Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης, για την προημιτελική φάση του Europa League.

20:29
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ της Άρσεναλ και της Σλάβια Πράγας, για τον πρώτο προημιτελικό του Europa League. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Οι δύο ομάδες είχαν συγκρουστεί στους ομίλους του Champions League το 2007, με την Άρσεναλ να επικρατεί 7-0 στο Λονδίνο. Αυτή ήταν και η πιο βαριά ήττα στην ευρωπαϊκή ιστορία της Σλάβια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Η ήττα από τον Ολυμπιακό στη ρεβάνς της φάσης των «16» ήταν η πρώτη της Άρσεναλ στο θεσμό μετά από 9 αγώνες. Οι «κανονιέρηδες» δεν έχουν χάσει ποτέ από ομάδα της Τσεχίας (7-1-0). by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Στην Premier League η Άρσεναλ μετράει 4 ήττες σε 9 αγώνες, ενώ έχει υποστεί μόλις 4 ήττες σε 23 ματς που έχει δώσει στο Europa League ως γηπεδούχος (16-3-4). by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Στον προηγούμενο γύρο του Europa League η Σλάβια προκρίθηκε επί της Ρέιντζερς, με διπλό στη Γλασκώβη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα): Λένο - Μπεγερίν, Χόλντινγκ, Γκάμπριελ, Σέντρικ - Παρτέι, Τζάκα - Γουίλιαν, Σμιθ-Ρόου, Σάκα - Λακαζέτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Στον πάγκο οι Χέιν, Ράιαν, Ομπαμεγιάνγκ, Αζίζ, Θεμπάγιος, Ελνένι, Λόπεζ, Μάρι, Μαρτινέλι, Νέλσον, Ενκέτια, Πεπέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Σλάβια Πράγας (Γίντριχ Τρπισόφσκι): Κόλαρ - Μπα, Ζίμα, Χολς, Μπόριλ - Ντόρλεϊ, Προβόντ, Στάντσιου, Χρομάντα, Ολαγίνκα - Σίμα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Στον πάγκο οι Κόβαρ, Στέισκαλ, Κούχτα, Λινγκρ, Μάζοπουστ, Σέβτσικ, Τεκλ, Τραορέ, Βλισίνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
5' Ο Σάκα μπήκε στην περιοχή αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή πριν εκτελέσει τον Κόλαρ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
Η Σλάβια δείχνει να μην φοβάται την Άρσεναλ στο πρώτο δεκάλεπτο. Κάθε φορά που χάνουν την μπάλα πιέζουν σχετικά ψηλά, με τους γηπεδούχους να δυσκολεύονται να βρουν διαδρόμους. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
15' Σουτ του Προβόντ στην κίνηση, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο με την Άρσεναλ να μην έχει ούτε μια τελική στο ματς και την Σλάβια να στέκεται καλύτερα στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
25' Αδύναμη κεφαλιά ο Γκάμπριελ, μπλόκαρε ο Κόλαρ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
28' Ο Λακαζέτ έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
29' Νέα τελική της Άρσεναλ με τον Σάκα, πάλι δεν βρίσκει στόχο. Η μεγαλύτερη φάση του παιχνιδιού. Ο εξτρέμ της Άρσεναλ δεν κατάφερε να βρει εστία από πλεονεκτική θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
Συμπληρώσαμε 30 λεπτά στο ματς με το 0-0 να παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
36' Φάση για την Σλάβια Πράγας. Σουτ του Ολαγίνκα, είχε καλή θέση και μπλόκαρε ο Λένο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
39' Ο Λακαζέτ εκτελεί φάουλ, η μπάλα στο τείχος. Στην εξέλιξη της φάσης ο Χόλντινγκ έπιασε την κεφαλιά και ο Κόλαρ έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Άρσεναλ και Σλάβια Πράγας 0-0. Ισορροπημένο το πρώτο μερος, με τους "κανονιέρηδες" να μην μπορούν να βρουν εύκολα διαδρόμους και να διασπάσουν την καλοστημένη Σλάβια, η οποία ψάχνεται κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
46' Αλλαγή για την Σλάβια. Μέσα ο Σέβτσικ, έξω ο Χρομάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:03
48' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς στον Ζίμα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
49' Δοκάρι η Άρσεναλ με εκτέλεση φάουλ του Γουίλιαν. Αγγίζουν το γκολ οι "κανονιέρηδες". by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
Οι παίκτες της Σλάβια Πράγας αποφάσισαν να μη γονατίσουν πριν την έναρξη του αγώνα.
by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
58' Ευκαιρία για την Σλάβια! Ο Μπόριλ σούταρε μέσα από την περιοχή, έδιωξε με τα πόδια ο Λένο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
62' Δοκάρι για την Άρσεναλ. Μόνος του ο Λακαζέτ απέναντι στον Κόλαρ, κάνει και το πλασέ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στην αριστερή συμβολή των δοκών. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
Δυο δοκάρια η Άρσεναλ, πιέζει για να βρει το γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
66' Ευκαιρία για την Άρσεναλ! Γύρισμα του Σάκα και προβολή του Λακαζέτ από τη μικρή περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
69' Διπλή αλλαγή για την Σλάβια. Έξω ο Ντόρλει, μέσα ο Λινγκρ, έξω ο Σίμα, μέσα ο Κούχτα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
73' Αλλαγή για την Άρσεναλ. Μέσα ο Μαρτινέλι, έξω ο Γουίλιαν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
75' Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Πλασέ του Παρτέι έξω από την περιοχή, η μπάλα δυο περίπου μέτρα από το αριστερό δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
77' Τριπλή αλλαγή για τους "κανονιέρηδες". Μέσα οι Πεπέ, Ελνένι και Ομπαμεγιάνγκ, έξω οι Σάκα, Παρτέι και Λακαζέτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
77' Μεγάλη ευκαιρία για την Σλάβια! Ο Σέβτσικ από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
79' Ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Ομπαμεγιάνγκ δεν μπορεί από καλό σημείο μέσα από την περιοχή να τελειώσει καλά τη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
Πιέζει πολύ η Άρσεναλ, ψάχνει με κάθε τρόπο το γκολ... Ασφυκτική η πίεση από την ομάδα του Αρτέτα, αντέχει η Σλάβια Πράγας που είναι σκληρό καρύδι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:40
82' Νέα φάση η Άρσεναλ! Σουτ του Μαρτινέλι, έδιωξε και πάλι εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κόλαρ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:40
84' Αλλαγές για τη Σλάβια. Μέσα οι Μάζοπουστ, Τραορέ, έξω οι Στάντσιου, Ολαγίνκα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
Οι Λονδρέζοι βρίσκουν τελικά τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Πεπέ! Υπέροχο τελείωμα του Πεπέ στην ταχύτατη αντεπίθεση πάνω από τον Κόλαρ για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
89' Mέσα ο Θεμπάγιος, έξω ο Σμιθ-Ρόου για την Άρσεναλ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
90'+4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
Ο Χόλες σκοράρει στο τελευταίο λεπτό και... σοκάρει την Άρσεναλ! 1-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων! by Αναστασία Βοσνάκη
23:53
Τέλος στο ματς! Η Άρσεναλ έμεινε στο 1-1 με τη Σλάβια Πράγας! Σοκ για την Άρσεναλ που δέχτηκε την ισοφάριση στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Χόλες, με τον Πεπέ στο 86' να έχει ανοίξει το σκορ για τους κανονιέρηδες! by Αναστασία Βοσνάκη