σέντρα-σουτ του Χατζηγιοβάνη, η μπάλα περνάει απ' όλους τους συμπαίκτες του που δεν μπορούν να την σπρώξουν προς την εστία! by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Ο ΠΑΣ πιάνει στον ύπνο τον Παναθηναϊκό, βρίσκει γρήγορο γκολ και του βάζει δύσκολα. Ο Παναθηναϊκός πρέπει να βγάλει αντίδραση, να βρει γρήγορο γκολ ή τουλάχιστον μέχρι το ημίχρονο για να κυνηγήσει την ανατροπή. Πλέον όπως είναι τα πράγματα, εάν το ματς λήξει 2-1 υπέρ των πράσινων πάει παράταση, ενώ για να προκριθεί ο Παναθηναϊκός ψάχνει νίκη με 3-1, 4-1, 4-2 και ούτω καθεξής. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
9' Γκολ ο ΠΑΣ, 0-2!
20:09
Απίστευτη εξέλιξη στο ματς! Μετά από σέντρα του Μιλιντσεάνου, ο Χατζηθεοδωρίδης στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα την στέλνει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Διούδη! 2-0 ο ΠΑΣ πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης για τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο 4-1 το συνολικό σκορ υπέρ των Ηπειρωτών! by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Πρώτο τέταρτο στο ματς, ο Παναθηναϊκός δείχνει εμφανώς σοκαρισμένος από τα δύο γκολ του ΠΑΣ Γιάννινα και ψάχνει τρόπο για να βρει ένα τέρμα ώστε να μειώσει το σκορ και να αναπτερώσει τις ελπίδες του για πρόκριση. Πολύ δύσκολο το έργο των "πράσινων" πλέον, ψάχνουν 4 γκολ και να μην δεχτούν κανένα! by Γιώργος Τσανάκας
20:20
20' Φάση για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης γυρίζει στην περιοχή από τα δεξιά, με τον Ελευθεριάδη να κάνει μία ντρίμπλα και να σουτάρει αλλά ο Διούδης ήταν εκεί και έδιωξε! by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Στα μισά του πρώτου μέρος και τίποτα δεν έχει αλλάξει. Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να επιτεθεί, αλλά το μυαλό των παικτών του Μπόλονι δεν είναι στη... θέση τους μετά το γρήγορο προβάδισμα των δύο τερμάτων του ΠΑΣ Γιάννινα... by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Ο ΠΑΣ Γιάννινα χτυπάει αρκετά από τα άκρα, φορτώντας τις πλευρές και τους Χατζηθεοδωρίδη, Μολό και προσπαθεί διαρκώς να δημιουργήσει προβλήματα από εκεί. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
32' Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να φύγει στην αντεπίθεση, ο Καρλίτος πάει να κάνει την λόμπα από τα 35 μέτρα αλλά ο Λοντίγκιν γυρίζει γρήγορα στην εστία του και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
20:34
34' Ο Βιγιαφάνες κάνει την καρφωτή κεφαλιά, ο Κάργας στην προσπάθειά του να διώξει με το πόδι βρίσκει την μπάλα με το χέρι. Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, παίζετε από τον διαιτητή παρότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του στόπερ του ΠΑΣ! Του είπαν προφανώς και από το VAR πως δεν υπάρχει παράβαση.
20:36
35' Γύρισμα του Μολό, ο Ιωαννίδης πιάνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά που καταλήγει στην αγκαλιά του Λοντίγκιν. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
40' Ωραίο ένα-δύο του Καρλίτος με τον Βιγιφάνες, ο πρώτος κάνει τη σέντρα αλλά περνάει από όλους... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
44' Σουτ του Καρλίτος, η μπάλα κοντράρει και παίρνει περίεργη τροχιά, ο Σανκαρέ πάει να μπει στην πορεία αλλά ο Λοντίγκιν βγαίνει γρήγορα και μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται 2-0 του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο και βρίσκεται αγκαλιά με την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Ο Παντελάκης στο 2' άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, για να έρθει ο Χατζηθεοδωρίδης να σκοράρει καταλάθος στην εστία της ομάδας του και να γράφει το 2-0 στο 9ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Ο Παναθηναϊκός πιάστηκε στον ύπνο από τον ΠΑΣ, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στα... σχοινιά και να ψάχνει μια επική ανατροπή στο δεύτερο μέρος για να προκριθεί αφού θέλει πλέον τέσσερα γκολ! Κακή εμφάνιση από τους παίκτες του Λάζλο Μπόλονι, είναι ορισμένες στιγμές που έχουν την κατοχή της μπάλας και δείχνουν να μην ξέρουν τι να την κάνουν στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να μην έχουν φτιάξει κάποια μεγάλη φάση! by Γιώργος Τσανάκας
21:02
46' Αϊτόρ αντί Ιωαννίδη για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
21:06
48' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό που ψάχνει να βρει ένα γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Ανεκμετάλλευτο περνά, ο ΠΑΣ αμύνεται εξαιρετικά. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Ανεβάζει την πίεσή του ο Παναθηναϊκός, αλλά δεν μπορεί να φτάσει σε τελική... by Γιώργος Τσανάκας
21:13
55' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, ο Καρλίτος δεν έχει καλή ισορροπία και πιάνει κακή κεφαλιά σχεδόν από τη μικρή περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
21:14
56' Κίτρινη κάρτα στον Ελευθεριάδη. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
59' Μαουρίτσιο αντί Σανκαρέ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
62' Σουτ του Αϊτόρ, η μπάλα δεν φτάνει εστία αφού παρεμβαίνει ο Κάργας. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
65' Νάουμετς αντί Παμλίδη. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
66' Έξω οι Βιγιαφάνες, Χατζηγιοβάνης και Χατζηθεοδωρίδης, μέσα Μακέντα, Ενγκμπακοτό και Χουάνκαρ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό, δεν νομίζω πως μπορεί να αλλάξει κάτι στο ματς και ειδικά στο θέμα της πρόκρισης. Ο ΠΑΣ θα περάσει στα ημιτελικά του Κυπέλλου, ο Παναθηναϊκός θα ψάξει το ευρωπαϊκό εισιτήριο μέσω των play-offs του πρωταθλήματος... by Γιώργος Τσανάκας
21:31
74' Γκολ ο Παναθηναϊκός, μειώνει σε 1-2! by Γιώργος Τσανάκας
21:32
Ο Αϊτόρ κάνει καλοζυγισμένη σέντρα, ο Πούγγουρας πιάνει την κεφαλιά και δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Λοντίγκιν! by Γιώργος Τσανάκας
21:33
75' Λιάσος και Κρίζμαν μέσα, έξω οι Ελευθεριάδης, Μιλιντσεάνου για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
81' Φάση για τον ΠΑΣ, αλλά ο Κρίζμαν δεν μπορεί να βρει εστία από πλεονεκτική θέση! by Γιώργος Τσανάκας
21:43
86' Κίτρινη για τον Σάλιακα. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
87' Κεφαλιά του Καρλίτος, ο Κάργας διώχνει πριν η μπάλα καταλήξει στην εστία! Στην κόντρα φεύγει ο Νάουμετς, κάνει κακό τελείωμα. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
89' Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Τσανάκας
21:51
90'+3' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό με τον Νιας, δεν μπορεί να ισοφαρίσει η ομάδα του Μπόλονι. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Σπουδαία πρόκριση του ΠΑΣ Γιάννινα, επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο και με δύο νίκες περνάει στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας