Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1.

19:10
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΑΕΚ-Ολυμπιακός για τη 2η αγωνιστική των playoffs by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Κώστα Μιαούλη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Φυσικά, ξεκάθαρος στόχος και των δύο είναι η νίκη, για διάφορους λόγους. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Η ΑΕΚ δεν θέλει να χάσει άλλο έδαφος για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια, ενώ ο Ολυμπιακός θέλει να βρεθεί ακόμα πιο κοντά στη μαθηματική εξασφάλιση του τίτλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα από το sport-fm.gr και τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
ΑΕΚ (Μανόλο Xιμένεθ): Αθανασιάδης, Νταντσένκο, Σβάρνας, Χνιντ, Λόπες, Κρίστισιτς, Σιμάνσκι, Λιβάι Γκαρσία, Μάνταλος, Τάνκοβιτς, Ολιβέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Μπα, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Ανδρούτσος, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μασούρας, Μπρούμα, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Στον πάγκο της ΑΕΚ οι Τσιντώτας, Νεντελτσιάρου, Μιτάι, Βασιλαντωνόπουλος, Γαλανόπουλος, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, Κοσίδης, Μαχαίρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Στον πάγκο των Πειραιωτών θα είναι: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Σίλβα, Χασάν, Βρουσάι, Κάιπερς, Ντρέγκερ, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
19:18
19:19
Μια είδηση της τελευταίας στιγμής είναι η απουσία του Ματιέ Βαλμπουενά από το ματς, λόγω ενοχλήσεων. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Διαιτητής: Σρντιάν Γιοβάνοβιτς Βοηθοί: Ούρος Στοϊκοβιτς, Μίλαν Μικαϊλοβιτς 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης VAR: Κλέι Ρουπέρτι AVAR: Χρυσούλα Κουρομπύλια by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Θυμηθείτε τι είχε γίνει το αντίστοιχο ματς της κανονικής περιόδου στο ΟΑΚΑ
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Καλησπέρα και από εμένα. Ορθολογικό σχήμα από τον Πέδρο Μαρτίνς, διατηρεί αυτό το 3-4-3 ως σχηματισμό αφήνοντας πάντως εκτός τους Μπουχαλάκη, Φορτούνη. Από την άλλη μεριά προξενεί εντύπωση η επιλογή του Χιμένεθ να χρησιμοποιήσει τον Χνιντ, ίσως να θέλει ένα πιο δυνατό παιδί για να... σπάσει τον τσαμπουκά του Ελ Αραμπί. Εν μέρει έκπληξη η χρησιμοποίηση του Τάνκοβιτς, αλλά απολύτως ορθολογική επιλογή. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Ξεκινάει με ένταση το παιχνίδι, έπειτα από σκληρό φάουλ του Ανδρούτσου στον Λόπες. Παρατηρήσεις του Γιοβάνοβιτς στον Χιμένεθ που διαμαρτυρήθηκε έντονα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για τον Ολυμπιακό. Πάνω από την μπάλα ο Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
4' Εκτέλεσε ο Μασούρας, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα ο Σεμέδο που έκανε την προβολή, αλλά ούτε κάποιος άλλος από τους παίκτες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Στην κόντρα η ΑΕΚ με τον Τάνκοβιτς έπειτα από μπαλιά του Κρίστιτσιτς, που δεν μπόρεσε να απειλήσει, καθώς έφυγε πλάγια και δεν είχε καλή ισορροπία με αποτέλεσμα να μην κάνει καλό σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Νευρικό παιχνίδι και κακό ξεκίνημα από άποψης θεάματος στο ντέρμπι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
19:44
Δίχως φάση της προκοπής έως τώρα το ματς έπειτα από σχεδόν 14 λεπτά αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
14' Επικίνδυνη σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, έπειτα από συνεργασία με τον Χολέμπας, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης προ του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Επίθεση με προϋποθέσεις από την ΑΕΚ, ο Μπα με τάκλιν παίρνει την μπουκιά απ' το στόμα του Μάνταλου, που αν περνούσε από τον Σενεγαλέζο, θα έβγαινε σχεδόν φάτσα με τον Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
17' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Καμαρά έκανε πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στο κεφάλι του Χνιντ, αλλάζει εντελώς πορεία και καταλήγει στην εστία του Αθανασιάδη. Αν δεν έκανε παρέμβαση ο Τυνήσιος η μπάλα θα πήγαινε (με δύναμη μεν) προς τον γκολκίπερ της ΑΕΚ
19:48
Είναι τρομερή η παράδοση που έχει δημιουργήσει κόντρα στην ΑΕΚ ο Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Η μπάλα στα δίχτυα από τον Τάνκοβιτς, αλλά έχει σηκωθεί το σημαιάκι. Ύστερα από λάθος του Μπα, ο Μάνταλος έκανε συρτό σουτ, ο Τάνκοβιτς έβαλε το πόδι του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:49
Υπάρχει συνεννόηση του Γιοβάνοβιτς με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Δεν υπάρχει γκολ! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
19:54
23' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Οι Πειραιώτες έφυγαν στην κόντρα με τον Χολέμπας να κάνει κάθετη για τον Μασούρα που βρέθηκε φάτσα με τον Αθανασιάδη και τον εκτέλεσε με άψογο τελείωμα
19:54
Ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύεται το αρχικό λάθος του Σβάρνα, κλέβει την μπάλα και στη συνέχεια ο Χνιντ βάζει το κεφάλι του με αποτέλεσμα να... βοηθήσει τους φιλοξενούμενους. Η ΑΕΚ πήγε να βγάλει κατευθείαν αντίδραση, ωστόσο το γκολ του Τάνκοβιτς ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ. Καλύτεροι οι Πειραιώτες στο 20λεπτο, κυκλοφορούν με ορθολογικό τρόπο την μπάλα και έχουν περιορίσει σε πιο παθητικό ρόλο την Ένωση που ψάχνεται στην κόντρα περισσότερο, περιμένοντας πίσω από την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
25' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος βρήκε με ωραία μπαλιά τον Σιμάνσκι που έκανε το γύρισμα σχεδόν πάνω από τη γραμμή του άουτ, αλλά ο Ολιβέιρα έκανε άστοχο... αεροπλανικό μέσα από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Τρομερά τα κενά στην αμυντική γραμμή της ΑΕΚ και γενικότερα για ακόμη μια φορά η Ένωση παρουσιάζει αυτή τη θλιβερή αμυντική λειτουργία. Ο Ολυμπιακός φουλ κυνικός, ξέρει να εκμεταλλεύεται κάθε χώρο και ευκαιρία που του παρουσιάζεται και βάζει στέρεες βάσεις από πολύ νωρίς να φύγει με το τρίποντο. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
35' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Σέντρα του Χολέμπας από τα αριστερά, κεφαλιά-δώρο του Λόπες στον Ελ Αραμπί που τσίμπησε την μπάλα και νίκησε τον Αθανασιάδη.
20:06
Η άμυνα της ΑΕΚ είναι ΤΡΑΓΩΔΙΑ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
36' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την αντίκρισε ο Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
39' Άστοχο σουτ του Λόπες . Φωνές του Τάνκοβιτς για χέρι λίγο πριν
20:12
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Ελ Αραμπί τα έβαλε σχεδόν με όλη την άμυνα της ΑΕΚ και βρήκε τον Μασούρα που αστόχησε από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
44' Ψαλιδάκι του Καμαρά εκτός περιοχής, κεφαλιά-πάσα του Ντατσένκο και μπλοκάρει ο Αθανασιάδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
44' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Φανταστική μπαλιά του Ελ Αραμπί, τρυπάει την ανύπαρκτη άμυνα της ΑΕΚ και βρίσκει τον Μασούρα που βγήκε φάτσα με τον Αθανασιάδη και τον εκτέλεσε.
