Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1.

14:33
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των πλέι οφ. by www.sport-fm.gr
14:34
Οι «πράσινοι» προέρχονται από την επεισοδιακή ισοπαλία 2-2 κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη και ενώ είχαν προηγηθεί με 0-2, ενώ οι Θεσσαλονικείς από την πολύ καλή εμφάνιση και νίκη 3-1 επί της ΑΕΚ στην Τούμπα. by www.sport-fm.gr
14:36
Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται ο ΠΑΟΚ με 50 πόντους και στο +4 από τον πέμπτο Παναθηναϊκό. Να θυμίσουμε πως οι δύο ομάδες είχαν τεθεί αντιμέτωπες πριν από τρεις εβδομάδες και πάλι στο «Απόστολος Νικολαΐδης», με την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι να επικρατεί 2-1. by www.sport-fm.gr
14:37
14:39
Παναθηναϊκός (4-3-3): Διούδης, Χουανκάρ, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Νιάς, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα. by www.sport-fm.gr
14:40
ΠΑΟΚ (4-3-3): Πασχαλάκης, Μπάμπα, Κρέσπο, Ίνγκασον, Ροντρίγκο, Ντούγκλας, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μουργκ, Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι. by www.sport-fm.gr
14:41
Στους δύο πάγκους θα βρίσκονται:
Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Αϊτόρ, Καρλίτος, Ενγκμπακοτό, Ιωαννίδης, Καμπετσής.
ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Τσιγγάρας, Ουάρντα, Κωνσταντέλιας, Τζόλης, Λάμπρου, Κρμέντσικ. by www.sport-fm.gr
14:45
Το εντυπωσιακό γκράφιτι των φίλων του Παναθηναϊκού στο πέταλο του «Απόστολος Νικολαΐδης», με αφορμή τα 55α γενέθλια της Θύρας 13. Εικόνα live 21967367/29515.jpg by www.sport-fm.gr
14:51
Δέκα λεπτά ακόμα για την έναρξη του αγώνα. Πολύ καλές οι καιρικές συνθήκες, ιδανικές για ποδόσφαιρο. by www.sport-fm.gr
14:53
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αζέρος, Αλιγιάρ Αγκάγιεφ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ζεϊνάλοφ και Αμιράλι. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο κ. Τζήλος και στο VAR θα είναι οι Τρεϊμάνις, Μπουξμπάουμ. by www.sport-fm.gr
15:03
Διακοπή στο παιχνίδι, ο Αλεξανδόπουλος φαίνεται να έχει χτυπήσει σοβαρά στο πόδι. by www.sport-fm.gr
15:04
Σηκώθηκε ο παίκτης του Παναθηναϊκού, έκανε νόημα πως είναι καλά και μπορεί να συνεχίσει. by www.sport-fm.gr
15:05
15:06
15:11
Συμπληρώθηκαν τα δέκα λεπτά στο ματς. Ο ΠΑΟΚ δείχνει να πατάει καλύτερα στο γήπεδο, ενώ μάλιστα πιέζει και αρκετά ψηλά τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
15:13
15:14
15:15
14' Ο Ελ Καντουρί προσπάθησε να γυρίσει στην περιοχή, όμως δεν έπιασε καλά την μπάλα και έτσι πέρασε μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
15:16
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ζίβκοβιτς να γυρίζει από τα αριστερά με τον Σφιντέρσκι να μην προλαβαίνει για εκατοστά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή. by www.sport-fm.gr
15:17
Νέα σέντρα και πάλι από τα αριστερά για τον ΠΑΟΚ, απομακρύνουν οι αμυντικοί των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
15:19
Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο και ο Παναθηναϊκός ακόμα δεν έχει πατήσει περιοχή, για να κάνει έστω και μια ημιτελή τελική προσπάθεια! Αντιθέτως, ο ΠΑΟΚ είναι σαφώς πιο δραστήριος, βάζει πιο εύκολα την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή και, χωρίς την κλασική φάση για γκολ, δείχνει να ελέγχει το ματς. Πρόβλημα για τους γηπεδούχους η αδυναμία παραγωγής παιχνιδιού, έχει παίξει ρόλο η... επιβολή των μέσων των φιλοξενούμενων. by Σπύρος Σιαμπλής
15:19
18' Στο έδαφος ο Σφιντέρσκι στα όρια της περιοχής από μαρκάρισμα του Πούγγουρα, παίζεται λέει ο διαιτητής. by www.sport-fm.gr
15:21
21' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Αλεξανδρόπουλο, όμως ο βοηθός σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ στο γύρισμα του Χουάνκαρ. by www.sport-fm.gr
15:23
22' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, γεμίζει με κόσμο η περιοχή του ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
15:23
15:24
15:24
Ωραίες στιγμές λίγο πριν τη σέντρα ανάμεσα στους δύο προπονητές.
15:32
32' Δυνατό σουτ του Μουργκ από τα δεξιά, μετά από λάθος του Παναθηναϊκού, το σουτ του όμως μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης. by www.sport-fm.gr
15:35
Ημίωρο πλέον και οι «πράσινοι» έχουν πάρει μεν μέτρα στο γήπεδο, έχουν ανακτήσει και την κατοχή της μπάλας, αλλά συνεχίζουν να μην απειλούν την εστία του Πασχαλάκη, με εξαίρεση την φάση-οφσάιντ του Αλεξανδρόπουλου, που παίζει πιο ψηλά. Ο «δικέφαλος του Βορρά» συνεχίζει να παίζει κυρίως από τα αριστερά, παρότιο Μουργκ δείχνει να πατάει καλύτερου Ζίβκοβιτς, ενώ και ο Ελ Καντουρί φαίνεται να είναι περισσότερο σε θέση «10» σε φάση επίθεσης... by Σπύρος Σιαμπλής
15:35
15:37
15:38
38' Γύρισμα του Μαουρίτσιο από τα δεξιά, με τους φιλοξενούμενους να παραχωρούν κόρνερ. by www.sport-fm.gr
15:39
15:41
Καταπληκτική σέντρα από τον Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, βρήκε τον Μακέντα στο δεύτερο δοκάρι, μετά από βαθιά μπαλιά του Πούγγουρα από τον άξονα, με τον Ιταλό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη. by www.sport-fm.gr
15:42
42' Γύρισμα του Σβαμπ απομακρύνουν οι γηπεδούχοι, και στη συνέχεια της φάσης ο ΠΑΟΚ κερδίζει ένα ακόμα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
15:43
15:44
Απομακρύνει ο Διούδης, με τον Μπάμπα να παίρνει το ριμπάουντ, όμως το σουτ του έφυγε αρκετά έξω καθώς γλίστρησε και έχασε την ισορροπία του. by www.sport-fm.gr
15:45
15:45
45' Ο ΠΑΟΚ πιέζει για την ισοφάριση. Ο Σβαμπ βρέθηκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, το γύρισμά του όμως μαζεύει εύκολα ο Διούδης. by www.sport-fm.gr
15:46
Με... Deja vu ήρθε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό, που, όπως και στο ματς της κανονικής διάρκειας με τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο, σκόραρε με ιδανικό τελείωμα του Μακέντα, μετά από φοβερό γύρισμα του Χατζηγιοβάνη, στην πρώτη καθαρή φάση για γκολ των γηπεδούχων! Πολύ ωραίο τέρμα, που... ταιριάζει γάντι στο πλάνο του Λάζλο Μπόλονι. by Σπύρος Σιαμπλής
15:46
15:47
45+1' Μάχες μπροστά από την εστία του Διούδη, τελικώς απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού μετά από φάση διαρκείας. by www.sport-fm.gr
15:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναθηναϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0, χάρη στο τέρμα του Μακέντα στο 39'. by www.sport-fm.gr
15:49
15:50
15:52
Το ξεκίνημα του ντέρμπι «άνηκε» στους φιλοξενούμενους, που «σπατάλησαν», ωστόσο τις καλές τους στιγμές με τον Μουργκ ως επι το πλείστον, ενώ αντιθέτως οι γηπεδούχοι κατάφεραν και ισορρόπησαν αρχικά μετά το πρώτο 15λεπτο, ενώ στη συνέχεια αποδείχτηκαν και πιο αποτελεσματικοί, με το πάρα πολύ όμορφο τέρμα του Μακέντα -που αποκτάει... πελατειακή σχέση με τον ΠΑΟΚ- να χωρίζει τις δύο ομάδες στο ημίχρονο. by Σπύρος Σιαμπλής
15:55
Το γκολ του Μακέντα για το 1-0 του Παναθηναϊκού!
16:08
Εκτελεί ο Μουργκ, πιάνει την κεφαλιά ο Σβαμπ, η οποία περνάει αρκετά έξω από την εστία του Διούδη. by www.sport-fm.gr
16:10
51' Φάουλ που κερδίζει ο ΠΑΟΚ, ευκαιρία να γεμίσει με κόσμο η περιοχή του Διούδη. by www.sport-fm.gr
16:11
16:12
53' Φάουλ που κερδίζει ο Ελ Καντουρί σε πολύ καλό σημείο . Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα. by www.sport-fm.gr
16:13
16:13
Κεφαλιά του Ίνγκασον στην "καρδιά" της περιοχής, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:13
16:15
56' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ. Οι "πράσινοι" διαμαρτύρονται για χέρι του Αουγκούστο. by www.sport-fm.gr
16:23
Μια ώρα παιχνιδιού πέρασε και η εικόνα του δεν έχει αλλάξει σε σχέση με το πώς έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Ανεβασμένος πολύ ο Χατζηγιοβάνης, μετά και την ασίστ του, αποτελεί κύριο εκφραστή των επιθέσεων του Παναθηναϊκού, την ώρα που ο ΠΑΟΚ μοι΄ζει μπλοκαρισμένος, από τον αντίπαλο που περιμένει πίσω από την μπάλα, εξ ου και η... επιστράτευση του Τζόλη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:24
65' Μακρινό σουτ από τον Σβαμπ, περνάει λίγο πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
16:24
16:26
Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κρέσπο στη μικρή περιοχή, με τον Διούδη να βγάζει ενστικτωδώς. Μάχες στις συνέχεια της φάσης, με το σουτ του Ίνγκασον να φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
16:27
Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Βιγιαφάνιες, ο οποίος τραυματίστηκε στην προηγούμενη φάση. Δείχνει καλά θα περάσει και πάλι στο ματς. by www.sport-fm.gr
16:28
16:28
Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Σφιντέρσκι και Σβαμπ, μέσα ο Κρμέντσικ και Ουάρντα. by www.sport-fm.gr
16:30
16:30
16:32
16:33
75' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, ο Μακέντα δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
16:34
16:35
16:36
77' Ο Νιάς έφυγε στην κόντρα επίθεση, κλείστηκε όμως από δύο αμυντικούς. Κέρδος ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
16:36
Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός Χατζηγιοβάνης και Μακέντα, μέσα οι Αϊτόρ και Ιωαννίδης. by www.sport-fm.gr
16:37
16:37
16:38
16:39
Τελικώς, την εκτέλεση ανέλαβε ο Βιγιαφάνιες και όχι ο Αϊτόρ, με τον Αργεντινό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση! by www.sport-fm.gr
16:44
Μετά το κόρνερ του ΠΑΟΚ και τη δύσκολη απομάκρυνση των αμυντικών, ο Αϊτόρ φεύγει στην κόντρα και με όμορφη ενέργεια από τα δεξιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη. by www.sport-fm.gr
16:46
87' Αλλαγή ο Νιάς που έχει και ένα μικρό πρόβλημα τραυματισμού στη θέση του ο Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
16:47
88' Στην κόντρα και πάλι ο Παναθηναϊκός, αυτή τη φορά με τον Καμπετσή, κόβεται τελευταία στιγμή από τον Ροντρίγκο. by www.sport-fm.gr
16:47
16:48
Η μπάλα περνάει από όλους, με τον Μπάμπα ως τελευταίος παίκτης να μην μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα από το ύψος της μικρής περιοχής. by www.sport-fm.gr
16:49
Η τεράστια απόκρουση του Διούδη στον Κρέσπο
16:49
16:51
16:52
90+3' Νεύρα μεταξύ Ελ Καντουρί και Πούγγουρα. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
16:52
16:53
16:53
Η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες για το 2-0!
16:54
Συνεχίζεται η ένταση, σκληρό φάουλ του Χουάνκαρ αυτή τη φορά στον Ελ Καντουρί. by www.sport-fm.gr
16:55
Λήξη αγώνα. Ο Παναθηναϊκός παίρνει τη νίκη με το εντυπωσιακό 3-0 επί του ΠΑΟΚ, χάρη στα τέρματα των Μακέντα, Βιγιαφάνιες και Αϊτόρ. by www.sport-fm.gr
16:57
Πρόβλημα με τον Μολό με τη λήξη του αγώνα, ο Γάλλος έχει μείνει στον αγωνιστικό χώρο και δεν μπορεί να πατήσει το αριστερό του πόδι με πρόβλημα στον δικέφαλο. by www.sport-fm.gr