Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Champions League.

21:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης, ανάμεσα στην Τσέλσι και την Πόρτο για τη ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League. by www.sport-fm.gr
21:35
Να θυμίσουμε πως ο αγώνας θα διεξαχθεί στη Σεβίλλη και στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν», όπως άλλωστε και το προηγούμενο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
21:35
Στο πρώτο μεταξύ τους ματς που πραγματοποιήθηκε πριν μία εβδομάδα, η Τσέλσι πήρε με σχετική άνεση τη νίκη 2-0, χάρη στα τέρματα των Μάουντ (32') και Τσίλγουελ (85'), κάνοντας το πρώτο και καθοριστικό βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά. by www.sport-fm.gr
21:37
Εννέα φορές έχουν συναντηθεί οι δύο ομάδες στο παρελθόν, με την Τσέλσι να μετράει έξι νίκες και την Πόρτο δύο. 4-0-0 το εντός έδρας ρεκόρ των "μπλε". by www.sport-fm.gr
21:39
21:39
Τσέλσι (3-4-3): Μεντί, Τζέιμς, Τιάγκο Σίλβα, Ρίντιγκερ, Τσίλγουελ, Αθπιλικουέτα, Ζορζίνιο, Καντέ, Πούλισικ, Μάουντ, Χάβερτς. by www.sport-fm.gr
21:39
Πόρτο (4-3-3): Μαρτσεσίν, Πέπε, Ουρίμπε, Μαρεγκά, Ζαϊντού, Γκρούγιτς, Κορόνα, Μαναφά, Μπεμπά, Οτάβιο, Σέρτζιο Ολιβέιρα. by www.sport-fm.gr
21:40
Στον πάγκο για την Τσέλσι: Κέπα, Καμπαγιέρο, Αλόνσο, Κρίστενσεν, Έιμπραχαμ, Βέρνερ, Ζούμα, Ζιρού, Χάντσον-Οντόι, Ζιγιέχ, Έμερσον
Στον πάγκο για την Πόρτο: Ράμος, Λέιτε, Λουμ, Ντίαζ, Ταρεμί, Μπαρό, Μαρτίνεθ, Εβάνιλσον, Νανού, Σαρ, Βιεϊρά, Κονσεϊσάο. by www.sport-fm.gr
21:44
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γάλλος Κλεμάν Τουρπέν, με βοηθούς τους Ντανό και Γκρινγκόρ, ενώ τέταρτος θα είναι ο Σνέιντερ. by www.sport-fm.gr
21:46
21:50
21:52
21:57
22:00
22:02
1' Πάτησε περιοχή η Πόρτο με τον Κορόνα, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Τσέλσι. by www.sport-fm.gr
22:04
22:04
22:05
22:05
22:06
Οι Πορτογάλοι έχουν μπει πιο δυνατά σε αυτά τα πρώτα έξι λεπτά, ελέγχοντας τον ρυθμό. by www.sport-fm.gr
22:08
22:08
22:11
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, μοναδικό σουτ αυτό του Μάουντ στο 7'. by www.sport-fm.gr
22:11
11' Σουτ του Κορόνα μετά από το λάθος του Μεντί, η μπάλα καταλήγει άουτ. Καλή στιγμή για την Πόρτο. by www.sport-fm.gr
22:12
22:13
13' Οι Πορτογάλοι πιέζουν πολύ ψηλά, σχεδόν στα 2/3 του γηπέδου. Δυσκολεύεται η Τσέλσι στο να κυκλοφορήσει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
22:14
22:14
22:18
22:19
Βγαίνει στην κόντρα επίθεση η Τσέλσι, η μπάλα καταλήγει στον Τζέιμς στα δεξιά, το σουτ του όμως περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
22:22
22:25
Ο Πέπε έφτασε τις 104 συμμετοχές στον θεσμό και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της σχετικής λίστας με τους Πορτογάλους παίκτες σε συμμετοχές πίσω μόνο από τον Κριστιάνο Ρονάλτο, αφήνοντας στην τρίτη θέση τον Λουίς Φίγκο. Εικόνα live 21967494/101644.jpg by www.sport-fm.gr
22:28
27' Καλή στιγμή για την Τσέλσι, με το σουτ του Χάβερτς να κόβουν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της Πόρτο. by www.sport-fm.gr
22:28
22:31
31' Η Πόρτο εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο της μπάλας, ωστόσο δυσκολεύεται αρκετά να πλησιάσει με αξιώσεις την εστία της Τσέλσι, η οποία με τη σειρά της ψάχνει την κόντρα στο ανοικτό γήπεδο. by www.sport-fm.gr
22:32
Αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα στο ματς, ο Γάλλος ρέφερι ακόμα δεν έχει δείξει κάποια κίτρινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
22:34
33' Μεγάλη στιγμή για την Πόρτο. Ο Κορόνα κέρδισε μια μάχη με τον Τσίλγουελ στο ύψος της περιοχής, το σουτ του όμως πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Έπρεπε να περιμένει ο Μεξικανός, καθώς έπιασε το σουτ ενώ η μπάλα βρισκόταν στον αέρα. by www.sport-fm.gr
22:49
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Πόρτο και Τσέλσι πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, με τους Πορτογάλους να προσπαθούν αλλά να μην μπορούν. Από την άλλη, οι Άγγλοι, κρατούν με ευκολία το υπέρ τους αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, κάτι που φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι και ο στόχος τους, αφού δεν παίρνουν ρίσκα και αρκούνται σε πιο παθητικό ρόλο. by www.sport-fm.gr
23:13
55' Ωραίο γύρισμα του Τσίλγουελ που βρίσκει τον Πούλισικ στην περιοχή, το πλασέ του Αμερικανού όμως ήταν κακό. by www.sport-fm.gr
23:14
23:16
57' Τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι! Ωραία ανάπτυξη των "μπλε", η μπάλα φτάνει στον Μάουντ, το σουτ του όμως βγάζει δύσκολα με σωτήρια προβολή ο Μπεμπά. Κόρνερ για τους Άγγλους. by www.sport-fm.gr
23:22
63' Αλλαγή για την Πόρτο. Στη θέση του Γκρούγιτς μπαίνει ο Ταρέμι. Ο Κονσεϊσάο αρχίζει και ρισκάρει σιγά σιγά. by www.sport-fm.gr
23:24
65' Μετά από φάση διαρκείας, ο Κορόνα βγάζει την σέντρα, με τον Ταρέμι να πιάνει την κεφαλιά και τον Μεντί να πέφτει και να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
23:24
23:29
23:31
72' Προσπαθεί να πιέσει η Πόρτο, αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω από αυτό. Σεμιναριακή η άμυνα των τυπικά γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
23:31
23:32
23:32
23:34
75' Τρεις αλλαγές για την Πόρτο. Μέσα ο Νανού, Ντίας και Εβανίλσον, έξω οι Μαρενγκά, Κορόνα και Μαναφά. by www.sport-fm.gr
23:35
Τα παίζουν όλα για όλα πλέον οι Πορτογάλοι αφού πρέπει να καλύψουν διαφορά δύο τερμάτων. by www.sport-fm.gr
23:36
23:37
23:37
23:38
23:38
Μικρή διακοπή στο έδαφος ο Τιάγκο Σίλβα μετά από σύγκρουση με τον Ρούντιγκερ. by www.sport-fm.gr
23:41
23:42
23:43
Φάουλ για την Πόρτο, πιάνει την κεφαλιά ο Μπεμπά χωρίς να ανησυχήσει τους Άγγλους. by www.sport-fm.gr
23:44
23:46
23:47
23:49
23:50
23:51
90+2' Μεγάλη φάση με τον Πούλισικ, αστοχεί όμως ο φορ των Άγγλων από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
23:52
23:53
Απίθανο γκολ από τον Ταρέμι, ο οποίος έπιασε ένα ωραίο γυριστό σουτ από τη μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
23:53
23:54
Λήξη αγώνα! Η Πόρτο παίρνει τη νίκη 1-0 επί της Τσέλσι, οι Άγγλοι όμως είναι εκείνοι που χαμογελούν καθώς πήραν την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού μετά το υπέρ τους 2-0 στο πρώτο ματς. by www.sport-fm.gr