20:16
Έχει μυριστεί... αίμα ο Ολυμπιακός και "χτυπάει" αλύπητα την ΑΕΚ που τα έχει χαμένα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
45+2' Κίτρινη για την ΑΕΚ, την αντίκρισε ο Ολιβέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ: ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-4! Τα πολλά λόγια είναι περιττά. Το παιχνίδι ήταν κάπως ισορροπημένο για περίπου ένα τέταρτο. Στη συνέχεια οι Πειραιώτες κυριάρχησαν και έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό, ενώ η "Ένωση" πελαγοδρομεί με αχίλλειο πτέρνα την τραγική της άμυνα, ενώ φυσικά η γενικότερη εικόνα της είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Καμαρά στο 17' με δυνατό σουτ και κόντρα στον Χνιντ, Μασούρας στο 23' και το 44' και Ελ Αραμπί στο 35' τα γκολ του Ολυμπιακού. Οι τελικές 2(1)-6(4), ενώ η κατοχή της μπάλας 42%-58%.Τέτοια κυριαρχία σε ντέρμπι των δύο ομάδων δεν έχει υπάρξει τα τελευταία χρόνια. Ούτε καν τη χρονιά που υποβιβάστηκε η ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Η άμυνα της ΑΕΚ θυμίζει... σκόρπια διαδήλωση και ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύται κάθε λάθος και κενό που υπάρχει σε αυτή! Πρέπει, όπως και δήποτε, να κάνει κάτι ο Χιμένεθ μπας και συμμαζέψει την ομάδα του γιατί το σκορ έχει αρχίσει ήδη και ανοίγει επικίνδυνα: 4-0 στο ημίχρονο! Οι Πειραιώτες παραδίδουν μαθήματα ποδοσφαίρου και κυνισμού, η ΑΕΚ τα έχει χαμένα, είναι σε θλιβερή κατάσταση, οι παίκτες της δεν ξέρουν που πατάνε και που βρίσκονται! Απίστευτα πράγματα στο ΟΑΚΑ. Ραψωδία του Ολυμπιακού, τραγωδία για ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Καρίμ Ανσαριφάρντ και Χρήστος Αλμπάνης θα μπουν σε λίγο για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Αλλαγές για την ΑΕΚ: Ανσαριφάρντ και Αλμπάνης αντί Σιμάνσκι και Τάνκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Λογικά με πεντάδα πίσω η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
47' Προσπάθεια της ΑΕΚ να γίνει απειλητική. Κάθετη του Μάνταλου για τον Ολιβέιρα, αλλά ήταν λίγο πιο δυνατή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
48' Κόντρα επίθεση της ΑΕΚ με τρεις εναντίον τριών μετά από λάθος του Ανδρούτσου, ο Ολιβέιρα έπιασε σουτ πάνω στον Σα που μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
49' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ολιβέιρα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για την ΑΕΚ. Κάθετη του Μάνταλου, ο Πορτογάλος έφυγε φάτσα με τον Σα, που "έβγαλε" το πλασέ του αρχικά και στη συνέχεια ο φορ των γηπεδούχων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:41
Υπάρχει συνεννόηση και με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Δεν υπάρχει γκολ για την ΑΕΚ! Εντελώς οριακή η φάση, αλλά σωστή η απόφαση. Για χιλιοστά εκτεθειμένος ο Ολιβέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
«Μην σταματάτε», λέει ο Μαρτίνς στους παίκτες του, βλέποντας ότι είναι νωχελικοί στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
53' Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού για πέμπτο γκολ. Ο Μπρούμα μοίρασε για τον Μασούρα που σέντραρε από τα αριστερά για τον Ελ Αραμπί που δεν βρήκε καλά την μπάλα από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας. Έκανε νόημα ο Μαροκινός ότι ήθελε κάτω την μπάλα
20:47
20:48
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Φορτούνης αντί Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
61' Επικίνδυνη επίθεση του Ολυμπιακού με τον Φορτούνη να προσπαθεί να κάνει το γύρισμα και η μπάλα να σταματάει στον Σβάρνα. Διαμαρτυρίες για πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Ο Ολυμπιακός έχει κατεβάσει ταχύτητα, ωστόσο ορισμένες φορές όταν αποφασίζει να πατήσει το... γκάζι η διαφορά ταχύτητας και ποιότητας από την ΑΕΚ είναι πολύ μεγάλη. Πάντως, οι Πειραιώτες έχουν κάνει και καλύτερες εμφανίσεις, δεν παίζουν ούτε στο 80% σήμερα αλλά εκμεταλλεύονται την τραγική αμυντική συμπεριφορά και γενικοτερα την τραγική εικόνα της ΑΕΚ... by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Η μπάλα έχει βρει στο χέρι του Σβάρνα, που δεν το έχει κολλητό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
63' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Νεντελτσιάρου αντί Χνιντ και Γαλανόπουλος αντί Μάνταλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
63' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Χασάν αντί Ελ Αραμπί και Μπουχαλάκης αντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
68' Κοντά στο γκολ η ΑΕΚ. Σέντρα του Νταντσένκο, άστοχη κεφαλιά του Ανσαριφάρντ, καθώς τον έχασε ο Σεμέδο
21:04
72' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Στην κόντρα οι Πειραιώτες με τον Φορτούνη που βρήκε την ΑΕΚ σε αμυντική ανισορροπία, αλλά ο διεθνής άσος παρουσιάστηκε αναποφάσιστος και έκανε κακή επιλογή, με αποτέλεσμα να κοπεί ο Χολέμπας από τον Νταντέσνκο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
74' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-5! Τρομερή μπαλιά από την άμυνα (Παπασταθόπουλος) στον Χολέμπας που κέρδισε στο σπριντ τον Νταντσένκο, έκανε το γύρισμα για τον Φορτούνη που ελίχθηκε μέσα στην περιοχή, σούταρε και νίκησε τον Αθανασιάδη.
21:06
Δεν υπάρχουν τα όσα γίνονται στο ΟΑΚΑ. Θρίαμβος για τον Ολυμπιακό, βραδιά-ντροπή για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ντρέγκερ μέσα. Έξω ο Χολέμπας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Ο Ολυμπιακός παίζει στο... 50% στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι σκοράρει. Το σκορ έχει ξεχειλώσει, οι Πειραιώτες φτάνουν σε ένα απίστευτο σκορ και η επόμενη ημέρα στην ΑΕΚ θα είναι πολύ δύσκολη αφού μιλάμε για ήττα ντροπή, για διασυρμό! by Γιώργος Τσανάκας
21:09
78' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μαχαίρας αντί του Γκαρσία που κινήθηκε σε πολύ ρηχά νερά σήμερα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
21:19
88' Η μπάλα στα δίχτυα για τρίτη φορά από την ΑΕΚ, αλλά ξανά δεν υπάρχει γκολ μάλλον. Ο Ανσαριφάρντ νίκησε τον Σα. Αρχικά ο Ολιβέιρα έκανε τακουνάκι, ο Ιρανός δεν μπόρεσε να απειλήσει σε πρώτη φάση, αλλά στη συνέχεια, μετά την κακή επέμβαση του Ανδρούτσου, η μπάλα κόντραρε και τον Σεμέδο και στρώθηκε στον φορ των γηπεδούχων που σκόραρε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Υπάρχει επικοινωνία με VAR, αλλά από το replay φάνηκε να καλύπτεται ο Ιρανός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
90' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-5! Μετράει τελικά το τέρμα του Ανσαριφάρντ μετά τον έλεγχο στο VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Σχεδόν μισό λεπτό για το φινάλε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Τέλος στο ΟΑΚΑ: ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-5! Μεγάλος θρίαμβος για τους Πειραιώτες, βραδιά-ντροπή για τους Πειραιώτες. Καμαρά στο 17' με δυνατό σουτ και κόντρα στον Χνιντ, Μασούρας στο 23' και το 44' και Ελ Αραμπί στο 35' τα γκολ στο πρώτο μέρος, ενώ ο Φορτούνης σκόραρε στο 74' και ο Ανσαριφάρντ στο 88'. Μόλις ένα τέταρτο παρουσιάστηκε ανταγωνιστική η ομάδα του Χιμένεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος