Ντιναμό Ζ.-Βιγιαρεάλ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης, για την προημιτελική φάση του Europa League.

21:33
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ντιναμό Ζάγκερμπ και τη Βιγιαρεάλ για το πρώτο μεταξύ τους ματς στη φάση των «8» του Europa League. by www.sport-fm.gr
21:33
Στον προηγούμενο γύρο, οι Κροάτες απέκλεισαν την Τότεναμ με 3-0 στην παράταση, και ενώ είχαν ηττηθεί 2-0 στον πρώτο αγώνα. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Μίσλαβ Όρσιτς που πέτυχει και τα τρία γκολ (62', 83', 106'). by www.sport-fm.gr
21:33
Από την άλλη, η Βιγιαρεάλ είχε εύκολο έργο στα προημιτελικά του θεσμού, αφήνοντας εκτός συνέχειας την Ντιναμό Κιέβου με δύο νίκες, αμφότερες με σκορ 2-0. by www.sport-fm.gr
21:36
Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως οι Ισπανοί δεν έχουν ηττηθεί φέτος στον θεσμό σε δέκα παιχνίδια, μετρώντας εννέα νίκες και μία ισοπαλία! by www.sport-fm.gr
21:37
Όσον αφορά την προϊστορία, δύο φορές έχουν συναντηθεί οι δύο ομάδες τη σεζόν 2010 και πάλι για το Europa League, με την κάθε μία να μετράει από μία νίκη (2-0 η Ντιναμό Ζάγκερμπ στην έδρα της). by www.sport-fm.gr
21:39
21:39
ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ (4-2-3-1): Λιβάκοβιτς - Ριστόφσκι, Λάουρτσεν, Τεοφίλ-Κατρίν, Γκβαρντιόλ - Αντέμι, Γιάκιτς - Ιβάνουσετς, Μάγερ, Όρσιτς - Ατιέμβεν. by www.sport-fm.gr
21:41
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ (4-3-3): Ρούλι - Φόιτ, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Πεντράθα - Παρέχο, Καπουέ, Τριγιέρος - Τσουκουέζε, Μορένο, Μπάκα by www.sport-fm.gr
21:49
Στον πάγκο των δύο ομάδων:
Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Ζάγκορατς, Τζοσίποβιτς, Καμπράγια, Καστράτι, Πέτκοβιτς, Λέοβατς, Τόλιτς, Μπάρτον, Μίσιτς, Στογιάνοβιτς, Φράνγιτς, Πέριτς.
Βιγιαρεάλ: Ασένχιο, Γιόργκενσεν, Γκασπάρ, Φούνες Μόρι, Αλκάθερ, Μορένο, Πένα, Κόστα, Γκόμεθ, Πίνο, Μπαένα, Νίνο. by www.sport-fm.gr
21:52
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γερμανός Ντάνιελ Σίεμπερτ, με βοηθούς τους Σέιντελ και Φόλτιν και τέταρτο τον Γουίλι. Στο VAR θα βρίσκεται ο Κρίστιαν Ντίνγκερντ. by www.sport-fm.gr
21:56
21:57
22:00
22:04
4' Δεν έχει συμβεί κάτι σημαντικό ακόμα στο ματς. Η Βιγιαρεάλ κρατάει την μπάλα και προσπαθεί από την άμυνά της να φτιάξει παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
22:07
7' Πρώτο σουτ στο ματς, με τον Πεντράθα να πλασάρει από τα αριστερά, εύκολη δουλειά για τον κίπερ των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
22:08
22:08
22:10
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Πέραν από το σουτ του Πεντράθα στο 7' δεν υπάρχει άλλη φάση στο ματς. by www.sport-fm.gr
22:10
11' Σουτ του Μάγερ από μακριά, βγάζει εντυπωσιακά ο Ρούλι. Κέρδος ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
22:11
22:12
Κεφαλιά του Τεοφίλ Κατρίν στο δεύτερο δοκάρι, περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ρούλι. by www.sport-fm.gr
22:13
Να που οι Κροάτες μέσα σε ένα δίλεπτο απείλησαν τρεις φορές, οι δύο από στατικές φάσεις. by www.sport-fm.gr
22:15
22:16
Σουτ του Ζεράρ Μορένο από το ύψος της μεγάλη περιοχής, περνάει πολλά μέτρα πάνω από την εστία της Ντινάμο Ζάγκρεμπ. by www.sport-fm.gr
22:20
20' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ και πάλι με τον Πεντράθα, το σουτ του όμως έβγαλε δύσκολα με τα πόδια ο Λιβάκοβιτς σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:21
21' Νέα απειλή για τους Ισπανούς. Ωραίο γύρισμα του του Φόιθ από τα δεξιά, το πλασέ του Μορένο περνάει εκατοστά από το αριστερό δοκάρι των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
22:21
22:22
22:24
22:25
Όσο περνάει η ώρα, η Βιγιαρεάλ αυξάνει ολοένα και περισσότερο την πίεσή της στα αντίπαλα καρέ. by www.sport-fm.gr
22:26
25' Ο Όρσιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή κεφαλιά, ωστόσο ο διαιτητής σηκώνει το σημαιάκι για κόρνερ στην αρχή της φάσης. by www.sport-fm.gr
22:28
22:30
22:34
33' Καλή στιγμή για την Ντιναμό. Ο Όρσιτς έκανε ωραία προσποίηση στον Τριγιέρος, το σουτ του όμως πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Ρούλι. by www.sport-fm.gr
22:38
37' Ωραία ατομική προσπάθεια του Ατιέμβεν από τα αριστερά, κατάφερε και "τρύπωσε" στην περιοχή, το σουτ του όμως έδιωξαν οι αμυντικοί των Ισπανών. by www.sport-fm.gr
22:39
39' Μία ακόμα επικίνδυνη πλαγιοκόπηση για την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και πάλι από την αριστερή πλευρά. by www.sport-fm.gr
22:44
Ο Ισπανός φορ έστειλε την μπάλα στο κέντρο της εστίας, με τον Λιβάκοβιτς να πέφτει στα δεξιά. by www.sport-fm.gr
22:46
22:46
22:48
ΛΗΞΗ πρώτου ημιχρόνου. Η Βιγιαρεάλ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στο πέναλτι του Ζεράρ Μορένο στο 44'. Ένα δίκαιο προβάδισμα για τους Ισπανούς, οι οποίοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ελέγχοντας τον ρυθμό. by www.sport-fm.gr
23:05
23:05
23:07
47' Πρώτη στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ατιέμβεν να κάνει το σουτ, με τον Ρούλι να αντιδρά σωστά και να μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία. by www.sport-fm.gr
23:08
23:09
23:10
51' Μακρινό σουτ από τον Αντέμι, πολλά μέτρα πάνω από την εστία των Ισπανών. by www.sport-fm.gr
23:12
52' Η μπάλα φτάνει στον Αλκάθερ μέσα στην περιοχή, με τον Ισπανό φορ να μην πιάνει καλά το σουτ, και τους αμυντικούς να απομακρύνουν. by www.sport-fm.gr
23:15
23:16
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά η Ντιναμό Ζάγκρεμπ που πιέζει για την ισοφάριση. by www.sport-fm.gr
23:19
59' Ωραία συνεργασία των Ισπανών, τελευταία στιγμή βγάζουν οι γηπεδούχοι πριν φτάσει η μπάλα στον Αλκάθερ που ήταν προ κενής εστίας. by www.sport-fm.gr
23:21
61' Αλλαγές για την Ντιναμό. Έξω ο Ατβιέμεν και ο Γιάκιτς , μέσα οι Πέτκοβιτς και Καστράτι. by www.sport-fm.gr
23:22
Το πέναλτι της Βιγιαρεάλ για το 0-1
23:25
65' Τεράστια ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ. Ο Πάκο Αλκάθερ βρέθηκε δεξιά μέσα στην περιοχή, το πλασέ του όμως πέρασε δίπλα από το δεξί δοξάρι του Λιβάκοβιτς. by www.sport-fm.gr
23:27
23:28
23:28
23:29
23:30
70' Τεράστια ευκαιρία με τον Τριγιέρος να πιάνει το σουτ από μακριά, την μπάλα να βρίσκει σε σώμα αμυντικού και να παίρνει μια περίεργη τροχιά προς το τέρμα. Έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Λιβάκοβιτς. by www.sport-fm.gr
23:31
Ξανά στην επίθεση η Βιγιαρεάλ, η οποία δείχνει ανεβασμένη στα τελευταία λεπτά. by www.sport-fm.gr
23:31
23:35
23:42
82' Αλλαγές για την Ντιναμό. Έξω ο Μάγερ και ο Όρσιτς, μέσα ο Φράνιτς και ο Τόλιτς. by www.sport-fm.gr
23:42
Οκτώ λεπτά ακόμα για τα 90', οι Ισπανοί ελέγχουν πλήρως το παιχνίδι χωρίς να απειλούνται εδώ και ώρα. by www.sport-fm.gr
23:43
84' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ευκαιρία να γεμίσει με κόσμο η περιοχή του Ρούλι. by www.sport-fm.gr
23:44
23:45
Χωρίς φάση εδώ και περίπου ένα τέταρτο το ματς. Εχει πέσει αισθητά ο ρυθμός κάτι που βολεύει προφανώς τη Βιγιαρεάλ. by www.sport-fm.gr