Καλησπέρα σας. by Νίκος Ράλλης
19:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη στο γήπεδο της Τούμπας! by Νίκος Ράλλης
19:18
Σέντρα στις 19:30, θυμίζουμε, ενώ, φυσικά, θα το ακούσετε ζωντανά στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Νίκος Ράλλης
19:19
Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων! by Νίκος Ράλλης
19:20
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Καγκάβα, Ουάρντα, Κρμέντσικ. by Νίκος Ράλλης
19:21
Άρης (Άκης Μάντζιος): Μπουσέ, Σάκιτς, Ροζ, Δεληζήσης, Σούντγκρεν, Σάσα, Τζέγκο, Μπρούνο, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Μαντσίνι. by Νίκος Ράλλης
19:22
Στον πάγκο του «δικεφάλου του βορρά» κάθονται οι: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Κρέσπο, Μπάμπα, Καντουρί, Νινούα, Μουργκ, Λάμπρου, Σφιντέρσκι. by Νίκος Ράλλης
19:22
Και στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Κουέστα, Μάνος, Μήτρογλου, Σίλβα, Κάτσε, Γκάνεα, Μπεναλουάν, Μπαγκαλιάνης, Ιωάννου. by Νίκος Ράλλης
19:27
Ένα κουιζάκι μέχρι να ξεκινήσει το παιχνίδι... by Νίκος Ράλλης
19:28
Και εδώ μπορείτε να θυμηθείτε μεγάλα σκηνικά από τα ΠΑΟΚ-Άρης. by Νίκος Ράλλης
19:29
1' Σέντρα στο ματς! by Νίκος Ράλλης
19:29
by Νίκος Ράλλης
19:29
19:30
1' Ο Βαρέλα διώχνει προ του Μπερτόγλιο, κόρνερ για τον Άρη. by Νίκος Ράλλης
19:31
2' Μακρινό, συρτό σουτ από τον Σάκιτς, άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
19:32
Χρωστάμε διαιτητές... by Νίκος Ράλλης
19:32
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σιμόν Μαρτσίνιακ (Πολωνία) ΒΟΗΘΟΙ: Πάβελ Σοκολνίτσκι (Πολωνία), Τόμας Σίλκεβιτς (Πολωνία) ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) VAR: Γκιλ A VAR: Μωυσιάδης by Νίκος Ράλλης
19:32
Πιο ζωηρός ο Άρης στο ξεκίνημα, δεν έχει περάσει το κέντρο ακόμη ο ΠΑΟΚ. by Νίκος Ράλλης
19:36
Πέρα από όλα τα άλλα, το παιχνίδι έχει και μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον. by Νίκος Ράλλης
19:37
Ο Άρης είναι δεύτερος με 47 βαθμούς και ο ΠΑΟΚ τρίτος με 46. Ακολουθούν ΑΕΚ με 45 και Αστέρας Τρίπολης, Παναθηναϊκός με 42. by Νίκος Ράλλης
19:38
7' Νέο σουτ για τον Άρη με τον Γκάμα, η μπάλα κόντραρε στον Μαντσίνι και έφυγε άουτ. by Νίκος Ράλλης
19:42
12' Κίτρινη κάρτα στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς. by Νίκος Ράλλης
19:46
17' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μπρούνο «σπάει» δεξιά για τον Μπερτόγλιο, αυτός κάνει τη σέντρα, σουτ στην κίνηση από τον Γκάμα, μεγάλη απόκρουση από τον Ζίβκοβιτς! by Νίκος Ράλλης
19:50
Βάσει των στόχων που έχουν μέσα στο παιχνίδι, Πάμπλο Γκαρσία και Άκης Μάντζιος, κερδισμένος στα πρώτα 20 λεπτά βγαίνει ο Έλληνας τεχνικός. Οι «κίτρινοι» έχουν καταφέρει να μπλοκάρουν, έως και να εκνευρίσουν τους γηπεδούχους σε αυτά τα πρώτα λεπτά, ενώ με την ευκαιρία του Μπρούνο Γκάμα είχαν τη στιγμή και για να προηγηθούν. Είναι άλλωστε η μοναδική καλή στιγμή του παιχνιδιού. Το πλάνο του ΠΑΟΚ μέχρι τώρα στον αγωνιστικό χώρο είναι… άγνωστο, με την απουσία του Τζόλη, πράγματι να έχει προκαλέσει σοκ στον «Δικέφαλο». by Παύλος Κουστέρης
19:54
25' Ένα μακρινό σουτ από τον Ζίβκοβιτς, κανένα πρόβλημα για τον Μπουσέ... by Νίκος Ράλλης
19:55
26' ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-1! Ο Γκάμα έκανε το σουτ, ο Ζίβκοβιτς έδιωξε αρχικά, αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Μαντσίνι, που γύρισε στον Μπερτόγλιο, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία! by Νίκος Ράλλης
19:58
Βάσει της εικόνας των δύο ομάδων δικαίως ο Άρης προηγείται. Ο ΠΑΟΚ τα έχει χαμένα στον αγωνιστικό χώρο! by Νίκος Ράλλης
19:58
Μισή ώρα παιχνιδιού στην Τούμπα! by Νίκος Ράλλης
20:00
Εν τω μεταξύ τα γκολ, πλέον, στα ΠΑΟΚ-Άρης, σε όλες τις διοργανώσεις και στις δύο έδρες, όλα τα χρόνια, είναι 262-262! by Νίκος Ράλλης
20:01
Καμία έκπληξη βάσει της εικόνας της αναμέτρησης το γκολ του Άρη, όπως σημειώσαμε και νωρίτερα. Ο ΠΑΟΚ «πληρώνει» πρώτον το διαχρονικό πρόβλημα που έχει στην εστία του, αφού ούτε ο Ζίβκοβιτς ενέπνευσε ποτέ εμπιστοσύνη, και δεύτερον το «βραχυκύκλωμα» στην άμυνά του, αφού παρά την κακή επέμβαση του Σέρβου τερματοφύλακα, υπήρχε χρόνος να απομακρυνθεί η μπάλα. Ο Άρης είναι 100% μέσα στο κλίμα του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί χωρίς… προσανατολισμό να απειλήσει και φυσικά η απουσία του Τζόλη, δεν μπορεί να είναι δικαιολογία για όλα. by Παύλος Κουστέρης
20:01
20:01
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κρμέντσικ βρέθηκε αμαρκάριστος στη μεγάλη περιοχή του Άρη, σούταρε, αλλά μάλλον αιφνιδιάστηκε και έστειλε την μπάλα ψηλά, άουτ! by Νίκος Ράλλης
20:08
39' Φοβερή κίνηση από τον Κρμέντσικ, έκανε την επέλαση από δεξιά, αλλά ήταν τραγικό το γύρισμά του... by Νίκος Ράλλης
20:10
20:11
32 ο λάθη ο ΠΑΟΚ, 25 ο Άρης μέχρι στιγμής... by Νίκος Ράλλης
20:14
45' Ένα λεπτό έξτρα χρόνος για το πρώτο ημίχρονο. by Νίκος Ράλλης
20:16
45'+2' Λήξη πρώτου 45λέπτου στην Τούμπα. by Νίκος Ράλλης
20:16
Με το γκολ του Μπερτόγλιο ο Άρης προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ! by Νίκος Ράλλης
20:19
20:23
Αντίδραση… αγνοείται από τον ΠΑΟΚ και ο Άρης χωρίς να κάνει απίστευτα πράγματα στον αγωνιστικό χώρο έχει καταφέρει να πάρει το προβάδισμα και μάλιστα με άνεση. Σε ένα ματς χωρίς πολλές ευκαιρίες, οι παίκτες του Μάντζιου εκμεταλλεύθηκαν μία από τις δύο που δημιούργησαν και έχουν την ουσία, που είναι το γκολ του Μπερτόγλιο. by Παύλος Κουστέρης
20:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Νίκος Ράλλης
20:33
Ο Σφιντέρσκι έχει πάρει τη θέση του Καγκάβα. by Νίκος Ράλλης
20:35
Με δύο επιθετικούς, πλέον, ο ΠΑΟΚ. Σφιντέρσκι και Κρμέντσικ στην κορυφή. by Νίκος Ράλλης
20:36
49' Ωραία κίνηση και σουτ από τον Ουάρντα, σταθερά ο Μπουσέ. by Νίκος Ράλλης
20:37
50' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ. by Νίκος Ράλλης
20:39
Πιέζει ο ΠΑΟΚ, έχει υποχωρήσει ο Άρης, ενώ δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα. by Νίκος Ράλλης
20:42
55' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μάνος παίρνει τη θέση του Μπρούνο. by Νίκος Ράλλης
20:48
Συνεχίζει να μένει ψηλά ο ΠΑΟΚ, «ψάχνει» τη φάση για την ισοφάριση. by Νίκος Ράλλης
20:48
Μία ώρα παιχνιδιού στην Τούμπα. by Νίκος Ράλλης
20:56
69' ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-2! Κλέψιμο του Μαντσίνι στον Τσιγγάρα, η μπάλα φτάνει στον Γκάμα, που κάνει το σουτ, ο Ζίβκοβιτς διώχνει πάνω στον Μάνο, ο οποίος ανενόχλητος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! by Νίκος Ράλλης
20:58
Περιμένουμε και το VAR... by Νίκος Ράλλης
20:58
Μετράει κανονικά! by Νίκος Ράλλης
21:00
71' Αλλαγές. Ο Κάτσε παίρνει τη θέση του Γκάμα και ο Σίλβα αυτή του Μπερτόγλιο. by Νίκος Ράλλης
21:00
72' Κεφαλιά του Σφιντέρσκι, μπλοκάρει εύκολα ο Μπουσέ. by Νίκος Ράλλης
21:01
Στην πρώτη του «επίσκεψη» στα καρέ του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης βρίσκει το δεύτερο γκολ και έχει βάλει τις βάσεις για μια τεράστια νίκη! by Νίκος Ράλλης
21:02
Θυμίζουμε, τελευταίο «διπλό» του Άρη στην Τούμπα ήταν το 1-0 πριν από 10 χρόνια με ένα γκολ του Χαβίτο. by Νίκος Ράλλης
21:03
77' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Για μαρκάρισμα του Σάκιτς πάνω στον Ζίβκοβιτς. by Νίκος Ράλλης
21:04
Πάει να δει τη φάση ο ρέφερι. Δεν ακούει καλά το VAR και θα πάει ο ίδιος να το δει. by Νίκος Ράλλης
21:05
Δεν υπάρχει πέναλτι, τελικά, λέει ο διαιτητής! by Νίκος Ράλλης
21:05
Αλλάζει την απόφασή του ο Μαρτσίνιακ και δίνει φάουλ υπέρ του Άρη! by Νίκος Ράλλης
21:08
80' Έξω Σβαμπ, Ροντρίγκο, μέσα Μπάμπα, Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ. by Νίκος Ράλλης
21:08
82' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μάνος σουτάρει και ο Βιεϊρίνια σώζει με το πόδι σίγουρο γκολ! by Νίκος Ράλλης
21:10
21:11
84' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Δεληζήσης διώχνει πάνω στη γραμμή προσπάθεια του Βαρέλα! by Νίκος Ράλλης
21:12
21:13
87' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-2! Από το κεφάλι του Ροζ η μπάλα φτάνει στον... κρυφό φορ Ίνγκασον, που μειώνει! by Νίκος Ράλλης
21:15
Πάμε για φινάλε θρίλερ στο ντέρμπι! by Νίκος Ράλλης
21:16
89' Κίτρινη κάρτα στον Κρμέντσικ. Νωρίτερα (82') είδε κίτρινη και ο Μαντσίνι. by Νίκος Ράλλης
21:16
90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
21:17
21:19
90'+2' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπουσέ βγαίνει για να απομακρύνει με τις γροθιές και γκρεμίζει τον Ίνγκασον. by Νίκος Ράλλης
21:20
90'+3' Κίτρινη στον Μπουσέ. by Νίκος Ράλλης
21:21
90'+4' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-2! Ο Βιεϊρίνια ισοφαρίζει από τα 11 βήματα! by Νίκος Ράλλης
21:22
Κόκκινη κάρτα στον Θωμά Ναζλίδη στον πάγκο του Άρη, τον γενικό αρχηγό της ομάδας. by Νίκος Ράλλης
21:22
90'+6' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ... by Νίκος Ράλλης
21:23
90'+6' Και νέο κόρνερ... by Νίκος Ράλλης
21:23
90'+7' Τέλος! by Νίκος Ράλλης
21:24
Απίστευτη εξέλιξη στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, με τον ΠΑΟΚ να σκοράρει στο 87' και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 2-2! by Νίκος Ράλλης