Μαζί θα παρακολουθήσουμε το clasico του ισπανικού ποδοσφαίρου ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα! by Νίκος Ράλλης
Το μεγαλύτερο ίσως ντέρμπι στον κόσμο, με το αποψινό, για την 30ή αγωνιστική της La Liga, να έχει και τρομερό βαθμολογικό ενδιαφέρον. by Νίκος Ράλλης
Η Ατλέτικο, που παίζει αύριο στη Σεβίλλη με την Μπέτις, έχει 66 βαθμούς, η Μπαρτσελόνα έχει 65 και η Ρεάλ 63. by Νίκος Ράλλης
Εν ολίγοις... χαμός! by Νίκος Ράλλης
21:49
Και να σκεφτεί κανείς πως πριν από μερικές εβδομάδες η Ατλέτικο, πολλοί πίστεψαν/πιστέψαμε, πως είχε «καθαρίσει» τον τίτλο... by Νίκος Ράλλης
21:49
Σέντρα σε περίπου 10 λεπτά στη Μαδρίτη θυμίζουμε, στο «Αλφρέντο Ντι Στέφανο»! by Νίκος Ράλλης
21:49
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο μονομάχων. by Νίκος Ράλλης
21:51
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά, Βάθκεθ, Μιλιτάο, Νάτσο, Μεντί, Κρόος, Μόντριτς, Κασεμίρο, Βαλβέρδε, Βινίσιους, Μπενζεμά. by Νίκος Ράλλης
21:51
Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν): Τερ Στέγκεν, Ντεστ, Αραούχο, Λανγκλέ, Άλμπα, Μπουσκέτς, Μινγκέθα, Ντε Γιόνγκ, Μέσι, Ντεμπελέ, Πέδρι. by Νίκος Ράλλης
21:56
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο! by Νίκος Ράλλης
21:58
Στον πρώτο γύρο, στη Βαρκελώνη, η Ρεάλ Μαδρίτης είχε νικήσει τους Καταλανούς 3-1. by Νίκος Ράλλης
21:59
Αυτό είναι το πρώτο clasico στην ιστορία στο «Αλφρέντο Ντι Στέφανο». Έξι «διπλά» στις τελευταίες 10 επισκέψεις της Μπαρτσελόνα στην έδρα της Ρεάλ για το πρωτάθλημα (6 νίκες, 1 ισοπαλία, 3 ήττες)... by Νίκος Ράλλης
22:00
1' Σέντρα στο clasico! by Νίκος Ράλλης
22:03
Με μαύρα περιβραχιόνια οι παίκτες της Ρεάλ και ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη του αγώνα, για τον άλλοτε δεξιό μπακ της ομάδας, Αντόνιο Κάλπε, ο οποίος έφυγε από την ζωή σε ηλικία 81 ετών. by Νίκος Ράλλης
22:03
Πιο δραστήρια στο ξεκίνημα η Μπαρτσελόνα. by Νίκος Ράλλης
22:05
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Χιλ Μανθάνο. by Νίκος Ράλλης
22:09
Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. Η Μπαρτσελόνα πατάει καλύτερα, έχει την κατοχή, πιέζει, αλλά δεν απειλεί. by Νίκος Ράλλης
22:09
10' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Υπέροχη πάσα του Μέσι, «κόβει» στον Ζόρντι Άλμπα αριστερά, γυρίζει παράλληλα αυτός, αλλά πριν ο Ντεμπελέ πλασάρει, ο Κουρτουά απλώνεται και σώζει με το χέρι! by Νίκος Ράλλης
22:13
13' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ, 1-0! by Νίκος Ράλλης
22:15
Λάθος από τον Ζόρντι Άλμπα, ο Αραούχο χάνει τον Μπενζεμά και ο Γάλλος παίρνει την ασίστ του Βάθκεθ και με απίθανο τακουνάκι ανοίγει το σκορ για τη «βασίλισσα»! by Νίκος Ράλλης
22:16
Στην πρώτη τους «επίσκεψη» και φάση οι Μαδριλένοι πετάνε στο καναβάτσο την Μπαρτσελόνα! by Νίκος Ράλλης
22:17
10 γκολ στα τελευταία εννέα ματς έχει ο τρομερός Καρίμ Μπενζεμά! by Νίκος Ράλλης
22:18
Πιέζει η Μπαρτσελόνα, για να δούμε... by Νίκος Ράλλης
22:20
22:21
22:22
22:22
23' Κίτρινη κάρτα στον Πέδρι, πρώτη στο ματς. by Νίκος Ράλλης
22:23
by Νίκος Ράλλης
22:26
27' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Ρεάλ, πάνω στη γραμμή της μεγάλης περιοχής. by Νίκος Ράλλης
22:27
27' Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο. by Νίκος Ράλλης
22:27
28' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ, 2-0! by Νίκος Ράλλης
22:29
Ο Κρόος εκτελεί το φάουλ, η μπάλα βρίσκει σε δύο παίκτες της Μπαρτσελόνα και καταλήγει στα δίχτυα! by Νίκος Ράλλης
22:29
Δύο σουτ στην εστία, δύο γκολ για τη Ρεάλ! by Νίκος Ράλλης
22:33
34' Ο Ντεμπελέ βρήκε... αέρα και χάνεται η ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! by Νίκος Ράλλης
22:34
35' Απίστευτη διπλή χαμένη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Βαλβέρδε σουτάρει από δεξιά και μέσα στη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια τρομερή απόκρουση του Τερ Στέγκεν σε προσπάθεια του Λούκας Βάθκεθ! by Νίκος Ράλλης
22:36
Κάθε επίθεση της Ρεάλ στην κόντρα είναι... κίνδυνος-θάνατος για την Μπαρτσελόνα, που τα έχει χαμένα! by Νίκος Ράλλης
22:46
45'+1' Δοκάρι για την Μπαρτσελόνα! Τρομερή εκτέλεση κόρνερ του Μέσι, η μπάλα σχεδόν στη συμβολή του Κουρτουά! by Νίκος Ράλλης
22:47
45'+3' Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Μεγάλη απόκρουση του Κουρτουά σε νέα προσπάθεια του Μέσι! by Νίκος Ράλλης
22:48
45'+3' Λήξη ημιχρόνου στη Μαδρίτη. by Νίκος Ράλλης
22:49
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο! by Νίκος Ράλλης
23:03
Μία αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Βγαίνει ο Ντεστ, στη θέση του ο Γκριεζμάν. by Νίκος Ράλλης
23:13
Καταλαβαίνετε ότι δεν βλέπουμε μπάλα για την ώρα, οι παίκτες δυσκολεύονται πάρα πολύ με τόσο νερό... by Νίκος Ράλλης
23:13
23:19
60' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα, 2-1! by Νίκος Ράλλης
23:20
Σέντρα του Άλμπα, ο Μιγκέθα μειώνει με το... καλάμι! by Νίκος Ράλλης
23:20
61' Δοκάρι για τη Ρεάλ με τον Αραούχο! by Νίκος Ράλλης
23:21
Έχει μπει ο Ασένσιο αντί του Βαλβέρδε για τη Ρεάλ. by Νίκος Ράλλης
23:21
62' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, σώζει το 2-2 ο Κουρτουά! by Νίκος Ράλλης
23:21
Χορεύουν στη βροχή οι δύο ομάδες! by Νίκος Ράλλης
23:22
Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα τώρα, στη θέση του Μπουσκέτς ο Σέρχι Ρομπέρτο. by Νίκος Ράλλης
23:26
67' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Κρόος δεν μπορεί με κεφαλιά να νικήσει τον Τερ Στέγκεν. by Νίκος Ράλλης
23:26
68' Φάουλ του Νάτσο στον Μέσι και κίτρινη κάρτα. by Νίκος Ράλλης
23:27
Σε εξαιρετικό σημείο το φάουλ... by Νίκος Ράλλης
23:27
Βλέπουμε ματσάρα στα τελευταία λεπτά, πάνω-κάτω η μπάλα, υπό καταρρακτώδη βροχή! by Νίκος Ράλλης
23:27
23:28
Στο τείχος η μπάλα, πέρασε η φάση. by Νίκος Ράλλης
23:28
71' Σουτ του Μινγκέθα από πολύ πλάγια, λίγο έλειψε, έφυγε... πλάγιο η μπάλα! by Νίκος Ράλλης
23:30
72' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα, ο Αραούχο εκτός και μέσα ο Μορίμπα. by Νίκος Ράλλης
23:30
72' Τριπλή αλλαγή για τη Ρεάλ, Μαρσέλο, Ίσκο και Μαριάνο αντί Κρόος, Μπενζεμά και Βινίσιους. by Νίκος Ράλλης
23:33
23:34
77' Ένα σουτ από τον Μαρσέλο, άουτ η μπάλα... by Νίκος Ράλλης
23:38
Να σχολιάσουμε, βέβαια, το γεγονός ότι το προπονητικό γήπεδο της Ρεάλ, ενώ έχει ρίξει... καρέκλες, είναι χαλί! Σαν γήπεδο της Super League ένα πράγμα... by Νίκος Ράλλης
23:38
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Νίκος Ράλλης
23:39
23:40
81' Διπλή αλλαγή στην Μπαρτσελόνα, Τρινκάο και Μπρέιθγουεϊτ αντί Πέδρι και Ντεμπελέ. by Νίκος Ράλλης
23:41
83' Φωνάζει για πέναλτι η Μπαρτσελόνα! Ο Μπρέιθγουεϊτ πέφτει μετά από μαρκάρισμα του Μεντί. by Νίκος Ράλλης
23:41
Δεν υπάρχει τίποτα, συνεχίζεται το ματς... by Νίκος Ράλλης
23:42
85' Κίτρινη κάρτα στον Μινγκέθα. by Νίκος Ράλλης
23:43
Πέντε λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης. Πιέζουν για την ισοφάριση οι Καταλανοί. by Νίκος Ράλλης
23:47
88' Κίτρινη κάρτα στον Άλμπα. by Νίκος Ράλλης
23:47
89' Κίτρινη στον Κασεμίρο. by Νίκος Ράλλης
23:47
Πιέζει η Μπαρτσελόνα! by Νίκος Ράλλης
23:48
90' Κόκκινη κάρτα στον Κασεμίρο! Δεύτερη κίτρινη μέσα σε δευτερόλεπτα! by Νίκος Ράλλης
23:50
90+2' Σουτ του Μοριμπά περνάει πάνω από την εστία του Κουρτουά. by Νίκος Ράλλης
23:50
90+3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Μαρσέλο να χάνει επικό τετ-ατ-ετ. by Νίκος Ράλλης
23:51
90+3' Κεφαλιά του Μπρέιθγουέιτ, αρκετά άστοχη. by Νίκος Ράλλης
23:52
94' Τεράστια τριπλή ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα στη τελευταία φάση του αγώνα! by Νίκος Ράλλης
23:54
Μετά από στημένη φάση, ο Μορίμπα πιάνει ένα σουτ από τη μεγάλη περιοχή με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κουρτουά. Στη συνέχεια ο Τερ Στέγκεν που είχε προωθηθεί έκανε το σουτ πάνω στα σώματα, ενώ και πάλι με νέο σουτ οι μπλαουγκράνα έστειλαν την μπάλα πάνω από την εστία. by Νίκος Ράλλης
23:54
Λήξη του αγώνα. by Νίκος Ράλλης
23:55
Σε ένα εξαιρετικό clasico γεμάτο συγκινήσεις που δικαίωσε τις προσδοκίες, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 2-1 της Μπαρτσελόνα. Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Καλό σας βράδυ! by Νίκος Ράλλης