Ολυμπιακός-Λαμία

14:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Λαμία, για την 25η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Από τη μια οι γηπεδούχοι προέρχονται από την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου με το 1-1 στην έδρα του Άρη, ενώ στο πρωτάθλημα επικράτησαν 2-1 του Βόλου που τους φέρνει στο +14 από τη δεύτερη θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι είναι αυτήν τη στιγμή δωδέκατοι με 19 βαθμούς και την περασμένη αγωνιστική ήρθαν 0-0 με τον ΠΑΣ στο ΔΑΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:39
14:41
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
14:41
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μπα, Ρέαμπτσιουκ - Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Φορτούνης, Βαλμπουενά, Μπρούμα, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
14:43
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Θεοδωρόπουλος, Μαντζρεκάρ, Βύντρα, Ασίγκμπα, Σαραμαντάς, Παλαβαντισβίλι, Μπιάρνασον, Προβυδάκης, Πίτι, Ρόμανιτς, Βασιλακάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Στον πάγκο για τους Πειραιώτες: Κρίστινσον, Τιάγκο, Χασάν, Ανδρούτσος, Μασούρας, Κάιπερς, Ντρέγκερ, Χολέμπας, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κατσίκας, Καραμάνος, Άνχελ Μαρτίνες, Μαργαρίτης, Χατζηστραβός, Σταμούλης, Μπουλούλης, Ντέλετιτς, Κωστίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
14:46
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας, Παναγιώτης Σακκάς 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, AVAR: Παντελής Σπυρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
14:48
Πάμε να θυμηθούμε τι είχε γίνει στο ματς του πρώτου γύρου... by Αποστόλης Λιβάνιος
14:48
by Αποστόλης Λιβάνιος
14:53
14:57
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Πέμπτη την Άρσεναλ για τους «16» του Europa League by Αποστόλης Λιβάνιος
14:58
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο και σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη by Αποστόλης Λιβάνιος
14:59
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
15:02
2' Απειλεί ο Ολυμπιακός: Ο Λαλά έκανε επικίνδυνο γύρισμα από τα δεξιά και ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε με τις γροθιές by Αποστόλης Λιβάνιος
15:02
3' Τελική για τη Λαμία. Δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Πίτι, αλλά και εκτός εστίας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:03
4' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ωραία συνεργασία Φορτούνη με Μπρούμα και Ελ Αραμπί, ο Μαροκινός από το ύψος του πέναλτι και έχοντας πλάτη την εστία, έστρωσε στον Πορτογάλο, που από καλή θέση έκανε πολύ άστοχο σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
15:07
8' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Βαλμπουενά και Φορτούνης συνεργάστηκαν στα όρια της περιοχής και ο Μπρούμα τροφοδοτήθηκε κοντά στο ημικύκλιο και με άπιαστο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλο. Πολύ ωραίο τελείωμα από τον Πορτογάλο, που δείχνει ότι είναι στην καλύτερή του φόρμα στη θητεία του στους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
15:10
9' Επικίνδυνα στην κόντρα η Λαμία σε διεκδικούμενη μπαλιά ανάμεσα σε Πίτι και Σα, έδιωξε ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού όντας αρκετά έξω από την περιοχή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:10
10' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Μετά από λάθος του Πίτι, που έδιωξε πάνω στον Φορτούνη, η μπάλα πήρε παράξενη τροχιά, ο Βύντρα έκανε κακό γύρισμα προς τα πίσω και ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή, στη συνέχεια ο Φορτούνης έγινε κάτοχος της μπάλας και με γλυκό πλασέ ζευγάρωσε τα τέρματα των Πειραιωτών. Με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς κάνει πολύ απλή την αποστολή του, για να μην πούμε ότι έχει κλειδώσει ήδη τη νίκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:13
14' Άστοχη κεφαλιά του Μπουχαλάκη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:16
Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Μπα. Έχει ζαλιστεί μετά από δυνατό σουτ του Προβυδάκη, τον βρήκε στο κεφάλι η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:16
Μάλλον θα γίνει αλλαγή, διότι κρατάει και τη μέση του. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
Με δέκα ο Ολυμπιακός, μέχρι να αντικατασταθεί ο Μπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
18' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό.Σίλβα αντί Μπα και σε θέση στόπερ ο Εμβιλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:19
15:23
24' Επικίνδυνη επίθεση του Ολυμπιακού, με τον Βαλμπουενά να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, τον Μπρούμα την προβολή και τον διαιτητή να δίνει φάουλ εις βάρος του Πορτογάλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:24
15:26
26' Ο Βαλμπουενά μπούκαρε από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί καθυστέρησε να κάνει κίνηση και ο Γάλλος σέντρα, παίρνοντας εν τέλει το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:28
Ενοχλήσεις και για τον Παπασταθόπουλο στο χέρι, μάλλον ψηλά στον ώμο. Για να δούμε αν θα μείνει στόπερ στον Ολυμπιακό μέχρι την Άρσεναλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική μπαλιά του Μπουχαλάκη, ο Φορτούνης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα και μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
15:33
33' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Εξαιρετικό άνοιγα του Σίλβα προς τα αριστερά, σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, κεφαλιά του Ελ Αραμπί και η μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου. Ο Μαροκινός έφτασε τα 18 τέρματα στο πρωτάθλημα και τα 20 συνολικά (ένα προκριματικά Champions League, ένα Europa League) στη σεζόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Σηκώθηκε για προθέρμανση ο Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
39' Στο έδαφος ο Βασιλακάκης, έπειτα από μαρκάρισμα του Ρέαμπτσιουκ. Έχει ματώσει στο χείλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:41
15:45
Στο έδαφος ο Παπασταθόπουλος. Συγκρούστηκε με τον Βασιλακάκη και κρατάει τον ώμο του. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Το παιχνίδι έχει κριθεί, δεν υπάρχει λόγος να το διακινδυνεύσει ο Μαρτίνς, μπορεί δεν μπορεί να βγάλει το ματς ο Παπασταθόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Λαμία 3-0. Το σκορ άνοιξε ο Μπρούμα στο 8' με άπιαστο σουτ, ο Φορτούνης σκόραρε στο 10', αλλά και ο Ελ Αραμπί στο 33'. Κακά τα ψέματα, το παιχνίδι έχει κριθεί και οι Πειραιώτες έχουν από τώρα το μυαλό τους στο παιχνίδι με την Άρσεναλ και ο Πέδρο Μαρτίνς, πιθανόν να σκέφτεται πιο πολύ αν θα έχει έτοιμο τον Μπα που έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 18' με ενοχλήσεις στη μέση, ενώ μένει να δούμε αν είναι εντάξει ο Παπασταθόπουλος. Οι τελικές είναι 7(5)-3(2) στο πρώτο μέρος και η κατοχή της μπάλας στο 62%-38% by Αποστόλης Λιβάνιος
15:52
15:53
15:53
15:59
Επιστροφή για τον Ολυμπιακό στο γήπεδο. Κανονικά στους έντεκα ο Παπασταθόπουλος, ενώ ο Χασάν αναμένεται να περάσει στη θέση του Φορτούνη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:04
48' Δυνατό, αλλά πολύ άστοχο σουτ του Παλαβαντισβίλι για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:09
52' Κακό σκάψιμο του Χασάν, η μπάλα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
54' Κακή συνεννόηση ανάμεσα σε Λαλά και Σα, μπλόκαρε εν τέλει ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
55' Σουτ του Βαλμπουενά, έδιωξε σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
55' Έξω ο Προβυδάκης για τη Λαμία, στη θέση του ο Κωστίκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
56' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος αντί Βαλμπουενά και Μασούρας αντί Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
58' Σουτ του Μπιάρνασον, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
62' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ραντζέλοβιτς αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
63' Μπουλούλης αντί Πίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:28
Ουσιαστικά είναι αγγαρεία το παιχνίδι για τις δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:29
74' Κίτρινη ο Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
75' Σταμούλης στη θέση του Μπιάρνασον για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:31
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μπαλιά-τρύπα του Χασάν για τον Ραντζέλοβιτς που έπιασε σουτ με τη μία και έστειλε την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
81' Κεφαλιά του Βύντρα, μπλοκάρει ο Σα, αλλά στη συνέχεια σηκώνει ο βοηθός για οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
90' Κίτρινη ο Βασιλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Λαμία 3-0 Το σκορ άνοιξε ο Μπρούμα στο 8' με άπιαστο σουτ, ο Φορτούνης σκόραρε στο 10', αλλά και ο Ελ Αραμπί στο 33'. Αυτά από εμάς, καλό σας απόγευμα. by Αποστόλης Λιβάνιος