Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης, για την προημιτελική φάση του Europa League.

21:35
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άγιαξ-Ρόμα για τους "8" του Europa League by www.sport-fm.gr
21:37
Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες το 2003 στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ (2-1 στο Αμστερνταμ ο Αγιαξ, 1-1 στην Ιταλία). 13-17-17 (4-9-6 εντός) η παράδοση του Αίαντα απέναντι σε ιταλικούς συλλόγους, 2-2-2 (1-0-2 εκτός) η αντίστοιχη της Ρόμα κόντρα σε Ολλανδούς. by www.sport-fm.gr
21:37
Ο Αγιαξ παραμένει αήττητος στα 24 τελευταία παιχνίδια του σε όλες τις διοργανώσεις by www.sport-fm.gr
21:37
21:43
21:43
Άγιαξ (Τεν Χάγκ): Σχέρπεν, Ταλιαφίκο, Μαρτίνες, Τίμπερ, Ρενς, Κλάασεν, Γκράβενμπεργκ, Άλβαρεζ, Άντονι, Νέρες, Τάντιτς. by www.sport-fm.gr
21:44
Ρόμα (Φονσέκα): Λόπεθ, Μαντσίνι, Κριστάντε, Ιμπάνιεζ, Πέρες, Μπερετού, Ντιαβαρά, Πέδρο, Πελεγκρίνι, Τζέγκο by www.sport-fm.gr
21:45
21:48
21:48
21:58
22:00
22:03
3' Πρώτη φάση για τη Ρόμα, παράλληλη του Τζέκο στην περιοχή δεν μπορεί ο Πελεγκρίνι by www.sport-fm.gr
22:04
22:08
22:11
11' Ευκαιρία η Ρόμα: Σουτ του Τζέκο η μπάλα κοντράρει στον Ταλιαφίκο λίγο έξω by www.sport-fm.gr
22:21
17' Ευκαιρία η Ρόμα: Φοβερό σουτ του Κριστάντε, διώχνει εντυπωσιακά ο Σχέρπεν by www.sport-fm.gr
22:21
Αν και ο Άγιαξ είχε μπει καλύτερα, η Ρόμα είναι αυτή που μοιάζει πιο απειλητική σε αυτό το πρώτο 20λεπτο by www.sport-fm.gr
22:25
22:27
22:28
22:30
22:32
32' Ευκαιρία ο Άγιαξ: Κάθετη του Άντονι, σουτ του Τάντιτς από καλή θέση άουτ by www.sport-fm.gr
22:38
22:40
39' ΓΚΟΛ ο Άγιαξ: Λάθος στην άμυνα της Ρόμα, συνεργασία Τάντιτς και Κλάασεν πλασάρει άνετα και νικάει τον Λόπεθ ο Ολλανδός by www.sport-fm.gr
22:42
41' Τεράστια ευκαιρία Άγιαξ: Φάτσα με τον Λόπεθ ο Άντονι, σώζει ο τερματοφύλακας της Ρόμα by www.sport-fm.gr
23:15
57' ΓΚΟΛ η Ρόμα 1-1: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πελεγκρίνι, η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Σχέρπεν που φέρει τεράστια ευθύνη by www.sport-fm.gr
23:21
23:27
67' Ευκαιρία ο Άγιαξ: Μπρόμπεϊ φάτσα με τον Λόπεθ, έσωσε ο πορτιέρε της Ρόμα by www.sport-fm.gr
23:31
73' Ευκαιρία του Άγιαξ: Τακουνάκι στην μικρή περιοχή του Άντονι και πάλι λέει όχι ο Λόπεθ by www.sport-fm.gr