Παρί Σεν Ζερμέν-Μπάγερν Μονάχου

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Champions League.

21:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παρί Σεν Ζερμέν-Μπάγερν Μονάχου, η οποία θα διεξαχθεί στο κεκλεισμένων των θυρών «Παρκ ντε Πρενς» στο πλαίσιο του δεύτερου ματς μεταξύ των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 22:00 (13/4) και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Η Παρί Σεν Ζερμέν έχει σαφές προβάδισμα πρόκρισης, ύστερα από το 2-3 (37' Τσούπο-Μοτίνγκ, 60' Μίλερ – 3', 68' Εμπαπέ, 28' Μαρκίνιος) του πρώτου παιχνιδιού στη Γερμανία. Σε περίπτωση που η Μπάγερν επικρατήσει 3-2 στην κανονική διάρκεια του ματς, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη (1-4) επί του Στρασβούργου. Βρίσκονται στη 2η θέση της Ligue 1 με 66 βαθμούς και στο -3 από την πρωτοπόρο Λιλ. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι το περασμένο Σάββατο (10/4) έμειναν στο 1-1 υποδεχόμενοι την Ουνιόν Βερολίνου. Βέβαια, παραμένουν στην κορυφή της Bundesliga, όντας με 65 πόντους στο +5 από τη 2η Λειψία. Οι δύο ομάδες στη φάση των «16» απέκλεισαν τις Λάτσιο και Μπαρτσελόνα, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Υπενθυμίζεται ότι τα δύο κλαμπ είχαν συγκρουστεί στον τελικό της περασμένης σεζόν. Με τους Βαυαρούς να επικρατούν 1-0 (59' Κομάν) και να κατακτούν το βαρύτιμο τρόπαιο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Παρί Σεν Ζερμέν (Μαουρίτσιο Ποτσετίνο, 4-2-3-1): Νάβας – Νταγκμπά, Ντανίλο, Κιμπεμπέ, Ντιαλό – Γκέιγ, Παρέδες – Ντι Μαρία, Νεϊμάρ, Ντράξλερ – Εμπαπέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Μπάγερν Μονάχου (Χάνσι Φλικ, 4-2-3-1): Νόιερ – Παβάρ, Μπόατενγκ, Ερναντές, Ντέιβις – Κίμιχ, Αλάμπα – Σανέ, Μίλερ, Κομάν – Τσούπο-Μοτίνγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ρίκο, Σαϊντανί, Κέρερ, Βεράτι, Ραφίνια, Κεν, Σαράμπια, Ερέρα, Φλορέντσι, Ναγκερά, Πεμπελέ, Μπάκερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Νίμπελ, Μαρτίνεθ, Σαρ, Νιανζού, Μουσιάλα, Στάνισιτς, Ζάισερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Υπενθυμίζεται ότι η Παρί Σεν Ζερμέν θα αγωνιστεί, μεταξύ άλλων, χωρίς τους Ικάρντι, Μαρκίνιος και Κουρζαβά. Εκτός οι Λεβαντόφσκι, Γκορέτσκα, Γκνάμπρι, Ζίλε, Ρόκα, Τολισό και Κόστα για την Μπάγερν Μονάχου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ιταλός Ντανιέλε Ορσάτο, ο οποίος θα έχει ως βοηθούς του τους συμπατριώτες του, Αλεσάντρο Γκιαλατίνι και Φαμπιάνο Πρέτι. Στο VAR θα είναι ο Μασιμιλιάνο Ιράτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Εδώ μπορείτε να θυμηθείτε τα highlights της πρώτης αναμέτρησης μεταξύ των δύο ομάδων. Να τονιστεί ότι προφανώς δεν χώρεσαν και οι 31 τελικές της Μπάγερν... by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
21:54
21:56
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Σσσσς. Ηχεί ο ύμνος του Champions League!! by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Πιέζει ψηλά από τα πρώτα λεπτά η Μπάγερν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
3' Ευκαιρία για την Παρί. Διαγώνιο σουτ του Εμπαπέ, περνάει παράλληλα από την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
6' Πολύ ωραία κυκλοφορία από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ωστόσο καθυστερούν και δεν σημειώνουν τελική. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
Τρομερή ντρίπλα του Νεϊμάρ πάνω στον Αλάμπα. Τον σταματάει με φάουλ ο Αυστριακός αμυντικός. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
7' Καθυστερεί να εκτελέσει εκ νέου η Μπάγερν, αυτή τη φορά με τον Τσούπο-Μοτίνγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
9' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Ωραία βαθιά μπαλιά του Κίμιχ, με την κεφαλιά του Μίλερ να είναι αδύναμη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
9' Τεράστιο «στοπ» του Νόιερ στον Νεϊμάρ. Ως μη γενόμενη η φάση, όμως, καθώς ο Εμπαπέ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ στο ξεκίνημά της. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
22:15
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
Βρίσκεται στο έδαφος ο Ντι Μαρία, ύστερα από διεκδίκηση με τον Ντέιβις. Όλα καλά, θα συνεχίσει ο Αργεντινός άσος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
19' Ευκαιρία για αμφότερες! Ακόμα μία πολύ ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους. Δεν πιάνει όπως θα ήθελε το σουτ ο Κίμιχ. Στην εξέλιξη της φάσης, η Παρί βγήκε στην αντεπίθεση με προϋποθέσεις, χωρίς όμως να το εκμεταλλευτεί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
22:23
42%-58% το ποσοστό κατοχής της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
25' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Σέντρα του Μίλερ, παρεμβάλλεται στο ύψος της περιοχής ο Ντανίλο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
25' Φάση για την Μπάγερν. Πολύ ωραίο σουτ του Σανέ από το ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω από την εστία του Νάβας. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
27' Κι άλλη ευκαιρία της Μπάγερν. Σουτ εκτός περιοχής από τον Κίμιχ, ίδια κατάληξη με το αμέσως προηγούμενο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
27' Ευκαιρία για την Παρί. Παράλληλη σέντρα του Εμπαπέ από τα αριστερά, σουτ του Νεϊμάρ από το ύψος του πέναλτι και μεγάλη απόκρουση του Νόιερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
Έχει πάρει φωτιά το παιχνίδι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο στο ματς, πάντα στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
31' Φεύγει σε αντεπίθεση ο Εμπαπέ, αλλά ο βοηθός τον σταματάει -λανθασμένα- για οφσάιντ. Υπήρξαν λίγο νωρίτερα και διαμαρτυρίες του Νεϊμάρ για πέναλτι σε διεκδίκηση με τον Ερναντές. Δεν υπήρχε παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
34' Δοκάρι για την Παρί! Σουτ του Νεϊμάρ, μετά από ωραίες προσποιήσεις, αποκρούει ο Νόιερ με την μπάλα να βρίσκει και στο αριστερό κάθετο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
37' Κι άλλο δοκάρι για την Παρί! Πάλι με τον Νεϊμάρ! Ο Βραζιλιάνος άσος πραγματοποίησε ακόμα μία εκπληκτική προσποίηση (εκτός περιοχής) και έπιασε το φαλτσαριστό σουτ με το εσωτερικό, το οποίο κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Νόιερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
39' Δεν γίνονται αυτά! Τρίτο δοκάρι για τον Νεϊμάρ!!!! Δεν ευστόχησε στο τετ-α-τετ με τον Νόιερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
40' ΓΚΟΛ η Μπάγερν! 0-1! Σκόρερ ο Τσούπο-Μοτίνγκ! Ο φορ των φιλοξενούμενων παίρνει το «ριμπάουντ» από την απόκρουση του Νάβας στο σουτ του Αλάμπα και με κοντινή κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την ομάδα του, κόντρα στη ροή του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
42' Ευκαιρία για την Παρί. Διαγώνιο σουτ του Εμπαπέ, το οποίο θα περάσει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
43' Φάση για την Μπάγερν. Σουτ εκτός περιοχής του Αλάμπα, διώχνει σε κόρνερ ο Νάβας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
22:47
45'+2' Φάση για την Μπάγερν. Αντεπίθεση των Βαυαρών, πλάσε του Σανέ και «όχι» από τον Νάβας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Μπάγερν θα πάει προηγούμενη 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Τσούπο-Μοτίνγκ στο 40'. Χρειάζεται ακόμα ένα γκολ -εφόσον δεν δεχτεί και εκείνη-, προκειμένου να πάρει την πρόκριση. Τρία δοκάρια για τους γηπεδούχους εντός πέντε λεπτών με τον Νεϊμάρ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
22:50
23:01
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Δεν θα προβούν ακόμη σε αλλαγές οι δύο προπονητές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
47' Φάση για την Μπάγερν. Σουτ εκτός περιοχής του Αλάμπα, το οποίο περνάει λίγο έξω από την αντίπαλη εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
51' Ευκαιρία για την Παρί. Γνωστός, λατρεμένος Νόιερ βγαίνει σαν λίμπερο και κόβει προ του Εμπαπέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
52' Κίτρινη στον Αλάμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
53' Τεράστια ευκαιρία για την Παρί. Παράλληλη σέντρα, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή ο ολομόναχος Νεϊμάρ και ο Μπόατενγκ διώχνει σε κόρνερ με το... τακουνάκι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
55' Κίτρινη στον Νταγκμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
58' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ντιαλό. Στη θέση του ο Μπάκερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
62' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Κάθετη του Σανέ στον Μίλερ, σουτ του τελευταίου από τη μικρή περιοχή, με τον Νάβας να λέει «όχι». by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
Έχει πέσει εκ νέου ο ρυθμός. Στα πόδια της Μπάγερν ο έλεγχος της κυκλοφορίας. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
68' Κίτρινη κάρτα στον Μίλερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
Ακόμα είκοσι λεπτά για τη συμπλήρωση των 90'. Η Μπάγερν χρειάζεται ακόμα ένα τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
71' Ο Μουσιάλα στη θέση του Ντέιβις. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
72' Στη θέση του Ντράξλερ ο Κεν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
77' Ευκαιρία για την Παρί. Πολύ κακό σουτ του Κεν από πλάγια θέση από το ύψος της μεγάλης περιοχής της Μπάγερν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
78' Ακυρώνεται ως οφσάιντ τέρμα του Εμπαπέ σε αντεπίθεση. Σωστή η απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
79' Σημαντική επιστροφή και κόψιμο του Ερναντές σε αντεπίθεση της Παρί. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
Όσο φτάνουμε προς το τέλος είναι λογικό οι φιλοξενούμενοι να ρισκάρουν όλο και περισσότερο. Με τους γηπεδούχους να βρίσκουν ευκαιρίες για αντεπιθέσεις. Το θέμα είναι το εάν θα μπορέσουν και να τις αξιοποιήσουν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
82' Φάση για την Μπάγερν. Διαγώνιο σουτ του Σανέ, το οποίο θα περάσει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
83' Ευκαιρία για την Παρί. Ακόμα μία αντεπίθεση, η μπάλα φτάνει στον Ντι Μαρία, το σουτ του οποίου θα κοντραριστεί. by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
85' Έξω ο Τσούπο-Μοτίνγκ, στη θέση του ο Μαρτίνεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
86' Φάση διαρκείας στην περιοχή της Παρί, έχει την απάντηση η άμυνά της! by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
88' Ο Ερέρα στη θέση του Ντι Μαρία. by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
Οι Βαυαροί έχουν φορτώσει την αντίπαλη περιοχή! by Μανώλης Μουσουράκης
23:48
89' Κι άλλη καίρια παρέμβαση σαν... λίμπερο για τον Νόιερ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Είμαστε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
90'+3' Παράλληλη σέντρα του Σανέ, μπλοκάρει ο Νάβας. by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Τέλος στο ματς! Η Παρί Σεν Ζερμέν γνωρίζει την εντός έδρας ήττα (0-1) από την Μπάγερν Μονάχου, αλλά με συνολικό σκορ 3-3 και περισσότερα εκτός έδρας γκολ θα προκριθεί στα ημιτελικά του Champions League! Πλέον, οι Παριζιάνοι περιμένουν τον νικητή του ζευγαριού Μάντσεστερ Σίτι-Ντόρτμουντ. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης