Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα στην Ατλέτικο και στην Ρεάλ για την 26η αγωνιστική της La Liga. by Γιώργος Τσανάκας
16:49
Στην κορυφή της βαθμολογίας η Ατλέτικο με 58 βαθμούς, έχει στο -2 την Μπαρτσελόνα που πέρασε χθες από την Παμπλόνα, ενώ η Ρεάλ είναι τρίτη με 53 βαθμούς! by Γιώργος Τσανάκας
16:53
Δύο ματς λιγότερα για την Ατλέτικο, η οποία σήμερα θέλει να μην ηττηθεί για να κρατήσει... μακριά της την Ρεάλ Μαδρίτης! by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Μία πόλη, δύο ομάδες, δύο αγάλματα: Ατλέτικο και Ρεάλ μπορεί να μοιράζονται την ίδια πόλη, όμως στο θέμα των ιστορικών αγαλμάτων της Μαδρίτης, φρόντισαν να επιλέξουν τι θέλουν από νωρίς. by Γιώργος Τσανάκας
16:56
9-2-1 με 26-7 τέρματα το εντός έδρας ρεκόρ της Ατλέτικο Μαδρίτης φέτος, με τη μοναδική ήττα της να έρχεται πριν δύο αγωνιστικές από την Λεβάντε! by Γιώργος Τσανάκας
16:57
8-4-1 με 22-12 τέρματα το εκτός έδρας ρεκόρ της Ρεάλ Μαδρίτης φέτος, με τη μοναδική της ήττα να έρχεται από τη Βαλένθια! by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Η Ατλέτικο έχει μόλις μία ήττα στα 13 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα με το ρεκόρ της να είναι 10-2-1, ενώ η Ρεάλ τρέχει αήττητο πέντε αγώνων (4-1-0) και να έχει μία ήττα στα 15 τελευταία της. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα τέταρτο πριν τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ - Τρίπιερ, Σάβιτς, Φελίπε, Ερμόζο - Κόκε, Γιορέντε, Καράσκο, Λεμάρ - Κορέα, Σουάρες. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Στον πάγκο οι Γκρμπιτς, Λόντι, Βρσάλικο, Κοντογκμπιά, Τορέιρα, Σαούλ, Βιτόλο, Φέλιξ, Ντεμπελέ. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
Έκπληξη το γεγονός πως δεν ξεκινάει ο Φέλιξ, προτιμάει τον Κορέα βασικό ο Σιμεόνε για να έχει και μια εναλλακτική από τον πάγκο. Την ίδια ώρα, επιστρέφει ο Τρίπιερ μετά από δύο και πλέον μήνες που ήταν τιμωρημένος για παράνομο στοιχηματισμό. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά - Βάσκεθ, Νάτσο, Βαράν, Μεντί - Κρόος, Κασεμίρο, Μόντριτς - Ασένσιο, Μπενζεμά, Ροντρίγκο. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Στον πάγκο οι Λούνιν, Αλτούμπε, Μιλιτάο, Μαρσέλο, Βαλβέρδε, Οντριοθόλα, Βινίσιους, Ίσκο, Ντούρο. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Ξεκινάει βασικός ο Μπενζεμά, ενώ στο δεξί άκρο περνάει ο Βάσκεθ και στα στόπερ ο Νάτσο ενόψει και της απουσίας του Ράμος. Από τον πάγκο ξεκινάνε οι Ίσκο, Βινισιους. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Διαιτητής ο Αλεχάντρο Χοσέ Ερνάντες Ερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 2. by Γιώργος Τσανάκας
17:09
Σε ένα πεντάλεπτο ξεκινάει το ματς στο "Wanda Metropolitano". Ίσως το πιο όμορφο γήπεδο στην Ισπανία! by Γιώργος Τσανάκας
17:12
17:12
17:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρεά με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
17:15
Στο ματς του πρώτου γύρου θυμίζουμε πως η Ρεάλ είχε επικρατήσει 2-0 της Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
17:17
Στον αγωνιστικό χώρο για την... σέντρα ο Πέδρο Παλμέρο, το πρώτο μέλος της Ατλέτικο Μαδρίτης! Σπουδαία κίνηση από τους "ροχιμπλάνκος" by Γιώργος Τσανάκας
17:17
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:18
2' Σουτ του Κόκε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα στα σώματα. Πρώτη προσπάθεια των γηπεδούχων να απειλήσουν στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
3' Φάουλ για την Ατλέτικο περίπου δέκα μέτρα έξω από την περιοχή της Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
17:21
4' Εκτελεί ο Σουάρες, στο τείχος η μπάλα και το πρώτο κόρνερ του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
17:22
Πιέζει ψηλά η Ατλέτικο στο ξεκίνημα του αγώνα, θέλοντας να κάνει δύσκολη τη... ζωη της Ρεάλ και το καταφέρνει. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
Τρομερά πράγματα, έσκασε η μπάλα και θα πρέπει να γίνει αλλαγή... Ωραία φάση... by Γιώργος Τσανάκας
17:29
Παίζει πολύ με... σκαλοπάτι τον Σουάρες η Ατλέτικο, ανοίγοντας στη συνέχεια το παιχνίδι στις πλευρές και κυρίως προς την αριστερή και τον Καράσκο. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
Από την άλλη μεριά, η Ρεάλ είναι ακίνδυνη προς το παρόν και δεν έχει καταφέρει να πατήσει περιοχή, προσπαθώντας με ανορθόδοξο μέχρι στιγμής τρόπο να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
15' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ατλέτικο!
by Γιώργος Τσανάκας
17:32
Υπέροχη ατομική προσπάθεια από τον Γιορέντε που αδειάζει τον Νάτσο και στη συνέχεια παίζει κάθετα για τον Σουάρες, που καλυπτόταν, με τον Ουρουγουανό φορ να κάνει ΑΛΗΤΙΚΟ τελείωμα στο τετ-α-τετ με το εξωτερικό για το 1-0! Ο Σουάρες σκοράρει και με τη φανέλα της Ατλέτικο κόντρα στην Ρεάλ! by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Η Ατλέτικο μπήκε στο ματς με σαφή σκοπό να βρει το γρήγορο γκολ και το κατάφερε! Παίζει με αυτό το κλασικό aggressive στιλ η Ατλέτικο, με επιθετικό πρέσινγκ και κάνουν τη ζωή των αντιπάλων τους πολύ δύσκολη! by Γιώργος Τσανάκας
17:34
18' Πρώτη τελική για την Ρεάλ, ο Μπενζεμά πιάνει κακό πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και ο Όμπλακ μπλοκάρει εύκολα. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
17:38
17:39
Παίζει καταπληκτικά στην κόντρα με τους Σουάρες, Λεμάρ, Καράσκο η Ατλέτικο Μαδρίτης και η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετωπίζει μεγάλα προβλήματα. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
23' Τρομερή πίεση της Ατλέτικο στην Ρεάλ, μέσα στην περιοχή της, αναγκάζει τον Μεντί να πετάξει πολύ εύκολα την μπάλα πλάγιο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
17:41
24' Υποδειγματική ανάπτυξη της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Σουάρες τσιμπάει για τον Καράσκο στο δεύτερο δοκάρι αλλά ήταν ένα... κλικ πιο δυνατή και ο τελευταίος δεν κατάφερε να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
17:45
29' Σουτ του Κασεμίρο στην κίνηση από τα 30 μέτρα, διώχνει ο Όμπλακ! Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τη Ρεάλ, με το σουτ του Βραζιλιάνου χαφ. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
Ένα δεκάλεπτο ακόμη, η Ατλέτικο διαχειρίζεται με σχετική ευκολία το προβάδισμά της κόντρα στην Ρεάλ που είναι τελείως ακίνδυνη! by Γιώργος Τσανάκας
17:54
38' Σουτ του Σουάρες στην κίνηση, αδύναμο στην αγκαλιά του Κουρτουά. by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Κόρνερ για την Ρεάλ, στο 40ο λεπτό... by Γιώργος Τσανάκας
17:57
41' Φωνάζει για πέναλτι η Ρεάλ, παίζετε από τον διαιτητή... Λογικά θα έχουμε VAR, δεν έχουμε δει ριπλέι ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
17:57
41' Πέναλτι υπάρχει, αφού η μπάλα βρίσκει καθαρά στο χέρι του Φελίπε. Να δούμε... by Γιώργος Τσανάκας
17:58
Πάει να το δει ο Ερνάντεθ Ερνάντεθ, λογικά θα το δώσει... by Γιώργος Τσανάκας
18:00
43' Κι, όμως, ο διαιτητής δεν δείχνει πέναλτι, παρότι πήδηξε με απλωμένο το χέρι ο Φελίπε! Συνέχεια στο ματς, φωνάζει η Ρεάλ αλλά η Ατλέτικο γλιτώνει!
18:00
Εδώ το αλήτικο γκολ του Σουάρες για το 1-0!
18:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Ατλέτικο πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα (1-0) κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης χάρη στο αλήτικο γκολ του Λουίς Σουάρες. by Γιώργος Τσανάκας
18:08
Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο η Ατλέτικο, με την Ρεάλ να μην μπορεί να δημιουργήσει... by Γιώργος Τσανάκας
18:22
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
Κόρνερ για την Ρεάλ που μπαίνει με σκοπό να πιέσει για την ισοφάριση. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
Ανεκμετάλλευτο περνά, βγάζει εύκολα την άμυνα η ομάδα του Τσόλο... by Γιώργος Τσανάκας
18:28
52' Κεφαλιά του Νάτσο, η μπάλα στην αγκαλιά του Όμπλακ. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
53' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Σουάρες βγάζει υπέροχα τον Καράσκο σε θέση βολής, αλλά ο Κουρτουά τον νικάει. Ο Γιορέντε παίρνει το ριμπάουντ έξω από την περιοχή και σουτάρει με τη μία στην κίνηση, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια!
18:31
55' Νέα πολύ μεγάλη φάση για την Ατλέτικο! Τρομερή κάθετη του Λεμάρ τώρα στον Καράσκο, αυτός δεν τελειώνει τη φάση και σπάει για τον Σουάρες ο οποίος κάνει αδύναμο πλασέ με το αριστερό από πλεονεκτική θέση. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
57' Μέσα ο Σαούλ, έξω ο Λεμάρ για την Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
18:34
58' Βρίσκει τον χώρο ο Σουάρες έξω από την περιοχή και σουτάρει, άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
18:36
60' Βαλβέρδε και Βινίσιους μέσα, έξω οι Ροδρίγο και Ασένσιο για τη Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
61' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Κεφαλιά-πάσα του Καράσκο, ο Κορέα δεν κάνει κοντρόλ ενώ ήταν αμαρκάριστος και πάει να τελειώσει τη φάση με τη μία αλλά σουτάρει πολύ άσχημα σχεδόν από τη μικρή περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
64' Φέλιξ αντί Καράσκο για την Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
Η Ατλέτικο είναι καλύτερη και στο δεύτερο ημίχρονο, σπαταλάει τη μία φάση μετά την άλλη για να κλειδώσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
66' Γύρισμα του Φέλιξ στον Σουάρες που πλασάρει με τη μία στην κίνηση, στην αγκαλιά του Κουρτουά. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
68' Κίτρινη κάρτα στον Βαράν. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
71' Σουτ του Βαλβέρδε από τα 25 μέτρα, πέφτει και διώχνει ο Όμπλακ! Οι δύο καλύτερες στιγμές της Ρεάλ είναι με μακρινά σουτ! by Γιώργος Τσανάκας
18:48
72' Κίτρινη κάρτα στον Κορέα, βγήκε με λίγο... ζόρι από τον διαιτητή αφού είχε κολλήσει στο τσεπάκι του! by Γιώργος Τσανάκας
18:51
75' Απειλεί η Ρεάλ, ωραία κυκλοφορία της μπάλας με τον Μπενζεμά να μην τελειώνει καλά τη φάση από τα όρια της περιοχής! by Γιώργος Τσανάκας
18:56
80' ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ευκαιρία για την Ρεάλ! Φοβερό γύρισμα του Βινισίους, ο Μπενζεμά κάνει την προβολή αλλά ο Όμπλακ διώχνει ενστικτωδώς, με τον Γάλλο φορ να παίρνει το ριμπάουντ αλλά ο κίπερ της Ατλέτικο βγήκε ξανά νικητής.
18:57
81' Νέα φάση για τη Ρεάλ. Εκτέλεση φάουλ του Μπενζεμά, έπεσε και έδιωξε ξανά ο Όμπλακ! by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Πιέζει η Ρεάλ, ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης για να μείνει ζωντανή στη μάχη του τίτλου! by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Ένα πεντάλεπτο ακόμα... Για να δούμε. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
88' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ρεάλ Μαδρίτης! by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Υπέροχη κάθετη του Μπενζεμά στον Κασεμίρο, τον βγάζει τετ-α-τετ και αυτός πανέξυπνα του ξαναγυρίζει την μπάλα με τον Γάλλο φορ να σκοράρει σε κενή εστία για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Η Ατλέτικο πληρώνει το γεγονός πως δεν καθάρισε το ματς στις πολλές ευκαιρίες και το... πληρώνει! by Γιώργος Τσανάκας
19:06
90' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Ρεάλ! Για να δούμε τι άλλο θα δούμε σε αυτό το εξαιρετικό ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:07
90' Κίτρινη κάρτα στον Σάβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
90'+1' Ο Μόντριτς εκτελεί με το εξωτερικό, άουτ.... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Τέλος στο ματς! Η Ρεάλ έμεινε όρθια στο "Wanda Metropolitano" χάρη στο γκολ του Μπενζεμά, με την Ατλέτικο να χάνει την ευκαιρία να... αγκαλιάσει τον τίτλο! Ο Σουάρες είχε ανοίξει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας