Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-ΑΕΛ, η οποία θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των playouts της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:30. Θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 1HD, ενώ ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Παύλου Κουστέρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εντός έδρας ισοπαλία (1-1, 3/4) με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Δεν έχουν νίκη στους οκτώ τελευταίους τους αγώνες (τέσσερις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες). Βρίσκονται στην θέση της ειδικής βαθμολογίας των playouts με 29 πόντους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι το περασμένο Σάββατο (3/4) έμειναν στο 1-1 υποδεχόμενοι τον Παναιτωλικό. Έχουν επικρατήσει στις τρεις από τις έξι πρόσφατες αναμετρήσεις τους, ενώ έχουν δύο νίκες (με ΟΦΗ και Απόλλωνα Σμύρνης) στα τρία τελευταία τους εκτός έδρας ματς. Ωστόσο, βρίσκονται ακόμη στην τελευταία (8η) θέση της ειδικής βαθμολογίας, όντας με 20 πόντους στο -1 από τον 7ο Παναιτωλικό και στο -4 από τον 6ο ΟΦΗ (αμφότεροι με αγώνα περισσότερο). by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Μαυρομμάτης, Γούτας, Γκαλβάο, Σάλομον, Ούμπιδες, Νάτσος, Ενσικουλού, Χριστοδουλόπουλος, Μανούσος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Μπέρτος, Τσόσιτς, Μαξιμένκο, Γιακιμόβσκι, Στίφλερ, Κολομπίνο, Γλυνός, Ακούνια, Μπεν-Χατίρα, Ντουρμισάι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωράκης, Αγκάγιεφ, Μουνίθ, Κωτσόπουλος, Ραμπέγιο, Νταβιώτης, Μάτιτς, Στρούγγης, Αθανασίου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σουλούκος, Καρανίκας, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Ζίζιτς, Πινακάς, Γκοτζαμανίδης, Γκράουρ, Νικολιάς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης Α' Βοηθός: Ηλίας Αλεξέας Β' Βοηθός: Δημήτριος Σαμοΐλης 4ος Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς Διαιτητής VAR: Γεώργιος Τζοβάρας Διαιτητής AVAR: Μιχαήλ Παπαδάκης Παρατηρητής: Νικόλαος Ιωσηφόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος: ΑΕΛ – Ατρόμητος 0-0 (28/11/2020), Ατρόμητος – ΑΕΛ 1-1 (76' Αγκάγιεφ – 45' Ακούνια, 20/02/2021) by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Η ιστορία: Νίκες Ατρομήτου: 9 Ισοπαλίες: 11 Νίκες ΑΕΛ: 5 by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Με γηπεδούχο τον Ατρόμητο: Νίκες Ατρομήτου: 6 Ισοπαλίες: 7 Νίκες ΑΕΛ: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
3' Σέντρα από τα δεξιά του Γκάλο, δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής της ΑΕΛ ο Χριστοδουλόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
Στα πόδια του Ατρομήτου στα πρώτα λεπτά η μπάλα. Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να αναπτυχθούν κυρίως από τη δεξιά πλευρά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
7' Γέμισμα του Νάτσου από τα αριστερά, αφήνει να περάσει άουτ ο Νάγκι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. Οι φιλοξενούμενοι αρχίζουν τις επιθετικές τους προσπάθειες σιγά-σιγά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
15' Φάση για τον Ατρόμητο. Μακρινό σουτ του Νάτσου, μπλοκάρει ο Νάγκι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ατρόμητος προσπαθώντας να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
20' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ύστερα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Ακούνια βρέθηκε στη γωνία της μεγάλης περιοχής του Ατρομήτου και έπιασε το σουτ, το οποίο πέρασε λίγο δεξιά από την αντίπαλη εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
21' Φάση για τον Ατρόμητο. Μονοκόμματο σουτ του Σάλομον από το ύψος της μεγάλης περιοχής της ΑΕΛ, το οποίο περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
33' Κίτρινη ο Γλυνός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Συνεχίζουν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Περιστεριώτες. Η ΑΕΛ επιχειρεί κυρίως από τη δεξιά της πλευρά με Μπέρτο και Γλυνό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Θα έχουμε την πρώτη -αναγκαστική- αλλαγή σε λίγο στην αναμέτρηση, καθώς έχει υποστεί τράβηγμα ο Ενσικουλού. Ετοιμάζεται ο Αγκάγιεφ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
36' Παράλληλη σέντρα του Ντουρμισάι από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Μανδάς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
37' Αγκάγιεφ αντί του τραυματία Ενσικουλού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
38' Φάση για τον Ατρόμητο. Μακρινή σουτάρα του Γκάλο, διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Νάγκι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
40' Κίτρινη κάρτα στον Γκαλβάο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
41' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ! 0-1! Σκόρερ ο Στίφλερ! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόβσκι, ο Ντουρμισάι έπιασε την κεφαλιά, ο Μανδάς απέκρουσε ασταθώς, με τον Στίφλερ να παίρνει το «ριμπάουντ» και να στέλνει την μπάλα με κοντινή προβολή στα δίχτυα. Η φάση ελέγχθηκε και από τον VAR, με τον Ντουρμισάι να είναι σε οριακή θέση για οφσάιντ κατά την εκτέλεση του φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Θα μπορούσαμε να πούμε ότι η ΑΕΛ πήρε το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
20:14
Εδώ μπορείτε να δείτε την πολύ ωραία ενέργεια των ποδοσφαιριστών του Ατρομήτου πριν την έναρξη της αναμέτρησης. Δεν ξέχασαν τον τραυματισμένο συμπαίκτη τους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
45'+2' Δοκάρι ο Ατρόμητος! Ο Μανούσος στέλνει με κοντινή κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, άουτ το σουτ του Αγκάγιεφ στην εξέλιξη της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι θα πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι 1-0 χάρη στο τέρμα του Στίφλερ στο 41'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
20:38
50' Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Μανούσος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
52' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων, ο Μανούσος πιάνει το σουτ, αλλά ο Νάγκι προβαίνει σε εντυπωσιακή επέμβαση. Ο επιθετικός των γηπεδούχων είχε και δεύτερη ευκαιρία, αλλά η άμυνα της ΑΕΛ είχε και πάλι την απάντηση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
20:46
58' Μουνίθ αντί του Νάτσου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
60' Σέντρα από δεξιά του Μουνίθ, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
60' Ακυρώνεται ως οφσάιντ τέρμα του Μανούσου (ύστερα από πολύ ωραία ενέργεια του επιθετικού των γηπεδούχων). Σωστή η απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
63' Φάση για τον Ατρόμητο. Κακό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής από τον Μουνίθ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
64' Ηλιάδης αντί Γιακιμόβσκι και Νικολιάς αντί Γλυνού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
68' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Ακούνια από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Μανδάς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Έχει τραυματιστεί σοβαρά ο Μανδάς, ο οποίος σε προσπάθειά του για βολέ χτύπησε στο πόδι του Ντουρμισάι. Ετοιμάζεται ο Θεοδωράκης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
71' Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Θεοδωράκης αντί Μανδά. Επίσης και ο Μάτιτς αντί του Χριστοδουλόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Ο Μανδάς δεν μπορεί να πατήσει καν το πόδι του ενώ φεύγει προς τα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
75' Ο Ζίζιτς στη θέση του Μπεν-Χατίρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
78' Σπουδαία επέμβαση του Νάγκι σε κεφαλιά του Γούτα, ωστόσο υπάρχει και οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
79' Κίτρινη στον Νάγκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
79' Κίτρινη και ο Μαυρομμάτης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
88' Ο Μιλοσάβλιεβιτς στη θέση του Ντουρμισάι και ο Γκράουρ σε εκείνη του Ακούνια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Δύο ακόμα λεπτά για την ολοκλήρωση των 90'. Ο Ατρόμητος δυσκολεύεται να απειλήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
90' Κίτρινη ο Ζίζιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων, είμαστε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
90'+1' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μουνίθ βρίσκει εντός περιοχής με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ τον Γκάλο, ο οποίος πιάνει το διαγώνιο σουτ που θα καταλήξει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Έχει τραυματιστεί ο Γκράουρ. Με δέκα παίκτες η ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Έχει φορτώσει την επίθεσή του ο Ατρόμητος, ο οποίος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί και την αριθμητική του υπεροχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Συμπληρώσαμε τα έξι λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
90'+7' Κίτρινη και ο Μπέρτος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΛ θα πάρει τη νίκη (0-1) στην έδρα του Ατρομήτου χάρη στο γκολ του Στίφλερ στο 41'. Οι «βυσσινί» θα ανέβουν στην προτελευταία θέση με 23 βαθμούς και θα αφήσουν τον Παναιτωλικό στην τελευταία με 21 πόντους. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης