Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Europa League.

21:28
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ρόμα με τον Άγιαξ για τα προημιτελικά του Europa League. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Οι Ιταλοί έχουν σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης, μετά το 2-1 στο Άμστερνταμ την προηγούμενη εβδομάδα. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Οι «τζιαλορόσι» βέβαια είχαν αρκετή τύχη στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα», με τον Λόπεθ να αποκρούει πέναλτι και να έχει αρκετές ακόμα μεγάλες επεμβάσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Η αποψινή αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 7. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Διαιτητής στο αδειανό «Ολίμπικο», ο Άγγλος Άντονι Τέιλορ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Ας ρίξουμε μία ματιά στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ρόμα (Π. Φονσέκα): Λόπεθ, Μαντσίνι, Κριστάντε, Ιμπάνιες, Κάρσντορπ, Βερετού, Ντιαβαρά, Καλαφιόρι, Μχιταριάν, Πελεγκρίνι, Τζέκο. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Στον πάγκο: Μιράντε, Φουζάτο, Πέδρο, Βιγιάρ, Σαντόν, Μαγιοράλ, Πέρεθ, Τσιέρβο, Νταρμπόε, Μοριτσέλι. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Άγιαξ (Ε. Τεν Χαγκ): Στεκέλενμπουργκ, Κλάιμπερ, Γ. Τίμπερ, Μαρτίνες, Ταλιαφίκο, Άλβαρες, Κλάασεν, Χράφενμπερχ, Άντονι, Τάντιτς, Νέρες. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Στον πάγκο: Σχέρπεν, Κοτάρσκι, Σουρς, Ιντρίσι, Εκέλενκαμπ, Κουντούς, Τραορέ, Μπρόμπεϊ, Κασανβίρχο, Κ. Τίμπερ. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Αξίζει να αναφερθεί πως ο «Αίαντας» είναι αήττητος στα έξι τελευταία ματς που έδωσε επί ιταλικού εδάφους, έχοντας τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Τη δεδομένη χρονική στιγμή, οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο νίκες και μια ισοπαλία, ενώ οι φιλοξενούμενοι από οκτώ νίκες και μία ήττα - αυτή από τη Ρόμα. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Ο νικητής του ζευγαριού θα τεθεί αντιμέτωπος στα ημιτελικά του Europa League με εκείνον του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γρανάδα (2-0 το πρώτο ματς). by Γιάννης Πολιάς
21:54
Από το 2018 έχει να παίξει σε ευρωπαϊκά ημιτελικά η Ρόμα, από το 2019 ο Άγιαξ. Αμφότεροι στο Champions League, αμφότεροι είχαν αποκλειστεί από αγγλικούς συλλόγους (Λίβερπουλ και Τότεναμ αντίστοιχα). by Γιάννης Πολιάς
21:55
Περίπου πέντε λεπτά για τη σέντρα στη Ρώμη. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Η Ρώμη η οποία αναμένεται να φιλοξενήσει αγώνες του Euro με τουλάχιστον 25% πληρότητα όπως έγινε γνωστό. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Με 3-4-2-1 οι «τζιαλορόσι», με 4-3-3 οι Ολλανδοί. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
22:05
5' Μεγάλη στιγμή για τη Ρόμα, με τον Πελεγκρίνι να βγαίνει απέναντι στον Στεκέλενμπουργκ αλλά να πλασάρει άψυχα επάνω του, καθώς γλίστρησε... by Γιάννης Πολιάς
22:08
8' Ακυρώνεται γκολ του Βερετού για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
22:09
10' Κεφαλιά του Ταλιαφίκο μετά από κόρνερ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:13
13' Μεγάλη στιγμή για τον Άγιαξ! Μετά από λάθος του Λόπεθ, ο Άντονι έβγαλε στον Κλάασεν όμως το σουτ του προ κενής εστίας βρήκε στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
22:14
14' Μακρινό σουτ του Πελεγκρίνι, ελέγχει ο Στεκέλενμπουργκ. by Γιάννης Πολιάς
22:19
20' Τάντιτς από κοντά, μάζεψε ο Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
22:20
Η κατοχή είναι 71%-29% υπέρ του Άγιαξ! by Γιάννης Πολιάς
22:22
22' Σουρς αντί Κλάιμπερ. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Μυικό πρόβλημα για τον αμυντικό του Άγιαξ. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' Μισή ώρα αγώνα με τον ρυθμό να έχει πέσει. Κάτι που φυσικά συμφέρει τους Ιταλούς. by Γιάννης Πολιάς
22:35
36' Προβολή του Τάντιτς μετά από σέντρα από τα αριστερά, άνετα μάζεψε ο Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
22:43
43' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπάνιες για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Τέλος στο πρώτο μέρος, 0-0 Ρόμα και Άγιαξ, με τους Ολλανδούς να έχουν το πάνω χέρι αλλά να αδυνατούν να σκοράρουν. by Γιάννης Πολιάς
22:59
Ετοιμαζόμαστε για τη σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
23:02
Ξεκίνησε. by Γιάννης Πολιάς
23:02
46' Μπρόμπεϊ αντί Άντονι. by Γιάννης Πολιάς
23:06
49' Γκολ για τον Άγιαξ! Ο Μπρόμπεϊ περνά την μπάλα πάνω από τον Λόπεθ και κάνει το 0-1. by Γιάννης Πολιάς
23:07
Σούπερ αλλαγή ο νεαρός επιθετικός για τον Τεν Χαγκ, «ανάβει» πλέον το ματς, by Γιάννης Πολιάς
23:07
by Γιάννης Πολιάς
23:07
Δείτε το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:09
52' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρόμα, που ψάχνει άμεση απάντηση. by Γιάννης Πολιάς
23:09
Λίγο άουτ η εκτέλεση του Πελεγκρίνι. by Γιάννης Πολιάς
23:10
54' Άουτ το σουτ του Άλβαρες από το ημικύκλιο της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
23:12
56' Γκολ για τον Άγιαξ, 0-2 από τον Τάντιτς, που πήρε το... ριμπάουντ μετά από επέμβαση του Λόπεθ! by Γιάννης Πολιάς
23:13
Έλεγχος από τον Τέιλορ, που πάει να δει το βίντεο για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
23:13
Άκυρο το γκολ, για φάουλ του Ταλιαφίκο στον Μχιταριάν. by Γιάννης Πολιάς
23:14
Παραμένει το 1-0 υπέρ του Άγιαξ. by Γιάννης Πολιάς
23:22
65' Έχει ανεβάσει τις γραμμές της η Ρόμα, δεν παίρνει τους Ρωμαίους να κλειστούν πίσω. by Γιάννης Πολιάς
23:22
23:22
Το ακυρωθέν γκολ του Τάντιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:23
67' Κίτρινη κάρτα στον Βερετού για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:25
68' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
23:25
68' Κίτρινη κάρτα και στον Πελεγκρίνι. by Γιάννης Πολιάς
23:26
70' Κουντούς αντί Άλβαρες. by Γιάννης Πολιάς
23:28
72' Γκολ για τη Ρόμα, 1-1! Μετά από φοβερή κούρσα του Καλαφιόρι και κόντρα, ο Βόσνιος ισοφαρίζει για τους Ιταλούς. by Γιάννης Πολιάς
23:29
Ο Άγιαξ θέλει πλέον ένα γκολ για παράταση και δύο για την πρόκριση. by Γιάννης Πολιάς
23:31
23:31
Το 1-1. by Γιάννης Πολιάς
23:33
76' Έχει πρόβλημα ο Καλαφιόρι και πιθανότατα θα αποχωρήσει. by Γιάννης Πολιάς
23:35
78' Κίτρινη κάρτα στον Τζέκο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
80' Μαγιοράλ αντί Τζέκο, Βιγιάρ αντί Καλαφιόρι. by Γιάννης Πολιάς
23:39
83' Τραορέ αντί Νέρες, Ιντρίσι αντί Σουρς. by Γιάννης Πολιάς
23:41
85' Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, όλα για όλα ο Άγιαξ. by Γιάννης Πολιάς
23:43
86' Κίτρινη κάρτα στον Κριστάντε. by Γιάννης Πολιάς
23:43
87' Πέδρο αντί Μχιταριάν. by Γιάννης Πολιάς
23:46
89' Κίτρινη κάρτα στον Ταλιαφίκο. by Γιάννης Πολιάς
23:46
Βλέπουμε ΠΟΛΛΑ φάουλ απόψε... by Γιάννης Πολιάς
23:47
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:47
90+1' Άουτ η κεφαλιά του Κριστάντε. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90+2 Κίτρινη και στον Μαρτίνες... by Γιάννης Πολιάς
23:52
Τέλος στο ματς! Ρόμα-Άγιαξ 1-1, με τους Ιταλούς να προκρίνονται στους «4» με συνολικό σκορ 3-2. Επόμενος αντίπαλος, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς