Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1.

19:21
19:21
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα από το Πανθεσσαλικό Στάδιο για την 4η αγωνιστική των Playouts της Super League Inerwetten. Το ματς αρχίζει στις 19.30 by www.sport-fm.gr
19:22
Οι δυο ομάδες, που πραγματοποιούν πολύ αξιόλογη σεζόν, έχουν «καθαρίσει» από νωρίς με την υπόθεση παραμονής τους στην πρώτη κατηγορία και βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις της ειδικής βαθμολογίας των Playouts. Ο Βόλος στην πρώτη (7η συνολικά) με 38 βαθμούς και ο ΠΑΣ Γιάννινα στην δεύτερη (8η συνολικά) με 34 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
19:23
Έτσι, μπορούμε να πούμε ότι αμφότερες είναι μακριά από κάθε κίνδυνο και παίζουν με λιγότερη πίεση για καλύτερο θέαμα. by www.sport-fm.gr
19:24
Ο ΠΑΣ έχει σίγουρα το μυαλό του και στον επαναληπτικό ημιτελικό Κυπέλλου απέναντι στον Ολυμπιακό στις 27 Απριλίου, στη ρεβάνς του 1-1 των Ιωαννίνων by www.sport-fm.gr
19:25
Ο Βόλος κέρδισε και τα δύο παιχνίδια στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. 17.10.2020: Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 (56’ πέναλτι Μπαριέντος, 77’ Ουάρντα – 3’ Παμλίδης) 24.01.2021: ΠΑΣ Γιάννινα – Βόλος 0-1 (14’ πέναλτι Δουβίκας) by www.sport-fm.gr
19:26
Οι ομάδες ξεκινούν με τις εξής αρχικές ενδεκάδες: Bόλος: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Μήτογλου, Σάντσες, Φεράρι, Ριένστρα, Νίνης, Μπαριέντος, Κρητικός, Ρενάτο, Περέα ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Πηλιος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Οικονομόπουλος, Πανουργιάς, Κάστρο, Λιάσος, Καρτάλης, Μπρένερ, Μιλιντσεάνου by www.sport-fm.gr
19:27
Στον πάγκο: Βόλος: Γκαραβέλης, Τσοκάνης, Δουβίκας, Μπουένο, Κολόμπο, Μπαλλας, Κιάκος, Μπαρτόλο, Λογάρας ΠΑΣ Γιάννινα: Αθανασίου, Σάλιακας, Ντομίνγκεθ, Ελευθεριάδης, Δουμτσης, Γροσδάνης, Λώλης, Παμλίδης by www.sport-fm.gr
19:28
Η διαιτητική ομάδα: Διαιτητές: Αριστομένης Κουτσιαύτης, Βασίλειος Νικολακάκης, Χασάν Κούλα 4ος Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης by www.sport-fm.gr
19:30
19:31
1' Πολύ γρήγορα καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Κάστρο να πλασάρει συρτά από το ύψος του πέναλτι και την μπάλα να φεύγει λίγο έξω by www.sport-fm.gr
19:33
19:34
4' Ο Σάντσες πήρε την κεφαλιά μετά το κόρνερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
19:34
19:36
19:36
Ο Φεράρι έκανε τη σέντρα και ο Περέα έπιασε το γυριστό σουτ εντός μικρής περιοχής, με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι by www.sport-fm.gr
19:37
Φοβερό ξεκίνημα στον αγώνα, ο Βόλος έφτασε μια ανάσα από το 2-0 στα πρώτα έξι λεπτά by www.sport-fm.gr
19:42
19:43
Ο Έλληνας μέσος πήρε την κεφαλιά από σέντρα του Φεράρι και η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι by www.sport-fm.gr
19:45
Η εντυπωσιακή εικόνα του Βόλου στην αρχή του εικόνα θυμίζει πολύ τον αγώνα της προηγούμενης αγωνιστικής με τον Παναιτωλικό, όταν οι Θεσσαλοί είχαν μπει ξανά πάρα πολύ δυνατά στο ματς και είχαν προηγηθεί 2-0 μέχρι το 13ο λεπτό by www.sport-fm.gr
19:52
Το 1-0 του Βόλου με τον Σάντσες
19:53
23' Ωραία σέντρα του Ντεντάκη από δεξιά, ο Περέα δεν την βρίσκει για λίγο με το κεφάλι by www.sport-fm.gr
19:55
Παρά το προβάδισμά του στο σκορ και τα δύο δοκάρια του, ο Βόλος είναι ακόμα ο κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο. Έχει την κατοχή κοντά στο 60% και φτάνει με περισσότερες αξιώσεις στην περιοχή του αντιπάλου. by www.sport-fm.gr
19:57
Το δοκάρι του Περέα
19:58
Το δεύτερο δοκάρι του Βόλου, με τον Νίνη
19:59
20:00
29' Ο Κάστρο σούταρε από μακριά, ο Κλέιμαν έδιωξε ασταθώς και ο Λιάσος πήρε το ριμπάουντ, γράφοντας με πλασέ το 1-1 by www.sport-fm.gr
20:00
20:03
Το γκολ του ΠΑΣ ήρθε κόντρα στη ροή του αγώνα, με τον Βόλο να είναι σαφώς καλύτερος. Ο Κλέιμαν φέρει ευθύνη, με την ασταθή του απόκρουση που έδωσε το δικαίωμα στον Λιάσο να σκοράρει. Αφού δεν μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Κάστρο, θα μπορούσε να διώξει προς τα πλάγια και όχι στην ευθεία του πέναλτι by www.sport-fm.gr
20:06
35' Σέντρα του Οικονομόπολου, γυριστό του Μπρένερ εντός περιοχής που μπλοκάρει ο Κλέιμαν by www.sport-fm.gr
20:07
20:12
41' Στην περιοχή του Βόλου παίζεται... βόλεϊ με κεφαλιές, ο Μπρένερ παίρνει την τελευταία από πολύ κοντά αλλά είναι αδύναμη, με τον Κλέιμαν να μπλοκάρει εύκολα. by www.sport-fm.gr
20:15
20:18
Ο Βόλος μπήκε με.. αγριεμένη διάθεση στον αγώνα, έκανε το 1-0 στο 4' με τον Σάντσες και είχε δύο δοκάρια μέχρι το 12' με Περέα και Νίνη. Ο ΠΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει κόντρα στη ροή του αγώνα στο 29' με τον Λιάσο και στη συνέχεια να ισορροπήσει τον αγώνα, με τις δυο ομάδες να φτάνουν με σκορ 1-1 στην ανάπαυλα. by www.sport-fm.gr
20:23
To 1-1 του ΠΑΣ με τον Λιάσο
20:31
20:32
20:36
50' Ωραία προσπάθεια για ανάποδο ψαλίδι του Παμλίδη, ωστόσο δεν έχει δύναμη και καταλήγει εύκολα στην αγκαλιά του Κλέιμαν by www.sport-fm.gr
20:39
53' Χωρίς τον καλό ρυθμό του α' ημιχρόνου έχει ξεκινήσει το δεύτερο μέρος και συνακόλουθα χωρίς κάποια καλή στιγμή μπροστά στις δύο εστίες. by www.sport-fm.gr
20:42
20:45
59' Ωραίο σουτ με το αριστερό του Ντεντάκη εκτός περιοχής, μπλοκάρει εξίσου ωραία ο Χουτεσιώτης by www.sport-fm.gr
20:45
20:47
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος, που προκαλεί έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων by www.sport-fm.gr
20:48
20:52
65' Συμπληρώσαμε 20 λεπτά στο β' ημίχρονο, χωρίς κάποια σοβαρή απειλή για κάποια από τις δύο ομάδες, αντίθετα με το πρώτο ημίχρονο που μέχρι το 20' είχε γίνει ο... χαμός by www.sport-fm.gr
20:54
68' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ: Εκτός Κάστρο, Καρτάλης, Μπρένερ, εντός Ντομίνγκεθ, Γροσδάνης, Λώλης by www.sport-fm.gr
21:02
Φτάσαμε στο 75ο λεπτό με το θέαμα να συνεχίζει να θυμίζει άλλον αγώνα στο β' μέρος. Ο Αργύρης Γιαννίκης βέβαια έχει ήδη κανει 4 αλλαγές, βάζοντας και παίκτες που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής. ίσως σκέφτεται και την προφύλαξη των παικτών του ενόψει της σπουδαίας ρεβάνς με τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο στις 27 Απριλίου. by www.sport-fm.gr
21:03
Ο Άνχελ Λόπεθ κρατάει κι αυτός βασικούς παίκτες στον πάγκο, όπως τον Τάσο Δουβίκα. by www.sport-fm.gr
21:07
21:07
21:09
83' Αντεπίθεση του ΠΑΣ με τελικό αποδέκτη τον Γροσδάνη, ο οποίος σουτάρει μέσα από την περιοχή λίγο έξω από τα δοκάρια by www.sport-fm.gr
21:11
85' Ο Σάλιακας εκτέλεσε απευθείας φάουλ, με την μπάλα να καταλήγει αρκετά έξω by www.sport-fm.gr
21:11
21:13
87' Ο ΠΑΣ πετυχαίνει γκολ με τον Σάλιακα εξ επαφής, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ by www.sport-fm.gr