Παρακολουθήστε live από το sportfm.gr την εξέλιξη του πρώτου προημιτελικού του Champions League ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και την Παρί Σεν Ζερμέν.

21:32
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Μπάγερν Μονάχου με την Παρί Σεν Ζερμέν για την προημιτελική φάση του Champions League. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Μόναχο, στις 22:00 ώρα Ελλάδας και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί τον προηγούμενο Αύγουστο στον τελικό της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, με τους Βαυαρούς να κατακτούν τον τίτλο επικρατώντας 1-0. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Αυτή θα είναι η 10η κόντρα ανάμεσα σε Μπάγερν και Παρί. Η γερμανική ομάδα έχει 4 νίκες και 5 ήττες και πιο συγκεκριμένα 3-0-1 εντός έδρας. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Ας ρίξουμε τώρα μία ματιά στις ενδεκάδες των Φλικ και Ποτσετίνο... by Γιάννης Πολιάς
21:38
Μπάγερν Μονάχου (Χ. Φλικ): Νόιερ, Παβάρ, Σούλε, Αλάμπα, Ερναντέζ, Γκορέτσκα, Κίμιχ, Σανέ, Μίλερ, Κομάν, Τσούπο-Μότινγκ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Παρί Σεν Ζερμέν (Μ. Ποτσετίνο): Νάβας, Νταγκμπά, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Ντιαλό, Ντανίλο, Γκέιγ, Ντι Μαρία, Νεϊμάρ, Ντράξλερ, Εμπαπέ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Νούμπελ, Μαρτίνεθ, Μπόατενγκ, Ντέιβις, Σαρ, Νιανζού, Μουσιάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ρίκο, Λετεγιέ, Κέρερ, Ραφίνια, Κεν, Σαράμπια, Ερέρα, Μπάκερ, Πεμπελέ, Γκαρμπί, Ναγκερά, Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Στο μεταξύ, στην «Αλιάνζ Αρένα»... χιονίζει, με το Μόναχο να βιώνει τις τελευταίες ημέρες βαρυχειμωνιά Απρίλη μήνα! by Γιάννης Πολιάς
21:44
Την ίδια ώρα με την... επανάληψη του τελικού του 2020, η Πόρτο αντιμετωπίζει την Τσέλσι στην ουδέτερη Σεβίλλη. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Μπόλικες είναι οι απουσίες που καλούνται να διαχειριστούν Φλικ και Ποτσετίνο... by Γιάννης Πολιάς
21:46
Για την Μπάγερν, εκτός έχουν τεθεί οι Λεβαντόφσκι, Γκνάμπρι, Ρόκα, Τολισό και Κόστα. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Για την Παρί, οι Βεράτι, Φλορέντσι, Παρέδες, Μπερνάτ, Κουρζαβά και Ικάρντι. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Διαιτητής της αναμέτρησης, ο Ισπανός Ματέου Λαόθ, που σε λίγες ημέρες θα διευθύνει και το clasico ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Τη δεδομένη χρονική στιγμή, οι γηπεδούχοι προέρχονται από επτά συνεχόμενες νίκες, ενώ οι Παριζιάνοι από 2-1-2. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Επιβλητική η αδειανή «Αλιάνζ Αρένα», με τη χιονόπτωση να συνεχίζεται. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Με 4-2-3-1 και οι δύο αντίπαλοι. by Γιάννης Πολιάς
22:01
Ξεκίνησε ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
22:03
2' Πρώτο σουτ, έβγαλε σε κόρνερ ο Νάβας το σουτ του Ερναντέζ από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
22:03
2' Δοκάρι από την κεφαλιά του Τσούπο-Μότινγκ! by Γιάννης Πολιάς
22:03
Μπήκαν με μεγάλη όρεξη οι Γερμανοί. by Γιάννης Πολιάς
22:04
3' Γκολ, 0-1! Ο Εμπαπέ νικά τον Νόιερ με σουτ από τα δεξιά! by Γιάννης Πολιάς
22:05
Ασίστ από τον Νεϊμάρ, κάκιστη η αντίδραση του Γερμανού τερματοφύλακα. by Γιάννης Πολιάς
22:05
Απίστευτο ξεκίνημα στο ματς... by Γιάννης Πολιάς
22:07
6' Προσπαθεί να αντιδράσει η πρωταθλήτρια Ευρώπης, που κέρδισε φάουλ σε πολύ καλό σημείο. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Στο τείχος η εκτέλεση από τον Κίμιχ. by Γιάννης Πολιάς
22:11
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν, με τον Μίλερ να στέλνει την μπάλα πάνω στον Νάβας εξ επαφής. by Γιάννης Πολιάς
22:13
12' Ακυρώνεται γκολ του Ντράξλερ για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
22:13
Θα περιμένει το VAR ο Λαόθ... by Γιάννης Πολιάς
22:13
Οφσάιντ, δεν υπάρχει γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
13' Ζήτησε πέναλτι η Μπάγερν για χέρι του Κιμπεμπέ, τίποτα είπε ο Λαόθ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
by Γιάννης Πολιάς
22:15
Το γκολ του Εμπαπέ. by Γιάννης Πολιάς
22:20
19' Μεγάλη στιγμή για την Μπάγερν, έβγαλε ο Νάβας την κοντινή κεφαλιά του Γκορέτσκα. by Γιάννης Πολιάς
22:20
Με τα πόδια έδιωξε ο Κοσταρικανός. by Γιάννης Πολιάς
22:21
20' Νέα επέμβαση του Νάβας σε δυνατό σουτ του Παβάρ. by Γιάννης Πολιάς
22:24
Και ο πρόεδρος της UEFA, Αλεξάντερ Τσέφεριν, στις κερκίδες. by Γιάννης Πολιάς
22:30
28' Γκολ, 2-0 η Παρί με τον Μαρκίνιος! Ο Βραζιλιάνος... ξεχάστηκε από την άμυνα της Μπάγερν μετά από σέντρα του Νεϊμάρ και σκόραρε. by Γιάννης Πολιάς
22:31
Φοβερά πράγματα στο Μόναχο, με την Παρί να δείχνει ικανή για ρεβάνς για τον χαμένο τελικό του 2020. by Γιάννης Πολιάς
22:32
30' Χαρμολύπη για τον Μαρκίνιος, που αποχωρεί λόγω τραυματισμού (πιθανότατα τράβηγμα) και τον αντικαθιστά ο Ερέρα. by Γιάννης Πολιάς
22:34
33' Ντέιβις αντί Γκορέτσκα, παλεύει να μαζέψει ό,τι μπορεί ο Φλικ. by Γιάννης Πολιάς
22:37
36' Κίτρινη κάρτα στον Ερναντέζ. by Γιάννης Πολιάς
22:38
37' Γκολ, μειώνει σε 2-1 η Μπάγερν με κεφαλιά του Τσούπο-Μότινγκ μετά από μπαλιά του Παβάρ. by Γιάννης Πολιάς
22:39
Επιστρέφουν οι Βαυαροί με σκόρερ έναν πρώην παίκτη της Παρί... by Γιάννης Πολιάς
22:41
22:41
Το γκολ του Μαρκίνιος. by Γιάννης Πολιάς
22:43
42' Μπόατενγκ αντί Σούλε. by Γιάννης Πολιάς
22:47
45+1' Κεφαλιά Μίλερ, εύκολα ο Νάβας. by Γιάννης Πολιάς
22:49
Τέλος σε ένα χορταστικό πρώτο μέρος, 2-1 η Παρί με Εμπαπέ και Μαρκίνιος, μείωσε ο Τσούπο-Μότινγκ για την Μπάγερν. by Γιάννης Πολιάς
22:57
23:05
Ετοιμαζόμαστε για το δεύτερο μέρος... by Γιάννης Πολιάς
23:06
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
23:06
46' Μπάκερ αντί Ντιαλό. by Γιάννης Πολιάς
23:07
Να δούμε τι μας επιφυλάσσει το δεύτερο 45λεπτο, μετά από ένα πρώτο μέρος με τρομερό ρυθμό και τρία τέρματα. by Γιάννης Πολιάς
23:12
52' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Παρί! Ο Νεϊμάρ νικήθηκε από τον Νόιερ και στην συνέχεια ο Ντι Μαρία είδε την μπάλα να απομακρύνεται από αμυντικό επάνω στην γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
23:13
53' Έβγαλε ο Νάβας το σουτ του Αλάμπα. by Γιάννης Πολιάς
23:14
53' Νέο σουτ του Παβάρ, ξανά ο Νάβας θα σώσει. by Γιάννης Πολιάς
23:14
Απίθανη εμφάνιση από τον Κοσταρικανό. by Γιάννης Πολιάς
23:19
58' Σκαφτό του Κίμιχ, άνετα ο Νάβας. Μαίνεται η πολιορκία της εστίας της Παρί. by Γιάννης Πολιάς
23:21
60' Γκολ, 2-2 ο Μίλερ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κίμιχ! by Γιάννης Πολιάς
23:22
Ολική επαναφορά για τους Βαυαρούς, που εκμηδενίζουν το προβάδισμα της Παρί. by Γιάννης Πολιάς
23:22
Τρομερό ματς στο Μόναχο... by Γιάννης Πολιάς
23:23
62' Κίτρινη κάρτα στον Ντράξλερ. by Γιάννης Πολιάς
23:26
Ο Μίλερ έχει ματώσει στο κεφάλι από κάποια διεκδίκηση της μπάλας αλλά δεν είχε καταλάβει τίποτα! by Γιάννης Πολιάς
23:27
23:27
Το γκολ του Μίλερ. by Γιάννης Πολιάς
23:28
68' Γκολ 2-3! Εκ νέου προβάδισμα για την Παρί Σεν Ζερμέν με σουτ του Εμπαπέ μετά από υποδειγματική αντεπίθεση! by Γιάννης Πολιάς
23:30
Μία φάση ήταν αρκετή για τους Παριζιάνους. by Γιάννης Πολιάς
23:30
69' Μπλόκαρε ο Νάβας το σουτ του Τσούπο-Μότινγκ. by Γιάννης Πολιάς
23:30
70' Κίτρινη κάρτα στον Κίμιχ. by Γιάννης Πολιάς
23:31
71' Κεν αντί του Ντι Μαρία. by Γιάννης Πολιάς
23:32
72' Κίτρινη κάρτα στον Μπόατενγκ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
23:38
Πλησιάζουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, 25 οι τελικές για την Μπάγερν μόλις 5 για την Παρί. by Γιάννης Πολιάς
23:43
23:44
Το δεύτερο γκολ του Εμπαπέ. by Γιάννης Πολιάς
23:46
86' Μεγάλη στιγμή για την Μπάγερν, λίγο άουτ το συρτό σουτ του Αλάμπα. by Γιάννης Πολιάς
23:47
87' Άλλη μία ευκαιρία, πέρασε άουτ το σουτ του Μίλερ. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Εάν έπαιζε ο Λεβαντόφσκι θα πήγαινε για... 8-2 το ματς! by Γιάννης Πολιάς
23:49
89' Ζήτησε πέναλτι η Μπάγερν, κίτρινη στον Τσούπο-Μότινγκ για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
23:50
90' Ραφίνια αντί Νεϊμάρ. by Γιάννης Πολιάς
23:51
23:53
Τέλος! Τεράστια νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν με 3-2 επί της Μπάγερν Μονάχου χάρη στους τρομερούς Εμπαπέ και Νεϊμάρ. Μεγάλο φαβορί για τα ημιτελικά οι Γάλλοι. by Γιάννης Πολιάς