Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Ντόρτμουντ-Μάντσεστερ Σίτι για τα προημιτελικά του Champions League.

21:26
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Ντόρτμουντ με τη Μάντσεστερ Σίτι για τα προημιτελικά του Champions League. by Γιάννης Πολιάς
21:27
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 2. by Γιάννης Πολιάς
21:28
Οι «πολίτες» έχουν προβάδισμα πρόκρισης μετά το ζόρικο 2-1 της πρώτης αναμέτρησης, όπου η νίκη είχε έρθει χάρη σε γκολ του Φόντεν στο 90ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά την Παρί Σεν Ζερμέν. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Την ίδια ώρα, η Λίβερπουλ υποδέχεται τη Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ έχει ήδη προκριθεί η Τσέλσι. by Γιάννης Πολιάς
21:30
Διαιτητής του αγώνα της Βεστφαλίας, ο Ισπανός Κάρλος ντελ Θέρο. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
21:42
Ντόρτμουντ (Ε. Τέρζιτς): Χιτς, Μορέι, Ακάντζι, Χούμελς, Γκερέιρο, Μπέλιγχαμ, Τζαν, Νταχούντ, Κνάουφ, Χάαλαντ, Ρόις. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Στον πάγκο: Μπούρκι, Ντρλάτσα, Αζάρ, Σουλτς, Μπραντ, Ρεϊνιέρ, Μενιέ, Πίστσεκ, Τίγκες, Πάσλακ, Ρέινα, Ρασλ. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Μάντσεστερ Σ. (Π. Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Ζιντσένκο, Ντε Μπρόινε, Ρόδρι, Γκουντογκάν, Μαχρέζ, Σίλβα, Φόντεν. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Στον πάγκο: Στέφεν, Τράφορντ, Ακέ, Στέρλινγκ, Ζεσούς, Λαπόρτ, Τόρες, Μεντί, Φερναντίνιο, Κανσέλο, Γκαρθία. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Με 4-3-3 και οι δύο προπονητές. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Οι Βεστφαλοί προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Στουτγκάρδης, ενώ η Σίτι από την εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Λιντς, σε ένα ματς που ο Γκουαρδιόλα έκανε rotation. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Συμπεριλαμβανομένου του αγώνα της προηγούμενης εβδομάδας, η κάθε ομάδα έχει από μία νίκη απέναντι στην άλλη, καθώς και μια ισοπαλία. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Όλα τα βλέμματα είναι σταθερά πάνω στον Έρλινγκ Χάαλαντ, ο οποίος όμως έχει να σκοράρει από τις 20 Μαρτίου. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Έκτοτε, δεν έχει βρει δίχτυα σε τρία ματς με τη Νορβηγία και τρία με την Ντόρτμουντ. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Περίπου πέντε λεπτά για την σέντρα στο «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ», το οποίο χάνει τεράστιο μέρος της αίγλης του δίχως τους φίλους της Ντόρτμουντ και το περίφημο "Yellow Wall". by Γιάννης Πολιάς
22:06
Πέντε λεπτά αγώνα, με τους «πολίτες» να έχουν πάρει τον έλεγχο. by Γιάννης Πολιάς
22:07
7' Πρώτη καλή στιγμή, μετά από λάθος της Σίτι στην άμυνα ο Νταχούντ σούταρε στην αγκαλιά του Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
22:16
15' Γκολ, 1-0 η Ντόρτμουντ! Πανέμορφο σουτ του Μπέλιγχαμ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, βρίσκει την μπάλα ο Έντερσον αλλά δεν καταφέρνει να τη διώξει. by Γιάννης Πολιάς
22:17
Σκορ πρόκρισης για τους Βεστφαλούς χάρη στο τέρμα του 18χρονου μέσου. by Γιάννης Πολιάς
22:19
18' Κεφαλιά του Ακάντζι, μπλόκαρε ο Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Έχει ανέβει, δικαιολογημένα, η Σίτι και το ματς έχει... ανάψει. by Γιάννης Πολιάς
22:25
Σε ηλικία 17 ετών και 289 ημερών, ο Τζουντ Μπέλιγχαμ έγινε ο δεύτερος νεότερος σκόρερ στα νοκ άουτ του θεσμού μετά τον Μπόγιαν Κρκιτς (17 και 217)! by Γιάννης Πολιάς
22:26
25' Δοκάρι για την Σίτι! Τρομερό σουτ του Ντε Μπρόινε, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα, κεφαλιά του Σίλβα άουτ στην συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
22:32
32' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι! Από πολύ κοντά ο Μαχρέζ, έβγαλε ο τρομερός Μπέλιγχαμ με προβολή. by Γιάννης Πολιάς
22:35
22:35
Το δοκάρι του Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
22:38
38' Ευκαιρία για τη Σίτι, μπλόκαρε ο Χιτς την κοντινή κεφαλιά του Ζιντσένκο. by Γιάννης Πολιάς
22:39
39' Μακρινό σουτ Ντε Μπρόινε, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:40
39' Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιγχαμ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:08
51' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ζιντσένκο, έβγαλε εντυπωσιακά ο Χιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:09
52' Πέναλτι για τη Σίτι! Για χέρι του Τζαν. by Γιάννης Πολιάς
23:10
Ντε Μπρόινε στην μπάλα, περιμένουμε και το VAR. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Τελικά Μαχρέζ. by Γιάννης Πολιάς
23:11
55' Γκολ, 1-1 ο ο Αλγερινός, που ευστοχεί! by Γιάννης Πολιάς
23:12
Ανάσα για τους «πολίτες», χάρη σε μία λάθος αντίδραση του Τζαν και μία ψύχραιμη εκτέλεση από τον Μαχρέζ. by Γιάννης Πολιάς
23:16
58' Δοκάρι για την Σίτι μετά από κεφαλιά που πήρε πολύ ύψος και λίγο έλειψε να αιφνιδιάσει τον Χιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:17
60' Πρώτη επίσκεψη της Ντόρτμουντ στην περιοχή της Σίτι στο δεύτερο μέρος, κόντραρε το σουτ του Νταχούντ. by Γιάννης Πολιάς
23:18
Αν θέλουν να έχουν ελπίδες οι Βεστφαλοί, καλό θα ήταν να ξυπνήσει άμεσα ο Χάαλαντ. by Γιάννης Πολιάς
23:21
Αψιμαχίες μεταξύ Γκουντογκάν και Μπέλιγχαμ, λύθηκε γρήγορα το θέμα. by Γιάννης Πολιάς
23:23
23:23
Το γκολ για το 1-1. by Γιάννης Πολιάς
23:25
68' Ρέινα αντί Κνάουφ. by Γιάννης Πολιάς
23:26
69' Μεγάλη στιγμή για την Ντόρτμουντ, λίγο άουτ η κεφαλιά του Χούμελς μετά από φάουλ του Ρόις. by Γιάννης Πολιάς
23:30
73' Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, ο χρόνος κυλά υπέρ της Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
23:31
74' Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι, έβγαλε ο Χιτς το σουτ του Ντε Μπρόινε μετά από εξαιρετική κούρσα του Βέλγου. by Γιάννης Πολιάς
23:32
75' Γκολ για την Σίτι! Το 2-1 και... τέλος, από τρομερό σουτ του Φόντεν, που είχε σκοράρει και στο πρώτο ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:33
Θέλει τρία γκολ πλέον η Ντόρτμουντ... by Γιάννης Πολιάς
23:33
76' Αζάρ αντί Νταχούντ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
80' Δυνατό σουτ του Χάαλαντ, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:37
80' Μπραντ αντί Μπέλιγχαμ, Τίγκες αντί Μορέι. by Γιάννης Πολιάς
23:39
82' Έβγαλε ο Χιτς το σουτ του Ζιντσένκο. by Γιάννης Πολιάς
23:44
87' Μπήκε επικίνδυνα ο Μαχρέζ στην περιοχή, έκοψε ο Χιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:45
88' Στέρλινγκ αντί Μαχρέζ. by Γιάννης Πολιάς
23:45
23:45
Το γκολ του Φόντεν. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Τέλος στο ματς, 2-1 ξανά η Σίτι την Ντόρτμουντ, περνά με συνολικό σκορ 4-2 και αναμένεται να αντιμετωπίσει την Παρί Σεν Ζερμέν στα ημιτελικά. by Γιάννης Πολιάς