Βόλος-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης

14:52
14:52
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-Παναιτωλικός για την 3η αγωνιστική των πλέι-άουτ της SuperLeague. Το ματς ξεκινάει στις 15:00. by www.sport-fm.gr
14:54
Ο Βόλος βρίσκεται στην 1η θέση της ειδικής βαθμολογίας των πλέι-άουτ (8η) με 35β., ενώ ο Παναιτωλικός στην προτελευταία θέση (13η) με 21β., μόλις έναν περισσότερο από την ουραγό ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
14:56
Όπως γίνεται αντιληπτό, οι φιλοξενούμενοι «καίγονται» για βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία. by www.sport-fm.gr
14:58
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Βόλος : Κλέιμαν, Φεράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Τέκιο, Κρητικός, Ριένστρα, Νίνης, Μπουένο, Μπαρτόλο, Περέα Παναιτωλικός : Κνετ, Περέιρα, Τσότσαλιτς, Καρασαλίδης, Μεντίνα, Ντινγκα, Ταχαρ, Αριγίμπι, Μεντόζα, Ντίας, Βέργος by www.sport-fm.gr
14:59
Οι δυο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο κι όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του ματς by www.sport-fm.gr
15:01
15:04
15:04
Στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Ριένστρα. Βόλος-Παναιτωλικός 1-0 by www.sport-fm.gr
15:05
Ο μέσος του Βόλου έπιασε ένα ευθύβολο βολέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και άφησε «άγαλμα» τον Κνετ. Πολύ ωραίο γκολ by www.sport-fm.gr
15:07
5' Ο Βέργος βγήκε τετ α τετ με τον Κλέιμαν, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
15:08
Τα πρώτα λεπτά αφήνουν ενδείξεις ότι θα γίνει ένας πολύ ωραίος και θεαματικός αγώνας. by www.sport-fm.gr
15:12
10' Παραλίγο ο Κλέιμαν να κάνει μοιραίο λάθος, χάνοντας την μπάλα από τον Βέργο εντός περιοχής, αλλά τελευταία στιγμή το έσωσε. by www.sport-fm.gr
15:13
11' Ο Σιδηρόπουλος σφυρίζει αρχικά φάουλ σε χέρι του Ταχάρ, αλλά συμβουλεύεται το VAR και τελικά δίνει πέναλτι υπέρ του Βόλου by www.sport-fm.gr
15:14
15:14
15:16
15' Πολύ ωραίο σουτ του Ταχάρ εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι by www.sport-fm.gr
15:17
Το παιχνίδι είναι η χαρά του ουδέτερου θεατή, θεαματικό και με εξαιρετικό ρυθμό και φάσεις by www.sport-fm.gr
15:18
Αυτός για τον οποίο είναι κρίσιμο το ματς πάντως είναι ο Παναιτωλικός, ο οποίος βρίσκεται από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με δύο γκολ. by www.sport-fm.gr
15:20
Ο Τραϊανός Δέλλας αντιμετωπίζει βέβαια επτά συνολικά απουσίες. Συγκεκριμένα δεν μπήκαν στην αποστολή οι Μπαρμπόσα, Μάζουρεκ, Βάντερσον, Λιάβας, Ματσόλα, Τζανακάκης και Τσιγγάρας by www.sport-fm.gr
15:27
25' Σουτ του Μπαρτόλο εκτός περιοχής, δεν είναι καλό και καταλήγει αρκετά έξω. by www.sport-fm.gr
15:34
32' Ευκαιρία του Ταχάρ να «πυροβολήσει» εντός περιοχής μετά από κόρνερ χάνεται, αφού ο μέσος του Παναιτωλικού φάνηκε να ξαφνιάζεται by www.sport-fm.gr
15:35
Τώρα οι Σιδηρόπουλος συνομιλεί με το δωμάτιο VAR για πιθανό πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού, σε χέρι του Περέα by www.sport-fm.gr
15:36
15:36
15:36
15:37
15:38
15:39
Νέα μεγάλη ευκαιρία μέσα σε ένα λεπτό για τον Παναιτωλικό: εξαιρετική ατομική ενέργεια του Αριγίμπι και πάσα παράλληλα με τη γραμμή τέρματος, διώχνει ο Φεράρι πριν την σπρώξουν στα δίχτυα οι φιλοξενούμενοι by www.sport-fm.gr
15:41
41' Σουτ του Νίνη εντός περιοχής, κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται η μπάλα by www.sport-fm.gr
15:42
42' Τετ α τετ του Μπαρτόλο, μετά από πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μουένο, διώχνει σε κόρνερ ο Κνετ by www.sport-fm.gr
15:43
15:43
15:44
Κεφαλιά-πάσα του Γκρίλο μετά από κόρνερ του Μπουένο, ο Μήτογλου στόπαρε και σκόραρε από κοντά by www.sport-fm.gr
15:46
45' Δίνονται 4 λεπτά καθυστερήσεις, κυρίως λόγω εξέτασης VAR στα δύο καταλογισθέντα πέναλτι by www.sport-fm.gr
15:50
15:52
Πολύ θεαματικό παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, με τέσσερα γκολ, δύο πέναλτι και διάθεση για δημιουργικό παιχνίδι από αμφότερες τις ομάδες.Ο ελλιπέστατος Παναιτωλικός είναι αυτός που καίγεται για βαθμούς, αλλά πλέον έχει να ανέβει ένα βουνό στο 2ο ημίχρονο για να πάρει κάτι από τον αγώνα. by www.sport-fm.gr
15:55
Η μείωση σε 2-1 από τον Παναιτωλικό με πέναλτι του Βέργου
16:04
Το 3-1 υπέρ του Βόλου με τον Μήτογλου
16:07
16:10
50' Ωραία ατομική ενέργεια του Βέργου που μπαίνει στην περιοχή, αλλά ο Μήτογλου παραχωρεί κόρνερ by www.sport-fm.gr
16:12
51' Ο Παναιτωλικός σκοράρει με τον Ντίας, αλλά ο Σιδηρόπουλος ακυρώνει σωστά το γκολ για οφσάιντ του Τσότσαλιτς by www.sport-fm.gr
16:15
53' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό: μπαίνουν Καρέλης, Μανθάτης, Ντάλσιο και βγαίνουν Μεντίνα, Καρασαλίδης, Μεντόζα by www.sport-fm.gr
16:18
55' O Παναιτωλικός είναι σαφώς ο κυρίαρχος στο πρώτο 10λεπτο του β' ημιχρόνου. Προσπαθεί να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει σε θέση να διεκδικήσει έστω έναν βαθμό. Επίσης οι αλλαγές του Δέλλα καθιστούν την ομάδα πολύ πιο επιθετική. by www.sport-fm.gr
16:27
66' Ωραία αντεπίθεση του Βόλου με τελικό αποδέκτη τον Μπαρτόλο, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, αλλά ο Κνετ μπλοκάρει by www.sport-fm.gr
16:29
67' Σπουδαία επέμβαση του Κνετ σε κοντινή προβολή του Μπουένο από σέντρα του Φεράρι by www.sport-fm.gr
16:30
Αυτή είναι η μορφή του παιχνιδιού στο δεύτερο μέρος. Ο Παναιτωλικός έχει την κατοχή και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες στο μισό γήπεδο και ο Βόλος περιμένει να κλέψει την μπάλα και να ξεχυθεί στον αιφνιδιασμό by www.sport-fm.gr
16:32
16:34
72' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: ο Ντάλσιο σουτάρει ολομόναχος εντός περιοχής δύο φορές, την πρώτη αποκρούει με τα πόδια πάνω στη γραμμή ο Γκρίλο, την δεύτερη ο Κλέιμαν by www.sport-fm.gr
16:37
75' Φοβερός ρυθμός στο ματς εδώ και κάποια λεπτά, η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω και οι δύο εστίες απειλούνται σχεδόν σε κάθε φάση by www.sport-fm.gr
16:40
79' Ευκαιρία για Παναιτωλικό: ο Μανθάτης κάνει τη σέντρα σουτ, αλλά ο Κλέιμαν μπλοκάρει δύσκολα πριν τον ολομόναχο Καρέλη by www.sport-fm.gr
16:43
82' Δοκάρι του Βέργου, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη λόγω υπόδειξης οφσάιντ by www.sport-fm.gr
16:47
16:52
16:56
16:57
Ο Βόλος πήρε το τρίποντο με το οποίο παραμένει στην 1η θέση της ειδικής βαθμολογίας των πλέι-άουτ, ενώ ο Παναιτωλικός παραμένει προτελευταίος, στο +1 από την ουραγό ΑΕΛ by www.sport-fm.gr