Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1.

16:54
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Αστέρας Τρίπολης, η οποία θα διεξαχθεί στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Play Off της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
16:56
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 17:15 (4/4) και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 2HD. Ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Οι γηπεδούχοι στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των Play Off (πριν τη διακοπή για τις εθνικές) ηττήθηκαν 1-0 από τον Ολυμπιακό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Είχαν προηγηθεί έξι παιχνίδια χωρίς ήττα στο φινάλε της κανονικής περιόδου με τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Εντός έδρας μετρούν 8Ν-2Ι-3Η. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα συγκλονιστικό, στα τελευταία λεπτά, παιχνίδι ήρθαν ισόπαλοι (2-2, 21/3) με τον Παναθηναϊκό στην Τρίπολη. Δεν έχουν χάσει εκτός έδρας από τις 6 Δεκεμβρίου, όταν τους νίκησε (2-0) ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Συγκεκριμένα, είναι αήττητοι στους εφτά πρόσφατους αγώνες τους, με τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Κάτι που συνιστά το καλύτερο σχετικό σερί στην ιστορία τους στην κατηγορία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Βαθμολογία Play Off (σε παρένθεση τα ματς): 1. Ολυμπιακός 70 (27) 2. Άρης 51 (27) 3. ΠΑΟΚ 50 (28) 4. Παναθηναϊκός 49 (28) 5. ΑΕΚ 48 (27) 6. Αστέρας Τρίπολης 43 (27). by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Γκάνεα, Σάσα, Τζέγκο, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι, Μήτρογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Καστάνιο, Άλβαρες, Μουνάφο, Βαλιέντε, Τιλίκα, Φερνάντεθ, Σίτο, Μπαράλες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σιαμπάνης, Μάνος, Σίλβα, Μπρούνο, Μπαγκαλιάνης, Σάκιτς, Γκαρσία, Ματίγια, Μαρτίνης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιφτσής, Ιγκλέσιας, Τασουλής, Μπελόκ, Μπαμπά, Ριέρα, Κρεσπί, Γκαρσία, Χριστόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος Α' Βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς Β' Βοηθός: Ιορδάνης Δημητριάδης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης Διαιτητής VAR: Γεώργιος Τζοβάρας Διαιτητής ΑVAR: Ηλίας Κωνσταντίνου Παρατηρητής: Παναγιώτης Μαυρόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Στην κανονική διάρκεια: 1/11/2020: Άρης-Αστέρας Τρίπολης 1-0 (55' αυτ. Πασαλίδης) 30/01/2021: Αστέρας Τρίπολης-Άρης 2-1 (66' Κρεσπί, 70' Ριέρα – 28' Μάνος). by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν και στο Κύπελλο Ελλάδος. Με τον Άρη να προκρίνεται στους «8» με δύο νίκες, αμφότερες με 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Η μεταξύ τους ιστορία: Νίκες Άρη: 8 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 6 Με γηπεδούχο τον Άρη: Νίκες Άρη: 6 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 2. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Σε πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
4' Παράλληλη μπαλιά του Μαντσίνι, διώχνει η άμυνα του Αστέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
8' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Σέντρα από τα δεξιά του Κώτσιρα, παρεμβαίνει καίρια και διώχνει σε κόρνερ ο Ροζ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
9' Υπόδειξη για οφσάιντ σε γκολ του Βαλιέντε για τον Αστέρα. Η φάση ελέγχεται από τον VAR. Μετά την εκτέλεση κόρνερ και δύο κεφαλιές συμπαικτών του (Σουάρεθ και Σίτο) στην περιοχή του Άρη, ο Βαλιέντε πήρε το «ριμπάουντ» από την ασταθή απόκρουση του Κουέστα και από κοντινή απόσταση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ στην κεφαλιά του Σίτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
11' Οριστικό: Oφσάιντ. Δεν μετράει το γκολ του Αστέρα. Σε μία οριακή φάση, με την απόφαση βέβαια να φαίνεται σωστή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
Στα πόδια του Άρη ο έλεγχος της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
16' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο, ο οποίος ανέκοψε αντεπίθεση των γηπεδούχων ρίχνοντας κάτω τον Μπερτόγλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
17' Κάρτα και στον Τζέγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
18' Κακή σέντρα του Μπερτόγλιο από τα δεξιά. Υπήρχαν προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους με τον Μήτρογλου στην περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
19' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Εκτέλεση φάουλ του Μουνάφο, με τον Μπαράλες να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
21' Κι άλλη στιγμή για τον Αστέρα. Παρόμοια φάση με την αμέσως προηγούμενη, με την κεφαλιά του Μπαράλες -ύστερα από την εκτέλεση φάουλ του Φερνάντεθ- να περνάει άουτ. Ως μη γενόμενη, βέβαια, αφού ο επιθετικός των φιλοξενούμενων υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Κακή έξοδος του Κουέστα, με τον Φερνάντεθ να γίνεται δέκτης της μπάλας σε πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ του να περνάει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:42
Το ψάχνει πολύ το γκολ ο αρκετά δραστήριος και ανώτερος μέχρι στιγμής, Αστέρας Τρίπολης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
28' Φάση για τον Αστέρα. Ο Σίτο παίρνει την κεφαλιά -σε διεκδίκηση με τον Μαντσίνι- εντός περιοχής του Άρη, με την προσπάθειά του να καταλήγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
Δυσκολεύεται να δημιουργήσει ο Άρης, ο οποίος δεν έχει καν τελική στον αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
34' Βρέθηκε με προϋποθέσεις στην περιοχή των γηπεδούχων (σε πλάγια θέση) ο Σίτο, ωστόσο καθυστέρησε να επιχειρήσει την προσπάθειά του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
36' Φάση για τον Άρη. Πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάμα (7-8 μέτρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής), με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω από τη συμβολή των δοκών του τέρματος του Παπαδόπουλου. Αυτή ήταν η πρώτη τελική των «κίτρινων» στην αναμέτρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
17:57
Εδώ μπορείτε να δείτε το ακυρωθέν γκολ του Βαλιέντε και τη μεγάλη ευκαιρία από πλευράς Αστέρα με τον Φερνάντεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Ακόμα ένα λεπτό για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. Πάντα στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Με τον Αστέρα Τρίπολης να είναι ανώτερος μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
1(0)-6(1) οι τελικές. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:24
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο από πλάγια θέση κάνει το γύρισμα, με τον Δεληζήση να διώχνει καίρια με το κεφάλι προ του ολομόναχου -και στο μισό μέτρο από την τελική γραμμή- Σίτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
50' Φάση για τον Άρη. Κεφαλιά του Μήτρογλου, η οποία περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
51' Κι άλλη ευκαιρία για τον Άρη. Διαγώνιο σουτ του Γκάμα, ασταθής απόκρουση του Παπαδόπουλου, με την άμυνά του να καθαρίζει τη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Δύο τελικές εντός ενός λεπτού για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
52' Αδύναμο μακρινό σουτ του Ροζ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
Πιέζει ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
56' Στο έδαφος ο Φερνάντεθ, δεν μπορεί να συνεχίσει στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
57' Κίτρινη στον Σάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
57' Έξω οι Μήτρογλου και Μαντσίνι, στη θέση τους οι Μάνος και Σίλβα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
59' Αλί Μπαμπά και Ριέρα στη θέση των Φερνάντεθ και Σίτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
18:43
Η καίρια παρέμβαση του Δεληζήση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
69' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0! Σκόρερ ο Σίλβα! Έφυγαν σε υποδειγματική αντεπίθεση οι γηπεδούχοι, με τον επιθετικό τους να περνάει και τον Παπαδόπουλο και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από πλάγια θέση. Το μισό γκολ ανήκει στον Σάσα, ο οποίος βρήκε με υπέροχη μακρινή μεταβίβαση τον σκόρερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
73' Εκτός οι Τιλίκα και Μουνάφο, μέσα οι Κρεσπί και Ιγκλέσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
75' Φάση για τον Αστέρα. Οι φιλοξενούμενοι πιάνουν τρεις κεφαλιές εντός της αντίπαλης περιοχής, με την τελευταία να είναι από τον Καστάνιο και να περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
80' Κίτρινη στον Σουάρεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Ο Άρης ελέγχει τον ρυθμό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
83' Μέσα ο Μπρούνο, έξω ο Μπερτόγλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
Ακόμα έξι λεπτά για την ολοκλήρωση των 90'. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
85' Διπλή φάση για τον Άρη! Ο Μάνος δεν κατάφερε να σκοράρει σε δύο χρόνους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
87' Ωραία απευθείας κοντινή εκτέλεση φάουλ του Γκάμα, διώχνει με δυσκολία ο Παπαδόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
90'+1' ΓΚΟΛ για τον Άρη! 2-0! Σκόρερ ο Μάνος! Ο Σίλβα βγάζει με υπέροχη κάθετη σε θέση τετ-α-τετ τον συμπαίκτη του, ο οποίος ευστοχεί στο πλασέ του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
Τέλος στο ματς! Ο Άρης θα επικρατήσει 2-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στα τέρματα δύο εκ των αλλαγών του, Σίλβα (69') και Μάνου (90'+1'), με τον πρώτο να έχει και ασίστ. Στο +4 από τον 3ο ΠΑΟΚ οι «κίτρινοι». by Μανώλης Μουσουράκης