Παναιτωλικός-Βόλος

16:49
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Βόλος, η οποία θα διεξαχθεί στο Αγρίνιο στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 17:15 (7/3) και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 2HD. Ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μπάμπη Τσιρώνη. by Μανώλης Μουσουράκης
16:53
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα (1-0, 28/2) από την ΑΕΛ. Βρίσκονται στην προτελευταία (13η) θέση με 17 βαθμούς, στο +1 από τη 14η ΑΕΛ και στο -2 από τη 12η Λαμία και τον 11ο ΟΦΗ (ματς παραπάνω). by Μανώλης Μουσουράκης
16:54
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι -οι οποίοι την περασμένη Πέμπτη (4/3) επικράτησαν της ΑΕΚ (1-0), χωρίς όμως να προκριθούν στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος (συνολικό σκορ 3-4)- είναι στην 7η θέση με 30 πόντους. Προσδοκούν στο όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμά τους στα playouts. by Μανώλης Μουσουράκης
16:54
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Μελίσσας, Μεντίνα, Κωνσταντόπουλος, Βάντερσον, Περέιρα, Εντινγκά, Ντίας, Ντάλσιο, Μάζουρεκ, Αριγίμπι, Καρέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Τέκιο, Σάντσες, Γκρίλο, Φεράρι, Τσοκάνης, Ριένστρα, Νίνης, Μπαριέντος, Μαρτίνες, Δουβίκας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κνετ, Ματσόλα, Μαλής, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Βέργος, Ντουάρτε, Γιάκολις, Μεντόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Γκαραβέλης, Κολόμπο, Κιάκος, Μπάλλας, Μπαρτόλο, Μπουένο, Κρητικός. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς. Α' Βοηθός: Πέτρος Πάτρας B' Βοηθός: Βασίλειος Μωϋσιάδης 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης Διαιτητής VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν μείνει στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Η ιστορία: Νίκες Παναιτωλικού: 1 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Βόλου: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
16:58
Με γηπεδούχο τον Παναιτωλικό: Νίκες Παναιτωλικού: 1 Ισοπαλίες: 1 Νίκες Βόλου: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Σε περίπου δέκα λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Πολύ καλός ο καιρός στο Αγρίνιο. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί σε εξαιρετικές ποδοσφαιρικές συνθήκες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
3' Ευκαιρία για τον Βόλο. Σουτ του Νίνη εντός περιοχής, καταλήγει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
Ασφυκτικό πρέσινγκ από τον Βόλο στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής, πέρα από το σουτ του Νίνη (3'). by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
Δεν προσφέρεται για θέαμα μέχρι στιγμής το ματς. Οι δύο ομάδες προσπαθούν να προσαρμοστούν στα τακτικά «θέλω» των προπονητών τους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
16' Ωραία ενέργεια του Φεράρι, κερδίζει κόρνερ ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
18' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Καρέλη λίγο μπροστά από τη γραμμή του κέντρου! Ο φορ της ομάδας του Αγρινίου είδε τον Κλέιμαν εκτός θέσης, ωστόσο το σουτ του πέρασε εκτός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
Αρκετά τα παράπονα του Τραϊανού Δέλλα από τους παίκτες του. Οι γηπεδούχοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα στη δημιουργία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
26' Σουτ με πολύ καλές προϋποθέσεις από τον Περέιρα. Ωστόσο, ως μη γενόμενη η φάση, αφού έχει προηγηθεί φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
28' Φάση για τον Παναιτωλικό! Άψογη συνεργασία Αριγίμπι με Ντάλσιο, με τον πρώτο να εισβάλει στην περιοχή, να πιάνει το σουτ και τον Κλέιμαν να βάζει «στοπ». Η καλύτερη στιγμή στο ματς μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
29' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για μαρκάρισμα στον Νίνη. Η πρώτη στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
Πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
36' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία σέντρα από τα δεξιά του Μεντίνα. Δεν πρόλαβαν να κάνουν την προβολή οι Ντάλσιο και Καρέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Λάθη: 23 για τον Παναιτωλικό, 27 για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
39' Φάση για τον Παναιτωλικό! Εξαιρετική πάσα του Εντινγκά στον Καρέλη σε πρώτο χρόνο. Ο Καρέλης δεν πρόλαβε να εκτελέσει, «έσπασε» όμως στον πρώτο, το σουτ του οποίου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
41' Διπλή φάση για τον Βόλο! Οι Βάντερσον και Μελίσσας σταματούν τα σουτ των Μπαριέντος και Μαρτίνες. Το πρώτο σουτ βρήκε στο μπράτσο του Βάντερσον, που όμως ήταν κολλημένο στο σώμα του. Εξάλλου, δεν υπήρξε καμία διαμαρτυρία από τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Συμπληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο, να δούμε αν θα υπάρξει έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Κίτρινη κάρτα στον Ριένστρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Δεν θα υπάρξουν καθυστερήσεις. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Ξεκίνησε καλύτερα ο Βόλος, με τον Παναιτωλικό, ωστόσο, να βελτιώνει την απόδοσή του από τα μέσα του ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
3(1)-3(3) οι τελικές. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
Οι ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. Δεν θα πραγματοποιηθεί κάποια αλλαγή προς στιγμή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
18:24
Οι σημαντικότερες φάσεις των δύο ομάδων στο πρώτο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
52' Προσπάθεια για ανάποδο «ψαλιδάκι» του Δουβίκα. Δεν του βγήκε η προσπάθεια. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
54' Ταχάρ αντί Ντίας για τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Θυμίζουν αρκετά τα πρώτα λεπτά του Α' μέρους τα αντίστοιχα του δεύτερου. Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
59' Χαμένη ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα από τον Μάζουρεκ σε φάουλ από καλό σημείο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Η πρωτοβουλία των κινήσεων ανήκει στους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
64' Επικίνδυνη σέντρα του Μεντίνα, η φάση σταματάει με επιθετικό φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
66' Μπαρτόλο αντί Ριένστρα για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
Στο 58%-42% υπέρ του Παναιτωλικού η κατοχή στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
70' Ματσόλα και Τζιγγάρας στη θέση των Καρέλη και Μεντίνα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
75' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Αριγίμπι! Παράλληλη σέντρα του Ταχάρ, με τον εξτρέμ της ομάδας του Αγρινίου να στέλνει προ κενής εστίας την μπάλα στα δίχτυα. Στην πρώτη φάση του δεύτερου μέρους! by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
76' Μπουένο αντί Τσοκάνη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
Προσπαθεί να αντιδράσει ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
80' Φάση για τον Βόλο! Σέντρα του Φεράρι στην «καρδιά» της περιοχής του Παναιτωλικού, με τον Δουβίκα να μην προλαβαίνει για χιλιοστά να κάνει την προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
81' Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:56
83' Ντουάρτε και Μαλής αντί των Μάζουρεκ και Ντάλσιο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
86' Τρομερή αντίδραση του Μελίσσα σε τετ-α-τετ με τον Δουβίκα, αλλά η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη λόγω οφσάιντ. O φορ των φιλοξενούμενων δεν φάνηκε να είναι εκτεθειμένος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
Ακόμα ένα λεπτό για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Είμαστε στο πρώτο. Πάντα στο 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
90'+2' Τρομερή ενέργεια από τον Αριγίμπι. Δεν καταλήγει σε σουτ, αλλά το σημαντικό είναι ότι κράτησε μπάλα για την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Τέλος στο ματς! Νίκη 1-0 για τον Παναιτωλικό χάρη στο γκολ του Αριγίμπι στο 75'. Η ομάδα του Αγρινίου ανεβαίνει στην 11η θέση και στο +4 από τη 14η ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης