Λίβερπουλ-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Λίβερπουλ-Ρεάλ Μαδρίτης για τα προημιτελικά του Champions League.

21:18
Καλησπέρα σας. Καιρό έχουμε να τα πούμε σε live. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το Λίβερπουλ-Ρεάλ Μαδρίτης στη ρεβάνς του 3-1 με φόντο τα ημιτελικά του Champions League. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά την Τσέλσι και σαφώς οι Ισπανοί έχουν προβάδισμα με το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:21
Στο πρώτο ματς η Ρεάλ κέρδισε δίκαια. Προηγήθηκε 2-0 (27’ Βινίσιους, 36’ Ασένσιο) στο πρώτο μέρος, με τη Λίβερπουλ να μην έχει ούτε τελική στο πρώτο 45λεπτο. Το γκολ του Σαλάχ όμως κρατάει ζωντανή την ομάδα του Κλοπ. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:22
Η Ρεάλ έχει νικήσει 10 φορές 3-1 σε εντός έδρας πρώτο παιχνίδι των ευρωπαϊκών διοργανώσεων. Στις 6 περιπτώσεις προκρίθηκε, στις 4 αποκλείστηκε. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:22
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
Λίβερπουλ (Κλοπ): Άλισον, Ρόμπερτσον, Φίλιπς, Καμπάκ, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Βαϊνάλντουμ, Φαμπίνιο, Μίλνερ, Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζιντάν): Κουρτουά, Μεντί, Βαλβέρδε, Νάτσο, Μιλιτάο, Κρόος, Κασεμίρο, Μόντριτς, Βινίσιους, Ασένσιο, Μπενζεμά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:24
by Γιώργος Σπανομανώλης
21:24
21:27
Το ματς τηλεοπτικά στο Cosmote Sport 1 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:46
Τέσσερις σερί νίκες μετράει η Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στη Λίβερπουλ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:56
Ο ύμνος του Champions League τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:59
Ενός λεπτού σιγή στο "Άνφιλντ" για τη μνήμη των θυμάτων της τραγωδίας του Χίλσμπορο. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:00
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:03
2' Μεγάλη ευκαιρία η Λίβερπουλ: Ο Μανέ στρώνει στον Σαλάχ σώζει το τετ α τετ ο Κουρτουά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:08
Εξαιρετικό ξεκίνημα από την ομάδα του Κλοπ, δείχνει μουδιασμένη στα πρώτα λεπτά η Ρεάλ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:10
10' Πατάει περιοχή η Ρεάλ, ο Μόντριτς βρήκε τον Μπενζεμά υπάρχει οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:11
11' Ευκαιρία η Λίβερπουλ: Φοβερό σουτ του Μίλνερ, φοβερή επέμβαση του Κουρτουά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:12
22:15
22:16
22:17
Η Ρεάλ έχει καταφέρει να ρίξει τον ρυθμό του ματς και να φρενάρει το δυνατό ξεκίνημα των γηπεδούχων by Γιώργος Σπανομανώλης
22:17
18' Φάουλ του Μίλνερ, κεφαλιά Κάμπακ άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:20
20' Δοκάρι η Ρεάλ: Λάθος του Άρνολντ, ο Μπενζεμά έφυγε μόνος του, πάτησε περιοχή αλλά βρήκε το δοκάρι του Άλισον by Γιώργος Σπανομανώλης
22:24
25' Κίτρινη στον Κασεμίρο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:25
22:25
25' Κίτρινη στον Ρόμπερτσον by Γιώργος Σπανομανώλης
22:26
22:28
51-49% η κατοχή για τη Λίβερπουλ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:29
Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς, κάτι που ευνοεί τους Μαδριλένους by Γιώργος Σπανομανώλης
22:34
22:37
38' Καλή σέντρα του Άρνολντ στον Μανέ που για εκατοστά δεν βρίσκει by Γιώργος Σπανομανώλης
22:40
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος by Γιώργος Σπανομανώλης
22:41
41' Ευκαιρία η Λίβερπουλ: Πατάει περιοχή ο Μανέ, στρώνει στον Σαλάχ αλλά... άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:42
42' Ευκαιρία η Λίβερπουλ: Βαϊνάλντουμ σε φοβερή θέση η μπάλα έφυγε άουτ
22:45
Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου by Γιώργος Σπανομανώλης
22:47
Ημίχρονο: Λίβερπουλ-Ρεάλ 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:48
Η Λίβερπουλ άγγιξε το γκολ στο ξεκίνημα και στο φινάλε του ημιχρόνου, αλλά Σαλάχ και Βαϊνάλντουμ δεν μπόρεσαν να εκτελέσουν σωστά. Κορυφαίος των "κόκκινων" ο Μανέ. Η Ρεάλ πάγωσε το τέμπο στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου και είχε τη μεγάλη φάση με το δοκάρι του Μπενζεμά στο 20λεπτο. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:59
22:59
23:00
23:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:05
46' Ευκαιρία η Λίβερπουλ: Φάτσα με τον Κουρτουά ο Φιρμίνο, σώζει ο Βέλγος by Γιώργος Σπανομανώλης
23:12
54' Πατάει περιοχή ο Μεντί διώχνει το γύρισμα του ο Μίλνερ προ του Μπενζεμά by Γιώργος Σπανομανώλης
23:15
57' Σουτ του Φιρμίνο η μπάλα ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
23:17
59' Κίτρινη στον Φίλιπς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:18
59' Μέσα Αλκάνταρα και Ζότα, έξω Μίλνερ και Κάμπακ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:23
Η Ρεάλ σχεδόν όλη πίσω από την μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:25
65' Ευκαιρία η Ρεάλ: Μεγάλη μπαλιά του Βαλβέρδε στον Βινίσιους, διαβάζει τη φάση και σώζει ο Άλισον by Γιώργος Σπανομανώλης
23:27
Τελευταίο 20λεπτο, η Λίβερπουλ ψάχνει δύο γκολ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:29
70' Ευκαιρία η Λίβερπουλ: Ο Ζότα πάτησε περιοχή το σουτ βρίσκει στον Μιλιτάο κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:31
72' Έξω ο Κρόος, μέσα ο Οντριοθόλα και έξω Βινίσιους μέσα Ροντρίγκο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:38
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:40
80' Κεφαλιά του Μπενζεμά πάνω από τα δοκάρια, ήταν και οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:40
80' Μέσα Τσάμπερλεϊν και Σακίρι, έξω Φιρμίνο και Μανέ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:40
81' Ασένσιο έξω, μέσα ο Ίσκο by Γιώργος Σπανομανώλης